Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Pian de Timisoara

37 posts in this topic

Aia era Steaua de odata. Acum tre sa ne dam seama unde suntem ca nu mai este ce a fost. Mai bine o perioada sa mai plecam capul. Laca este bun dar nu cred ca va fi 100% rezolvarea Stelei...Nu avem echipa. Ne trebuie jucatori. Coordonator de joc??? Om de gol??? Astea trebuie si ele completate. Becali stie doar sa vanda. Ce aduce in loc??? Surdu, Zaharia, Neaga, Ninu cred ca sunt jucatori de mana a doua. Unde e Elton? Ati vazut ce face acolo??? Va spun eu: i se ridica altar, e pra bun. Mai prost om si mai orgolios decat Becali nu am mai vazut. El duce echipa de rapa si cred ca el este primul care trebuie sa plece. Este echipa finantata de el dar numele Steaua nu el l-a construit. Acest nume s-a construit cu sudoarea multor generatii iar un cioban vine sa-l pateze. Pacat, mare pacat

Daca ajungi sa nu te deranjeze un astfel de personaj, e clar ca sistemul tau de valori e perimat. Nu uita cum si a creat averea pe care tu i o admiri.Ceea ce face el nu e umor- e bascalie de jilava, de sub pod sau cum preferi.Iar daca tu crezi ca suporterii in general sunt la nivelul limbajului lui Iancu, atunci imi pare cu adevarat rau pentru tine si ma vad silit sa te rog sa nu ti mai proiectezi limitele prin generalizari inutile.

Sper din tot sufletul ca ti vei revizui parerea

Nu ma mai deranjeaza nimic in tara asta. M-am obisnuit cu raul. Nu ma mai deranjeaza nici Basescu, nici Tariceanu, etc, care-si bat joc de tara si de oameni. De valorile din tara asta. Imi pasa insa de situatia creata de tiganii romani in Italia si de urmari.

Urmarile sunt certe. Nu ne mai vor la ei. E doar un inceput. Poate ca incet-incet nu vom mai fi primiti nicaieri in Europa. Din cauza lor si a romanilor care procedeaza ca ei.

Asta ma deranjeaza foarte tare.

Fata de ei, Jabba Iancu cu umorul sau cenusiu spre negru, pare o gluma buna. Sau asa mi se pare mie. Trebuie sa vad lucrurile ca tine? Scuza-ma dar si in regimul trecut oamenii puteau gandi liber. Partea proasta era ca nu prea aveau curajul sa ti-o spuna franc in fata. Acum slava Domnului libertatea de exprimare e garantata prin Constitutie. Nu am facut decat sa ma folosesc de ea.

Pana la urma am dorit sa relansez putin comentariile la articolul scris de colegul meu Azzido si se pare ca am reusit intr-un fel.

@ andyro

Observatiile tale sunt jalnice si tradeaza "prietenia pe care mi-o porti".

Daca recitesti citatul ala, vezi ca formularea lui Iancu presupune continuitate (umilitii de serviciu, nu lipsesc de acolo). Ori, ma indoiesc ca Steaua a fost umilita in sezonul trecut, o prima eroare cu care vad ca esti de cam de acord. Pe de alta parte, nici anul asta nu s-a terminat inca.

Iar eu am spus ca :

Nu a facut o crima, nu a dat in economia statului, a spus in stilul lui caracteristic ceea ce spune toata lumea. Ca in acest an nu avem fata de Liga Campionilor.

Ura ti-a intunecat ratiunea.

Imi vorbesti mie de Stelism? Ar fi trebuit sa-ti inghiti cuvintele. Vezi ca ti-a luat-o pe coaja Vasluiul iubit.

Edited by Virgil

Ca de obicei fatarnicia celor din Timisoara nu are limite. Ei se plang de mitici, tocmai ei cei care au fost "salvati" de Rocar din Bucuresti si Iancu din Giulesti? Cel putin Iancu din Giulesti este expresia clasica a ciocoiului post-revolutionar si a evazionistului contemporan, singura diferenta intre el si Becali e ca in copilarie a avut parte de TV totusi, in Giulesti mai era posibil asta, pe cand la stana... In rest aceeasi cantitate si calitate a tampeniilor debitate pe minut.

Poli - Steaua 0-3 (0-2). Scurt, clar, concis.

Pentru Laca!!!

Nici nu merita sa comentezi spusele retardului bucurestean de Timisoara. Ala ar trebui oprit sa iasa din casa, macar pentru aspectul fizic, ca e oribil rau de tot. Si daca mai luam in calcul ca are o gura spurcata si doar un neuron in cap, si ala handicapat mintal, ma gandesc ca ar trebui internat undeva de urgenta.

Cel mai bun raspuns care i-l putem da este sa-i batem iar diseara, eventual cu un 3-0, ca sa le inchidem gura aia de frustrati eterni.

Forza Steaua !

Baieti, cel mai destept cedeaza. Asa am auzit eu cand eram mica. Nu merita sa bagam in seama pe toata lumea care se plictiseste asa de tare ca vorbeste singura. Rabdare si tutun, incet-incet vom ajunge pe locul 1. Sa vedem ce mai zic atunci alde Iancu.

Eu sunt din Timisoara, si va pot spune ca am cautat azi 2 orea in tot orasul magazinul mobil Steaua ca sa imi iau tricou. Nici macar sa vanda marfa nu i-au lasat, cine stie pe unde s-au ascuns baietii. Asta cu jignirile prin presa e floare la ureche. Sunt o gramada de stelisti in Timisoara, care se tem sa se vada asta.

Daca am ajuns sa ne uitam in gura lui Iancu, inseamna ca ne coboram la nivelul lui. Lasati-l in mocirla. Se va ineca singur, mai devreme sau mai tarziu.

steag1

Un comentariu in plus @MihaiGaspar.Mor cand citesc comentariile astea.Este valabil pentru multi useri.Inca un pic si plezneste capul de atata "efort intelectual".

Oricum Iancu Jail mi se pare mult mai spiritual decat MM.Are replici mult mai bune decat MM la ora actuala.

Nu ti fa griji pentru capul meu. >Daca il gasesti pe jabba spiritual, problema ar putea la altcineva. Mie Iancu imi provoaca doar scarba. In rest, pentru Lacatus, TOT RESPECTUL.

Asta ca sa nu-ti iei ban.MODERATORII

Este de cosntatat o naivitate de origine de dinainte de '89. Iancu a atacat Steaua...Ce-a facut? A aruncat grenade sau a tras cu mitraliera in Club, suporteri ori in oier? Intr-o democratie, dreptul la libera exprimare este garanatat, indiferent ca ne place sau nu.

Nu ti fa griji pentru capul meu. >Daca il gasesti pe jabba spiritual, problema ar putea la altcineva. Mie Iancu imi provoaca doar scarba. In rest, pentru Lacatus, TOT RESPECTUL.

Asta ca sa nu-ti iei ban.MODERATORII

Toate amenintarile astea tradeaza varsta frageda pe care o aveti.Mi se parea ca este un site serios.Imi pare rau daca m-am inselat,sper sa ma fi inselat.

romanului i se iarta orice numai succesul nu!!!Steaua a facut si v'a face multe performante iar Iancu nu poate ierta asta

@ andyro

Observatiile tale sunt jalnice si tradeaza "prietenia pe care mi-o porti".

Daca recitesti citatul ala, vezi ca formularea lui Iancu presupune continuitate (umilitii de serviciu, nu lipsesc de acolo). Ori, ma indoiesc ca Steaua a fost umilita in sezonul trecut, o prima eroare cu care vad ca esti de cam de acord. Pe de alta parte, nici anul asta nu s-a terminat inca.

Iar eu am spus ca :

Nu a facut o crima, nu a dat in economia statului, a spus in stilul lui caracteristic ceea ce spune toata lumea. Ca in acest an nu avem fata de Liga Campionilor.

Ura ti-a intunecat ratiunea.

Imi vorbesti mie de Stelism? Ar fi trebuit sa-ti inghiti cuvintele. Vezi ca ti-a luat-o pe coaja Vasluiul iubit.

Imi place cand iei doar partile care iti convin din raspunsul meu. Eu ma refeream la "Nu a gresit prea tare" (pe langa "Omul asta e un tip foarte inteligent", "Pe bune, e de admirat", "Omul asta e savuros"). Dimpotriva, a gresit - in citatul ala e o eroare de logica a frazei evidenta, cel putin pentru cine are o oarecare tangenta cu logica. Pe de alta parte, ma bucur ca ti-am oferit o sansa sa iti imbogatesti cultura generala, probabil n-ai prea multe sanse in viata de zi cu zi.

Baietel, nu te supraevalua crezand ca iti dau mai multa importanta. Ura ?:)) Pur si simplu posturile tale imi sar in ochi prin lipsa de logica, pupincurism si "aberism".

Cu Vasluiul cred ca nici tu nu stii ce-ai vrut sa spui, probabil cautai - fara sa gasesti - un mod inteligent sa-ti termini postul. Avand in vedere ca vreo 6 ani am stat in Iasi, cred ca as avea cele mai putine motive sa tin cu Vasluiul. Intreaba-l pe fostul tau coleg de redactie Catalin (Il Soldatino) de ultima deplasare pe care am facut-o impreuna la Vaslui - Steaua si ce s-a intamplat acolo. Nici macar o fraza nu esti in stare sa scrii fara sa spui o aberatie. Ca sa nu mai trec si la gramatica si sa-ti explic ca formularea corecta e "si-a luat-o", nu "ti-a luat-o".

Hai sa-ncerc sa te imit - vezi ca o sa si-o ia pe coaja Timisoara ta iubita.

Edited by andyro

@andyro

propun sa treceti in privat, sa ne anuntati rezultatul final, ok?

o sugestie: nu-l subestima pe 'baietelul' Virgil.

Edited by dee

Sign in to follow this  
Followers 0