Dragoshel

Steaua - Dinamo 1 - 0 (0 - 0)

171 posts in this topic

Schimbati si voi !!!!!! Meciul are loc sambata 24 noiembrie la 20:30 . ma speriasem si eu pentru ca duminica nu puteam merge ca sunt la alegeri :biggrin: !!!!!!!! uite si link-ul oficial al programului http://www.LPF.ro/etapa16.htm

Hai ca o sa fie bine!!!!!

Dar vai,nu stiu ce se intampla daca suntem infranti si de dinamu!Ar fi bomboana pe coliva!Nu stiu ce sa zic...se vor intalni doua panarame de echipe...inima stelista imi zice 1,ratiunea ma indeamna spre un x...

Edited by DelPiero10

Cel mai important meci din acest sezon!

Mercenari, aratati ca aveti valoare..

Umiliti Dinamo!

Iacob, Nicolita, Dica, Goian, Badea, Cristocea, Badoi, Nesu, Baciu, P.Marin si altii au demonstrat in multe meciuri in trecut ca au valoare. Poate ca nu mai au vointa.. desii asta e cam de un an de zile.

tare ma tem de acest meci..imi amintesc de scorul din campionatul trecut si imi mai amintesc de jocul Stelei de acum..sper sa isi revina la meciul cu javrele ca sa nu mai plang iar :(..M--e dINAMOOOOOOOOOOO

mi-e o frica de meciu' asta... fular-campionii fular-campionii

orice-ar fi... te vom urma...

Intotdeauna Superiori !

pe 24.11 e ziua mea, de aceea astept un cadou frumos...

in realitate , sper sa nu luam bataie.singurul avantaj e ca si ei joaca la fel de infect.

si avem totusi 2 saptamani de pregatire...dar si ei le au.

per total...naspa!

Oricum sezonul e compromis. Nu ne mai ramane decat de castigat derby-urile ca sa ne bucuram si noi un pic. Imi doresc o victorie, desi sunt sigur ca vom pierde...

o sa fie meci greu...e bine daca scoatem un egal pentru ca noi nu suntem in stare sa avem 2 suturi pe poarta in meciul cu "durii" iar cainii chiar daca la fel de rau ca noi macar mai au ocazii, se apropie de poarta (ex. Bratu in meciu cu Rapid). la noi cine sa suteze?cine sa creeze o faza?cine sa centreze? nimeni....

nu vom pierde deoarece acum avem portar. anul trecut ei dadeau gol iar lobontz scotea incredibil tot ce era pe poarta..

c. Ronaldo 17...te rog eu mult...sa nu crezi ca sunt in cautare de polemica..dar explica mi cand vreodata a demonstrat Banel ca are valoare ? in afara de un bun practicant de atletism ? ....

Cat despre meciul cu Dinamo...vom vedea duminca...dar oricum..sunt sigur...ca vom tine minte mult timp acest meci...ori de bine ori de rau...

Varianta unui egal este foarte plauzibila in acest moment. Nu i-mi place sa spun asta, dar nu cred ca putem bate. Ambele echipe sunt varza exceptand portarii. Noi nu mai batem nici echipe slabe rau de tot. Chiar mai ingrijorator este ca avem un atac ffff slab, doar Farul avand mai putine goluri marcate. Nu cred sa fi avut vreodata atat de putine goluri marcate. Doamne ce am ajuns!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chiar in aceste conditii sper sa avem o prezenta masiva la meci. Daca sunt atatia la Steaua acum (jucatori, oficiali si bineinteles tartorele Jijel ) care nu le pasa, trebuie macar noi sa aratam ca ne pasa de echipa asta si suntem alaturi de ea intr-o confruntare de traditie.

PS: Sunt curios in ce loja va sta varu' Giovani.

Nu pierdem meciul asta cu Lacatus pa banca, hai sa fim seriosi. O sa ii mobilizeze bine de tot Laca pentru partida asta si cred ca o sa castigam 1-0 si o sa avem si alte ocazii.

Va fi un meci f dificil dar sa nu uitam ca si ei sunt in criza si avem avantajul terenului propriu. Cu putina sansa zic ca vom reusi sa castigam si sa reintram in lupta pentru locul 2, bineinteles cu conditia sa castigam si restanta cu Bistrita.

Edited by ktalyn

Daca venim in numar mare la stadion sa incurajam echipa ca la inceputul meciului cu Otelul Galati, poate le dam incredere jucatorilor si o sa castigam. Si pe mine ma enerveaza Becali cu b mic, unii jucatori dar la un asa meci trebuie sa injuram si noi dinamovistii, trebuie sa mai rupem cate un dinte la un jandarm, mai injuram pe nea Gigi, etc. :D haideti la meccci !!!!

p.s: incercam si noi sa cantam asta ?

:D Edited by Undeath

multi huligani pe aici.

la cum joaca Steaua acuma nici pe faru nu o poate bate.caci fiecare este varza si daca mai prind o zi proasta atunci iese infrangere² adica blamare si umilinta.ma refer aici la toata echipa

.dar explica mi cand vreodata a demonstrat Banel ca are valoare ? i

In majoritatea meciurilor in care a jucat alaturi de Ogararu (fie ea la nationala sau la Steaua). Parerea mea..

Edited by c.ronaldo17