FCSTEAUA.RO

UEFA Conference League – tur 2, runda 1: CSKA 1948 Sofia 0-1 FC Steaua! Calificarea se decide la București

O victorie prețioasă obținută cu emoții după o repriză secundă jucată surprinzător de slab de roș-albaștri.

FCSB a câștigat cu 1-0 pe terenul celor de la CSKA 1948 Sofia, în prima manșă a turului 2 preliminar al UEFA Europa Conference League.

Singurul gol al partidei a fost înscris de Florinel Coman, în minutul 28 al partidei, însă roș-albaștrii au mai ratat și alte ocazii de a se desprinde pe tabela de marcaj, chiar dacă jocul prestat nu a fost unul reușit. Manșa retur se va disputa joia viitoare, pe Stadionul ”Arcul de Triumf”, începând cu ora 21:30.

Până atunci, însă, echipa noastră se va deplasa la Galați, unde sâmbătă o va întâlni pe Oțelul, într-o partidă contând pentru etapa a treia a Superligii.

FCSB le mulțumește suporterilor din Peluza Nord, care i-au susținut pe jucătorii noștri în această deplasare și îi așteaptă în număr mare și la Galați!„, scrie www.fcsb.ro

Rezumatul meciului

AVANCRONICĂ

⚽️?FC Steaua va debuta în preliminariile UEFA Conference League împotriva lui CSKA 1948 Sofia. Partida este programată pe 26 iulie, începând cu ora 20:30 pe stadionul „Vasil Levski” din Sofia. Întâlnirea este transmisă în direct de Antena 1.

CSKA 1948 Sofia, „echipa suporterilor”, a încheiat pe locul 3 sezonul trecut al campionatului Bulgariei și a început în forță noua ediție, cu două victorii din tot atâtea posibile. Aceste rezultate o clasează în prezent pe primul loc în Parva Liga, cu un golaveraj de 5-1.  CSKA 1948 a câștigat vineri cu 3-0 meciul de ”acasă” împotriva celor de la Pirin Blagoevgrad.