Video & Foto: FC Steaua 3-2 AFC Chindia Târgoviște

Revenire spectaculoasă pentru roș-albaștri!

FCSB s-a impus cu 3-2 împotriva celor de la Chindia Târgoviște, într-o partidă nerecomandată cardiacilor. Oaspeții au condus cu 2-0 la pauză, grație reușitelor lui Daniel Popa (15) și Mihai Butean (21) și lucrurile păreau să se complice pentru roș-albaștri. În a doua parte a meciului, însă, au ieșit la rampă Darius Olaru și Valentin Gheorghe. Primul a înscris pentru 1-2 în minutul 47, după o pasă de geniu a lui Tănase, în timp ce al doilea, intrat după pauză, a adus victoria cu golurile din minutele 67 și 77. Din păcate, partida s-a jucat fără spectatori, în urma unei decizii a Comisiei de Disciplină a FRF, jucătorii noștri resimțind din plin lipsa suporterilor, care i-au încurajat în mod constant în acest sezon.

În altă ordine de idei, Malcom Edjouma a debutat în tricoul roș-albastru, fiind înlocuit, în minutul 85, cu Răzvan Oaidă.