fcsteaua.ro

Oficial: Pleșan, Noul Jucãtor Al Stelei

207 posts in this topic

Mihaita Plesan este noul jucator al Stelei, el semnand un contract valabil pe cinci ani cu gruparea noastra. Mihaita Plesan s-a nascut pe 19 februarie 1982, la Moldova Noua. A inceput fotbalul in Divizia A la Universitatea Craiova, debutand pe 14.04.2001, intr-o partida cu Astra Ploiesti. Dupa patru sezoane in Banie, a trecut la Dinamo, unde a evoluat numai in 12 meciuri. A fost dorit de Gheorghe Hagi la Poli Timisoara, unde a ajuns imediat. In primavara lui 2004 a uimit Europa prin golul inscris lui Oliver Kahn, in ,,amicalul" de vis contra Germaniei. Are sapte prezente in „nationala” Romaniei.

"Am ales cu sufletul. Imi doream demult sa ajung la Steaua. Este o echipa buna, iar Hagi este un antrenor care m-a dorit de mult timp si ma cunoaste foarte bine. Imi doresc sa ne calificam in Liga Campionilor si sa luam campionatul si Cupa Romaniei"

Mihaita Plesan

SteauaFC.com

Pana nu vad negru pe alb nu cred...eu zic ca il ia dinamu

Mihaita Plesan este un jucator de baza pentru Poli Timisoara iar daca acest mijlocas de valoare ar ajunge la Steaua ar fi bn deoarece ar fi un cuplu de mijlocasi centarali Radoi-PLESAN.Nu cred insa ca acest transfer se va finaliza.

in 2 meciuri a inscris deja de 3 ori..e in forma ;)..merita sa vina la FC Steaua Buc.

Pai daca nu dadea acum 2 goluri etapa asta, nu se auzea nimic de el, nu il mai cumpara nimeni :)

Minciuni, simple minciuni.

Sau, altfel spus, "informare" prin presa.

Nu v-ati saturat de cate transferuri a mai facut (=ratat) Steaua in vara asta?

Ma lasa rece ideea.Nu cred ca ne-ar ajuta prea mult,mi se pare mult mai valoros Bicfalvi sau chiar Ovidiu Petre.

Off-topic : ati fost astazi sa cumparati bilete? Era aglomerat?Credeti ca miercuri cand ajung in Ghencea,pe la 4-5,o sa gasesc bilet la T1 sau peluze?

Ovidiu Petre mai bun ca Pleșan? Pânã și Lovin e mai activ ca el. Bicfalvi titular!

Foloseste butonul EDIT, nu mai posta 2 mesaje consecutive, identice

Edited by Dragoshel
foloseste butonul EDIT

Pana nu vad pe www.steauafc.ro scris: "PLESAN LA Steaua" nu cred :)

m-am saturat de zvonurile astea securiste ale presei

asta ar mai lipsi...sa se duca la dinamu, e mai bine asa. sau sa stea la europuli...sau sa faca ce vrea, sa ne lase pe noi in pace.

Nu e un transfer bun, dar prefer sa-l vad in teren pe Plesan alaturi de Radoi decat sa-l vad pe Lovin...

Io prefer sa il vad in teren pe Camus alaturi de Radoi , in locul lui Lovin , dar sincer sper ca Steaua sxa il transfere si pe Plesan , si pe Camus , dar daca e sa aleg decat unu din ei , fara sa stau pe ganduri , l-as alege pe Fabien Camus .

Cred ca ne e de ajuns un Mihaita la echipa...

Din cate am inteles Plesan e detinut in coproprietate cu Dinamo, deci destul de putine sanse sa ajunga la Steaua.

Pe site-ul celor de la sport.ro se spune ca il vor pe Emeghara la schimb, ceea ce nu ar fi prea bine.

Io prefer sa il vad in teren pe Camus alaturi de Radoi , in locul lui Lovin , dar sincer sper ca Steaua sxa il transfere si pe Plesan , si pe Camus , dar daca e sa aleg decat unu din ei , fara sa stau pe ganduri , l-as alege pe Fabien Camus .

lasama frate...camus mai bine nu...la cate figuri are ala pe el sa stea in pana mea la cherleroi...nu ai vazut ce conditii baga...sa fie sanatos..nu is de acord cu plesan..da mai bine asta decat ala...

Ce naiba sa caute petarda de Plesan in Ghencea??? poate doar ca adversar sa vina, a dat si eu un gol Germaniei si l'a facut lumea erau national, dar dupa a mia facut ceva??? nu cred ... acum a dat 3 goluri si gata, e deja marea vedeta a fotbalului romanesc, la fel ca si obositu de Radu Stefan, care mai are putin si il intrege pe Gigel al nostru la prostie. Plesan sa stea la Timisoara sau sa se duca la javre, sa faca ce vrea dar la noi sa nu vina.

Eu am fost azi sa imi cumpar bilet ... omor mare de tot acolo la case ... lume multa, vacile alea de la case se miscau cu viteza melcului obosit, zici ca doar facusera cunostintza cu calculatoru ... apoi sa mai oprit si curentu, off ... dar intr-un final am reusit sa imi iau bilet. Ar fi bine sa va grabiti cei care vreti sa va luati. steaua_ro

Mihaita Plesan a semnat un contract pe o durata de 5 sezoane cu Steaua Bucuresti. </font></p><p><font size="2">Desi aseara Marian Iancu, patronul lui Poli Timisoara, a anuntat ca Mihaita Plesan si Jonathan McKain se vor transfera la Dinamo, lucrurile au luat o alta directie. Gigi Becali, boss-ul Stelei, i-a înaintat o oferta lui Plesan, jucator dorit de antrenorul Gheorghe Hagi, pe care acesta a acceptat-o. Fostul jucator al Universitatii Craiova este detinut în coproprietate de Poli si Dinamo. Intrebat despre acest posibil transfer, Valeriu Argaseala a declarat: ”Orice jucator de valoare poate ajunge în Ghencea”. In jurul orei 13:00, jucatorul timisorean a ajuns la resedinta patronului Gigi Becali pentru negocieri, unde a semnat un acord valabil pe 5 ani cu formatia ros-albastra. De asemenea, Pleşan s-a întâlnit in aceasta dimineata la sediul firmei Balkan Petroleum, cu Victor Becali şi Cristi Borcea, după care a plecat spre reşedinţa lui Gigi Becali.

sorry ca n-am apucat sa editez...

Ce naiba sa caute petarda de Plesan in Ghencea??? poate doar ca adversar sa vina, a dat si eu un gol Germaniei si l'a facut lumea erau national, dar dupa a mia facut ceva??? nu cred ... acum a dat 3 goluri si gata, e deja marea vedeta a fotbalului romanesc, la fel ca si obositu de Radu Stefan, care mai are putin si il intrege pe Gigel al nostru la prostie. Plesan sa stea la Timisoara sau sa se duca la javre, sa faca ce vrea dar la noi sa nu vina.

Eu am fost azi sa imi cumpar bilet ... omor mare de tot acolo la case ... lume multa, vacile alea de la case se miscau cu viteza melcului obosit, zici ca doar facusera cunostintza cu calculatoru ... apoi sa mai oprit si curentu, off ... dar intr-un final am reusit sa imi iau bilet. Ar fi bine sa va grabiti cei care vreti sa va luati. steaua_ro

ProsSport scrie ca a semnat cu Steaua :((

Nu ma incanta in mod special trasferul, dar o sa joace in locul lui Lovin, ceea ce e un pas inainte. In plus, pare sa fie in forma, asa ca...sa-l vedem la treaba. Sper sa nu fie ultimul trasnfer inainte de grupele Champions League!

Bafta!

Si totusi am ramas iar prostii campionatului. Adica aia care l-au luat pe Plesan.

Cred ca va dati seama ca venirea ex-timisoareanului, fost ex-caine pana la moarte, fost ex-oltean, inseamna sfarsitul campaniei de transferuri. Adio Camus, adio alti mijlocasi. Ca doar l-am adus pe Plesan, febletea lui Hagi. Unicul lucru pozitiv care-l pot gasi de zis despre transferul asta e : nu-i Lovin sau Gigel Coman.

Inca mai sper sa pice totusi transferul si sa vina un jucator mai bun. Contractul semnat e apa de ploaie, doar suntem in Romania.

Daca e adevarat ca a semnat si va ajunge in Ghencea.. ce-o sa-i mai creasca nasu lu Plesan... o sa vedeti.. Un jucator de moment.. nu cred ca poate ajuta mult.. Ne apucam sa cumparam jucatori de 1 meci.. ex: Zaharia.. acuma Plesan.. sa vedem cine joaca bine urmatoarea etapa si-l transfera.. sigur sigur..

Un mijlocas in plus si chiar unul tehnic. Clar mai bun decat Lovin sau Para. Eu cred ca va fi un castig. Timpul ne va demonstra.