Sign in to follow this  
Followers 0
Guest SteauaToronto

Liga Campionilor editia 2007/2008

438 posts in this topic

Chelsea puternica? Abia s-a calificat in grupe, dupa prelungiri si lovituri de departajare de la 11m, in dauna lui Spartak Moscova.

1-1 si 1-1, apoi 4-3.

Sursa: site-ul UEFA

E adevarat, Spartak e liderul la zi in campionatul Rusiei.

fularsteaua2fularsteaua2

Steaua este cea mai tare, chiar daca nu au jucat foarte bine aseara o sa vedeti ca dupa cateva etape Steaua o sa straluceasca.

Vom ajunge cu siguranta in grupele UCL.

ai dreptate mah!!!!cum ziceau si commentatorii nu este important in ziua d astazi cum joci ci este imnportant rezultatul

@Virgil

Chelsea s-a calificat direct in grupe. Cea de care spui tu e Celtic (Scotia).

Corect. Bravo Ronaldo! Esti foarte atent.

Chelsea e intr-adevar foarte puternica. De ce-o dori Gigi Chelsea? Vrea sa vada pe unde ne aflam sau vrea sa stea de-a dreapta lui Abramovici?

Jucatorii Steaua au chefuit in Herastrau

Dupa meci, victoria echipei Steaua a fost sarbatorita la un restaurant din Parcul Herastrau, pe a carui usa scria "Rezervat, intrare doar cu bilete de Liga Campionilor" :biggrin: .

La "bauta" nu a fost prezent si Gigi Becali, iar multi dintre jucatori au venit cu copii, incluziv Gheorghe Hagi, care a venit insotit de fiul sau.

Probabil din cauza prezentei copiilor, bauturile alcoolice s-au consumat cu moderatie, iar jucatorii au luat masa in liniste, fara a asculta muzica.

Sursa: Ziare.com

Imi inchipui cum ar fi chefuit cainii... Ei le au cu astea. Ai nostri discreti, modesti, nerabdatori sa reia antrenamentele in ziua urmatoare... :)

Corect. Bravo Ronaldo! Esti foarte atent.

Chelsea e intr-adevar foarte puternica. De ce-o dori Gigi Chelsea? Vrea sa vada pe unde ne aflam sau vrea sa stea de-a dreapta lui Abramovici?

Cred cã vrea sã se facã frate de sânge și cu Abramovici.

Nu stiu ce vrea Gigi, dar cred ca Abramovici nu va veni la Bucuresti pentru un meci cu...Steaua.

Probabil din cauza prezentei copiilor, bauturile alcoolice s-au consumat cu moderatie, iar jucatorii au luat masa in liniste, fara a asculta muzica.

Inclin sa cred ca bauturile alcoolice s-au consumat cu moderatie pentru ca urmeaza meci peste 3 zile cu Urzicile si nu din cauza prezentei copiilor.

Ce imi doresc eu:

Manchester

Valencia

Steaua

Rosenborg

Valencia a va fi cu Chelsea ,deci de evitat :unsure:

ps. pana acum stim ca Steaua e in grupa H cu Arsenal si Sevilla ...sa vedem cine mai vine din urna a 4-a...............................................................................

................................................................hmmm...am pierdut-o pe Rosenborg :( .......ia sa vedem ...........Slavia Praga , echipa care a eliminat pe Ajax-ul lui Ogararu :unsure:

Cum nu se putea mai bine.. Gigi a venit cu noroc :)

Cu Arsenal poate profitam de sezonul slab a lui Jens Lehmann si de inexperienta unor jucatori tineri din lot :biggrin:

Sevilla sau AEK.. poate s-a mai pastrat putin noroc pentru luni.. un 2-0 AEK si victorie la 11m.. :biggrin:

Iar Slavia Praga este o echipa accesibila.

In mod normal trebuie sa mergem in primavara europeana cel putin in Cupa UEFA!

Trebuie sa ne luam niste revanse : cu Sevilla si cu Slavia Praga.

Arsenal nu merge de obicei grozav in grupe , dar este o echipa 1st class.

Daca vrem primavara europeana trebuie sa crestem mult in joc, extrem de mult.

Eu mi-as fi dorit o grupa cu Liverpool, Bremen si Slavia. A iesit (doar) Slavia, dar e si asa f. bine.

Sevilla nu prea o vad impiedicandu-se de AEK, mai ales acum cand toti vor sa joace si pentru Puerta (D-zeu sa-l ierte!), la Arsenal ramane o echipa de temut, ramane de vazut. Nu cred ca Lehmann va fi tinut in poarta pana la vreo....43 de ani ca cei de la Lazio, asa ca eu cred, in curand ramane pe "tusa"... in rest nu m-as imbata chiar cu apa rece, este destul de munca pana sa se vada primavara, dar nimic nu-i imposibil !!

Trebuie sa ne luam niste revanse : cu Sevilla si cu Slavia Praga.

Arsenal nu merge de obicei grozav in grupe , dar este o echipa 1st class.

Daca vrem primavara europeana trebuie sa crestem mult in joc, extrem de mult.

Asa e treb sa crestem inca destul in joc!! E bine daca ne luam revansa si macar de la una dintre Sevilla FC sau Slavia deoarece asta ar insemna (aproape) locul 2 :biggrin:

E o grupa destul de buna. Vom obtine in cel mai rau caz locul 3. Ma ingrijoreaza pretul biletelor. JJ a declarat ca vor fi mai mari decat anul trecut. Vor fi pline peluzele de cetateni care vor aplauda pe Arsenal. Trist, dar adevarat.

Batem pe Slavia fara probleme :)

Fortza Steaua

GB vroia echipe tari ca sa puna preturile la bilete ca anul trecut...sunt curios cum o sa fie acum...Sevilla nu e Lyon si Slavia nu e Kiev , iar Arsenal nici pe departe Real asa ca ... sa vedem preturile , cat despre calificare Arsenal nu sperie , iar cu Sevilla am mai jucat . Cehii sunt periculosi

@metzzz

Chiar daca echipele din acest an nu sunt nici pe departe la fel de tari(comerciale) ca anul trecut, jj a declarat ca preturile vor fi mai mari. :dry:

Eu spun in primul rind sa nu plecam cu idea ca vom pierde, asa cum vad pe alte topicuri ... penibil si tipic ...Dinamovist

Ce sa facem sa facem miaou miaou ca jucam cu Arsenal si Sevilla (sau AEK), sau sa ne pisam pe noi de frica ca ZerOli ?

Trebuie luat fiecare meci ca o finala si sa fim atenti.

suntemmm in grupeeeeeeee fularsteau2 :)

sal stie careva cam care o sa fie pretul biletelor pentru Liga camp in special acasa cu arsenal?

Fiecare club trebuie sa anunte azi pretul biletelor la meciurile de acasa, ii obliga UEFA. Cel putin asa am citit intr-unul din ziare online. Inseamna ca mai e foarte putin si aflam pretul biletelor.

Banuiesc ca si anul asta va fi un pachet promotional cu bilete pentru toate 3 meciurile de acasa, nu?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0