Virgil

Robinson "Rufay" Zapata

371 posts in this topic

Superb ...acum am aflat ca Iubita lui Zapata a pierdut sarcina acum 1 luna...ce moral sa ai dupa asemenea eveniment...da stiu : trebuie sa fie profesionist dar totusi E OM

in conditiile astea ar trebui sa-i scandam numele incontinuu, sa-l incurajam permanent!

RoBINSON zapata a aparat ff bine dar un ultimele doua meciuri a gafat rau (adik cu Vaslui si cu Brasov) dar nu conteaza el este un bun portar

zapata este cel mai bun portar din Liga lu' mitik ..............succes in continuare si sa faca o surpriza placuta la meciul retur cu galata :hai_steaua:fular-campionii:steag_cruce_invers:

Nu se poate pune la indoiala valoarea acestui goalkeeper. Reflexe, parade, interventii importante, care au adus o multime de puncte Stelei. Chiar daca a si gafat uneori (foarte putin), greselile sunt puse in umbra de clasa acestui portar. Multumim Gica Hagi ca ai adus un asa goalkeeper intre buturile din Ghencea.

La Multi Ani Robinson.Tot respectul meu pentru un mare portar si OM!

Esti printre cei mai buni portari din europa si cred ca tot forumul iti ureaza la multi ani si cat mai multe realizari alaturi de Steaua...La multi ani Rufay!!!

Edited by sirFlorin

Sper sa ii arate diseara lui "Coca" ce inseamna un portar adevarat .

La multi ani , Zapi !

LA, LA, LA

LA MULTI ANI RUFAY

LA, LA, LA

LA MULTI ANI RUFAY

LA, LA, LA

LA MULTI ANI RUFAY

LA, LA, LA

LA MULTI ANI RUFAY

:beer2:

LA MULTI, MULTI ANI, Rufay!!! :thumbup:

De ziua ta iti doresc sa somezi! :thumbsup:

Sa ai grija de poarta Stelei ca pana acum, dar sa uiti acest inceput de campionat! :whistle:

LA MULTI, MULTI ANI, Rufay!!! :thumbup:

Later Edit: Interviu cu Zapata pe site-ul oficial

La Multi Ani, Rufay. Cum te simti la 30 de ani?

Ma simt bine si foarte multumit. Sunt fericit sa ma aflu alaturi de sotia mea si pentru ca sunt la cea mai buna echipa din Romania, inconjurat de oameni care ma iubesc si carora le pasa de mine. Sincer, imi este dor de familia mea si as fi vrut sa imi fie alaturi de ziua mea, dar sotia si colegii ma fac sa ma simt mereu ca acasa.

Se spune ca portarii se maturizeaza la varste mai inaintate, spre deosebire de jucatorii de camp? Cum este portarul Zapata la 30 de ani?

Cred ca este adevarat ce se spune. Odata cu inaintarea in varsta inveti sa pastrezi echilibrul necesar pentru a trece peste momentele grele, inveti sa muncesti mai mult si mai bine si sa dai tot ce ai mai bun. De asemenea, pot spune ca ai o viziune mai clara asupra meseriei tale si o putere mai mare de a ajuta echipa.

Ce-ti doresti cu ocazia zilei de nastere?

Singura mea dorinta pentru aceasta zi este sa castigam meciul cu Fiorentina. Ar fi cel mai frumos cadou atat pentru mine, cat si pentru suporterii Stelei. Suntem o echipa muncitoare, care se sacrifica foarte mult si cred ca meritam o victorie astazi, precum si in celelalte partide. Sper sa castigam astazi, in special, deoarece este cea mai apropiata partida importanta.

Ai fost ales cel mai bun portar din Liga 1, precum si cel mai bun jucator al Stelei in mai multe sondaje ale presei si ale suporterilor. Ce te face sa simti acest lucru?

Ma face sa ma simt fericit. Sunt lucruri mari pentru mine si vreau sa le multumesc celor care m-au votat, dar in special colegilor. Fara ei nu as fi avut acest randament. De asemenea, fara munca lui Andrei Speriatu, care este un om important si datorita lui sunt in forma, nu as fi obtinut performante. De asemenea, ii multumesc sotiei mele, care este mereu alaturi de mine. Asta ma determina sa fiu mai responsabil, sa muncesc mai mult si sa ma sacrific mai mult. Inca de cand am pus tricoul Stelei pe mine pentru prima data, m-am simtit ca si cum as fi aici de multi ani si sper din tot sufletul sa obtin mari performante cu aceasta echipa minunata, care merita tot binele din lume.

Ce mesaj ai pentru suporterii tai si ai Stelei?

Sa creada in noi si sa ne sprijine in continuare. Avem o echipa buna si fiecare jucator va da totul ca Steaua sa castige, sa fie cea mai buna din Romania si chiar si din Europa. In meciul cu Fiorentina vom da tot ce avem mai bun in noi pentru a castiga.

Edited by LARI

Feliz Cumpleaños amigo Rufay!

Esti un portar exceptional si un caracter deosebit, ma simt onorat ca imbraci tricoul ros-albastru. Sa ne traiesti mult si bine!

La multi ani Rufay !

LA MULTI ANI , ZAPATA sper sa aperi poarta Stelei pana la sfarsitul carierei tale ca esti cu adevarat un portar bun

La multi ani, Zapata!

Mult succes in continuare si la cat mai putine goluri incasate!

bravo zapata , ne'ai salvat din nou , portar de mare valoare si inca mai este in Romania , multumim zapata

Selectionerul columbiei e un inapt , un chior. Cum sa nu-l convoci pe Zapata la nationala?Smecheru asta de pe banca columbiei a vazut meciurile lui zapata din CL?