Video & Foto: FC Steaua 2-2 FC U Craiova

Șansă uriașă, irosită!

by FCSB

FCSB a obținut doar o remiză, scor 2-2, împotriva celor de la FC U Craiova 1948, într-o partidă contând pentru etapa 24 a Ligii 1 și a ratat șansa de a se apropia la șase puncte de liderul CFR Cluj.

În ciuda faptului că au ratat ocazii uriașe în prima parte a jocului, prin Coman și Cordea, roș-albaștrii s-au văzut conduși după prima fază în care oaspeții au ajuns în careul FCSB, Bălan fiind cel care a finalizat un contraatac al oltenilor, în minutul 41.

FCSB a restabilit egalitatea în minutul 66, prin Răzvan Oaidă, însă oaspeții aveau să lovească din nou, de data aceasta dintr-o lovitură liberă executată de Baeten, în minutul 76. Jucătorii noștri au dat dovadă, însă, de mult caracter și nu au abandonat lupta, reușind să egaleze în minutul 90+2, prin Claudiu Keșeru, care a transformat lovitura de pedeapsă obținută de Ianis Stoica. FCSB putea chiar să câștige jocul după numai un minut, când Diallo l-a lovit pe Dumiter în careul craiovenilor, însă Istvan Kovacs a lăsat jocul să continue. Ba mai mult, în faza următoare, i-a acordat al doilea cartonaș galben lui Iulian Cristea și l-a eliminat, acesta urmând să rateze partida de miercuri seară, de la Giurgiu, împotriva ”lanternei” Academica Clinceni.

FCSB le mulțumește celor aproape 7.500 de suporteri prezenți pe Arena Națională și îi așteaptă în număr mare și la următoarele jocuri!