fcsteaua.ro

Rezultatele tragerii la sorti

231 posts in this topic

Astazi, 30 august, a avut loc la Monaco tragerea la sorti pentru stabilirea grupelor Champions League.

Steaua Bucuresti a fost repartizata in grupa H, urmand sa infrunte echipele Arsenal Londra, Slavia Praga si castigatoarea din dubla AEK Atena si FC Sevilla.

Sevilla a castigat meciul tur cu 2 - 0, deci mai mult ca sigur vom juca din nou cu echipa spaniola.

Programul meciurilor:

Slavia Praga - Steaua, 19 septembrie

Steaua - Arsenal, 2 octombrie

Sevilla - Steaua, 23 octombrie

Steaua- Sevilla, 7 noiembrie

Steaua- Slavia, 27 noiembrie

Arsenal - Steaua, 12 decembrie

1265026553_grupa steaua.jpg

Grupa dificila , echipe puternice , dar sper ca Gica sa pregateasca o echipa de CL si sa prindem un loc 2 .

Grupa destul de grea pe Sevilla o stim toti , Arsenal zic ca e destul de accesibila deoarece nu mai joaca ce juca inainte si Slavia e de batut DAR Slavia a scis pe Ajax deci ....

Oricum Forza Steaua forzateaua

Grupa totusi cam puternica.Sevilla/AEK sunt echipe accesibile la fel si Slavia dar si Arsenal nu mai e ceea ce a fost acum 2 ani,nu-l mai are pe Henry dar Arsenal e Arsenal

FORZA Steaua!!!Primavara Champions League va veni in Ghencea.O merita.FORZA Steaua!!!!!!! fularsteau2

baaaaaaaaaaaaaaaaa,cat a fost in tur sevilla - aek , si cine a jcuat acasa.........daca se califica aek ne-am scos.

Ne-am dus dreaqului! :D Dak aveam oleak mai mult noroc cadeam si noi in B sau E... =)))

Trebuia sa cadem cu PSV Eindhoven ... Olanda ... Amsterdam ... Aduceti-va aminte de Herenven

Cine stie ... cunoaste :biggrin:

va fi greu pentru Steaua ...dar poate va atinge forma maxima in meciurile din UCL. Vali Badea cand revine in echipa ?

baaaaaaaaaaaaaaaaa,cat a fost in tur sevilla - aek , si cine a jcuat acasa.........daca se califica aek ne-am scos.

daca AEK reuseste sa o elimine pe Sevilla de ce crezi ca noi ne-am scos?

Fata de celelalte grupe e accesibila a nostra, avem sansa noastra cu slavia si cu sevillia. Forza Steaua ! ! ! fularsteau2

Grupa dificila , echipe puternice , dar sper ca Gica sa pregateasca o echipa de CL si sa prindem un loc 2 .

ce 2 speri tu macar 3 sal apucam

2-0 pentru sevilla normal :mellow:

Mai usor ca anul trecut... pacat putea fi benfica in locul lui sevilla si era perfect. poate produce surpriza aek atena........

iar pe slavia ii astept din 1999 pentru revansa din UEFA

Arsenal nu mai e ce a fost ...dar oricum o sa ne batem la iei acasa pentru un egal sau de ce nu pentru o victorie...La Sevilla vom face o figura frumoasa simt asta...iar la Praha sper sa nu ne facem de rusine ...de obicei Steaua are probleme cu echipe mici mediocre..Doamne Ajuta Forza Steaua...

EUROPA fularsteaua2 , Romania fularsteaua2 , ORIUNDE fularsteaua2 , fular-campionii DIN Ghencea! steag3