Video & Foto: CSU Craiova 2-3 FC Steaua

O nouă victorie la Craiova!

by FCSB

FCSB a obținut o nouă victorie superbă pe terenul celor de la Universitatea Craiova, scor 3-2, ajungând, astfel, la 19 victorii din 26 de partide oficiale disputate împotriva oltenilor.

Deși Andrei Ivan a deschis scorul în minutul 13, din lovitură de pedeapsă, roș-albaștrii au egalat trei minute mai târziu, prin Andrei Dumiter și au preluat conducerea grație golului lui Adrian Șut, din minutul 39. George Cîmpanu a egalat în minutul 57, pe fondul unui joc bun al gazdelor, însă Andrei Cordea a închis tabela în minutul 90+2 și a adus o nouă bucurie suflării roș-albastre.

Pentru FCSB urmează partida de duminica viitoare, de pe Arena Națională, împotriva celor de la UTA Arad.

VIDEO

?Thriller-ul Stelei din Liga 1 în Bănie. Roș-albaștrii au învins cu 3-2.

În acest sezon regular, FC Steaua a realizat un scor de 7-3 în meciurile directe (tur-retur) cu CSU Craiova!?❤? În poarta echipei lui Rotaru, roș-albaștrii au îndesat 21,8% din cele 32 goluri marcate de FC Steaua în numai 17 etape scurse din acest campionat.

Thrillerul CSU 2-3 FCSB