fcsteaua.ro

Slavia Praga - Steaua 2 - 1

397 posts in this topic

Jose Mourinho, managerul clubului Chelsea,A DEMISIONAT !!!

Mourinho ere deja depasit de mult...avea alte preocupari....

Poate-l ne face Gigi o surpriza si-l ia la Steaua=))

Da' haji nici gand :-(

ce-ai cu Hagi ?! stii macar ce reprezinta Hagi pentru Steaua ?! si Steaua pentru Hagi ?!

Da prietene sunt STELIST! Foarte Stelist. Calificarea in Ch League e o performanta. Dar nu uita ca e o performanta venita in urma prestatiilor din anii anteriori, prestatii care ne-au conferit un coeficient atat de bun incat sa jucam cu Standard. Ti se pare o asa mare performanta ca i-am eliminat? Sa nu uitam ca a fost scorul general 4-3...si am tremurat ceva. Meciul de la Kiev a fost foarte bun. Dar ce echipa mare e si Kiev asta in ultimii 2 3 ani?

Zaglebie si BATE sunt net inferioare lui Standard, si scorurile generale au fost la fel de strinse. Iar intre Kiev si Slavia chiar nu exista grad de comparatie.

@IzzI pe Hagi, ca jucator, il respecta toata lumea, dar ca antrenor nu prea este la fel de cunoscut, pentru ca nu prea stie meserie. O fi el la inceput, dar macar sa inceapa cu o echipa mica... apoi sa ajunga la Steaua, sa se bata in Cl, UEFA. Sincer era mai bine pentru el daca ramenea in inimile noastre ca jucator, si nu se apuca de antrenorat.

... iubirea ros-albastra , nu e doar un slogan... e o stare

Tocmai de-aia. Nu rezultatul de aseara conteaza ci tot ce se intampla la Steaua in acest moment. Un joc penibil, demn de o echipa mediocra din Balcani, un patron sarit de pe fix si obsedat de prorpia imagine, un antrenor mediocru ce crede ca ar putea invata meserie la Steaua, multi jucatori plafonati sau care ar trebui slefuiti de un profesionist ... Si ce ne asteapta ? 'N' meciuri chinuite, cateva goluri marcate din faze fixe sau pur si simplu din noroc, un joc incalcit si anost insotit de declaratiile triumfaliste ale unui anumit antrenor 'suntem pe drumul cel bun, vom face, vom drege', tone de aberatii ale celui mai iubit fiu al stanei si o posibila calificare umilitoare in cupele europene obtinuta numai si numai datorita interventiei marelui conducator. Ei, starea aia de care vorbesti nu prea-mi permite sa ma privesc cu indiferenta cum doi machidoni distrug tot ceea ce-a fost si ar fi putut sa fie Steaua.

suntem f fraieri!!! daca la 1-1 jucam excelent si puteam sa-i batem chiar si cu 3-1,uite ca ne-am facut de tot rahatu'!!!

ESTE VINA LUI Becali!!!!!!!!!!!!!!

FORTA Steaua!!!!!!!!!!!

ce-ai cu Hagi ?! stii macar ce reprezinta Hagi pentru Steaua ?! si Steaua pentru Hagi ?!

In @@@ a fost Hagi cine a fost...da ca antrenor nu le are....deci aia avem cu Hagi....sa inceapa cu echipe mici si dupaia sa vina la Steaua.....ar fi bine ca azi sa vad ca Hagi IN SF SI-A DAT DEMISIA....... Sa dea Domnu! FORZZAAA Steaua....

Edited by Dragoshel
ai grija la limbaj ca de cum ai venit iei pauza.

In prima repriza chiar la 1-1 eram sigur ca intoarcem scotul, insa acesti cehi au avut atata noroc de imi vine sa intru in pamant de rusine. Dupa golul 2 parca ma uitam la Dinamo -Lazio. Aceeasi impietrire, aceeasi lipsa de sclipire acelasi joc urat cu pase inapoi. Si totusi Slavia Praga este doar o echipa cu un buget de 3 milioane de euro si ceea ce este foarte socant, cel mai scump transfer al ei in aceasta vara a fost de 300 de mii de euro.

Mi-e dor de Radoi, de Paraschiv. Daca mai erau ei acum nu cred ca aveam emotii. Lovin si Ovidiu Petre nu fac fata, chiar daca dupa parerea mea Lovin a facut un meci bun aseara. Cei care nu au jucat nimic, au fost atacanti si mijlocasii de banda.

Sper din tot sufletul sa ne calificam in UEFA, insa in aceste circumstante este foarte greu acest lucru.

Meci de grupele cupei UEFA nicidecum UCL. Slab calitativ, slab ca atmosfera, slab din orice punct de vedere. Singurii suporteri la inaltimea evenimentului au fost cei din jumatatea de jos a galeriei care au cantat tot meciul.

Pacat ca ne-am facut de rusine din nou, Slavia este o echipa cel mult de UEFA, o echipa pe care Steaua trebuia sa o bata cu cel putin 3-1.

Am cazut fizic si psihic dupa golul 2 iar impresia mea e ca de la cabine au venit nemotivati, au inceput sa joace la misto, sa plimbe mingea doar sa isi bata joc de cehi iar fotbalul te pedepseste.

Dumnezeule mare, e un chin sa vezi jucand papagali ca Surdu, Ov.Petre-care fie vorba intre noi a jucat invers unui ceas elvetian, Croitoru, si Iacob care a fost mai mult pe jos.

E un chin sa urmaresti Steluta in ultimul timp si e jenant sa tragem la poarta abia in min 80 prin ????? Croitoru!!!

Unii sunt plafonati, joaca numai in scarba, altii nu pot, asa debandada nu am vazut la Steaua de ani buni.

O fi si Gica vinovat dar principalul cancer e ciobanul.

Cand va pleca de la Steaua voi sarbatorii 2 saptamani incontinuu.

nu e vb de Ovidiu Petre sau de alt jucator! e vb de toata echipa ca merge ca un fiat 500 din anii 70! ce draq nu asta e echipa de care m-am indragostit eu1 imi pare rau sa speram ca lucrurile o sa schimbe

de langa cine au marcat cehii?? de langa ov Petre...a stat si s-a uitat la ala cum impinge mingea in poarta

ne-o luam zdravan din pacate :((

suntem f fraieri!!! daca la 1-1 jucam excelent si puteam sa-i batem chiar si cu 3-1,uite ca ne-am facut de tot rahatu'!!!

ESTE VINA LUI Becali!!!!!!!!!!!!!!

FORTA Steaua!!!!!!!!!!!

De faza cu Becali sunt deacord. nu trebuia sa se bage el in componenta echipei ca musca-n lapte. dar nu cred ca sunt jucatorii fraieri! Au facut tot ce au putut, au avut o gramada de ocazii, doar ca le-a lipsit norocul. speram ca vor recupera meciul viitor

ce reprezinta Hagi pentru Steaua? cteaua reprezinta totul pentru Hagi! ar trebui sa se gindeasca mai mult cind face echipa sau cind cere jucatori noi! dc trebuie sa duca la ruina o echipa care la facut mare? imi pare rau Gica dar nu ai fata de a antrena Steaua! de Dumitru Dumitriu ne-am batut joc! de Protasov la fel! de Olaroiu numai zic! inca traim din amintiri , dinceea ce a fost Hagi ca jucator! du-te Gica si antreneaza o echipa mai mica si dupa aia poti sa spui ca esti antrenor!

Mourinho ere deja depasit de mult...avea alte preocupari....

Poate-l ne face Gigi o surpriza si-l ia la Steaua=))

Am vazut cu toti cat fotbal stie Becali.Cu Badoi fundas dreapta in locu lui Golanski.Petre Marin a dezamagit total trebuia Emegara bagat pe partea lui.

Bravo Nicolita,Zapata,Goian si Rada restu au fost de umplutura in meciul de aseara.

Cu Steaua oriunde si oricand.

fular-campionii suntem noi.

Bha ia mai terminati-va astia care ii luati apararea pana in panzele albe lui Hagi. Hai sa fim obiectivi, la venirea la Steaua multi au fost cei care l-au contestat si au spus ca n-are valoare.

Eu am avut rabdare, in pregatiri n-am zis nimic, in inceputul campionatului la fel, dar gata m-am saturat. Nu se mai poate asa ceva .....nu ca as fi un aparator a lui Oli, dar slavia fost de o mie de ori mai slaba decat kievul de anul trecut.

Cehii au un joc dupa parerea mea primitiv cu care au reusit sa ne invinga pe noi si pe Ajax: cativa baieti inalti , cativa puternici, mai multi cu viteza si toti cu daruire. Singura lor schema de joc era aruncarea mingii in fata plus obtinerea de faze fixe. In a doua repriza nu putem sa spunem ca au facut un joc impresionant de pase(cum i-am auzit pe unii) pur si simplu am fost noi niste mortaciuni...

Mi se pare absolut incredibil cat de slab este Ovidiu Petre si in loc sa fie schimbat el a fost schimbat Lovin( io nu sunt ca altii care nu ar recunoaste nici in ruptul capului ca Lovin a jucat bine). Apoi de Surdu ce sa mai zic Dumnezeule ...ca am dat 800.000 pe el si e praf????

Petre Marin a imbatranit si a fost si el unul dintre principalii vinovati ai infrangerii. De obicei nu ma grabesc sa dau vina pe un anumit jucator dupa infrangere dar azi Petre Marin si Ovidiu Petre au cam mancat meciul(nu ca ceilalti ar fi jucat duamne fereste ceva...dar ei prin multitudinea de greseli nefortate ne-au pus mereu in pericol).

La capitolul bune ar trebui sa-l remarc pe Iacob care in prima repriza sa vazut ca este un jucator bun si cu "cap"( si la propriu si la figurat). Zapata a aparat ca de obicei bine, Goian si Rada iarasi buni, Lovin bun, Badoi si Nicolita s-au miscat bine in prima repriza.

Ah si inca ceva Hagi DEMISIA!!!

Cehii au un joc dupa parerea mea primitiv cu care au reusit sa ne invinga pe noi si pe Ajax: cativa baieti inalti , cativa puternici, mai multi cu viteza si toti cu daruire.

Frate numarul 14 de la ei a driblat cat au driblat toti pseudo fotbalistii admirati de "yo" in toate meciurile jucate de Steaua pana acum.

Stateam si ma uitam cum se chinuie Steaua sa treaca de mijlocul terenului, cum se chinuia Dica sa joace o pasa cu cineva din echipa lui, si mi venea sa rup tot ce era prin jurul meu.

Pseudostelisti treziti va din becalizare, cel caruia ii atribuiti niste merite acolo la declinul Stelei ne calca in picioare in fiecare secunda, pateaza tot ce inseamna stelism, loveste in simbolurile ros albastre nonstop, l a facut ou si cu otet pe Boloni dar nimeni nu a reactionat, dehhh, eram buni atunci, l a terminat pe Hagi care din prea multa dragoste petru Steaua a ramas (sunte de acord ca a dezamagit pana acum) dar nu trebuie sa ne distrugem simbolurile fratilor, l a umilit si l mai improsca asa ca de control pe Dica defiecare data cand se trezeste dintr un vis in care era aclamat de toti si considerat cel mai mare cunoscator de fotbal din lume, si ex pot continua.

Ati uitat cand a declarat ca el e cel mai bun cunoscator al valorii atacantilor chiar si decat Hagi si un fost atacant de super clasa, Adrian Ilie, ati uitat ca i a dat cu piciorul lui Beluci (nu stiu cum se scrie corect) numai dupa ce cunostintele sale i au permis numai dupa cinci minute sa l declare un jucator slab, a ti uitat ca i a desfiintat pe Thereau, pe Elton, pe Bostina, pe Neaga inainte sa fie izgonit, si se inconjoara si la Steaua ca in viata de zi cu zi de carpe umane, care dau din coada cand el trage cate un vant??????????

Hagi are vina lui dar din pacate nu putem spune cu mana pe inima Hagi e zero ca antrenor; Hagi l a vrut pe Bostina care e mai bun de o suta de ori decat Cristocea fara vlaga (la fel a jucat si in meciul de la Kiev dar atunci am castigat si nimeni nu a zis nic), eu unul stau si ma intreb de ce tocmai in meciul cu Bostina in teren Steaua a facut cel mai bun joc al ei de cand Hagi e la Steaua, cel mai apropiat joc de ce si dorea Hagi, viteza, pase din prima, un joc care in prima etapa a amintit si ne a dat sperante ca o sa ne revedem Steaua de altadata.

Stie cineva ca a fost decizia lui Hagi sa l dea pe Ochirosii la Buzau, echipa la care jijiotul si a permis sa dea indicatii tactice??????

Asta isi bate joc de Steaua in ultimul hal si noi ce facem, ii facem jocul, dam singuri in propriile valori si simboluri ros albastre!!!! Cum spunea si Van, una e critica si alta aruncarea cu laturi!!!!

Suntem jalnici!!!!!!!!!! Ne meritam soarta!!!!!!!

Frate numarul 14 de la ei a driblat cat au driblat toti pseudo fotbalistii admirati de "yo" in toate meciurile jucate de Steaua pana acum.

Totusi o echipa nu sta intr-un jucator si daca iar o luam pe aia cu adversarii au fost mai buni nu ajungem nicaieri. Cred ca 14 este janda ala intr-adevar peste media echipei, oricum departe de cum l-ai elogiat tu......dar slavia mi se pare o echipa intr-adevar slaba ...practica cel mai simplu fotbal din lume.....daca nici cu ei nu putem face fata.....dar cand in fata noastra vor fi van persie, adebayor, fabregas, hleb si ceilalti pusti ai lui arsenal ce vom face? Sau cand vom juca impotriva sevillei care din 3 ocazii da 4 goluri.......la aia dribleaza cel putin 5 -6 jucatorii nu unul singur!!1

Hagi e de vina, iam dat numeroase sanse si lea ratat pe toate!

a trimis in teren cel mai slab LOT AL Stelei, mai lipsea nesu si era perfect.

de data asta nu nea ingropat Carlos, neau ingropat jucatorii :(

am fost batuti de o echipa de duzina in frunte cu un bucatar.. deci ce sa mai ceri.

daca vom reusi vreo victorie in aceasta grupa va fi dincauza greselilor adversarilor nu meritelor noastre!

TREBUIE SA SE SCHIMBE CEVA LA ACEASTA ECHIPA! SI ACEL CEVA ESTE Hagi!

Becali NU ARE NICI O VINA DECAT CA LA PUS PE Hagi PENTRU CA STIA CA ESTE IDOLUL Stelei SI STIA CA MAJORITATEA SUPORTERILOR IL VOR CA ANTRENOR DAR A GRESIT CA LA TINUT PREA MULT.

Becali ESTE SINGURU PATRON CARE BAGA MAI MULT CA TOATE ECHIPELE LA UN LOC BANI IN Steaua, CREDETI CA EL NU VREA CA Steaua SA JOACE BINE?

TOT CE TREBUIE SA FACA ESTE SAL ADUCA INAPOI PE Oli SI SA TRANSFERE INCA 6-7 JUCATORI VALOROSI SE VOR REZOLVA PROBLEMELE.

Gica Hagi si-a dat demisia!!!!

Acum sa vedem ce va urma!!!!!!!

daca chiar si-a dat demisia si vine Olaroiu inapoi, clar e lucratura diavolului(Becali&jucatori) rusine conducerii clubului.

conducerea ****

fularsteau2

Hagi A DEMISIONAT!!!!!!!!!!!!

PETRECERE FRUMOASA CONTESTATORILOR LUI, in frunte cu daffy!

scoateti de la naftalina pozele cu Oli

Despre Hagi, puteti discuta in topicul lui SPECIAl, in Lotul Stelei , aici se tin discutii despre partida de aseara cu Slavia Praga.

CIne draq o sa vina sa antreneze Steaua dupe ce stie o intreaga europa cum se poarta ciobanul cu antrenorii si cu jucatorii?eu unul sunt f curios cine are curajul asta?