Guest SteauaToronto

Gloria Buzau - Steaua 1 - 1 (0 - 0)

45 posts in this topic

Sambata (1 decembrie)

Ora: 13:00

Transmis de National TV

astia de la buzau spun ca meciul e vineri 30 dec la ora unu

nu mai inteleg nimic

pina la urma cand e?

spune-mi te rog

Meciul va avea loc într-adevãr vineri 30 noiembrie începând cu ora 13.

Nu conteaza ziua :P...important este sa luam cele 3 puncte si sa ,emtinem speranta podiumului aprinsa...inclin sa cred ca e vineri deoarece luni jucam restanta.. Gloria-Steaua 0-3

Desi Steaua a imprumutat Gloriei trei tineri fotbalisti (Alin Litu, Valentin Simion si Razvan Ochirosii) si are la conducerea tehnica un exstelist (Ion Viorel), cred ca meciul nu este dinainte jucat.

Echipa gazda se afla in a doua jumatate a clasamentului si prezinta o linie cu 5 victorii, 2 egaluri si 9 infrangeri. Victoriile sunt de data mai recenta, lucru care vorbeste de la sine ca Gloria a depasit perioada grea de la inceputul campionatului si cunoaste o perioada mai fasta.

Pe de alta parte, Steaua, cu jucatori mai valorosi decat cei ai Gloriei, manifesta cel putin in ultimele 2 meciuri o revenire imbucuratoare, o renastere a jocului in viteza, spectaculos, insa nu atat de eficient pe cat ne-am dori. O data cu pierderea ultimei sanse de a continua participarea in Europa sezonului curent, consider ca Steaua isi va concentra atentia asupra competitiei interne. Pentru a prinde podiumul cel putin de pe a doua pozitie si pentru o noua participare in competitiile UEFA. Asa stand lucrurile, meciul de la Buzau de sambata, va trebui sa fie pregatit cu toata seriozitatea, pentru a evita surprizele neplacute.

Cred in forta de joc a echipei, cred in Marius Lacatus si ma astept la o victorie

Edited by Virgil

"Cum sã am eu emoții cu Buzãul?? Cum sã-mi dea mie gol Buzãul?"

Sunã cunoscut? Mi se face scârbã. Mizez pe o victorie clarã a echipei noastre, datoritã creșterii de formã și, la urma urmei, a valorii. Dar chiar și în alte circumstanțe, meciul ar fi fost dinainte câștigat, și mã refer aici la diverse mârlãnii ? la Becali.

Edited by weeezer

De fapt sunt mai mulți, Alexandru Iacob și Alexandru Tudose fiind de asemenea împrumutați la echipa din Buzãu.

Cu o nou promovata nu putem avea alta varianta decat victoria.

Declaratiile ciobanului sunt deja folclor, insa sa recunoastem ca de la el ne asteptam la orice.

Alta ora nu au putu pune? eu cred ca o sa plec de la sc vineri ca sa vad meciu ca am ore pana la 3 :((

mai baiete mai importanta e scoala

nu fugi de la ore. fotbalul e o placere un hobby

Nu imi fac sperantze ca meciul de la Buzau va fi un galop de sanatate ,deoarece vom avea ca adversari nu numai niste pusti care vor sa demonstreze ca nu sunt Steaua II ci si un gazon intr-o stare mizerabila..

:steagcruce: Sa ne invinga si Buzaul,ar fi totusi prea mult! Acum ca parcursul european s-a incheiat trebuie sa ne axam pe campionat si de ce nu,pe Cupa Romaniei,deoarece ne duce sigur in turul I in UEFA! E drept ca speram cu totii la titlul sau locul 2,dar fara jucatori de valoare Champions League este departe de noi! Sa invingem la Buzau si apoi cu Bistrita!!!

Eu nu ma astept la vreun meci spectaculos.E de-ajuns un singur gol diferenta...Ar fi una sa vedem toti pustii aia imprumutati la Buzau,cum ii arata lui Jiji ca sunt mai buni ca multi altii de la Steaua.

Edited by Liviutza

Arbitru: ªtefan Erdei (Oradea);

arbitri asistenți: Ionel Popa (Pașcani), Eduard Crângașu (Ploiești);

arbitru de rezervã: Marius Bocanealã (Galați)

Observatori: Adrian Ionescu, Gheorghe Moise (ambii din București)

Imi pare ca cel putin la ultimele trei meciuri am avut asistenti din Pascani.

Ceva nu e in regula. Cand spun Pașcani, ma gandesc la Paszkany si ma-ntreb: nu si-o fi bagat Paszkany coada? :)

Edited by Virgil

...meci de relax... buzoienii or sa ne lase sa-i batem ... ca avem nevoie de cele 3 puncte , un meci nespectaculos... fara agresivitate... pronostic... Gloria bz. - Steaua - 1-4 ( 0-3 ) , oricum ...

offtopic: ce ma distreaza cand va vad pronosticurile ... mai ales cele cu SPER ... misepare-foartetare

forzateaua spre24

am si io o intrebare? cum fac sa stau in aceeasi peluza cu galeria Stelei? garda nu cred ca o sa'i lase pe buzoieni sa intre cu galeria :( eu sunt buzoian, sunt stelist, o sa tin cu Steaua fara niciun dubiu si nu vreau sa stau la tribuna pe langa batranei.

Lacatus citat de Gazeta Sporturilor:

"Sunt mici probleme de ordin medical. Mâine vom vedea dacã Emeghara, Ovidiu Petre și Goian vor putea fi recuperați. Sã sperãm cã vor fi apți de joc. Altfel, jucãtorii care îi vor înlocui trebuie sã joace la nivelul celorlalți, deoarece este o șansã care li se oferã și trebuie sã profite de ea".

Acum ar fi fost bine-venita o transmisie live a meciului pe site. Unii din noi suntem la servici. Se va realiza ceva de genul asta?

PS. Cum de le-o fi venit mareata idee sa puna meciul la asa ora si vinerea ???