fcsteaua.ro

Hagi a demisionat !

371 posts in this topic

Ziceam si in postul cu Slavia Praga...

Mi-e rusine de rusinea lui Hagi...

Regele cu lacrimi in ochi :

Hagi: "Cum e posibil ca un om sa-ti ia personalitatea, demnitatea si autoritatea!"

Hagi: "Gigi m-a impins sa plec."

Hagi: "E mult prea mult."

I-a acordat cineva sprijin lui Hagi? Si voi? Voi l-ati omorat cu fiecare cuvant... am vazut aici pe forum... cuvinte grele... urate... nesimtite... adresate Regelui... de la cine?

De la niste mucosi? Care tot ce-au reusit sa faca in viata este sa fumeze si sa chiuleasca de la scoala...

L-a inteles cineva pe Hagi, ca echipa era pe jumatate noua... ca o gramada din lot era accidentat... ca ii sufla nasu' in ceafa...

NU!

Hagi: "Cand castigam, castigam ca asa a zis el, cand pierdeam, pierdeam ca am gresit eu."

Pentru toti cei care l-au injurat pe Hagi...

Voi nu o sa valorati pentru nimeni nici cat negrul de sub unghiia lui Hagi!

Voi nu o sa iubiti Steaua precum Hagi niciodata!

Voi nu stiti sa suferiti pentru o echipa, alaturi de o echipa...

Ce e de facut? De spart capete de Oieri? Hah... iar imi pun BGS-ul in cap...

Mie mi-a placut de Oli la inceput... inainte sa-l faca Gigi sa-i manance din palma...

Rednic este cea mai buna alegere... nu e caine, nu e "cioara", e... ce scrie pe contract...

Dar OM, antrenor, sa iubeasca Steaua mai mult ca Hagi... nu o sa mai gasim niciodata!

Lacatus

Duckadam

Hagi

Singurii care iubeau Steaua... acum din cauza unui om, cam mare cuvantul om pentru o javra ca Becali, au fost indepartati... au plecat si toti 3. TOTI 3, printre care si cativa jucatori au plecat UMILITI! BATJOCORITI!

CINE SE CREDE Becali? Noi suntem Milioane! El unul singur!

Eram sigur ca nu ma intelegi, Hagi nu trebuia sa se bage in asa ceva. De ce? Trebuia sa faca achizitii de valoare pentru a nu trece prin ce a trecut. El a venit cu sufletul la Steaua dar nu a stiut cum sa se apere de Jiji. Patronul normal ca nu stie fotbal si l-a ochit pe Gica drept cauza. Daca ii explica si colaborau mai mult nu se ajungea aici. Eu ti-am dat un exemplu cu Bergodi [...]. Bai fratilor, ganditi nu mai schimbati parerile in fiecare zi.

Omul asta a venit la Steaua cu inima deschisa! N-avea performante, sunt de acord si nici nu-l vad un antrenor de viitor! Dar el a incercat sa fac ceva, mai putin atunci cind s-a subjugat ciobanului in facerea echipei, dar nici aici nu bag mina in foc, se prea poate ca Gica sa fi vrut sa faca niste schimbari si vorbind cu Becaliotul cretinoid, asta sa dea prin presa ca e vrerea lui!

Dupa aceasta conferinta de presa la care mi-a plins sufletul atunci cind am vazut un om extrem de sincer, care a dat cartile pe fata, da-mi voie sa spun ca la Steaua, atata timp cat acest infantil de 50 de ani va fi patron, se va alege praful de tot ceea ce vrea sa faca!

Pacat de Hagi, cel mai mare SIMBOL al fotbalului romanesc

si chear lui, Gigi vrea sai dea lecti de fotbal! nu se poate asa ceva ma apuca plansul.

vai vai de Steaua noastra.

FARISEUL Stelei

Impartasesc si eu senzatia de SILA profunda la vederea si auzul individului... si nu pot sa ma abtin sa trag si eu un "semnal" de alarma vis-a-vis de comportarea a tot ce inseamna "massa-media" ... e incredibil de cata mediatizare are parte un individ care afiseaza, pe langa puternice carente educative si comportamentale o FALSITATE strigatoare la cer.... acest individ care isi construieste obsesiv discursul in jurul notiunii de Divinitate este de fapt CEL MAI MARE FARISEU pe care l-am putut vedea... si te ingrozesti cand deschizi un ziar (fi el si electronic) sau te uiti la o emisiune cu profil sportiv si dai peste "PATRONUL Stelei".. care isi rupe gatul ca sa iasa pe sticla unde toti "moderatorii" disperati dupa un rahat de rating nu contenesc in a-l tine minute bune in sir de vorba pe "domnul Becali", sorbind parca hipnotizati "zicerile" acestuia... ca sa nu mai pomenesc de sleatha de fomisti care se gudura cu "nea Gigi" de fiecare data cand il simt in preajma ......avem de a face cu un personaj ONEROS, FALS si HRAPARET. o productie in mare parte a massa-mediei..... un arivist care si-a facut o imagine pe seama Stelei, intinand valorile si traditia ei.

In momentul de fata, e vai de Steaua noastra!

@predatorpulse7

Degeaba nu venim noi la stadion ca tot se vor gasi o gramada de "suporteri" (pe care personal ii urasc mult mai mult decat pe toti maidanezii si milogii la un loc) care sa-si sustina gunoiul de idol. Statul acasa, tacerea, nu-i o solutie. Daca se vrea un protest, acela ar trebui facut la stadion, exact cum a fost la finalul sezonului trecut, cand s-a vazut ca dobitocul a inceput sa revina cu picioarele pe pamant. Din pacate, aducerea lui Hagi si a lui Adi Ilie (oare ce faci tu pe acolo Adriane?) i-a inmuiat pe multi.

Pacat... mare pacat de cum s-a terminat povestea asta. Olaroiu face greseala vietii lui daca se intoarce la Steaua. Ii merge bine la arabi, ia bani cu nemiluita, sa ramana acolo. Daca revine la Steaua, mai ales dupa declaratiile acelea cu Balint homosexual sau mai stiu eu ce, va avea parte de un razboi cu suporterii. Va fi injurat meci de meci si va sfarsi exact ca Hagi, dandu-si demisia. Sa vina oricine altcineva, deja nu mai conteaza...

Hagi nu a avut pe nimeni alaturi la Steaua! Daca ati vazut stirile la Pro TV, Becali a spus ca Ovidiu Petre s-a exprimat ca placa asta a lu Hagi a vazut-o de 2 ori el la Galata si la Timisoara. Jucatorii nu l-au sustinut.

Intreba cineva ce ar face unul din noi daca ar fi inchis intr-o cusca cu un leu flamind, o vipera agresiva si Jiji Becali, dar avind avantajul unui pistol cu doua gloante? Pe cine ar impusca?

M-am gindit bine si am ajuns la concluzia ca eu unul as impusca vipera si leul.

Asta ca sa il pot stringe de git pe cercopitecul de Jiji!

LA problema cu Gloantele!

Astept in cusca pe Giji sa inebuneasca vipera de nervi, iar cand vipera da in clocot ii dau pistolul sa-l impuste pe Giji!

Dupa care impusc cu pistolul lacatul custii si ies fericit, impreuna cu vipera multumita de ce am facut si ne bucuram de Steaua si de viata!

Iar la citatul din clasicul Giji " The Dementul" Biecalii: " Batem Aradul, Arsenal si pe toti" pot spune doar atat: Asa e Giji, acum ia pastila asta si dute la culcare! Si dupa ce o ia ii spun ca e cianura!

Forza Steaua!

Nu vreau sa fiu melodramatic, dar cu greu imi amintesc o zi in care sa fi fost atat de trist si de scarbit! Cred ca sunteti constienti ca Steaua pe care o iubim noi tocmai si-a dat ultima suflare! nu vreau sa vorbesc de antrenorul Hagi si de rezultatele lui, ci doar despre reziduul uman care se afla acum in fruntea Stelei si crede ca poate sa faca absolut orice vrea, cu oricine vrea. o asemenea creatura(nu va pot jigni pe voi spunandu-i OM) a ajuns sa isi bata joc de omul care a adus nenumarate bucurii unei tari intregi! va rog sa ma credeti ca nu mai pot si nu mai vreau sa stiu de Steaua, de meciuri, de rezultate! E mult prea mult! Sunt dezgustat complet!

LA REVEDERE Gica! In suflet mai am o speranta ca, intr-o zi te vei intoarce. Nu ne uita! Noi cu siguranta nu o vom face!

Mare pacat, respect Hagi. forzateaua

Nu vom avea liniste sau mari performante atata timp cat Gigi Becali ramane langa echipa.

Sper ca suporterii sa ia atitudine impotriva mult iubitului conducator si poate, poate mai exista o speranta.

Din pacate, acum, Steaua Bucuresti inseamna doar suporterii.

Andreea Esca i-a zis in fata ceva de genu' : "Domnule Becali, ar fi cazul sa va faceti antrenor", dupa care a trecut la urmatoarea stire. Poate realizeaza acest om josnic ca nu poate sa faca asemenea lucruri cu un simbol al Stelei, cu unicul "10".

Hai sa fim fermi!

Ziua asta trebuia sa vina!

O stim cu totii!

Hai sa consideram azi, 20 SEPTEMBRIE 2007 ZIUA RUPTURII DEFINITIVE INTRE STELISTI si Becali.

Sa facem tot ce putem sa-l sabotam!

La Steaua, in politica, sa-l ignoram!

Fostele glorii, Iordanescu, Hagi, Laca, Balint, etc., etc., trebuie sa ia atitudine!

Ce are el de fapt? 25 de jucatori si atat!

Poate exista solutii legale sa piarda Steaua ciobanul!

STADIONUL nu e al sau!

Alta echipa, alta societate!

Ma pis pe FC Steaua lui!

Steaua reprezinta cei amintiti anterior si noi, suporterii!

Asociatia supoterilor sa ia atitudine!

P.S.: Trimit si eu adeziunea saptamana viitoare!

FORZA Steaua!

Sa fim sinceri totusi, Hagi nu era antrenor pentru Steaua. Toata lumea se agata de Cupa pe care a castigat-o in Turcia, dar in fara de trofeul ala a avut numai esecuri pe unde a fost. Si n-am vazut stilul spectaculos pe care il asteptam cu totii, de fapt echipa joaca mai defensiv ca niciodata si in meciul cu Slavia nu am vazut nici macar o singura faza de poarta construita. Nu va spune nimic faptul ca 80% din goluri au fost marcate din faze fixe?

Cred ca Olaroiu e mult mai antrenor decat Hagi.

Despre caracterul infect al ciobanului, sunt total de acord. Si Hagi are perfecta dreptate cand spune ca distruge jucatorii cu politica lui genul, azi esti cel mai bun, de maine nu mai ai ce cauta in echipa.

[...]

Edited by Bogdan4Steaua
Jigniri aduse userilor. inca o greseala si iei pauza.

Am si eu o intrebare? Noi mai avem mandrie: nationala, de stelisti, de orice fel?