fcsteaua.ro

Steaua - Otelul 3 - 1

62 posts in this topic

Un meci altfel decat celelalte de pana acum, un meci in care chiar s-au creat ocazii, in care viteza de joc a fost una net superioara celei din celelalte meciuri, ce mai a fost altceva. Inca nu stiu de ce se insista cu acest Surdu si de ce un jucator ca Ochirosii a fost cedat la Buzau, unde colac peste pupaza s-a mai si accidentat si se pare ca va sta 6 luni. In privinta aspectului implicarii sau neimplicarii becalianului la echipa, cred ca pana la alegerile europarlamentare acesta va sta in umbra si chiar daca isi va impune anumiti jucatori nu o va face cu tam-tam ca si pana acum. Deja este destul de criticat si in cadere in toate sondajele, asa ca pentru moment, parerea mea va sta la cutie. Superba atmosfera pe stadion, pacat ca nu am stat si la o doua repriza, dar m-am dus sa vad Roma-Lazio. Non molare mai

P.S. Cred ca daca meciul ar fi in week-end stadionul ar fi fost plin

Superba atmosfera pe stadion, pacat ca nu am stat si la o doua repriza, dar m-am dus sa vad Roma-Lazio. Non molare mai

Mai bine te duceai la Roma si nu mai veneai nici la prima repriza.

Nu mi s-a parut un meci extraordinar. A fost unul bunicel. Poate-s eu de vina, ma asteptam, instinctiv, la un ritm mult mai rapid, jocul mi s-a parut lent chiar daca timpul efectiv de joc a fost unul mare. Dica a fost, dupa parerea mea, supraevaluat, in ciuda celor 2,5 goluri inscrise. Nu mi s-a parut deloc omul meciului, mai degraba l-as nominaliza pe Nesu. Urmeaza Timisoara, urmatorul examen din sesiunea lui Lacatus.

Nu cred ca trebuie sa ne entuziasmam dupa acest meci. Este adevarat ca Steaua a jucat altceva decat in ultimele 2 luni, dar este abia primul meci si ma indoiesc ca Lacatus a reusit sa schimbe atat de multe in jocul echipei. Oricum urmeaza Timisoara, vom vedea atunci daca acest joc se va pastra. Pentru ca Timisoara nu e Galatiul

Aseara in sfarsit a jucat si Steaua fotbal iar cel mai bun jucator a fost Dica dar...mie a-mi place din ce in ce mai mult Emeghara un jucator care face bine faza defensiva cat si cea ofensiva un fundasi tehnic cu o viziune buna a jocului, unu din cele mai bune transferuri facute de Steaua in ultimul timp :steag_steaua_ro:

Edited by Deliric1

:)

Mama, cat entuziasm. Da, intr-adevar un meci mare facut de Steaua impotriva Otelului. Se vede mana lui Laca.

Nu-l ma urasc pe Becali, din contra, il apreciez. Acum chiar cred si eu ca avem sanse sa jucam in primavara CL.

ps. Votati-l pe Becali!!!

Sper din tot sufletul ca esti ironic. DNA DNA DNA

Ieri spuneam ca jocul va fi in nota celor de pana acum pentru ca nu credeam ca Laca va reusi sa schimbe ceva in timp atat de scurt si speram sa ma insel. Ma bucur ca m-am inselat si jocul a fost mai bun ca pana acum. Ramane doar sa fie confirmat si in celelalte meciuri.

Bravo Dica, sper sa-ti revii. Bravo baieti! Bravo Laca!

De la meciul cu BATE nu m-am mai simtit asa de bine ca la meciul asta. Forzza Steaua!

Pentru prima data am simtit un antrenor care poate sa-l faca uitat pe Protasov.

Bravo Laca !

Bravo Steaua! Baieti, tineti-o tot asa.

Daca Steaua joaca asa fiecare meci, chiar nu mai conteaza daca mai si pierde.

Steaua a fost senzationala aseara , merita premiu Nobel !!! Am remarcat ca Nesu a jucat excelent , Dica a avut ambitie , si ia iesit tot , si Emeghara , foarte tehnic . Nu stiu cum se numeste ce a facut Lacatusi din Steaa , dar eu zic ca se numeste MINUNE !!!! sper sa se umbple din nou stadionu , ssi la meciul cu Sevilla chiar avem sanse de victorie ....

:)

Mama, cat entuziasm. Da, intr-adevar un meci mare facut de Steaua impotriva Otelului. Se vede mana lui Laca.

Nu-l ma urasc pe Becali, din contra, il apreciez. Acum chiar cred si eu ca avem sanse sa jucam in primavara CL.

ps. Votati-l pe Becali!!!

mars de aici oaie imputita! o s-o votez pe ****

Edited by I.N.Money
Injurii

Un meci bun si pentru ca adversarii prin tactica lui Grigoras au preferat sa joace deschis, sa nu se baricadeze in aparare. un meci in care am vazut ambitie, determinare, pe Dica in alunecare dupa o minge oricum iesit in aut, pe Croitoru in dribling, tribune frumoase, pe Laca pe banca. Un meci in care sunt cativa evidentiati Dica, Zapata, Rada si o mentiune speciala pentru Croitoru.

FORZA Steaua!

:steagcruce:

Ma bucur ca Laca l-a folosit pe Dica pe pozitia pe care pitesteanul se simte cel mai bine,varf retras si s-a vazut asta prin cele 2,chiar 2,5 goluri marcate aseara.

Momentan jocul da sperante,insa abia duminica dupa meciul de la Timisioara,ne putem face o idee unde ne aflam in acest moment.

Bine ai revenit Lãcã !

Mai bine te duceai la Roma si nu mai veneai nici la prima repriza.

Cat sarcasm...O sa ma duc in martie cand e returul si Lazio va fi gazda. Chiar nu vad rostul comentariului tau

intr-adevar. dupa mult timp, am vaut Steaua jucand aproape de adevarata ei valoare.

atmosfera excelenta asa cum si merita Marius.

cei care ati fost la meci, nu stiu daca ati vazut la finalul meciului care a fost singurul jucator care nu a venit sa salute galeria si a mers direct la vestiar. surpriza... Neaga.

dupa ce ca nu joaca nimic, mai face si figuri. brusc, a urcat pe primul loc in topul jucatorilor pe care ii doresc indepartati de la Steaua.

in rest, mi-a placut f mult atitudinea jucatorilor (chiar si Dica a alergat) :)

ECHIPA IDEALA LA Steaua :

ZAPATA

EMEGHARA-Goian-Ghionea-GOLANSKI

BADOI(BICFALVI)-Radoi-Dica(PLESAN)-Elton

Thereau-Badea

FORZA Steaua !!! JOS Becali !!!

Intr-adevar a fost o seara placuta: tribunele au cantat, pase cu calcaiu', Laca pe banca tehnica, goluri frumoase (in special al galatiului :tongue: ) ... dar parca as mai astepta cateva meciuri inainte sa dau un verdict.

cu siguranta venirea lui Laca a schimbat ceva la nivelul moralului dar sper la mai mult (poate odata cu venirea lui nea Imi)

un lucru e cert, astept cu nerabdare meciurile urmatoare.

MANDRU DE Lacatus! MANDRU DE Steaua!

fularultras:steagcruce:

ECHIPA IDEALA LA Steaua :

ZAPATA

EMEGHARA-Goian-Ghionea-GOLANSKI

BADOI(BICFALVI)-Radoi-Dica(PLESAN)-Elton

Thereau-Badea

FORZA Steaua !!! JOS Becali !!!

Nu se mai intoarce Elton la Steaua stai linistit..Thereau poate, Elton imposibil!

sunt mai dezamagit ca niciodata nu insa de jocul Stelei chiar daca sunt 3 jucatori care pur si simplu nu au ce cauta in echipa Banel, surdu si Croitoru niste terminati prima dezamagire afost intrarea in stadion pentru care tre sa-i multumesc lui Argaseala sa-mi bag **** in ma-sa de jegos si in sistemu lui de rahat al doilea ar fii galeria inexistenta a Stelei ma refer la Peluza Nord (suntem cea mai penibila ) nu mai avem un lider nu mai avem nimic suntem o adunatura de oameni care fiecare zice ce vrea organizare 0 nu am vazut niciodata si credeti-ma ca ma duc de mult in peluza o asa degringolada efectiv terminati eeeeeeeee asta este eu am terminat-o cu nordu ma duc la sud (adevarata galerie)

@junhior

Din cate ai putu observa la Nord au fost lideri,cel putin pe Dorin l-am vazut sigur,probabil si John,dar este foarte greu sa faci toata peluza sa cante,din moment ce vin multi oameni care n-au nicio treaba."Ce drog ciudat" a iesit foarte bine cantat cu Sudul,de cateva ori a dat si Nordul tonul.Nu mi se pare ca avem o galerie inexistenta,aseara a fost chiar o atmosfera acceptabila fata de alte dati si bucuria lui Lacatus a acaparat tot stadionul si a insuflat tuturor acea stare.Mi s-a parut ca nu au fost mari probleme cu privire la galerie.Nu stiu insa cat de indreptatit esti tu sa numesti o intreaga galerie penibila.

sunt mai dezamagit ca niciodata nu insa de jocul Stelei chiar daca sunt 3 jucatori care pur si simplu nu au ce cauta in echipa Banel, surdu si Croitoru niste terminati prima dezamagire afost intrarea in stadion pentru care tre sa-i multumesc lui Argaseala sa-mi bag **** in ma-sa de jegos si in sistemu lui de rahat al doilea ar fii galeria inexistenta a Stelei ma refer la Peluza Nord (suntem cea mai penibila ) nu mai avem un lider nu mai avem nimic suntem o adunatura de oameni care fiecare zice ce vrea organizare 0 nu am vazut niciodata si credeti-ma ca ma duc de mult in peluza o asa degringolada efectiv terminati eeeeeeeee asta este eu am terminat-o cu nordu ma duc la sud (adevarata galerie)

1. tu ce aport ti`ai adus ma juniorule la inbunatatirea situatiei din PN?zici ca suntem penibili,inclusiv tu, pai cum iti imaginezi ca vor primii "galeria adevarata" un reject(penibil) ca tine?

2. subscriu la ce spui tu(ma mir) legat de Banel si surdu...dar cred ca in legatura cu m. Croitoru mai ai de studiat ceva lucruri legate de fotbal!

3. si cel mai imporant..se pare ca limba romana iti este total necunoscuta!ce zici?poate au baietii la sud vreun dex:))...ah pardon..tu tot un penibil esti!

In sfarsit Steaua a fost descoperita intr-un sfarsit de un tehnician si a putut sa invinga CATEGORIC o echipa medie sa spunem (totusi nu precum U. Cluj). Insa un alt test ar mai fi meciul de Duminica cu Poli dar cred ca Laca e capabil sa readuca Steaua unde ii este locul "1".

"Locul 1 numai unul!!!" Asa ca HAI Steaua!!! HAI Laca!!!

dupa victoria asta ar trebui sa castigam si la Timisoara

Ar fi un test trecut de Laca

Edited by korynna
Evita posturile consecutive.