Grup din Peluza Nord stelistă prezent la Mediaș pe frig și ploaie

Olaru de trei puncte!

by FCSB

Olaru de trei puncte!>

FCSB a ajuns la a patra victorie consecutivă în Liga 1, după 1-0 pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș.

Marcatorul singurului gol al partidei a fost Darius Olaru, care l-a învins pe Vîlceanu cu un șut superb, din afara careului, în minutul 59. A fost prima reușită a sezonului pentru mijlocașul provenit chiar de la Gaz Metan.

Pentru roș-albaștri urmează meciul de miercuri seară, de pe Arena Națională, împotriva celor de la FC Rapid 1923, pentru care puteți achiziționa bilete pe www.bilete-fcsb.ro.

1. bucur

Sper intr-o pregatire TACTICA desavarsita pentru a transa o victorie de revansa…..
    Sunt mulți care cred ca Rapidul va fi susținut de mult mai mulți fani și suporteri decat Steaua si ca sustinerea ar putea fi decisiva în obtinerea unui rezultat favorabil, ca în tur…..
    Eu nu cred. Dimpotriva, Steaua este obisnuita cu asemenea galerii numeroase de pe stadioane (ex. cel din Craiova s.a.) si, tehnicitatea jucatorilor sai o poate determina sa CASTIGE fie cu un scor mai mare, fie la un gol diferenta (ex. cu CSU 4-1 a , sau 2-3 d, ori 3-0 cu CFR pe 19.03)….. Cu o conditie însă : sa joace ca in acele meciuri(cu CSU, CFR)…., sau cum juca Steaua odată…….. ; adică cu mobilizare și concentrare colectiva totala…. Iar pentru o EFICACITATE in joc, am cateva sugestii(pt unii interesati) :
    – cred ca se impune aducerea lui D. Sorescu pt. postul de fundas dreapta;
    – Keseru si Budescu, schimb de 45 minute de joc pt. fiecare in care sa dea totul pentru victorii;
    – antrenamente de cimentare a relațiilor de joc și evitarea suta la suta a egoismului în jocul colectiv;