de | aprilie 1, 2018

FC Steaua a câștigat la limită confruntarea cu CSM Poli Iași, scor 1-0, după un meci viu și foarte de spectaculos. Echipa lui Flauvius Stoican a evoluat curajos pe Arena Națională, însă din minutul 71 a fost nevoită să joace în inferioritate numerică. Din faza care a rezultat eliminării lui Cioinac, Budescu (71′) a executat superb o lovitură liberă, din afara careului, și l-a învins pe Rusu. Balonul a lovit bara transversală și apoi s-a oprit în plasă.

Nu e farsă, nu e glumă: Steaua este cea mai bună! De 1 aprilie, grație acestui succes, Steaua a urcat pe primul loc în clasament, la egalitate de puncte cu CFR Cluj, dar cu un golaveraj mai bun.

• Notă. O victorie  după o partidă în care Iașiul și-a dat viața pe teren pentru o primă de 12.000 euro promisă de unul din sponsori. Mă întreb retoric, oare în meciul cu CFR, de ce nu a motivat nimeni echipa moldovenilor cu vreo primă?? Este limpede că la o primă dată de un sponsor este aproape imposibil să fi depistată sursa de unde vin acei bani în realitate. Sponsorul echipei interesate (sau o firma a acționarilor), să zicem CFR, plătește banii de primă către o terță firmă, mascați într-o prestare de servicii fictivă sau umflată cu acea sumă (consultanță de exemplu). Banii se plimbă apoi, în model suveică, prin diverse firme până la firma sponsorului plătitor final, la Poli Iași în cazul nostru . Pe scurt sponsorul Iașiului plătește 12.000 euro, dar îi primește înapoi de la sponsorul CFR-ului (sau o firma a acționarului de la CFR), după modelul descris mai sus.
  • Da, am scris și în avancronică, CSMP Iași are o echipă bună, însă dacă juca 50% din partide cuplată la 200%, ca seară, astăzi se bătea la titlu. Evident, nu o poate duce în acest ritm partide la rând. Calitatea unei echipe nu constă în câteva meciuri foarte bune, ci în constanță pe parcursul unui campionat. Până acum doar Steaua, CFR Cluj și CSU Craiova au dovedit acest lucru.

La începutul Play off-ului am spus că în ultimele 10 etape îmi doresc o Steaua pragmatică, de rezultat, și nu una spectaculoasă, dar fără efecte pozitiv în clasament. Rămân consecvent dorinței exprimate și nu voi analiza critic jocul, ci jucătorii. Paradoxal, în victoria obținută dintr-o partidă cu un final chinuit,  jocul Stelei, ca echipă, a fost unul dintre cele mai reușite din acest an.  Nu am mai văzut pase jenante și meciul a avut câteva faze combinative de efect, plăcute ochiului, chiar dacă au fost fără efect și pe tabelă.

O scurtă paranteză cu Denis Alibec

Fotografia postată de FC Steaua Bucuresti.

Acum câteva zile l-am criticat într-un articol pe Alibec pentru prestația din acest sezon.

Diferența de pe tabela ar fi putut fi mai mare dacă ghinionistul Denis Alibec ar fi înscris măcar la una dintre cele trei ocazii uriașe pe care le-a avut. Acum mă văd nevoit să fiu avocatul lui și să deplâng faptul că unii  suporteri l-au huiduit pe Arena Națională.  Aseară chiar nu merita! Alibec a făcut cel mai consistent joc al său din ultimele luni. Da, a ratat 3 ocazii uriașe, dar a arătat o cu totul altă atitudine pe teren și implicare în joc. Bravo lui!

FC Steaua vs CSM Poli Iași

Prima repriză Steaua – Poli Iași s-a încheiat fără goluri, însă ocaziile mari n-au lipsit. Iașiul a abordat curajos meciul cu un presing avansat și agresiv, dar Steaua a reușit să bifeze acțiuni ofensive periculoase. Debutul confruntării a fost marcat de o fază controversată. Romario Benzar a intrat în careu și a încercat să centreze, însă mingea l-a lovit în mână pe Bădic și roș-albaștrii au cerut lovitură de la 11 metri (7).  Arbitrul Adrian Comănescu, cu multe decizii ciudate, nu a dictat nimic, iar la faza imediat următoare Alibec a reluat din fața porții în transversală, după un corner executat foarte bine de Budescu.

Video. Bara lui Alibec din minutul 7

În minutul 31, FC Steaua a beneficiat de o lovitură liberă de la marginea careului, însă Budescu a executat slab și portarul oaspeților nu a avut probleme în a reține. Minutul 37 a adus una dintre cele mai frumoase faze ale primei reprize. Budescu i-a pasat lui Alibec, acesta a prelungit cu un călcâi de efect spre Man, mingea a ajuns la Budescu, în careu, dar mijlocașul a fost blocat la fix.

Video. Faza de generic din prima repriză

Cea mai mare ocazie a ieșenilor a venit pe finalul primei reprize. Făcut sandiviș de doi adversari, Budescu a pierdut o minge la colțul careului de 16 m ieșean, și elevii lui Stoican au declanșat un contraatac fulger 4 contra 2  la capătul căruia Andrei Cristea a șutat la colțul lung, dar mingea s-a oprit în bara porții aparate de Bălgrădean.

Iașiul a echilibrat partida în a doua parte și pentru că Teixeira, introdus de Dică la pauză în locul lui Nedelcu,  nu mai este o soluție ca mijlocaș central. În ultimele meciuri, portughezul a avut evoluții de pluton, inconstant și pare că a cam terminat bezina pentru sezonul ăsta. Ovidiu Popescu e și el sub media echipei, iar finalul l-a prins fără busolă pe teren.

Cu mijlocul pierdut, Steaua a tremurat la câteva sarje periculoase ale Iașiului. Dică a observat și el că Felipe e din alt film în centru și l-a trimis pe Tănase în locul lui, iar pe portughez l-a mutat în banda dreaptă. În plus, Teixeira a încasat neglijent un galben încă din primele lui minute pe teren, iar poziția de mijlocaș central îl expunea și la al doilea.

CSM Iași a fost aproape să deschidă scorul imediat după pauză. Platini a intrat  în careul roș-albaștrilor şi a şutat din unghi, însă Bălgrădean a avut o intervenție excelentă și a respins în corner. Replica echipei lui Dică a venit prin Budescu. Mijlocașul a reluat din prima, din afara careului, după o pasă a lui Tănase, dar mingea a trecut puțin pe lângă bara din stânga porții lui Rusu.

În minutul 62, Budescu a executat o lovitură liberă indirectă din careul Iaşiului, însă mingea nu a trecut de zidul format din jucătorii lui Flavius Stoican. Trei minute mai târziu, Alibec a irosit o șansă imensă de a deschide scorul. Scăpat singur cu Rusu, atacantul a intrat în careu și a șutat în forță, dar peste poarta oaspeților.

Ieșenii au rămas în 10 din minutul 69, după ce Cioinac a primit al doilea cartonaș galben. Adrian Comănescu a dictat un fault la aproximativ 20 de metri de poarta lui Rusu, iar Cioinac l-a aplaudat ironic pe central. Primul catonaș galben îl văzuse în minutul 60, pentru un fault asupra lui Tănase. Budescu a executat sub transversală și apoi mingea a intrat în plasă. A fost golul care a decis învingătoarea partidei de pe „Arena Națională”.

Video. Golul lui Budescu (71′)

După marcarea golului, Steaua a temporizat jocul, iar pe final a făcut chiar un ușor pas înapoi conservând rezultatul, deși era cu un om în plus. Asta numeric, pentru că pe teren a avut și ea unul în minus, pe Florinel Mbappe Coman.

Caseta tehnică
  • FC Steaua: Bălgrădean – R. Benzar, Planici, Momcilovici, J. Morais –  Nedelcu (Teixeira ’46), Ov. Popescu – Man (Coman ’71), Budescu, Fl. Tănase – Alibec (Gnohere ’77). Antrenor: Nicolae Dică
  • CSM Poli Iaşi: Rusu – Bădic (Bosoi ’29), Mihalache, Frăsinescu, Sin – Cioinac, Chelaru – Platini, Jo Santos (Kizito ’80), Pedro Mendes (Qaka ’46) – A. Cristea. Antrenor: Flavius Stoican
  • Cartonaşe galbene: Nedelcu ’45, Teixeira ’55, Popescu ’66, Coman ’74, Gnohere ’90+5 / Mendes ‘4, Chelaru ’17, Jo Santos ’19, Cioinac ’60, ’69, Bosoi ’69, Cristea ’88
  • Cartonaş roşu: Cioinac ’69
  • Meciul a fost arbitrat de Adrian Comănescu, ajutat de Marius Nicoară şi Mihai Marica.
  • La partidă au asistat peste 6.000 de suporteri (conform FC Steaua București).

Video. Rezumatul meciului

„Nu mă așteptam să avem o partidă atât de grea, dar nu am reușit să marcăm și ne-am făcut jocul greu. Știam că cei de la Iași sunt foarte buni pe contraatac. Din păcate, au fost momente din joc în care nu am putut să-i oprim. Am avut 3-4 ocazii mari de a marca, dar din păcate nu am fructificat. Probabil nu se supăra nimeni dacă era 3-0 în minutul 30.

Cel mai important e că am câștigat acest meci. M-a deranjat mult că nu am reușit să marcăm cel de-al doilea gol după ce au rămas cu un om în minus. Trebuie să jucăm mult mai bine dacă vrem să cucerim campionatul

E o presiune mare, ne dorim să câștigăm campionatul. Cei de la Iași au jucat relaxat și asta se vede, plus că au avut o primă mare”, a mărturisit Dică, la TV Telekom Sport.

AVANCRONICA

FC Steaua și CSM Poli Iași se vor duela duminică, 1 aprilie,  pe Arena Națională, într-un meci contând pentru etapa a 3-a din Play-off-ul Ligii 1.  Partida este programată să se dispute de la ora 20:45  și va putea fi urmărită în direct pe  Digi Sport1 TV, Telekom Sport TV și Look TV.

Ultimul meci direct,  cel din returul sezonului regulat disputat la Iași, s-a terminat cu victoria surprinzătoare a echipei antrenate Flavius Stoican, scor 1-0.  Golul a fost marcat de Panţîru, în minutul 47, cu un şut din afara careului. A fost prima înfrângere în fața ieșinilor de la revenirea lor în Liga 1, după 12 partide directe. Steaua a dominat meciul, dar a ratat incredibil, lovind o dată și bara prin Budescu.

CSMP Iași a avut o intrare norocoasă  și paradoxală în Play off, după o înfrângere acasă bifată cu Viitorul,  scor 0-1. Rezultatele înregistrate de contracandidatele la locul 6, Dinamo și Botoșani, i-au a împins pe moldoveni în trenul către Play off.  Până acum echipa lui Stoican nu a acumulat niciun punct. În prima etapă a pierdut la limită (2-1), în prelungiri, partida disputată în Gruia cu CFR, iar  partidă de acasă, cu Astra, a fost amânată din cauza zăpezii.

Însă Iașiul este una din surprizele campionatului. După ce a câștigat Play out-ul două sezoane consecutive, a reușit minunea tocmai când a schimbat din temelii conducerea, stafful, lotul   și anunța reconstrucția. Bazați și pe demiterea lui Prunea,  cel care și-a arogat cu surle și trâmbite toate lucrurile bune întâmplate până atunci la  club, mulți oracoli au  văzut  clubul ieșean navigând fără busolă în zona retrogradării. Se pare, totuși, că CSMP Iași are un scouting no name, tăcut și foarte eficient. De unde se vede treaba că nu trebuie o fostă mare vedetă a gazonului, ca Prunea sau Lupescu, de exemplu, pentru a administra bine fotbalul.

Astra (1-1, 2-0) și CSMP Iași (1-1, 1-0) sunt singurele echipe care a luat 4 puncte Stelei în sezonul regulat. Ca un magician care scoate diverse dintr-un joben gol, CSMP Iași a găsit fotbaliști liberi de contract pe care îi plătește cu salarii modeste în comparație cu restul echipelor din Play off. Stoican beneficiază de un lot din 26 jucători cotat la 7,55 mil. €,  surprizător de bun.  Mai mult, sunt și compatibili între ei. În câteva luni au format o echipă  care au făcut-o uitată pe campioana Play out-ului din sezonul trecut antrenată de Neagoie.

Echipa CSMP Iași are un joc solid, pasează bine, stă bine pe teren și este periculoasă pe contraatac. Albanezul Kamer Qaka (22 ani) s-a impus repede ca  unul dintre cei mai buni mijlocași din Liga 1, iar atacantul din Insulele Capului Verde, Platini, pe numele lui real Luís Carlos Almada Soare,  este golgheterul echipei cu 7 reușite, alături de veteranul Andrei Cristea (7 goluri). Brazilianul Joálisson (5 goluri),  portughezul Pedro Medez (3 goluri) și ugandezul Kizito (2 goluri) sunt gurile de foc  pe care se bazează Stoican într-o echipă care a marcat 35 de goluri în 27 meciuri de Liga 1. În schimb, defensiva, cu 34 goluri primite, trădează un punct slab al moldovenilor.

Steaua are nevoie de victorie, 3 puncte, altfel, indiferent de învingătoarea din partida CSU Craiova –  CFR Cluj,  situația în clasament îi va fi afectată. Dică declară că nu sunt probleme medicale în lot, dar are un jucător suspendat. Mulțumită roșului încasat gratuit de la Hațegan în meciul cu CFR, Mihai Pintilii nu va putea evolua în următoarele două etape, contra celor de la CSM Politehnica Iași și CS Universitatea Craiova, în urma unei decizii a Comisiei de Disciplina a FRF.

Echipa probabilă: Bălgrădean – Benzar, Planic, Găman, Morais – Nedelcu, Cristi Tănase – Florin Tănase, Budescu, Teixeira – Alibec

Conferinţa de presă a lui Dică înaintea partidei cu CSM Politehnica Iași

Le urăm succes roș-albaștrilor!

37 de comentarii la „Play off – #3: FC Steaua – CSM Poli Iași 1-0! Nu e farsă, nu e glumă: Steaua este cea mai bună!

1. alex-0101

Jucam binișor dar fără mijloc oare când va avea coaie Dica și va juca cu un singur închizător???? Sau măcar de l.ar pune pe Teixeira acolo…. Bizui da două.. Ii arata lui Alice cum sa nu înjure la fiecare faza sau sa dea din mâini…

2. saramago

Steaua – Iasi 0-0 (pauza), iar team-ul lui Dica a ratat mai degraba ca unul dezarticulat, cu mijlocasi centrali incapabil sa lege jocul ofensiv, cu fundasi laterali evoluand intermitent, cu un play-maker candidand pentru emisiunile de enterteinment si cu un varf nedispus sa intre in careul advers sau sa se angajeze in dueluri directe cu fundasii advrersi.

Belgradean 6 – ocrotit de bara la sutul lui Cristea, in rest fara probleme;
    Benzar 5 – 15 minute bune, apoi a intrat in jocul pozitional comandat de Nicolae Dica;
    Planic 5 – acceptabil in defensiva, superficial atunci cand a urcat in careul advers;
    Momcilovic 5 – sters;
    Morais 4 – executii ratare, urcari neispirate, mingi vadute foarte usor;
    Nedelcu 4 – cel mai bun mijlocas din tara, in viziunea lui Hagi, a cheltuit energii in van;
    Ov.Popescu 5 – travaliu mult, tehnica putina;
    Budescu 5 – are propria agenda …;
    Man 4 – balerin;
    F.Tanase 4 – nicio realizare, dar nu e primul meci de acest fel;
    Alibec 4 – n-a dat mult din maini, in rest aceeasi eficienta …

Gnohere e tinut rezerva din considerente strategice. Oricum, numai intrarea lui in teren ar putea aduce golul (golurile).

3. adi i.

Craiova nu prea are mulți jucatori de calitate dar tactic joaca ceva au niște trasee bine definite , in schimb noi nimic ne pliem pe jocul adversarilor … joaca ei prost o facem și noi ating mingea de zece mii de ori nici ai noștri nu se lasă mai prejos .
    Joc mizerabil mereu pana la primul gol ( parca acum joaca împreuna pt prima oară )

4. saramago

Steaua – Iasi 1-0 (0-0), dar felul in care evolueaza baietii lui Dica nu-i recomanda ca principali favoriti la titlu.

Belgradean 6 – doua interventii bune la 0-0, dar si o gafa in final, care putea compromite rezultatul;
    Benzar 5 – retinut, in afara primului sfert de ora;
    Planic 5 – nesigur, a pierdut cateva posesii in propria jumatate de teren;
    Momcilovic 5 – depasit in unele momente, bine ca adversarii n-au stiut sa profite;
    Morais 4 – greseli in cascada, ar fi putut fi artizanul victoriei oaspetilor;
    Nedelcu 4 – inca un joc doldora de erori;
    Ov.Popescu 5 – ambitios, insa rudimentar, a comis si in aceasta seara multe greseli;
    Budescu 6 – gol superb din lovitura libera, in rest a jucat dupa propria agenda;
    Man 4 – fara vlaga, n-a intrat in prea multe combinatii cu oamenii din fata;
    F.Tanase 5 – a obtinut lovitura libera din care s-a decis meciul, in rest fara realizari notabile;
    Alibec 4 – ratari si mofturi;
    …………………………………………………………………………………………………………………
    Teixeira 4 – meci nereusit, presarat cu brutalitati, ar fi putut fi eliminat pentru faulturi repetate, in conditiile in care fusese avertizat cu cartonas galben;
    F.Coman 4 – inconsistent;
    Gnohere – Dica i-a oferit putine minute, l-a preferat inca o data pe Alibec (?!).

2
    1
  5. alex-0101

. Bai dacă în primele 30 min din joc am jucat ceva chiar și fără mijlocași centrali după pauza a fost praf Dica nu poate sa antreneze nu poate nu are cum… Cum sa.l ții pe Bizu pana în minutul 70 pe banca după ce Alice a ratat 1 la 1 cu portarul???? Cum sa.l ții pe banca 70 min când e principalul marcator???? Frate baga.l în primul 11 si baga.l pe circar în ultimele minute… Chiar asa marioneta ești?
    Cum plm sa.l bagi pe țigănel când nu e în stare sa dea o pasa de 2m????? Noroc de valoarea individuala ca altfel eram lângă FC ciuaua….
    Te bate tactic Stoican,? :)) acest pseudo antrenor cu apucături de sumuica plângea pe la meciurile Stelei… Nu ești în stare sa.ti calmezi jucătorii la 1-0 și cu un om în plus?? Pai ce plm faci tu la antrenamente…
    După primarepriza Morales nu mai avea ce cauta în teren vedeam logic un Bălașa în locul lui și mutat moncilovici pe stânga cu Alice scos

6. dang

Victoria este tot ce contează!
    Bălgradean 7 – intervenții sigure și ne-a salvat într-o situație grea de tot la șutul țopăit al lui Platini;
    Benzar 6 – mi-a plăcut cum a jucat, a fost un piston pe partea dreapta, s-a construit pe el ieșirea din presingul avansat al adversarilor și a avut o centrare oprită cu mâna de adversar. Dacă pentru CFR s-a dat penalty, aici a fost mult mai clar;
    Planic 6 – și-a făcut treaba;
    Momcilovic 5 – se înțelege bine cu Planic în centrul defensivei, a fost acolo unde trebuie, dar prea ușor a fost întors de Platini la cea mai mare ocazie a ieșenilor;
    Morais 6 – unul dintre cei mai buni jucători din acest meci;
    Nedelcu 5 – a jucat bine primele 35 de minute, dar i-a dispărut angajamentul după ce a luat cartonaș galben pentru un fault absolut necesar. L-am urmărit în mod special și nu a fost rău ce a jucat;
    Ov. Popescu 5 – mai bine decât în alte meciuri, dar pe final nu mai știa ce are de făcut;
    Budescu 7 – a creat multe atacuri bune, a făcut faza defensivă destul de mult, nu a mai pierdut mingi care să-i pună pe adversari pe contraatac și a marcat cu o execuție superbă din lovitură liberă;
    F. Tanase 5 – a muncit, a fost tăvălit mult și a obținut lovitura liberă din care a marcat Budescu;
    Alibec 5 – apreciez că a ajuns să aibă trei ocazii mari de gol. Bara a fost urmare a unei execuții posibile și datorită faptului că a mai slăbit!
    Man 5 – un joc foarte slab la prima vedere, dar și-a respectat sarcinile tactice;
    Texeira 6 – a intrat foarte bine în meci, a fost cel care a stăvilit avântul ieșenilor de la începutul reprizei a doua;
    Gnohere și F. Coman nu au ieșit cu nimic în evidență în puținele minute jucate, dar parcă tânărul e din alt film.

4
    1
    1. adi i.

Mai toți spunem ca “Victoria este tot ce contează!”
      Dar cu joc ca cel de azi și din multe alte jocuri di acest campionat ulciorul nu merge de multe ori la apa ….parca așa se spune nu ?
      Seamănă mult cu :Victoria este tot ce contează!
      Nu jucam nimic clar cu viziunea în afara de perioada când jucam sa ne calificam in europa

1. vitto

nu merita …. da’ dica nu cunoaste sistemul 4-4-2 …. cu alibec si gnohere simultan pe teren se inclina campul; de joc spre poarta adversarilor …. ma rog, dica este cel mai slab antrenor nu doar din play-off, ci din tot campionatul!

la steaua problema nu este cine joaca in locul cui, ci ce joaca echipa ca ansamblu …. total dezarticulati si fara idee tactica, traim doar din executii si realizari individuale!

1. killertits

:)))))

Lipsa de ocupatie….poate nu isi dau seama, dar le-au facut reclama, daca alora o sa le creasca vanzarile macar putin dupa toata faza asta atunci l@b@rii ar putea sa se sinucida linistiti.

Vorba aia, autistul nu evolueaza, ramane in lumea lui 😀

1. Herbal

@killertits
        Intradevar, orice publicitate, fie negativa sau pozitiva e o publicitate asupra unui produs. Pun pariu ca numarul accesarilor paginii fb KIA Romania s-a triplat in ultimele 24 de ore.
        Le multumim cu aceasta ocazie l@b@rilor liberi ca au grija ca, sponsorii echipei Steaua sa fie cat mai cunoscuti.

2. vasglo

@Herbal

Da, ei au anuntat ca „masa” de suporteri stelisti, prezenta pe terenul 5 de aplicatii al echipei de amatori nascuta de UM 02301 in 2017, a renuntat la KIA pentru… Mercedes!..-:)

1. Herbal

@vasglo
        Hahaha. Mercedes la sfantul asteapta :)))
        Suporterul UM02301 nu-si da seama ca, marca Steaua, e mai saraca cu fiecare suporter in minus, acea ‘oaie’ de care nu au ei nevoie, dar spera la prezenta lor la NA cu Acedemia.
        Le transmit ca, oceanul e mai sarac fara fiecare strop de apa.

7. vasglo

Eu vad meciul asta si altfel, respectiv ca am intalnit o echipa puternica (sincer, nu am mai vazut Iasiul jucand asa de bine, tehnic, combinativ, in viteza si extrem de motivat) si am jucat dupa pauza competitionala determinata de amicalele Nationalei si meciurile europene de calificare U19 cand, de regula, noi jucam prost si pierdem puncte!..Totusi, in aceste conditii, am dat dovada de vointa, „caracter”, am luptat si am obtinut o victorie necesara si foarte pretioasa, iar faptul ca am trecut pe locul intai poate fi si un factor important in moralul nostru! …

8. Gosu

@vasglo , doua masuri nene vasglo , doua masuri.
    Atunci cand castiga CFR-ul cum am facut-o noi aseara e urat si nedemn, cand o facem noi , e ok fiindca dam dovada de vointa, “caracter”,
    In alta ordine de idei ma bucur de rezultat, dar jocul in sine ma scarbeste asa cum a facut-o tot sezonul. Fara executia de geniu a lui Budescu, iar eram in pom si pomul in aer.
    Acum in legatura cu CFR-ul, problema se pune daca aia au pierdut 2 puncte sau au castigat 1. E totusi playoff si de o deplasare la alta contracandidata. Daca noi nu castigam la Craiova sau mai rau vom pierde , atunci ei vor fi castigat 1 punct. Si din pacate jocul nostru nu ne permite sa ne extaziem.

1. siegfried

Nu ne trebuia execuția de geniu a lui Budescu, dacă Alice știa să o bage în poate în situație de 1 la 1 cu portaru’, fază la care Teixeira a dat pasa.
      În pofida trendului eu zic că ne descurcăm și fără Budescu, important e să fie Ghnohere în primul 11.
      Îngrijorător e că am ajuns să jucăm cu Momcilovic fundaș central în condițiile în care mai avem 4 fundași centrali de meserie în lot în afară de Planic: Găman, Bălașa, Larie, Jorge Artur. Asta da contraperformanță a directorului sportiv.
      La fel și la închizătorii din fața apărării. Îi avem în lot, pe lângă Pintilii, pe Lampard Popescu, pe Gică Popescu Nedelcu și pe veșnicul Filip, dar jucăm cu Teixeira.