*Alecs*

Transferuri Iarna 2007/2008

782 posts in this topic

frati stelisti va doresc un an nou fericit alaturi de IUBIREA noastra si cele mai tari transferuri in 2008. FORZZA Steaua! :steagcruce:

:steagcruce: lucestii nu au ce cauta in Ghencea!!! cum puteam uita tot ce a zis Mircea Lucescu la adresa Stelei?? ca am luat campionatul cu ajutorul arbitrilor si asa mai departe!!! chiar nu cred ca ar lucra din suflet la Steaua..degeaba se lauda ca e mare profesionist, iar fiul lui nush cat de mare antrenor este...sa ramana la nivelul ligii 2-a unde este sau la rapid(oricum e tot aia)!!

la multi ani tuturor!!

un an nou care sa ne aduca o noua calificare in Champions League!

Eu l-as alege pe junior. Dupa parerea mea a facut o treaba excelenta la Rapid, face o treaba excelenta si la Brasov.

Hai sa fim seriosi !!!!! a facut pe dracu !!!!! Priveste mai bine ce arbitraje a avut !!

Lucescu e omul nr 1 in aranjarea arbitrajelor !!!! sa-ti amintesc cum scotea ghete de aur pe banda rulanta ????? Sau de ce a cazut Timisoara in divizia b in 1988 ?????

e un ipocrit libidinos !!!!! iar juniorul se foloseste la maximum de relatiile seniorului !!!

sa vedem ce face in meciurile externe , nu cele interne !!!!

Lucescu n-are ce cauta in Ghencea !!! E ca si cum l-ai pune pe HITLER presedintele ISRAELULUI !!!

Edited by fane_casieru'
Evita postarile consecutive.Foloseste butonul EDIT.

[quote name='bodanelu' NUUUU familiei MUCESCU!!!!!

o strategie mai veche a lui Milan era sa cumpere jucatori foarte buni ai principalelor contracandidate pentru a le slabi... dupa ce ii tinea pe tusa pana isi pierdeau forma care i-a ridicat, ii dadea pe degeaba la echipe de doi bani.

s-a gandit cineva ca cel mai bun mod de a slabi Steaua este de a o face din interior? ca daca lucestii vin la Steaua vin ca sa traga pentru Dinamo? sau rapid?

desi ma gandesc cum de nu le-a dat prin cap ca Steaua oricum este parazitata din interior de chiar patronul echipei, detinatorul prostiei absolute!!!

se pare ca Ilie nu prea le are ca manager

vad ca a fost rugat sa ia un jucator care a ajuns la Real Madrid ca deh nu s-a incadarat in viziunea Stelei cu genii ca surdu si Iacob in primul 11

parca vad ca va ajunge ca obi mikel ala de la Chelsea care a fost refuzat de digani

sursa gsp.ro de maine

plm daca e adevarat ca putea fi adus Sebastian Pinto,si terminatu' de aditza a refuzat pe motiv ca nu are nevoie de un varf impins (!!?!!) (ca si cum la Steaua am avea 3-4 atacanti care dau cate 2 goluri pe meci) inesamna ca-si merita titulatura de "cel mai prost manager ever"!! si cea de "boschetarul lingau al anului 2007"...

o veste buna ar fi insa,daca s-ar adeveri,cea referitoare la William,care se pare ca va juca in Ligue 2 in Franta...

da Doamne ca macar Armenteros sa vina...da Doamne sa raceasca aditza si de transferul lui Armenteros sa se ocupe altcineva!!!

Nu stiu ce sperante puteti sa va puneti intr-un jucator care joaca la Sevilla B, undeva pe la jumatea Segundei Division, si care apare titular din an in paste, iar atunci cand o face, este primul schimbat...

Si voi credeti toate minciunile din gazeta?

Hai sa fim seriosi. Pinto avea de ales intre Steaua si Real Madrid. Cred ca a stat mult pe ganduri . :laugh:

Si voi credeti toate minciunile din gazeta?

Hai sa fim seriosi. Pinto avea de ales intre Steaua si Real Madrid. Cred ca a stat mult pe ganduri . :laugh:

E posibil sa fie adevarat. Are 21 ani si a preferat Real Madrid B, decat sa vina la Steaua. Acolo are sansa sa se impuna si sa mearga la prima echipa.

Am facut un transfer, doar un imprumut, si Adi Ilie o lungeste cu Armenteros : "Asteptam un raspuns de la un oficial al spaniolilor". M-am saturat de fraza asta, o repeta la infinit. Eu zic ca ramanem cu buza umflata si parca il vad pe Gigi peste 2-3 zile declarand ca lotul este bun si nu mai are nevoie de achizitii.

vorba multa,saracia omului.sa o lasam balta,eu am vaga impresie ca este iar o tactica jegoasa tip Becali,multa gura si nici un rezultat.....e simplu,omul a invatat sa scoata verzisori din Steaua,baga 3 mil de euro in arbitraje si aranjamente,scoate sigur 6-7 mil de euro din calificarea in Liga,ce rost are sa faca o echipa valoroasa din Steaua ,pentru ca el scoate oricum 3 mil de euro din locul 2 in campionatul Romaniei.......sincer,nu o sa fie vreun transfer serios,numai ceva 200-500.000 euro cu salariu de 100-150000,giurumele,si putine la numar,oricum nu vinde pe nimeni(Dica sau Goian),nu cumpara nimic.........ma deranjeaza ca Lacatus,ad Ilie,ii canta in struna oierului si ii fac jocul de inducere in eroare a suporterilor........o echipa care are un sezon dezastruos,isi face o lista cu 10-15 jucatori pe care vrea sa-i transfere si demareaza discutii cu ei si cluburile lor din timpul sezonului........giurumele de 3-500000 de euro,se gasesc cu duiumul,dar orice om cu cap stie ca nu au valoare pentru Liga, decat 1% au sanse sa fie vedete,dar trebuie sa fie un club mare in spatele lor,o echipa valoroasa,un antrenor meserias..........Steaua a intrat pe mana unui impostor,cine se asteapta ca el sa faca ceva culminant pentru clubul Steaua,viseaza.........iubesc clubul asta pana la moarte,dar pana nu o sa vina un patron adevarat,,pana nu o sa fie o conducere profesionista,nu avem sanse sa fim un club respectat..........anti Jiji,antitaranism,antiprostie..........intotdeauna Steaua.....la multi ani! sa ne aduca anul nou disparitia behaitoarei din viata publica a Romaniei si lui d.n.a cu un dosar serios care sa-l transfere la rahova cu contract pe 5 ani cu posibilitate de prelungire.....forza Steaua fular-campionii

Pinto cred ca a fost pe punctul de a veni la noi numai in visele,,erotice" ale lui Adi Ilie iar Armenteros,daca imi aduc eu bine aminte,a spus ca nu-l intereseaza un transfer la Steaua!

Habibou din cate stiu eu va fii imprumutat pana in vara.

Armenteros, Fernandez sunt povesti.. basme.

William poate vine, avand in vedere ca joaca in Liga a 2a japoneza. Am gasit un filmulet pe youtube cu William cum bate un 11m.. cred ca daca il pun o sa ziceti ca e mai prost ca Surdu.

Despre Wiliam am inteles ca a preferat sa semneze cu o echipa din Ligue 2.

Stiti ce a fost bine? Ca am avut si noi un revelion fericit. Eu unul chiar am crezut in minciunile lor. Tzeapa noastra, bineintels, a unora.

Managerul Stelei Adrian Ilie in toata maretia lui:

Adi, il vrea Steaua pe Pinto?

- Da, pentru ca este un atacant de valoare, tanar... Asteptam un raspuns zilele urmatoare.

- Stiai ca a semnat cu Real Madrid pe 31 decembrie?

- Cum adica? Daca semna cu Real, nu mai demaram negocierile.

- Da, a semnat pe 31 decembrie, seara, ti l-a propus Parvu...

- Gata, nu mai comentez!

interviu gsp

cam asa se lucreaza la Steaua oierului 2008, practic vorbe in vant din fotoliu

incompetenta este la ea acasa in toate domeniile acolo

trist

Stiti ce a fost bine? Ca am avut si noi un revelion fericit. Eu unul chiar am crezut in minciunile lor. Tzeapa noastra, bineintels, a unora.

Si eu am crezut si m-am simtit bine. Macar cu asta am iesit in castig, fine-ar castigul de ras.

Mda, se pare ca singurul lucru adevarat, din cele declarate de astia, este ca :cele mai bune transferuri sunt Ghionea, Radoi si Plesan. Macar stim la ce sa ne asteptam de la ei + ca Plesan era super jucator (inainte sa se accidenteze).

Edited by novac

Astia de la GSP sunt niste GAOZARI domnnule !!! Mint de ingheatza apele :)

E mai bun Prosport e mai frumos formatul,si mai multe stiri interesante

Aditza tu esti un prost, da oricum sunt altii mai rau ca tine. Cum sa ne bagati pe gat atatea minciuni.Cica: Steaua cu 4 jucatori noi in noul an. Pe fernandez l-am ratat(culmea , asta imi placea), pe wiliams la fel( nu e mare lucru), sper sa-l luam pe armenteros.Oricum e extraordinar: L-am luat pe habibou.Asta da transfer!

Alta prostie din partea "marilor" conducatori din Ghencea : Cristocea la Iasi. Unul din putini jucatori de la Steaua care stiu sa dribleze pleaca la Iasi, o echipa de a doua parte a clasamentului.

Rusine! Cea mai urata perioada din istoria Stelei si totul din pricina conducatorilor jalnici.

Eu am auzit ca Belluschi, argentinianul pe care il doream in vara si se spunea ca Steaua ar fi facut o oferta de 9 milioane parca, a semnat cu Olympiakos...

Guest
This topic is now closed to further replies.