Video & Foto: FC Steaua 3-1 FC Rapid

Dulcele gust al victoriei!

by FCSB

FCSB a obținut al cincilea succes consecutiv de la revenirea pe bancă a lui Anton Petrea, scor 3-1, împotriva celor de la Rapid, într-o partidă contând pentru etapa 20 a Ligii 1.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 14, prin Florin Tănase, care a profitat de respingerea în față a lui Moldovan, la șutul lui Olaru. Din păcate, elevii lui Anton Petrea s-au văzut egalați în minutul 45+6, dintr-un penalty transformat de Săpunaru.

Deși jucătorii noștri au controlat partida, totul părea să se îndrepte spre o remiză, însă Ianis Stoica, intrat după pauză, a fost faultat în careu de Săpunaru, în minutul 90+2, iar golgheterul Tănase și-a trecut în cont dubla. Același Stoica avea să închidă tabela, în minutul 90+6, cu un șut deviat.

FCSB le mulțumește celor peste 20.000 de suporteri prezenți pe Arena Națională, care au creat o atmosferă fantastică și îi așteaptă în număr mare și la următoarele jocuri.

Pentru echipa noastră urmează deplasarea de la Sfântu Gheorghe, unde o vor întâlni, duminică seară, în ultima partidă din 2021, pe Sepsi OSK.

?VIDEO FC Steaua 3-1 FC Rapid