fcsteaua.ro

Steaua - Poli Iasi 1 - 0

440 posts in this topic

Zapata, Rada, Radoi, Nesu, O. Petre, Plesan, Dica, Nicolita, Badoi, Neaga, Zaharia.

Antrenor: Gica Hagi

Inceput de meci

20' Lovitura libera la un fault al lui Neaga asupra lui Naidin. Sfarlea executa plasat, Zapata respinge cu varful degetelor si din transversala mingea iese in corner!

24' Nesu ii paseaza scurt lui Nicolita, centrare in gura portii, Zaharia reia cu capul peste!

33' Dupa mai multe intrari la limita, Plesan obtine primul cartonas galben in tricoul Stelei.

44' Dica prinde un voleu din 16 m, respins cu dificultate de Cristi Branet.

Pauza

46' Dubla schimbare la Steaua. Au iesit Adrian Neaga si Ovidiu Petre si au intrat Florin Lovin si Marius Croitoru.

49' Dica primeste cartonas galben pentru un hent.

50' Steaua ataca in valuri insa fara rezultat pe tabela de marcaj.

65' Schimbare la Steaua. Iese Valentin Badoi si intra Eric Bicfalvi.

67' Silvasan trece de 4 jucatori ai Stelei, patrunde si ii paseaza lui Palimaru, scapat singur cu Zapata. Columbianul anticipeaza si scoate un gol ca si facut, deposedandu-l pe iesean!

79' GOL Steaua! Eric Bicfalvi inscrie un euro gol dupa un sut de la 30 de metri distanta !

80' Adrian Ilie de la Poli Iasi este eliminat direct pentru o interventie dura la Zaharia.

Final de meci

Jucat cu totul totul altceva!!!! Sunt dezamagit de lipsa spectatorilor din tribune :((

Jucam nu "jucat" :)

Momentan e minutul 25 si nu am avut parte decat de o reluare la bara iesenilor. De comentariu nu mai vorbesc, sunt prea multe aberatii. Antena1 e al doilea post de televiziune dupa Primatv care nu pot sa ofere un meci si un comentariu normal.

buna,cine ma tine la curent cu scorul ca nu-l pot vedea online

e minutul 30 si e 0-0....Steaua a avut doua semiocazii, Iasiul o bara

Radoi poate scoate marca inregistrata pentru degajarea kung-fu :)

ma cam enerveaza Radoi asta

faultul asta e de rosu

ma cam enerveaza Radoi asta

faultul asta e de rosu

Daca tu zici ca ala a fsot fault .....no coment....cred ca nu ai pus piciorul pe minge de prea multe ori, cred ca erai rezera baietilor care stiau cu ea

Daca tu zici ca ala a fsot fault .....no coment....cred ca nu ai pus piciorul pe minge de prea multe ori, cred ca erai rezera baietilor care stiau cu ea

daca nu ar fi fost oprit jocul ce era???

ce tu esti maradona2 si noi nu stim cumva.

n-a fost fault.

Sa fim seriosi i-a dat un sut in fata evident ...nici nu se pune problema...singura scuza ar fi ca e involuntar .In orice alt caz trebuia eliminat chiar si daca jocul e oprit . Daca e jocu oprit nu inseamna ca nu se dau cartonase si ai voie sa bati adversarii...

Eu as propune la Steaua testu de inteligenta . Cine nu il trece nu are ce cauta la Steaua orice calitati fizice ar avea :)

DE CE NU SUNT GALERIILE LA MECI?

Esti pe dinafara, ala e fault de rosu direct. Ma dezamageste Radoi.

jucam absolut penal,chiar ma scoate din sarite lipsa asta de imaginatie,atacam haotic si la intamplare,previzibil.Cred ca se termina norocul in seara asta,cu toate ca ne-a ajutat la cateva faze ale Iasului.

Esti pe dinafara, ala e fault de rosu direct. Ma dezamageste Radoi.

Ba omu lu Dumnezeu , Radoi a dat pe langa minge , s-a dezechilibrat , si in primul rand deja se dictase fault la faza precedenta , unde vezi tu fault de rosu?Jocul era oprit deja

SA MA LAMUREASCA CINEVA :

DE CE NU SUNT GALERIILE LA MECI ???

daca nu ar fi fost oprit jocul ce era???

ce tu esti maradona2 si noi nu stim cumva.

daca e fault cand jocul e oprit se da rosu direct.

nu a fost intentie, a alunecat si a dat pe langa minge ... intr-adevar intrarea a fost cam kamikaze .. dar nici vorba de rosu.

Neaga e mana moarta trebe schimbat. cu cine nu stiu. ne mai trebuie un mijlocas ... Croitoru ? bicfalvi ? hai sa o lasam balta cu ov Petre ca n-are treaba cu fotbalul. Plesan a avut cateva recuperari bune, fault de galben cand a oprit contraatacul Iasiului si multe urcari in atac.

per ansamblu avem nevoie de un mijlocas stanga, ov Petre e varza, Neaga e pasta iar cuplul badoi-bulanel pe dreapta e bun pentru atletism.

era Protasov e un vis deja. jucam asa cu Iasiul si trecem de grupele CL fara stres.

Forza Steaua !!!

Ce dracu joaca panarama asta de BADOI ??? Nu se poate asa ceva !!! Un jucator care la Rapid era recunoscut prin Constanta de cand a venit la noi se remarca prin centrarile in peluza, prin pasele de 2-3 metri in picioarele adversarilor si CEL MAI SUPARATOR, prin faptul ca se fereste ca dracul de tamaie de contactele cu adversarii !!! Pai ce piranda mamei sale, a venit la Steaua sa joace fotbal la cel mai inalt nivel (UCL) sau sa stranga ceva bani la batranete pentru o operatie estetica la nas ?!?!?!?

Daca are de gand sa continue in felul acesta se poate intoarce frumos de unde a venit !!!

Toata stima pentru evolutiile lui Rada !

Ce dracu joaca panarama asta de BADOI ??? Nu se poate asa ceva !!! Un jucator care la Rapid era recunoscut prin Constanta de cand a venit la noi se remarca prin centrarile in peluza, prin pasele de 2-3 metri in picioarele adversarilor si CEL MAI SUPARATOR, prin faptul ca se fereste ca dracul de tamaie de contactele cu adversarii !!! Pai ce piranda mamei sale, a venit la Steaua sa joace fotbal la cel mai inalt nivel (UCL) sau sa stranga ceva bani la batranete pentru o operatie estetica la nas ?!?!?!?

Daca are de gand sa continue in felul acesta se poate intoarce frumos de unde a venit !!!

De-ar fi Badoi singura panorama ....

daca e fault cand jocul e oprit se da rosu direct.

nu a fost intentie, a alunecat si a dat pe langa minge ... intr-adevar intrarea a fost cam kamikaze .. dar nici vorba de rosu.

Neaga e mana moarta trebe schimbat. cu cine nu stiu. ne mai trebuie un mijlocas ... Croitoru ? bicfalvi ? hai sa o lasam balta cu ov Petre ca n-are treaba cu fotbalul. Plesan a avut cateva recuperari bune, fault de galben cand a oprit contraatacul Iasiului si multe urcari in atac.

per ansamblu avem nevoie de un mijlocas stanga, ov Petre e varza, Neaga e pasta iar cuplul badoi-bulanel pe dreapta e bun pentru atletism.

era Protasov e un vis deja. jucam asa cu Iasiul si trecem de grupele CL fara stres.

Forza Steaua !!!

Eu cred ca tu n-ai treaba cu fotbalul !!! Dar ma rog, e deja ceva normal, cand nu merge treaba sunt de vina Ov.Petre si G. Coman !!! (indeferent daca joaca sau nu, indiferent cum joaca).

Apropo stii macar pe ce post joaca Ov.Petre ??? Si daca da, stii ce presupune acest post ???

S-a vazut acolo si un pic de intentie,chiar daca el ratase mingea.Daca ar fi la prima interventie de acest fel, iti dadeam dreptate.Mirel trebuie sa-si tempereze intrarile astea,ca altfel nu e bine.

La ce meci te-ai uitat? Badoi a jucat destul de bine, aratat ceva technica si a dat si pasuri buni.

Eu zic buba Stelei la ora actuala sunt O.Petre si Neaga!

Sa fim seriosi i-a dat un sut in fata evident ...nici nu se pune problema...singura scuza ar fi ca e involuntar .In orice alt caz trebuia eliminat chiar si daca jocul e oprit . Daca e jocu oprit nu inseamna ca nu se dau cartonase si ai voie sa bati adversarii...

Eu as propune la Steaua testu de inteligenta . Cine nu il trece nu are ce cauta la Steaua orice calitati fizice ar avea :)

white_r vine de la white_red cumva? in cazul asta, de ce nu mergi sa latri pe la alte garduri? nu cred ca merita sa-ti raspund, dar daca arbitrul considera ca gestul e involuntar (cum e evident c-a fost) atunci e acoperit de regulament sa nu acorde nimic, poate doar avertisment.