Video & Foto: CS Mioveni 1-1 FC Steaua

Egal neașteptat la Mioveni!

Egal neașteptat la Mioveni!>

FCSB a pierdut două puncte foarte importante în lupta pentru titlu, pe terenul celor de la CS Mioveni, unde a remizat, scor 1-1.

Deși au deschis scorul în minutul 7, prin Malcom Edjouma, aflat la prima reușită în tricoul roș-albastru, elevii lui Anton Petrea au irosit câteva șanse mari de a închide meciul, iar Ionuț Balaur a restabilit egalitatea în minutul 45+1, după o fază fixă.

Deși au controlat meciul pe toată durata sa, roș-albaștrii nu au mai reușit să înscrie, Burlacu fiind cel mai aproape să aducă toate punctele la București. Din păcate, gazdele s-au apărat eroic și au obținut primul rezultat de egalitate împotriva FCSB în Liga 1.

FCSB le mulțumește suporterilor prezenți la Mioveni pentru sprijin și îi așteaptă în număr mare duminica viitoare, pe Arena Națională, pentru jocul împotriva celor de la Farul Constanța.