Video & Foto: FC Steaua 2-1 FC Argeș

Victorie importantă la revenire!

by FCSB

Victorie importantă la revenire!>

FCSB a obținut o victorie extrem de importantă în economia campionatului, 2-1 împotriva celor de la FC Argeș, care erau neînvinși de la finalul lunii august.

După ce Martin Raynov a deschis scorul în minutul 62, după un corner, roș-albaștrii au replicat repede, prin proaspăt revenitul Octavian Popescu (67), acesta reușind un gol marcă înregistrată, la colțul lung. După numai patru minute, a fost rândul lui Valentin Gheorghe să iasă la rampă și să stabilească scorul final, din centrarea lui Valentin Crețu.

Pentru roș-albaștri a fost prima partidă oficială după 15 zile, aceștia fiind nevoiți să amâne partida cu Farul Constanța și să declare forfait în optimile Cupei României, din cauza numeroaselor cazuri de COVID-19 înregistrate în ultimele două săptămâni, precum și a accidentărilor.

Jocul contra celor de la Farul se va disputa joia viitoare, începând cu 17:30, la Ovidiu.

FCSB – FC ARGEȘ 2-1 (0-0)
Au marcat: Oct. Popescu 67, Gheorghe 71/ Raynov 62

FCSB: Vlad – Haruţ (Creţu ’60), Vinicius, Cristea, Radunovic – Olaru, Oaidă, Tănase (Dumiter ‘90+1) – Budescu (V. Gheorghe ’60), Keşeru (Şut ’87), I. Stoica (Oct. Popescu ’60).

Antrenor: Edward Iordănescu

FC Argeş: Greab – Tofan, Turda, J. Miguel, Muşat (Viana ’79) – Meza Colli, Raynov – Işfan , I. Şerban, Latovlevici – Fatai (Dumitraşcu ’79).

Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Cartonașe galbene: Oaidă 33/ Meza Colli 65, Latovlevici 82, Raynov 90, Șerban 90+1

Arbitri: Andrei Antonie – Bogdan Gheorghe, Imre Bucsi – Adrian Cojocaru