de | aprilie 16, 2018

Steaua s-a distrat cu fost campioană României, Astra, cu care a făcut instrucție la Giurgiu. Fără fanfară și imn național, Unitatea de elită a Stelei a defilat pe arena Marin Anastasovici, într-o demonstrație de forță în care doar norocul a ferit echipa lui Mulțescu să părăsească gazonul cu numai 3 goluri încasate. Dacă era 10-1 nu mira pe nimeni.

• „Am participat la spectacol”,   a tras Mulţescu concluziile după înfrângerea categorică suferită. „Am întâlnit o echipă foarte bună, joc solid, jucători valoroși. Noi am încercat, dar nici n-am fost lăsați. Am încercat să construim, să participăm și noi la spectacol, atât cât am putut.”

După reușitele lui Gnohere (27′ – penalty), Dennis Man (47′) și Mihai Pintilii (49′), Steaua a revenit pe primul loc al Play-off-ului, cu două puncte mai mult decât CFR Cluj.  În runda următoare, Steaua joacă în deplasare cu Viitorul, iar CFR Cluj merge la Iași pentru confruntarea cu CSM Poli.

clasament

Odată cu acest succes, ros-albaștrii au strâns în turul Play-off-ului 13 puncte din 15 posibile, Bizonul a ajuns la cota 14 și e liderul golgheterilor  în Liga 1, în timp ce tânărul Dennis Man a bifat și el a 9-a reușită (a 12-a în toate competițiile). Liderul de facto al echipei,  Pintilii, a închis tabela  cu o rachetă „sol-plasa porții”, din afara careului, desăvârșind astfel o seară minunată pentru el, echipă și milioane de suporterii steliști.

• Video. Racheta lui Pintilii

Roș-albaștrii au început tare și au lăsat tot timpul de înţeles că este o chestiune de minute până va marca. O putea face Budescu, încă din minutul 4, dar şutul din unghi a lovit vinclul la colţul lung. Peste un minut, Gnohere a avut și el golul în gheată, dar șutul lui din careu a fost reținut de Iliev. Dennis Man, în minutul 16, a plasat excelent un șut din afara careului, dar mingea pe care scria gol a lovit stâlpul porții.

Steaua a deschis scorul în minutul 27, însă dintr-un penalty contestat și de Ion Crăciunescu. Fostul mare arbitru a admis faultul, dar susține că tinerea de mână a început la câțiva centimetri în afara careului, deși Benzar era cu picioarele în suprafața de pedeapsă. Faza cu mâna este absolut relativă, la viteza fazei, pentru că nu este vorba de o simplă atingere pe care să faci stop cadru, ci o ținere scurtă, timp în care acea mâna a lui Benzar ajunge vizibil în careu.

• Notă. În general, fostul mare arbitru își pierde obiectivitatea de fiecare dată când e vorba de Marius Avram. Între Ion Crăciunescu și fostul șef al CCA Vasile Avram, tatăl lui Marius, este o veșnică ură viscerală din cauza șefiei arbitrajului. Ura asta este una reciprocă. Cât timp a condus CCA-ul, Vasile Avram  l-a „urgisit” și el la greu pe băiatul lui Ion Crăciunescu, arbitrul Teodor Crăciunescu. Idem Crăciunescu, când a fost șef CCA, pe fiul Vasile Avram. Este vorba de delegări puține, pedepse aspre, nepromovarea pe lista FIFA etc.

Telekom Sport  TV spune că  „Golul a venit însă dintr-un penalty discutabil”, nu inexistent. În fine… nici eu nu mă pot pronunța exact pe acest caz. Las specialiștii.

Budescu, executantul de drept desemnat de Dică, l-a lăsat pe Bizon aflat în luptă cu Țucudean pentru titlul de golgheter. Gnohere a transformat fără emoţii lovitura de pedeapsă obținută de Romario Benzar la  ținerea lui Buș. A fost și scorul primei reprize.

La pauză Dică l-a lăsat la cabine pe Budescu și Filip, iar în locul lor i-a introdus pe Teixeira și Ovidiu Popescu. O măsură înțeleaptă pentru că Budescu a risipit multe mingi în faze în care Steaua avea poziții foarte bune de atac. În plus, Budi încasase din nou un galben și era pus pe harță cu arbitrul Avram.

La două minute după revenirea de la vestiare, Man a majorat diferența, dintr-o pasă excelentă a lui Pintilii. Tot Pintilii a liniștit definitiv lucrurile, după alte două minute, când a marcat pentru 3-0 cu o execuție superbă,  o rachetă cu exteriorul de la 25 de metri care l-a învins pe Iliev, altfel îngerul păzitor al Astrei în partida de aseară.

Ros-albaștrii și-au creat o multitudine de ocazii de a înscrie. Practic a cam fost atacul și ocazia. Doar norocul că steliștii au ratat cu seninătate i-a lăsat pe giurgiuveni să nu părăsească terenul fără vreo 10 goluri încasate.  Spre final Steaua a redus turația și  Astra putea să marcheze golul de onoare în prelungiri, însă Florentin Matei a ratat un penalty acordat după un henț involuntar comis de Planic, mingea ricoșând din el în mână. O fază asemănătoare a fost și la Filip, pe la mijlocul terenului, când și-a șutat în mână, dar atunci Avram a considerat hențul involuntar.

La meci a fost prezent și un grup restrâns de suporteri steliști care au cântat pe toată durata partidei, acaparând fondul sonor de pe stadion. La final, trupa lui Dică a venit și i-a salutat!

Bannere afișate de suporterii echipei FC Steaua.

După meci, a început fiesta în vestiarul roș-albaștrilor. Muzica s-a auzit și la flash-interviuri. „Nu știu ce melodie era acolo. Budi e responsbil pentru asta” a dezvăluit Dennis Man, semn că Budescu n-a fost deranjat de faptul că a fost înlocuit la pauză. Nu ştiu ce cântă, aştept să mă duc să văd şi eu” a recunoscut și Mihai Pintilii. Deși a fost MVP-ul meciului, Pintilii a ținut să-l laude la final pe Lucian Filip. „După câte accidentări a avut, e un jucător incredibil. Jos pălăria în faţa lui!”, a recunoscut liderul vestiarului roș-albaștrilor.

Caseta tehnică

• Astra: Iliev – Cl. Iordache, Polczak, Erico, Stan – Takayuki Seto, Dandea (Bicianu ’46) – Balaure (V. Gheorghe ’46), Fl. Matei, L. Buş (Butean ’65) – Urko Vera. Antrenor Gheorghe Mulţescu.
  • Steaua: Bălgrădean – R. Benzar, Planici, Bălaşa (Junior Morais ’73), Momcilovici – Pintilii, L. Filip (Ov. Popescu ’46) – Man, Budescu (Teixeira ’46), Fl. Tănase – Gnohere. Antrenor Nicolae Dică.
  • Catonaşe galbene: Stan ’37 / Budescu ‘7
  • Arbitru: Marius Avram.

Rezumatul meciului

Meciul întreg

Felicitări băieților pentru joc și victorie!

FORZA STEAUA!

Fotografia postată de FC Steaua Bucuresti.

FC Steaua va întâlni Astra  luni, 16 aprilie,  pe stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, într-un meci contând pentru etapa a 5-a din Play-off-ul Ligii 1.  Partida este programată să se dispute de la ora 20:45  și va putea fi urmărită în direct pe  Digi Sport1 TV, Telekom Sport TV și Look TV.

Ultimele 10 confruntări

În toată istoria lor, cele două echipe s-au mai întâlnit de 32 de ori în Liga 1, de 11 ori au câștigat giurgiuvenii, de 14 ori s-au impus steliștii, iar 7 jocuri s-au terminat la egalitate.

• 5 decembrie 1998, primul meci: FCSB – Astra 1-0, gol Eugen Trică. În returul campionatului 1998-1999, s-a consemnat întâia remiză, 1-1 la Ploieşti.
  • Prima victorie a Astrei a venit pe 5 aprilie 2000, Astra – FCSB 1-0, gol Florin Pogăcean. Pe băncile celor două echipe s-au aflat Costică Ştefănescu, respectiv Victor Piţurcă.
  • În sezonul 2000-2001, la finalul căruia Victor Piţurcă a câştigat singurul titlu din carieră ca antrenor, Astra a fost echipa care a învins-o pe actuala FCSB în ambele partide, 3-1 în Bucureşti şi 3-0 la Ploieşti.
  • Cele mai multe goluri s-au consemnat pe 28 iulie 2012, Astra -FCSB 3-4 (antrenori Bogdan Stelea / Laurenţiu Reghecampf).
  • Două remize albe s-au consemnat în campionat, dintre care una singură pe terenul astralilor (12 aprilie 2015).
  • În stagiunea 2015-2016, la finalul căreia giurgiuvenii au cucerit titlul, Astra a câştigat ambele meciuri din sezonul regulat, 2-0 acasă şi 1-0 în deplasare. În play-off, bucureştenii s-au impus pe teren propriu cu 2-0, acelaşi scor înregistrându-se şi la malul Dunării, dar pentru elevii lui Marius Şumudică.
  • Cele două confruntări din sezonul regulat 2016-2017 s-au terminat de fiecare dată cu 1-0 pentru gazde (Boldrin a marcat pentru FCSB pe Arena Naţională, Budescu a înscris pentru victoria Astrei de la  Giurgiu). În play-off, ambele jocuri au fost câştigate de gruparea „roş-albastră”, 3-0 acasă şi 1-0 în deplasare.

Palmares cu Astra gazdă vs Steaua: 16 jocuri – 9 victorii Astra – 4 remize – 3 victorii FCSB.

Loturile de jucători din acest sezon

AFC Astra are 9 victorii, 2 remize şi 3 înfrângeri pe teren propriu ăn ediţia curentă a Ligii 1. În confruntarea directă cu Steaua, Astra a luat 4 puncte din 6 posibile în sezonul regulat 2017-2018, 1-1 în deplasare (Gnohere / Moise) şi 2-0 acasă, pe 26 noiembrie 2017 (Ioniţă II din penalty şi Abang).

În mod surprinzător, Astra a intrat în Play off deși și-a schimbat din temelii lotul și antrenorul. Mai mult, în iarnă și-a vândut  golgheterul, pe Alex Ioniță, la CFR.  Despărțirea cu cântec de Edi Iordănescu părea că va atrage un recul în exprimarea echipei, însă Astra, cu Mulțescu pe bancă, a detonat bomba în Gruia smulgând un egal cât o victorie.

Atacantul Astrei, Urko Vera, se află într-un controversat conflict de interese. Spaniolul are stipulat în contractul cu CFR un bonus de 100.000 de euro dacă titlu va ajunge în Gruia. El a semnat cu trupa lui Dan Petrescu astă-vară și a fost împrumutat în iarnă la Giurgiu, după ce a fost adus  Țucudean.  Astfel, Urko va fi cel mai motivat astral să o bată pe Steaua, mai ales că, aseară, Viitorul a depus în mod surprinzător armele în fața CFR-ului, scor 2-1, după o primă repriză foarte slabă prestată de trupa regelui, cu 2 goluri încasate.  Mulțescu are și el super motivația de câine pentru a împiedica Steaua cu orice preț. Luni va apela la toate „armele” pe care le are la dispoziție pentru a-și atinge scopul.

FC Steaua are nevoie de victorie să refacă, față de CFR, ecartul înregistrat după etapa precedentă. Însă Dică va avea o misiune foarte grea la Giurgiu, chiar dacă  Pintilii va reveni în formula de joc  după două etape de suspendare. La conferința de presă Dică a anunțat că Teixeira reclamă ceva probleme la stomac, iar Găman și Alibec s-au retras de la antrenamentul de duminică din tot motive medicale. Cei trei sunt dați incerți pentru partida de luni.

Conferinţa de presă premergătoare meciului cu Astra din cadrul etapei a cincea de play-off.

Echipa probabilă: Bălgrădean – Benzar, Planic, Momcilovic, Morais – Pintili, Nedelcu – Man, Budescu, Florin Tănase – Gnohere

Le urăm succes roș-albaștrilor!

66 de comentarii la „Play off – #5: Astra – Steaua 0-3! Unitatea de Elită Steaua, defilare fără fanfară într-o demonstrație de forță

1. MTL

Viitoru ii va da toate cele 6 puncte lu Cfr ! Hagi are boala pe Becali dupa faza cu Tas-ul si eu sunt sigur ca nu se omoara sa castige cu cfr. Nu cred ca face blat, dar cred ca le inspira jucatorilor sa nu traga la maxim.

1. killertits

Dreq stie…acum na, dupa fiecare urcus vine si valea nu ? 🙂
    Acum da, cine stie…poate prietenu Hagi i-a facut un cadou prietenului Dan…ca tot era cel din urma plin de spume ( iar ) pe banca, zici ca da strechea in el cateodata.

2. adrian0808

Aliantele sunt CFR + VIITORUL+ IASI vs STEAUA + CSU + ASTRA … asa mi se pare.
    Vom vedea dupa aspectul jocului diseara.
    Normal ar fi un 0 – 2 sau 1- 3 ….
    Valoare avem … acum depinde de mobilizarea jucatorilor, inspiratia lui Budescu, atitudinea lui Alibec/Bizon si greselile defensive . Nu vreau sa iau in calcul factorul „arbitru” .

1
    1
  3. siegfried

În sfârșit am terminat cu torțe, petarde, peluze, gaze, jandarmerie și ne-am întors la fotbal.
    Victoria e obligatorie după rezultatul de aseară, noroc că Mulțescu e client fidel .
    Echipa de start conform jesepe: Bălgrădean – R. Benzar, Planici, Bălașa, Momcilovici – Pintilii, Filip – Man, Budescu, Fl. Tănase (cp) – Gnohere!

4. saramago

Astra – Steaua 0-1 (pauza), dupa 45 de minute in care baietii lui Dica s-au miscat destul de bine.

Belgradean 6 – destul de sigur in putinele situatii in care a fost solicitat;
    Benzar 6 – nu a stralucit, dar are meritul de a fi obtinut penalty-ului de la mijlocul reprizei:
    Balasa 6 – are dificultati cu Urko, pana acum s-a achitat de sarcini;
    Planic 6 – joc bun, ajutat de un plasament potrivit;
    Momcilovic 6 – bun in defensiva, a urcat deseori in atac, din pacate a gresit cateva centrari;
    Pintilii 7 – util, energic, a recuperat din belsug;
    Filip 5 – retinut in joc, prdispus la greseli in zonele periculoase ale terenului;
    Man 6 – evolutie decenta, pacat ca nu are acel zvac in ultimii 20 de metri;
    Budescu 5 – inceput promitator, apoi o evolutie slaba, presarata cu pase gresite si faze interpretate nepotrivit;
    Fl.Tanase 5 – tehnic, dar fragil, n-a izbutit sa apara periculos la finalizare;
    Gnohere 6 – s-a lipit la gol, a jucat bine putine mingi de care a beneficiat.

Steaua poate avea probleme in jocul aerian. E nevoie de un al doilea gol pentru a nu avea emotii catre final.

5. siegfried

Tănase aerian în meciul ăsta, ar trebui băgat Teixeira în locul lui. Benzar e ridicol în duelurile 1-1 cu Florentin Matei , îl talonează alergând cu spatele (WTF?) de a intrat ăla de mai multe ori în careu cu mingea la picior. Planic mi se pare că stă prea aproape de margine și creează dezechilibru pe margini.
    Ceilalți au fost ok, Man a avut o bară, Budescu la fel, Gnohere a transformat penalty-ul.

1. vasglo

@Azzido

Slaba consolare, cu o floare nu se face primavara! Curiozitatea taranului care n-a vazut in viata lui marea v-a facut sa mergeti pe Arena Nationala supunindu-va ridicolului de fi depasiti copios, si ca numar si ca spectacol, de fanii echipei vizitatoare, fapt UNIC IN LUME!. Treziti-va, stergeti-va la ochi si reveniti la realitatea adunaturii de „talpanisti” de pe terenul de aplicatii nr. 5 al UM 02301, Garnizoana 1950!….-:)

6. saramago

Astra – Steaua 0-3 (0-1), victorie concludenta a stelistilor.

Belgradean 8 – interventii importante, inclusiv la penalty-ul lui Matei din prelungiri;
    Benzar 6 – bun in defensiva, util in atac (a produs lovitura de la 11 metri din care s-a deschis scorul), din pacate neatent la ultima pasa;
    Balasa 6 – joc decent, a fost destul de bun in jocul aerian;
    Planic 6 – plasament bun, putine erori, iar penalty-ul cu care a fost sanctionat nu a fost concretizat de adversari;
    Momcilovic 7 – bun si in flanc, si in centru;
    Pintilii 9 – recuperari numeroase, gol splendid, assist la golul lui Man, a controlat autoritar mijlocul terenului;
    Filip 5 – nu a fost prea bun in acest meci, a fost substutuit la pauza;
    Man 7 – a dat golul desprinderii, a intrat in combinatii cu colegii din fata, cam precipitat in fata portii in final de partida;
    Budescu 5 – cu exceptia minutelor de inceput, a avut o prestatie slaba;
    F.Tanase 6 – tehnic, pe alocuri specatculos, neispirat la finalizare;
    Gnohere 6 – gol important, dar in partea a doua a irosit destul situatii de atac din pricina unor pase greu de explicat;
    ………………………………………………………………………………………………………………
    Texeira 6 – nu a stralucit, dar a adus un plus de constanta la mijlocul terenului;
    Ov.Popescu 6 – mai bun decat Filip, pacat de ocaziile ratate;
    Morais – in minutele in care a evoluat, nu a dezamagit.

O mentiune pentru Dica fiindca a mutat corect la pauza. Altfel, jocul Astrei a fost unul extrem de convenabil stelistilor.

7. adrian0808

Sa fie la ei 50k in tribuna si la FCSB sa arate mereu tabela ca dupa jocul de azi .
    Eu sincer asta imi doresc.

Si imi mai doresc sa fie si rinamo pe locul 1 in play-out a la long . Ale ale ale oooo sa sarbatoreasca si ei mereu .
    🙂

8. quark

am trecut un hop, se anunta un meci greu si prin prisma rezultatului de ieri care apasa la mental…dupa doua perverse imediat dupa pauza, s-au culcat si contestatarii…toti au vrut, cativa nu au putut, daca mai aveam un mijlocas central de calitatea lui Pintilii, eram mult mai aproape de titlu…pana la urma, gafele si nesiguranta lui Vlad au prins bine, ne-am ales cu un portar care isi face treaba si scoate ce e de scos, fara sa stam cu morcovul ca o comite…avem un program mai greu decat chefereii, e bine ca jucam inaintea lor si nu ne mai uitam peste gard, trebuie sa ne vedem de jocul nostru si sa ramanem ancorati in realitate

9. alexandru-h

Azzido, voi veti trai toata viata din meciul ala 😀 Veti povesti si nepotilor cum v-au umilit rapidistii in Mall Arena… uite, va propun si niste citate misto, ca sa ii impresionati pe nepoti cu ce reprezenta FC Talpan pe vremuri:

„Mai bine un pumn frumos decat un gol urat”.
    „Talpan nu e doar un jurist bugetar, este o stare de spirit”.
    „Noi suntem talpanisti din tata in fiu, inafara de fiul meu, care a invatat carte”.
    „Am stat atatea ore, atatia ani in Divizia D, am cazut, am revenit, si tot mereu….am luat-o de la inceput”.
    „Noi suntem efemeri, CSA va fi mereu aici… dand contracte fara licitatie la firme fantoma de paza”.
    „Nu va ganditi la bani, luptati – atat in tribune, cat si la tribunal”

14
  10. ssk

Pacat de penaltiul jenant de la golul 1. Ala a fost chiar mai putin penalty decat penaltiul lui Real cu Juve. Genul ala de faza care in RO se da in favoarea aluia mai puternic sau a aluia care „trebuie” sa castige.

Altfel, super gol Pintilii si oricum, puteam sa le mai dam.

1. xray Autor articol

@ssk

Să știi că acel penalty a făcut mai mult rău decât bine! A făcut dintr-o ciucă a bătăilor un martir.
          Mă uit acum la Pro X, unde Mironică spune că Steaua a fost ajutată să câștige, altfel nu marca, pentru că până la penalty nu jucase mai nimic, iar Astra era în meci. A uitat brusc faptul că acel penalty a fost precedat de 2 bare și alte câteva ocazii clare ale Stelei. Nu mai vorbesc de repriza a doua.

Apropo, penalty-ul dat Astrei cum ți s-a părut? Fără echivoc sau tot interpretabil?
          Asta așa, de dragul discuției, nu că ar conta în analiza meciului.

1. MTL

@ssk Vorbesti de parca a fost umar la umar. A fost o tragere de mana in sensul contrar directiei jucatorului = fault clar. Tragerea a inceput intr-adevar in afara careului si a durat pana cand mana jucatorului era pe linia de 11 metri. Decizia e discutabila. Avand in vedere ca actiunea era in viteza si f greu pt arbitru sa vada intr-o fractiune de secunda, unde s-a produs infractiunea.

11. keyser-soze

De data asta mi-a placut Man desi este cam individualist cateodata. Putea sa dea drumul la minge mai repede in unele faze sau sa paseze la un coechipier. Pinitili a fost cel mai bun jucator al nostru, Astra s-a prezentat slab de tot, nu mi s-a parut penalty la faultul asupra lui Benzar si meciul de sambata a fost circ asa cum este si proiectul csa.

12. adrian0808

@azzido si piece …
    V-am spus ca raportarea voastra la „spectacolul” tribunei/peluzei este total retarda.
    Noi mergem la stadion sa vedem spectacolul din teren adica jocul echipei de fotbal.
    Ca se creaza o atmosfera de mare meci / de inmormantare / de vacanta / de sictir / de intifada / de circ asta este apanajul suporterilor . Suporterii de tipul vostru sunt interesati doar de acest aspect …. al peluzei / tribunei ….

Imi spui si mie ce i-a folosit la rinamo smecheria aia cu pacaleala cu ddb ? Au luat-o la mumu ei si toti suporterii …. Cantau pe garduri si in minutul 94 … s-au trezit in play-out … Smecherieee maaare coregrafie scenografie smardoiala …. MUIEEEEE

La fel si CSA-ul …
    umplem arena pe 14.04 –- au umplut-o cu cacademicieni
    coregrafie-scenografie –- ati fost sub ti
    numar –- peluza croncanitoare a fost plina de sus pana jos toate inelele la voi stadionul s-a terminat la inelul 2.
    batuti –- batuti la greu de crapizi , gazati de jandarmi
    cetateni –- daniel niculaie salveaza din tribuna turbulenta si gazata un copil imbracat in rosu-albastru
    rezultat –- v-a dat-o croncanitorii batrani cu 3 -1
    teren –- a intrat o croncanitoare (nestingherita de organizarea „melitara”) din peluza ei si a venit pana la peluza voastra si v-a dat-o la mumu

baaaa ati fost PENIBILI . si ca ultraserie si ca cetateni si ca echipa si ca organizare .
    uitati-va dreq in curtea voastra si lasati carcotelile de babe .

1. keyser-soze

@piece, sa inteleg ca acum va uitati in gura lui jiji?? :))))
        Adica, luati numai ce va convine si in rest il huiduiti si il blestemati. ce zici de Ienei?
        Si ca sa respectam adevarul eu zic ca ar trebui sa nu scoti din context ce a spus el „Nu fac niciun apel, că lucrurile sunt clare. Să ştiţi că cei mai mulţi dintre cei care au fost sâmbătă vin şi la noi. Doar 1000, aripa dură, nu vine la meciurile noastre.”
        Te-ai prins? sudul vine la meciurile adevaratei Steaua, cea din liga 1. Sunt sigur ca acum o sa zici ca Becali bate campii 🙂

1. piece-of-mind

@ keyser-soze

Tu eşti cel care scoate din context. Eu m-am referit doar la faptul că omul a recunoscut franc că i-ar fi plăcut să aibă o astfel de galerie la meciurile FCSB. Atât.

Becali a fost un idiot…dacă ar fi rămas doar în rolul de finanţator (băgând tot profitul sau doar o parte din el în buzunar, că era dreptul lui), fără să se dea în stambă la modul ordinar, să arunce cu măscări în dreapta şi în stânga, fără să insulte fostele glorii, fără să trimită badigarzii în peluze, fără să facă circul pe care l-a făcut pe vremea când se lupta la titlu sau pentru locul 2 cu CFR, fără să interzică accesul a mii de oameni în Ghencea, fără să facă pipi pe istoria Stelei şi imaginea noastră, fără să intervină în politica de transferuri, de lot, de prim 11 sau de tactică, poate că nu am fi ajuns aici…

Hai cu dislike-urile, băieţi!

5
          1
  13. alexc

Si totusi lipseste unitatea. Fiecare joaca individual.
    Cand apare cate o faza in care chiar lucreaza in echipa atunci in secunda 2 e in careul adversarei. Eu inteleg ca toti vor sa o taie pe bani mai multi dar nu ar strica ca Dica sa incerce sa-i faca sa inteleaga ca doar uniti vor atinge obiectivul.

Sa inteleg ca ai vrea un tricou cu Marcel Raducanu. Cu lacatus ai vrea un tricou?
        Citeam comentariile tale din trecut cand Steaua era numai una. Ia uite aici „Surprinzator de putine comentarii pe marginea unui nou dezastru din mandatul Lacatus! Se pare ca acest IMPOSTOR a luat mintile marii mase a suporterilor stelisti, incapabila sa rationeze elementar, disociind imaginea grandioasa de fotbalistului Lacatus, de cea ridicola a antrenorului Lacatus. DEMISIA!!!!!!!!!! P.S. La cat de ingenios a fost micutul Lacatus in a scuza…”. Funny !!!

Aceeaşi părere o am şi acum despre Lăcătuş-antrenorul. Cu Lăcătuş-fotbalistul, Lăcătuş-stelistul, lucrurile stau altfel, meştere!

Cel mai mult mi-aş dori însă tricolul cu nr.5! IL GRANDISSIMO NUMERO CINQUE!!!!!!!!!