Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Steaua București - Zaglebie Lubin

76 posts in this topic

Steaua întâlnește în aceastã searã, începând cu ora 20:30, campioana Poloniei, Zaglebie Lubin. Este manșa retur a turului al II-lea preliminar al UEFA Champions League, în tur Steaua câștigând cu 1-0 pe terenul polonezilor.

Meciul este de o importanțã covârșitoare pentru ambele echipe, o eventualã calificare însemnând mai mult ca sigur și o calificare în grupele UCL, întrucât adversara din turul III este slab cotata campioanã a Belarusului, BATE Borisov. În plus, echipa care pierde este eliminatã din cupele europene în acest sezon.

În ciuda optimismului dat de rezultatul din tur (dar și de tragerea la sorți pentru turul III), în ultimele zile jucãtorii și conducerea tehnicã au dat asigurãri ca trateazã cu maxima seriozitate aceastã partidã. Atât cãpitanul Mirel Rãdoi, cât și antrenorul Gicã Hagi au declarat cã Steaua va avea un meci dificil și cã nici nu se pune problema unei calificãri deja acontate.

Avem, deci, motive sã credem cã "militarii" nu își vor subestima adversarul și vor intra pe teren deciși sã tranșeze cât mai curând soarta calificãrii. Steaua va trebui sã facã un joc curajos și sã-și punã în valoare tehnica superioarã, neintrând în jocul de luptã, bazat pe forțã, al echipei poloneze. Ploaia din ultimele zile pare sã îi avantajeze pe oaspeți, însã ultimele informații aratã cã gazonul din Ghencea se prezintã în condiții foarte bune.

Roș-albaștrii trebuie sã valorifice și avantajul terenului propriu și, deci, al publicului din Ghencea. Sã sperãm cã așteptarea ore în șir a biletelor din ultimele zile va fi cu folos și cã atmosfera din tribune va fi una vulcanicã, așa cum suporterii Stelei știu și pot sã ofere. Atât peluzele, cât și tribunele trebuie sã fie alãturi de jucãtorii Stelei pânã la finalul celor 90 de minute, mai ales în momentele grele ale meciului!

Gicã Hagi va trimite probabil în teren urmãtorii 11 jucãtori:

Zapata - Golanski, Goian, Rada, Petre Marin - Croitoru, Rãdoi, Lovin, Nicolițã - Dicã, Neaga.

Partida va fi transmisã în direct pe Pro TV.

Forza Steaua! Hai bãieții!

Ovidiu

sper ca macar meciul asta sa nu il vad pe l.o.v.i.n. pe teren in primul 11. Am niste emotii fantastice cand il vad ca se chinuie sa loveasca mingea aia. Pana la urma ne vom califica...

eu inca nu inteleg de ce il pune pe Lovin titular si nu pe bicfalvi, mie mi se pare mult mai bun copilul :D steaua_ro dica10 spre cl fular-campionii

le dam un 4-0 ca sa uite de primele alea astronomice cu care se tot dau balene.

off: tare urati sunt astia de la zaglebie. sa va uitati la ei sa vedeti ce fetze strambe au...

Cine a urmarit emisiunea fanatik de ieri? A fost Jiji invitat, mai bine zis a fost horia invanovici invitat la palat la el, pentru ca acolo a avut loc emisiunea :) Surprinzator a cam dat inapoi, facand si el un pas spre pace... lucru imbucurator, avand in vedere incapatanarea sa

ATENTIE

MARELE SISTEM DE TICKETING este o MARE GOGORITAAseara la ora 18.30 nu erau montate decât DOUA cititoare la Peluza Nord...porțile P3 si P4...cele la care PRESA IMPARTIALA din România a fost buluc sa FILMEZE marea descoperire....

Jurnaliști cu simtul datoriei...era așa greu sa va deplasați 100 m in stânga sau in dreapta si sa constatați ca NU EXISTA montat cititorul la celelalte porți de acces? Deontologia profesionala da afara din voi...nu aratati decât ceea ce va arunca in ochi oierul...

O noua GARGARA a maretului ,,ras de mustața”...Argaseala…prezintã cu mare tam-tam doar DOUA porți complet echipate…

Am ocolit stadionul de la Tribuna I – Peluza Nord si Tribuna II…la marea majoritate a intrãrilor nu existau NICI mãcar cablurile trase. Cate echipe lucrau la controlul accesului? Una la tribuna I alta la tribuna a II-a!!! Crede cineva ca acești 8 oameni vor reuși, lucrând non-stop in aceasta noapte si pana astazi la ora 16, sa cableze cititoarele, sa facã probe si sa asigure funcționarea optima a sistemului ?

FAC PARIU ca mâine va fi o babilonie de nedescris la intrare…veniți devreme la stadion pentru ca altfel riscați sa stați cu biletul la poarta mult si bine…

NU POT INTELEGE de cata lipsa de respect si de profesionalism pot face dovada ca au acumulat slujitorii de la stana ciobanului.

Peluzele si AISS au facut PACE cu jj...mai bine zis au HOTARAT cu intelepciune ca trebuie sa sustina echipa in meciul crucial de mâine seara…

Din pãcate același jj trateazã PLATITORII de bilete ca pe niște nimicuri…asigurând condiții optime...baltoace la vânzarea biletelor...gogorita sistemului de acces centralizat ...poate isi aduce cineva aminte când s-a emis ultimul program de meci??

ECHIPA manageriala demna de o tara bananiera nu de un club galonat,..cata incompetenta...respectul pentru supporter...ZERO BARAT…

SUCCES Steaua...la fel ca in ultimii 22 de ani voi fi acolo in tribuna sa susțin din tot sufletul GLORIA ROS-ALBASTRA...LUPTA Steaua! steag2 [/color]

PS. :angry: Semnalele arata ca ,,spionii” de la rivalele din capitala vor încerca sa pãtrundã in teren ...cu orice risc...acoperiti de conducerile cluburilor respective...dispuse sa PLATEASCA orice amenda ... numai sa fim eliminați din cupe ...

Fac apel la cele doua peluze si mai ales la membrii AISS sa încerce sa formeze un CORDON in preajma gardului, din liderii reprezentativi, altfel riscam sa avem terenul suspendat…

SUCCES Steaua...la fel ca in ultimii 22 de ani voi fi acolo in tribuna sa susțin din tot sufletul

GLORIA ROS-ALBASTRA...LUPTA Steaua!

Editat de moderatori!

pana mea o organizatie a tot cacatu de la vanzarea bileteloor pana la intrarea in stadion sper ca ' pe viitor sa fie mai reusit :D

oricum in seara asta batem cu 3-1 spre cl

e ok formula numai ca in locul lui Lovin il vreau pe bicfalvi...in rest e bine

steaua_ro spre cl steaua_ro

Mare mare atentie la mijlocul terenului..acolo unde tre sa blocam cat de multe mingi posibile si sa plecam pe contraatac pe masura ce ei se vor avanta in atac.

Un alt lucru f important e sa nu ratam nici o ocazie de a inscrie.

Ma tem ca polonezii sa nu recurga la faulturi grosolane pentru a ne intimida...pentru ca pentru 200.000 de euro ar fi in stare de orice(parerea mea)!!!

nu e vorba doar de bani, dar daca Steaua va mai marca un gol, sigur asa vor juca , pentru ca nu mai au nici o sansa. sau mai este o solutie, vor juca chiar de la inceput la intimidare...

E un meci dificil si trebuie tratat cu maturitate. Avem nevoie sa ne calificam, dar avem nevoie si de victorie pentru coeficientul UEFA! Putem incepe la mijloc cu Radoi si Lovin si putem continua cu Bicfalvi...

Eu as incepe cu urmatorul 11... cu mici surprize fata de tur:

Zapata

Badoi, Goian, Rada, P. Marin

Croitoru, Radoi, Lovin, Croitoru

Dica, Neaga

va rog careva daca stiti, cum pot vedea meciul online ???? plssss

Eu as incepe cu urmatorul 11... cu mici surprize fata de tur:

Zapata

Badoi, Goian, Rada, P. Marin

Croitoru, Radoi, Lovin, Croitoru

Dica, Neaga

totul ar fi ok in propunerea ta daca Croitoru nu ar trebui sa joace pe ambele flancuri in acelasi timp....I think there is a problem!

eu cred ca o sa ne calificam cu 2-0 3-0 si cred ca o sa marcheze 2dica si 1 Neaga......dar o sa ne calificam mai departe daca jucatorii nu iau in considerare 1-0 din tur....pentru ca orice meci incepe de la 0-0 si daca trecem de zaglebie mergem in grupe nu mai conteaza bate borisov

Stiu ca este off topic. Dar are legatura cu toate meciurile Stelei. Cum se pot vedea meciurile online ??? Sunt sigur ca noi cei de afara am si plati sa vedem meciurile. Anul trecut eu unul plateam cate 10 $/ meci cat a fost Steaua in grupe si am putut sa vad meciurile pe site-ul UEFA.

Administratorii site-ului asta nu puteti intra in legatura cu AISS si cu oficialii clubului ? trebuie sa existe o modalitate sa se poata transmita meciurile online. Nu traim in jungla !!! Este imposibil si inadmisibil totodata ca un club ca Steaua sa nu transmita online fie si pe bani meciurile.

Multzam pentru eventualele raspunsuri !

Forza Steaua !!!

va rog careva daca stiti, cum pot vedea meciul online ???? plssss

sport.ro

sport.ro

Astia transmit doar interviuri inainte si dupa meci. Nu transmit meciul !

Multzam oricum.

Forza Steaua !!!

Stiu ca este off topic. Dar are legatura cu toate meciurile Stelei. Cum se pot vedea meciurile online ??? Sunt sigur ca noi cei de afara am si plati sa vedem meciurile. Anul trecut eu unul plateam cate 10 $/ meci cat a fost Steaua in grupe si am putut sa vad meciurile pe site-ul UEFA.

Administratorii site-ului asta nu puteti intra in legatura cu AISS si cu oficialii clubului ? trebuie sa existe o modalitate sa se poata transmita meciurile online. Nu traim in jungla !!! Este imposibil si inadmisibil totodata ca un club ca Steaua sa nu transmita online fie si pe bani meciurile.

Multzam pentru eventualele raspunsuri !

Forza Steaua !!!

Salut toata suflarea Stelista din toate colturile lumii!

puteti vedea meciurile Stelei LIVE (inclusiv cel din aceasta seara) pe: www.rojadirecta.com

Forzza Steaua!

Castigam cu 3-0 (n-au cum sa ne dea gloabele alea gol in Templu)

Astia transmit doar interviuri inainte si dupa meci. Nu transmit meciul !

Multzam oricum.

Forza Steaua !!!

E si pe Sport.ro meciu Live asa anunta pe site Forzza Steaua...... Returul de foc dintre Steaua si campioana Poloniei, Zagleblie Lubin se joaca pe Pro TV, miercuri de la ora 20.30, dar si pe WWW.SPORT.RO! . In premiera absoluta pe internet, un meci din turul doi preliminar UEFA Champions League va fi transmis live.

LIVE si EXCLUSIV pe www.sport.ro, SPECIALUL cu care v-ati obisnuit la TV, va fi transmis numai pe site!

Toate golurile meciului Steaua - Zaglebie, vor fi date IMEDIAT cum se vor marca, toate declaratiile lui Hagi, Gigi Becali, Radoi, Dica, Neaga si restul echipei vor fi date VIDEO LIVE de la stadionul Ghencea la SPECIALUL EXCLUSIV de pe www.sport.ro, de la 22:20!

Steaua - Zaglebie, miercuri, 8 august, LIVE la Pro TV si SPECIAL, live si EXCLUSIV pe www.sport.ro, imediat dupa meci, de la 22:20!

steagsimplu fularsteaua2fular-campionii steagcruce2 steaua_ro steaua_ro

Sign in to follow this  
Followers 0