fcsteaua.ro

Slavia Praga - Steaua 2 - 1

397 posts in this topic

Hagi, te rog PLEACAA!!! Ne ducem de rapa.. pierdem campionat, pierdem tot.. nu ai veleitati de antrenor, asta este. Ai fost doar un f bun jucator!

Ma baieti voi intelegeti gresit situatia de la Steaua in momentul de fata. Hagi nu e vinovatul principal, cu toate ca nu este un bun antrenor, dar cum sa faci tu performante si jocuri bune daca la Steaua de cand a venit Hagi e numai scandal si se pune presiune pe umeri lui si pe umerii jucatorilor? imi pare rau pentru Hagi, nu merita sa fie sclavul oierului...mai bine sa plece de bunavoie decat gonit de cioban sau batjocorit mai mult. Hagi ar putea deveni un antrenor bun, ar putea avea rezultate, DAR CU SPRIJINUL CONDUCERII !!!

AFARA CU OIERUL !!!

Parerea mea e ca Ovidiu Petre a fost de departe cel mai slab jucator (Croitoru il urmeaza indeaproape, Surdu varza, Badea total nerefacut). Nu cumva lui Ov. Petre i se spunea "copilul lui Olaroui????"....nu insinuez nimic...dar a jucat execrabil. Si asta ar fi singurul motiv rezonabil. Pacat de ceilalti. Gigi sa faca echipa la stana. Sau la puscarie. Mi-e indiferent, doar sa plece odata.

auzi declaratie la oier: "Putem sa batem pe Arsenal si Sevilla" . clar :)) . Asta si mai si de la Ad Ilie: "Daca jucam asa trecem de grupe" .si acum cea mai tare :"A fost un meci foarte bun, mai puțin ultimele 15 minute, cînd a existat multã Dorințã, dar mai puținã gîndire" , ghiciti cine . Intr-adevar prima repriza am jucat ceva ceva , dar ultimele 45 minute am fost ZERO

Cap au, minte ce le mai trebuie ? Le-a mancat banii mintile. Steaua A JUCAT CATASTROFAL. Tinand cont ca am tras 1 sut pe poarta...cum putem sa mai avem macar sperante mai mari ? Dica, Surdu, Iacob, V.Badea deja 4 atacanti de meserie in teren...cine sa traga? de ce este nevoie sa vina un fundas sa ne dea goluri ? in curand o sa speram ca zapata va da goluri la cornere..

PESTELE DE LA CAP SE-MPUTE!

Hagi arata ca un copil speriat in prima zi de scoala, cand toti se iau de el si are pe nimeni sa-l ajute.

Toti il arata cu degetul, toti il judeca. Ce usor! Incercati si voi sa reusiti ceva cand toti sunt impotriva voastra.

Revenind la Hagi, P.Marin,Surdu,Badoi,Ov.Petre,Cristocea,Croitoru, au jucat ca dupa un chef. Neaga a revenit datorita amintirilor la ceea ce era, Plesan,Radoi,Ghionea sunt rupti.

Sa mai continui? Concluzionez: cand de la conducere pleaca sageti pe care Hagi a incercat din Iulie sa le disperseze(repetatele sale apeluri la liniste), jucatorii ce parca l-ar striga pe Olaroiu si nu in cele din urma soarta potrivnica, Hagi nu poate face alceva decat sa agonizeze. Ce poate fi mai dureros decat atunci cand esti acolo unde iti e si inima, toate merg rau si toti sunt impotriva ta.

Oricare ar fi viitorul, Hagi te vom iubi.

Cat despre cel pe care am evitat sa-l amintesc, sper sa-i explodeze masina, sa-i moara oile, sa-l expropieze statul si sa-i atace hacker-ii conturile.

In speranta unei zile fara ciobani la echipa, CITIUS ALTIUS FORTIUS

fularsteau2

mare dreptate ai

Hagi te vom iubi mereu!!!!!!!!!!

dar PLEACA te rugam

FORZA Steaua

Postez fff rar.... dar acum nu ma pot abtine. Si ceea ce vreau eu sa reamintesc, este exclusiv pentru cei ce il contesta pe Hagi. Sa reamintesc defapt de un protest al celor 2 peluze la meciul de la Craiova cu Argesul si de pe giulesti...... Nu stiu cat de solidari au fost cei ce posteaza pe aici cu acel protest, nu stiu nici macar daca s-a inteles motivul acelui protest. Pe scurt: a fost o atentionare fata de comportamentul majoritatii jucatorilor si echipei tehnice pe teren, pe terenul de antrenament si atitudinea pe care intelegeau ei sa o adopte fata de suporteri. S-a spus atunci ca nu pun suflet, ca nu apara culorile cu mandrie, ca sunt mercenari....... Deci, in urma cu ceva timp, ne doream la echipa stelisti adevarati. Acum ii avem. pentru ca daca nici Hagi sau Ad. Ilie nu sunt stelisti..... poate o fi carpa aia....pardon, Argaseala.

Nici mie nu imi place cum joaca echipa acum. dar asta nu inseamna ca numele si mai ales renumele lui Hagi trebuie terfelit. Si sa va mai spun ceva: pentru cei din peluze nu conteaza si nu va conta niciodata daca Lovin da o sesiune de autografe de 30 min in loc de 10... sau ca Dica accepta sa faca poze cu toata familia unuia..... pentru noi conteaza ca la sfarsitul meciului sa vadem tricoul ud pe jucatori.... sa simtim ca au dat totul pentru culori.....sa existe certitudinea ca merita sa imbrace acel tricou.

Nu stiu ce scala de valori si ce grade de comparatie folosesc cei ce posteaza pe aici.... dar Hagi e undeva, acolo sus si nu poate fi atins nici macar de murdaria unora ce posteaza pe aici...dramite de murdariile oierului.........

@DanStan

NU am spus nicaieri ca meseria de antrenor se rezuma la atat. Dar printre atributii apar si astea. Si la fazele fixe nu stam rau. Performante europene in ultimii 3 ani? Anul trecut nu stiu sa fi avut vreo performanta deosebita...Acum 3 ani, ne-am calificat norocos din grupa si am eliminat Valencia care venise sa ne ia la misto la Bucuresti, prin doua goluri ale lui Cristea. Cand a mai facut Cristea inca un meci mare?

Deci performantele Europene, se rezuma doar la parcursul de exceptie din Cupa UEFA de acu 2 ani. Cui s-a datorat? In mare parte lui Protasov da. MEciurile din grupe au fost cele mai bune, dupa parerea mea. Dupa grupe am facut un meci EXCEPTIONAL in Spania si niste meciuri cu nimic iesite din comun in rest. Sa nu uitam ca nu am invins rapidul... Cine erau motoarele echipei atunci? Goian, Iacob, Dica..si Nicolita in meciul cu Betis. Ce vina are Hagi ca Iacob nu da gol? Sau ca e atat de egoist ca nu-si vede colegii sa dea o pasa calumea? Nicolita joaca in mare cam la fel. Dica e lipsit de chef/inspiratie. NU e prima oara. Tineti minte de cate ori era injurat? Goian este singurul jucator de la Steaua pe care Gigi ar putea obtine mai mult de 5 mil Euro. Nu ce declara el...

Doar atat mai sunt in stare sa spun : Il iubesc pe Vali Badea ! ... si nu va ganditi la altceva ca am prietena.

L-am urmarit si pe Ghencea si la TV : asta chiar e STELIST, chiar joaca FOTBAL si e cel mai constant jucator pe care il avem la ora actuala.

Sa intri dupa atata timp (si intr-un meci de CL) si sa joci la fel ca inainte de accidentare, fara sa ai nevoie de meciuri in picioare...

Hai Steaua !

OKi prietene de acord cu tine

probabil ca stai la tribuna 2

si eu ii urmaresc pe cei din loja de deasupra vestiarului

Vali chir pune suflet

E stelist

si e si un varf FF BUN

insa aseara nu avea ce face

eu mergh la nord dar cand imi iau baiatul cu mine merg la trib 2 si va zic ca Vali merita respectul nostru

FORZA Steaua

Nici mie nu imi place cum joaca echipa acum. dar asta nu inseamna ca numele si mai ales renumele lui Hagi trebuie terfelit. Si sa va mai spun ceva: pentru cei din peluze nu conteaza si nu va conta niciodata daca Lovin da o sesiune de autografe de 30 min in loc de 10... sau ca Dica accepta sa faca poze cu toata familia unuia..... pentru noi conteaza ca la sfarsitul meciului sa vadem tricoul ud pe jucatori.... sa simtim ca au dat totul pentru culori.....sa existe certitudinea ca merita sa imbrace acel tricou.

Nu stiu ce scala de valori si ce grade de comparatie folosesc cei ce posteaza pe aici.... dar Hagi e undeva, acolo sus si nu poate fi atins nici macar de murdaria unora ce posteaza pe aici...dramite de murdariile oierului.........

Corect . ai mare dreptate dar iti pun o intrebare: ai prefera sa ramana Hagi antrenor si sa nu prindem podiumul in campionat si nici primavara europeana (caci spre asta ne ducem) ? Eu nu

Nu inteleg de ce se ia toata lumea de Lovin. Mi se pare ca e un mijlocas foarte bun, dar e un mijlocas DEFENSIV, care nu poate aparea prea mult in faza de constructuie si nici la finalizare, cum ar dori multi din cei care au postat. Ideal ar fi ca Lovin sa stea undeva in fata apararii, de la care sa culeaga mingi si sa le trimita in fata, dar nu direct pe unicul varf, cum a fost cazul aseara, ci la Dica sau la mijlocasii laterali care sa iuteasca jocul.

Ideea de a juca cu 2 inchizatori in compania celor mai putin ofensive echipe mi se pare una total gresita, iar Ovidiu Petre ar trebui sa lase locul pe teren unui al doilea atacant. cuplul de atacanti, Iacob si Badea, ar trebui sprijiniti din spate de Dica, care are precizia necesara acestui post. Cat despre parte stanga a atacului Stelei, am mai spus-o si ma repet, inlaturarea lui Bostina a fost o mare prostie. sigur ca Bostina nu fuge precum Cristocea, sigur ca Bostina nu ara terenul in lung si in lat, dar Bostina stie sa dea o pasa, Bostina stie sa apara in centru, Bostina stie sa mai si dribleze, dribling de care echipa noastra a suferit mult aseara si in mai toate meciurile de campionat. Daca ar fi fost lasat ce stia, Bostina putea deveni usor un bun coordonator.

Pe partea dreapta, Golanski si Badoi trec mult peste cuplul Badoi si Nicolita, pentru ca in ciuda efortului lui Nicolita, rezulatele nu apar. Banel fuge mult, e adevarat, dar nu intra la combinatii, nu strange in centru si, in afara unor centrari, nu face mai nimic pe teren. Lumea se lasa furata de efortul depus de Banel, dar scuzati-ma, suntem la fotbal, nu la atletism.

O alta problema care s-a observat in jocul Stelei a fost lipsa combinatiilor la firul ierbii, lipsa actiunilor taioase si mai ales faptul ca echipa nu aducea multi oameni in atac. Cine a vazut meciul Real-Werder a putut observa ca Realul aducea la fiecare faza cel putin 8 oameni in atac, incluzand fundasii laterali. Totodata, Steaua urca foarte putin in terenul adversarei si acest lucru duce la abuzarea de mingi lungi si fara viitor.

Acum cu epuizare intregului arsenal de goluri marcate de non-atacanti( lovituri de cap gen Goian, suturi de la distanta a la Bicfalvi si lovituri libere), Steaua nu mai are cu cine inscrie si asta e mizerabil. ne chinuim intr-un hal fara de hal si bucuria jocului nu mai exista. Crisparea se vede si la cele mai simple pase. De aceea cred ca ne putem lua gandul de la vreo victorie miraculoasa cu Arsenal sau Sevilla, pentru ca in acele meciuri Steaua va juca chinuit, obsedata de teama , in timp ce adversarii nostri isi vor folosi imaginatia si, ublati de tehnica si efort, vor zburda pe teren. Concluzia e simpla: Steaua are nevoie de un nou antrenor, de un nou suflu si de o mare bucurie a jocului, pentru ca in acest moment Steaua a uitat ce joaca.

Forza Steaua!!!

Performante europene in ultimii 3 ani? Anul trecut nu stiu sa fi avut vreo performanta deosebita...Acum 3 ani, ne-am calificat norocos din grupa si am eliminat Valencia care venise sa ne ia la misto la Bucuresti, prin doua goluri ale lui Cristea.

Mah tu esti stelist? sau daca esti ai grave probleme cu memoria. pai Ch league anul trecut nu e performanta? victorie la Kiev , egal la Lyon...astea ce mai sunt?

Unii se chinuie de la infiintare sa ajunga in grupe si tu nu le consideri performante...

Ii felicit pe Banel,Goian,Zapata si Iacob,ei chiar au aratat ca isi doresc sa castige.In schimb,dupa parerea mea Ovidiu Petre si Lovin nu au ce cauta la Steaua,sunt praf!!!Cat despre Hagi,eu am spus de cand a venit la Steaua ca el nu e antrenor,ci doar o amintire a unui bun fotbalist....si ma uimeste faptul ca se lasa injosit de cioban,il credeam mai demn,nu inteleg de ce nu pleaca.

Sper sa facem o figura mai frumoasa la noi,am incredere in echipa!Forzza Steaua!

Sa mor eu tu esti chair paralela cu sportul asta.Pai te-ai uitat la alt meci ca Lovin a fost un super jucator si in momentul in care l-a scos si l-a bagat pe adormitul ala de surdu Steaua a luat golul 2.

Gandeste-te de 1000000000000 inainte de a mai posta ceva

Bineinteles ca Hagi e de vina,ba chiar o mare parte din vina e a lui,insa eu de alta vina vorbesc,de vina de a sa lasa calcat in picioare de cioban. Daca eram in locul lui,plecam dupa meciul cu borisov sau chiar dupa cel cu rapid,astfel si-ar fi pastrat demnitatea si ar fi iesit castigat din razboiul cu Becali.

Asa a cedat,a lasat de la el,doar ca sa antreneze pe Steaua si de atunci a facut-o mereu cu sabia deasupra capului. Oricum momentan Hagi nu e antrenor de Steaua,mereu imi da senzatia ca isi face practica la cel mai mare club din Romania,mereu da declaratii gen "am crescut,am jucat mai bine",cand de fapt noi mergem din rau in mai rau.

Diferenta dintre Protasov si Oli/Hagi este ca primul a creat un sistem,care putea fi aplicat,indiferent de ce jucatori intrau in teren,bineinteles nu intotdeauna cu rezultate pozitive,si ganditi-va ca ucraineanul avea un lot mai slab(ca valoare individiuala a jucatorilor) decat Oli si Hagi.

Fiecare isi stia locul in agrenaj si 11-le era mereu acelasi,si ganditi-va ca el nu-l avea nici pe ov Petre,nici pe Cristocea,nici pe Vali Badea,nici pe rada,nici pe zapata,insa avea un Bostina in forma si un Ogararu foare bun.

Oli si Hagi nu au reusit nici macar sa pastreze acel sistem iar incecarile lor de a-l schimba au fost penibile,esuand lamentabil,fiind "ajutati" si de numeroasele accidentari din lot.

Nu-mi place MM ca persoana,dar e cu 2 clase peste actualul management,adica Becali si Adi Ilie,avea ochi mai bun si mai reusea sa-l convinga pe cioban despre valoarea unui anumit jucator si apoi il transferam. Hagi trebuia sa primeasca(cica) un atacant de vreo 3 milioane si un mijlocas ofensiv gen camus si l-a primit pe zaharia(atacant practic din divizia B) si pe plesan.

Ah si inca o chestie,plesan a jucat mai bine la Poli in acest start de sezon pentru ca uhrin stie meserie,la Poli se vede ca e gandita treaba,se vad anumite trasee de joc,la noi e numai unul,si anume aparare-Nicolita,sau Dica-Nicolita. Si MM nu a gandit-o rau cu Gurita,care e mai rapid decat oricine din atacul nostru(nu-l bag aici pe Nicolita),ar fi fost bun pe contrataca cum a fost ieri cehul acela.

Cat despre imixtiunea lui Jiji la echipa am cam face bine sa ne obisnuim,pentru ca atat timp cat e ciobanul la echipa amatorismul va fi la el acasa. Insa credeti-ma ca mi se rupe pe cine ar baga ciobanul in echipa,daca ar avea de ales intre drogba si adriano in atac,daca la mijloc ar avea probleme intre gago si deco,si daca in aparare nu stim sa-l titularizam pe john terry sau cannavaro.

Lotul e f subtire,si nu de putin timp ci chiar de vreo 3 ani. Multi uitam ca fara implicarea lui Jiji anul trecut prindeam locul 3-4 iar titlul luat de Oli a fost fff mult ajutat de faptul ca javrele au fost proaste si au pierdut nspe puncte in retur altfel luam o **** si terminam pe 2-3. Avem destui jucatori care nu au valoare de Steaua care intra regulat ca titulari si asta din cauza ca nu avem pe cine sa bagam. Cum sa il luam pe surdu care nu mai prindea lotul la Cluj dinainte sa vina Andone,deci un jucator care nici nu mai are meciuri in picioare,cum sa-l luam pe Croitoru care e jucator de B,la fel ca zaharia,l-am luat pe plesan care e eterna speranta de vreo 5 ani si care s-a accidentat imediat. Am cumparat pe sistemul mult si ieftin,si din pacate,atata dai,atata face. Ciobanul crede ca poate face ca in cazul lui Dica,sa il iei cu 250.000 si sa il dai cu 7 milioane,insa asta e o exceptie nu e regula.

In acest moment,doar apararea ne mai tine pe linia de plutire,mijlocul e dezastru iar atacul e mediocru in cel mai bun caz.

Gigi Becali sa doarma dupa cum si-a asternut,si va vedea asta mai ales la europarlamentare.

Daca perioada asta de criza se va mai prelungi o sa ajungem sa-l regretam nu pe Oli,ci pe Piturca,macar pentru faza ca-l tinea pe cioban departe de vestiar.

In fine,noi sa fim sanatosi.

P.S. Ciobane,vezi ca e mourinho liber,ia-l la Steaua ca sa ii dictezi echipa.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Cu aptitudinile de antrenor ale lui Hagi m-am lamurit...nu e bun tehnician,nu stie sa-si motiveze jucatorii,nu detine un calm pe care sa-l transmita echipei ca sa nu mai joace crispati si speriati de parca le-ar lua cineva capul,adik NU'I ANTRENOR DE Steaua!!...parerea mea e ca Hagi trebuie sa plece urgent de la echipa pentru ca exista un blocaj psihic in randul jucatorilor de cateva meciuri incoace iar Hagi nu a reusit sa-l inlature de la echipa si nu pare capabil sa o faca...suntem ceva de cum erau potaile inainte sa vina Zenga...avem nevoie de o schimbare,sa facem un meci bun,de moral in care sa marcam mai multe goluri pentru a reveni increderea echipei,dar nu cred ca va fi posibil atat timp cat Hagi este antrenor si cat Jiji se baga....consider ca o solutie foarte buna venirea lui Rednic pe care il consider unul dintre cei mai buni antrenori romani,un foarte bun tactician,bun psiholog si sunt convins ca poate scoate echipa din mizeria in care se afla.Si ce dak a fost la potai sau la milogi?Si Zenga care se dadea mare stelist s-a dus in groapa de gunoi,nu vad ce ar fi asa de greu sa vina si Rednic la Steaua pe care sunt sigur ca si-ar dori sa o antreneze...asta ar fi lovitura anului aplicata patrupedelor

Mah tu esti stelist?

Da prietene sunt STELIST! Foarte Stelist. Calificarea in Ch League e o performanta. Dar nu uita ca e o performanta venita in urma prestatiilor din anii anteriori, prestatii care ne-au conferit un coeficient atat de bun incat sa jucam cu Standard. Ti se pare o asa mare performanta ca i-am eliminat? Sa nu uitam ca a fost scorul general 4-3...si am tremurat ceva. Meciul de la Kiev a fost foarte bun. Dar ce echipa mare e si Kiev asta in ultimii 2 3 ani? Cu Lyon am jucat bine. De ce? Pentru ca ne-au lasat aia..d-aia! Cum iti explici atunci faptul ca am fauct un meci "extraordinar" asa cum il consideri tu la Lyon, dar noi nu castigam puncte in deplasare prin colturile Romaniei? O echipa mare joaca macar 80% din meciuri foarte bine. Steaua nu mai face asta de ceva vreme...

Nu il consider pe Hagi un antrenor deosebit, ma repet, dar vina nu e la el! Cum arata echipa prin martie, aprilie, mai? El nu poate face minuni. Insa, din pacate, nu stiu cine poate face, cat timp antrenorii cu coloana vertebrala probabil vor fugi de Steaua lu Gigi...

@ros-albastru4ever

Nu cred ca meritam sa judecam un antrenor dupa echipele pe care le-a antrenat. Nu-l putem numi tradator sau nu putem zice ca a fost la milogi si la catei, cum la fel despre Zenga nu putem spune ca a tradat Steaua. Sa nu uitam ca toti sunt profesionisti si nu le putem cere sa antreneze la o singura echipa. Ce le putem cere insa e sa dea totul pentru echipa pe care o antreneaza la un moment dat.

Edited by Dragoshel
nu se citeaza tot postul, doar anumite cuvinte din el.

Vreau sa-l felicit doar pe Lovin pentru jocul de aseara,este cu adevarat un mijlocas la inchidere de valoare,in ciuda celor ce il critica inca de cand a venit la Steaua.Dupa parerea mea e unul din singuri jucatori care se achita de sarcinile de joc(defensive)

Forza Steaua!!!

Yo zic ca trebuie schimbat antrenorul, nu va dati seama ca am dat 4 goluri in camp in 7 etape?!! si avem niste atacanti buni. Daca era Oli sau Protasov p banca aseara numy era acelasi scor va garantez yo...dak eram in locul lui Becali nu imi varsam nervii pe zaharia care a calificat Steaua in cl, ci pe antrenor ca el ii coordoneaza, sper sa plece si sa vina Oli sau Protasov, ca aia sunt antrenori, si foarte multi stelisti gandesc asa ca mn...da pana la meciu cu arsenal forzateaua si poate my dam si noi kte un gol din an in paste

Parerea mea e ca Ovidiu Petre a fost de departe cel mai slab jucator (Croitoru il urmeaza indeaproape, Surdu varza, Badea total nerefacut). Nu cumva lui Ov. Petre i se spunea "copilul lui Olaroui????"....nu insinuez nimic...dar a jucat execrabil. Si asta ar fi singurul motiv rezonabil. Pacat de ceilalti. Gigi sa faca echipa la stana. Sau la puscarie. Mi-e indiferent, doar sa plece odata.

Ai dreptate Ov Petre alaturi de surdu au fost cei mai slabi de pe teren. Insa supremul a avut dreptate in cazul lui Badoi care dupa mine a fost cel mai bun de pe teren. Trebuie sa recunosc ca Becali a fost inspirat. Sa nu uitam pasele perfecte date de badoi si sa nu`l critica pentru ca supremul l`a bagat in echipa. Forza Steaua Steaua RULZZzz....In ansamblu jocul Stelei a fost cel mai bun de cand a venit Hagi. ..ALezz Thereau

Da prietene sunt STELIST! Foarte Stelist. Calificarea in Ch League e o performanta. Dar nu uita ca e o performanta venita in urma prestatiilor din anii anteriori, prestatii care ne-au conferit un coeficient atat de bun incat sa jucam cu Standard. Ti se pare o asa mare performanta ca i-am eliminat? Sa nu uitam ca a fost scorul general 4-3...si am tremurat ceva. Meciul de la Kiev a fost foarte bun. Dar ce echipa mare e si Kiev asta in ultimii 2 3 ani? Cu Lyon am jucat bine. De ce? Pentru ca ne-au lasat aia..d-aia! Cum iti explici atunci faptul ca am fauct un meci "extraordinar" asa cum il consideri tu la Lyon, dar noi nu castigam puncte in deplasare prin colturile Romaniei? O echipa mare joaca macar 80% din meciuri foarte bine. Steaua nu mai face asta de ceva vreme...

Ce va place sa minimalizati performantele... asa zicea si scarba de Rednic de Steaua din anii 80 ca a ajuns de doua ori in finala cupei campionilor din greseala. sa fim seriosi daca nici astea nu sunt rezultate atunci care sunt?

Steaua atat poate , asta e valoarea ei, sa mearaga in grupe si sa ajunga in UEFA de acolo. anul asta nici macar atat nu reuseste se pare. Te inteleg ca esti fan Hagi, si eu sunt si ma doare cand vad cum se umileste in fata oierului doar ca sa ramana la echipa, dar asa nu se poate . Nu jucam nimik (aseara s-a vazut ceva in prima repriza ,doara atat) si ceva trebuie schimbat

Ai dreptate Ov Petre alaturi de surdu au fost cei mai slabi de pe teren. Insa supremul a avut dreptate in cazul lui Badoi care dupa mine a fost cel mai bun de pe teren. Trebuie sa recunosc ca Becali a fost inspirat. Sa nu uitam pasele perfecte date de badoi si sa nu`l critica pentru ca supremul l`a bagat in echipa. Forza Steaua Steaua RULZZzz....In ansamblu jocul Stelei a fost cel mai bun de cand a venit Hagi. ..ALezz Thereau

Badoi a dat centrari f bune , e un mjlocas mult mai bun decat Banel dar aseara a jucat fundas si a gresit grav la golul 2. deci nu poti spune ca a fost o mutare buna sau ca a fost inspirat oierul. ala nu trebuie sa aiba inspiratie trebuie doar sa bage bani .badoi ca fundas e foarte slab, modificarea nu trebuia facuta acolo.

Nu ai cum sa ajungi in finala cupei campionilor din greseala. Insa eu unul nu sunt mandru de performanta de anul trecut. Intr-adevar am facut un meci bun la Kiev. Dar atat. E o performanta sa nu joci acasa absolut nimic in niciunul dintre meciuri? Aici il includ si pe cel cu Sevilla? Insa e o performanta sa bati in semifinale cu 5-1(daca nu ma inseala memoria) pe Galatasaray. Meciul cu Lyon din deplasare a fost oarecum asemanator cu cel cu valencia de acasa. Ne-au luat de sus si nu le-a fost usor. Acum va fi din ce in ce mai greu, pentru ca am tot iesit in Europa si nu ne mai ia lumea asa de usor de fraieri.

Nu sunt fan Hagi. In momentul in care am aflat ca a plecat Oli, chiar le-am zis unor prieteni ca ma bucur ca pleaca insa nu ma bucur ca vine Hagi. Dar de aici pana la unele comentarii absolut incredibile la adresa lui e mare distanta. NU e el principalul vinovat! Nici jucatorii, pentru ca, la fel ca la o masina buna unii au limitare si o mai depasesc doar cand bate vantu din spate...adica destul de rar.

Gigi a reusit sa strice ceea ce, trebuie sa recunosc, tot el revigorase. Poate si din cauza asta crede ca poate face orice cu oricine.

:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

((((((((((((((((((((((((

Nici nu-mi mai gasesc cuvinte sa ma exprim este prea mare durerea.

forzza Steaua

@danciu19

Am remarcat si eu, nu stiu ce sa cred. Lovin mult peste restul mijlocasilor. Un pic cam lent, dar nici la Dica nu am vazut aseara nimic deosebit. Mie mila de noii veniti si cu valoare (Zapata, Rada, Golanski, Badoi), baieti care isi fac meseria, nu au aere de vedete, nu spun ca vor face n-spe puncte in LC, dar degeaba. Trebuie sa fie foare dezamagiti.

Edited by Dragoshel
nu se citeaza tot postul, doar anumite cuvinte din el.

nu m-ar mira ca aseara sa fi antrenat Gigi si nu Gica.... mica mi-ar fi uimirea...daca as afla ca Hagi a primit in pauza un telefon de la Boss zicandu-i sa nu faca nici o modificare....

credeam ca o sa-mi treaca supararea...pe Steaua (pe LOT) ... ghici ce ... m-am trezit iar cu nervi... iar am spart 2 pahare... catre cei care zic ca SClavia Praga a jucat bine... sa se uite la meciu' cu Arsenal - Sevilla... acolo s-a jucat bine... aici a fost un talmes-balmes...

cum ziceam si ieri dupa meci.... mai multe sanse am fi avut daca am fi aruncat mingii in atac... si poate , numai poate prin bulan prindeam 5-6 suturi pe poarte...din care poate , numai poate 1-2 erau gol...

zic cu toata raspunderea MI-E SCARBA DE CE SE INTAMPLA LA Steaua

MI-E SCARBA DE CE I SE INTAMPLA LUI Gica

MI-E SCARBA DE AFIRMATIILE DE OIER CAMPION

MI-E RUSINE DE RUSINEA LUI Gica !!!!

Hagi este si o sa fie , mereu cel mai mare suporter al Stelei ... nimeni nu v-a iubi Steaua precut Gica.... puteti sa-l injurati voi cat o-ti vrea... voi (cei care-l injurati) nu sunteti decat niste mucosi frustrati ca echipa de care a-ti auzit si voi acum 5-6 ani nu castiga...

Cu Steaua la bine si la rau ultrasii mei.... dar... m-am saturat de atata rau

Toata lumea tzipa ca Gigi a bagat bani in Steaua.... am fi tampiti daca am contesta acest lucru'... dar... tot el a bagat si bani in biserica ... asta nu inseamna ca o sa-si spele pacatele...

Gica vrea numai binele echipei , eu pot sa PUN PARIU ca daca cineva ii spune ca el trebuie sa fie antrenor secund , sau chiar sa plece de la Steaua...doar ca echipei i-ar merge mai bine , cred ca el ar fi primu' care ar zice "unde semnez"

Prietenii mei , Ultrasii mei si mici mucosi stelisti... iubirea ros-albastra , nu e doar un slogan... e o stare

Jose Mourinho, managerul clubului Chelsea,A DEMISIONAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Da' haji nici gand :-(