Reacția lui Gigi Becali la Realitatea sportivă

După avalanșa de săgeți otrăvite lansate cu ură din unele studiouri împotriva Stelei din Liga 1, patronul și managerul general au ieșit la contraatac!

??Reacția (integrală) a lui Gigi Becali la Realitatea sportivă, după meciul FC Steaua 3-0 CS Mioveni

⚠️S-a făcut mare tam-tam în presă pe unele declarații legate de Edi Iordănescu. Unele părți au fost scoase intenționat din context și apoi răstălmacite pentru a fabrica un fake-news de scandal. Aveți ocazia să auzi si să judecați singuri declarațiile lui Becali.
Printre temele abordate sunt: răutatea/invidia unora față de FCSB, absențele din echipa antrenată de Edi Iordănescu, focarul de covid 19 etc.

Intervenția lui Becali a fost pentru a contracara comentariile anti-FCSB, in special de la Digi Sport, legat de arbitrajul din meciul cu Mioveni.

?Sunet preluat de la Realitatea sportivă

?CS Mioveni, prin primarul Ion Georgescu, a anunțat că se retrage din campionat. În replică MM Stoica a postat din nou un mesaj pe Facebook, în care susține că Bârsan a luat trei decizii greșite dar în DEFAVOAREA Stelei din Liga 1. Replica vine după mesajul adresat „analiștilor” fripturiști, pe care l-am postat deja la „MM Stoica contraatacă”.

?„Așadar, după ce am analizat cu minuțiozitate – ajutat de prietenii mei virtuali – am ajuns la concluzia că primele trei erori de arbitraj au fost împotriva noastră (penalty neacordat la faultul lui Iustin Popescu asupra lui Olaru – minutul 9, ofsaid inexistent la Ianis Stoica – minutul 11 și penalty la faultul lui Dat asupra lui Dumiter – minutul 30). Toate la 0-0.

Rezultă că singurul motiv plauzibil pentru care echipa din Mioveni s-ar fi putut retrage rămâne golul lui Petrila din minutul 49. Tot la 0-0.
Doar că la alt meci”, a scris MM Stoica pe Facebook.

? Gigi Becali a rupt și el tăcerea, după ce FC Steaua a fost din nou ținta unor atacuri lansate din unele studiouri TV de analiști fripturiști cu „minți întunecate” de bani, invidie sau alte interese.
Gigi Becali nu-i numește, dar este clar s-a referit la „analiști” precum Ioan Crăciunescu, Radu Naum, Adrian Porumboiu, Gabi Balint,  Decebal Rădulescu…

?„Am avut două penalty-uri (N.R.- La Olaru (9′) și Dumiter (30′)). Pe lângă penalty-ul ăla care s-a dat. Părerea mea e că 11 metri dictat a fost clar. I-a pus piedică. Dacă îi pui piedică de la spate normal că e penalty.

Oamenii au început să aibă mintea întunecată. Oameni care au dușmănie. Oamenii au mintea întunecată din cauză că sunt invidioși și au mintea întunectă. Au invidie pe mine! Păi dacă îi pune piedică pe la spate, în careu, cum să nu fie 11 metri? Ei cu mine au ce au. Nu mai vreau să supăr pe nimeni. Eu vorbesc la modul general. Păi dacă ăla nu e 11 metri, atunci care să mai fie?!”, a declarat Gigi Becali la Realitatea Sportivă.