Cum am trait FC Steaua 1-5 Sporting pe WhatsApp cu Benzar, Stanciu, Chipciu, Gardos, Keseru si Adi Popa

de | august 24, 2017
Cum au trăit meciul steliștii care au făcut ceva pentru această echipă, nu ca „bla, bla-gii roș-albaștrii undercover”, acei corbi care acum roiesc pestilențial și extaziați în jurul acestei înfrângeri, altfel anormală doar prin scor!

Alex Chipciu, Nicușor Stanciu, Adi Popa, Claudiu Keseru și Florin Gardos

In seara asta, am trait meciul alaturi de Romario Benzar si fostii stelisti Adi Popa, Nicolae Stanciu, Claudiu Keseru, Florin Gardos si Alexandru Chipciu. Cu totii am sperat in calificare, chiar si cand scorul nu mai era favorabil ros-albastrilor. Povestea insa nu se incheie aici. FCSB isi continua drumul in Europa League! Vineri, la ora 14:00, la Nyon, va avea loc tragerea la sorti in urma careia FCSB isi va afla adversarii din grupa.

Min 90

Final de meci. FCSB este eliminata din playoff-ul Ligii Campionilor. Sporting Lisabona merge in grupe in stil de echipa mare. FCSB continua drumul in european in Europa League, unde isi va afla adversarii vineri, de la ora 14:00.

WhatsApp Image 2017-08-23 at 23.54.42

Min 87. FCSB-Sporting 1-5. Nita salveaza in prima faza, dar Rodrigo Battaglia inscrie din 6 metri.

Min 75. FCSB-Sporting 1-4. Bas Dost marcheaza cu un sut la radacina barei, dupa un contraatac.

Min 73. Romario Benzar se afla in tribune in acest meci si a trimis o poza special pentru Eu Sunt 12

Min 63. Gol Sporting! Martins suteaza de la 18 metri, la coltul lung, Nita nu poate sa intervina. E 3-1 pentru portughezi

Min 58. Gol marcat de Sporting Lisabona, prin Marcus Acuna. Mai sunt 30 de minute, scorul este 1-2. Pana acum au pierdut de 3 ori in Romania, singura echipa care i-a eliminat fiind Dinamo. Jocul ne permite sa speram in continuare.

Min 48. FCSB preseaza! 2 ocazii mari in mai putin de 2 minute. Lucian Filip si Felipe Teixeira aproape de gol, dupa  doua faze construite de Junior Morais si Catalin Golofca. Se poate!!

Min 46. Schimbare la FCSB! Constantin Budescu este inlocuit de Florin Tanase. Se pare ca Budescu nu si-a revenit in totalitate dupa accidentare.

Min 45+3. Pauza pe National Arena! FCSB are sanse reale de calificare. Dica va avea batai de cap la mijlocul terenului. Atat Ovidiu Popescu cat si Lucian Filip, au primit cartonas galben.

WhatsApp Image 2017-08-24 at 09.57.28

Min 43. Sut bun al lui Denis Alibec de la 30 de metri. FCSB joaca curajos!

Min 35. Sut al lui Piccini de la 25 de metri. Retine cu siguranta Nita!

Min 32. Nita intervine in ultima clipa in fata lui Doumbia, la marginea careului, dar portarul lui FCSB acuza o accidentare. E panica mare pe banca lui Dica, dar si in tribune.

Min 20 GOOOOOOL FCSB! Morais egaleaza dupa o faza superba a lui Denis Alibec!

WhatsApp Image 2017-08-24 at 09.59.05

Min 11. Gol Sporting. Doumbia ramane singur cu Nita in 6 metri si marcheaza, dupa o faza confuza in careul stelistilor.

WhatsApp Image 2017-08-24 at 10.02.17

Min 1. A inceput partida, jucatorii lui Dica au ajuns in careul lui Sporting in secunda 40, dar fara sa suteze pe poarta. Suporterii fac o atmosfera superba.

FCSB – SPORTING

Meciul sta sa inceapa, iar Arena Nationala este plina de peste 50.000 de suporteri! Atmosfera fantastica pentru un meci urias!