Virgil

Robinson "Rufay" Zapata

371 posts in this topic

hoho Zapata ne-a salvad de foartee multe ori cu paradele sale dar si ne-a si tras inapoi...oricum greselile sunt inevitabile.. dar Tatarusanu ii cam ia fata...concurenta concurenta...hai portarilor Van Der Sar si Casillias

Zapata a "salvad" si salveaza inca!

Pentru toti cei care credeau si cred ca Zapata este un portar mai prost ca Tãtãrușanu , Sa va fie rusine!

De cand a venit la Steaua v-am zis ca e diferit fata de Carlos si Andrey :) V-am zis ca e un portar excelent, si portar ca zapata n-a mai avut nici Steaua, si nici vreo echipa din Romania in ultimii 10 sau 15 ani. (sau chiar mai mult)

Si eu cred ca ar merita sa fie capitan, si sa isi incheie cariera la Steaua. Ma bucur cand il aud cum vorbeste in limba romana.

Si eu cred ca ar merita sa fie capitan, si sa isi incheie cariera la Steaua. Ma bucur cand il aud cum vorbeste in limba romana.

Am citit azi un interviu cu el in Gazeta sporturilor si mi-a confirmat inca o data ca are mult bun simt si caracter.Spunea ca vrea sa-si prelungeasca contractul cu Steaua,ca-i place in Bucuresti,ca-i bucuros ca ajuns la o echipa ca Steaua.Respect Zapata!

capul sus, Rufay!

nu te lua dupa impotentul Stoichita, zis si Pu-Lippi, care incearca sa dea vina pe jucatori acum pentru rezultatul de la tiraspol.

eu unul iti multumesc pentru jocul facut cu Sheriff, numai cine nu a pus mana in viata lui pe o minge de fotbal nu intelege ce ai facut tu ieri pentru echipa.

sincer, iti doresc sa ajungi la o echipa mare sau chiar mica, dar sa fie intr-o tara civilizata, fara patroni debili (handicapati) mintali si antrenori slugarnici si pupincuristi. la Steaua ti-ai facut si iti faci datoria cu prisosinta, eu te consider cel mai valoros jucator din lotul actual.

A gresi este omeneste si greseala lui Zapata nu stirbeste cu nimic evolutiile foarte bune din poarta Stelei.Fara el Steaua isi dadea coate cu Ceahlaul,Iasiul sau Bistrita.

pai zapata a scos vreo 2 singur cu balima parca aseara... a comis una insa asta nu schimba nimic. drama lui zapata e drama doar pt aia de la psp.

asta e acuma ce sa facem, oricum aveam sanse mici sa mergem mai departe, mergem mai departe, nu trebuie acuma sa aruncam cu gunoaie in rufay, el ramane cel mai bun portar din Romania si al Stelei in acest deceniu alaturi de Khamutowski .

Rufay, suntem alaturi de tine. :oleole:

Trebuie sa ne pregatim zilele astea sa il mitralieze ciobanul. Sigur asta o sa faca, mai ales ca au aparut pe net zvonuri ca exista oferte pt columbian. Atata asteapta Jiji. Sa aiba un motiv sa il vanda.

Ciobane nu mai mori?

Am constatat aseara ca Robinson Zapata este un anti-becalist convins. :thumbup:

Edited by KERATOCONUS

Da,a gresit Zapata la gol.Dar cati portari mai mari nu gresesc?Dar de cate ori ne-a scos pana aseara?Si aseara ne-a scos in cateva randuri,poate fara el ne-o luam rau...Parca doar Zapata a comis-o,iar restul echipei a mers struna...Nu vedem ca nu jucam mare lucru,un meci mai bun si vreo cateva proaste...Problema noastra principala e in loja si pe banca.

Daca m-as chinui sa fac un clip cu niste goluri luate de Zapata ar iesi unul dintre cele mai haioase clipuri de pe youtube.

Cred ca ar mai trebui folosit si Tatarusanu... pentru ca se invata cu postul Zapata si nu e bine.

Asa a facut mereu cand a stat prea multe etape in poarta.

De ce sa fie ba Tatarusanu?Vroiai neaparat 5-1?

Cred ca ar mai trebui folosit si Tatarusanu... pentru ca se invata cu postul Zapata si nu e bine.

Asa a facut mereu cand a stat prea multe etape in poarta.

Eu cred ca ar trebui sa stai tu in poarta :thumbdown:

Aminteste-ti doar de cate ori ne-a scos si dupa aceea sa vorbesti, asa ca mai bine taci si antreneaza-te ca cine stie...

Eu cred ca ar trebui sa stai tu in poarta :thumbdown:

Aminteste-ti doar de cate ori ne-a scos si dupa aceea sa vorbesti, asa ca mai bine taci si antreneaza-te ca cine stie...

Ma eu nu am nimic cu Zapata!!!

Ba chiar am incredere in el, si imi place acest portar... cel mai bun care a fost la Steaua in ultimii ani.

Dar de fiecare data cand a stat multe etape in poarta a facut niste greseli... probabil din lipsa de concentrare... eu zic sa mai stea 1-2 meci pe banca.

Daca tin minte bine si Duckadam a spus la fel :hmmm:

La Tatarusanu se vede ca nu e sigur..

Si pana la urma, faze d-astea se intampla poate, odata intr-o cariera.

La Zapata se intampla cam la 3-4 meciuri. Da' in fine, el e sufletist si credincios, ceea ce vrem noi la Steaua...

Doar n-o sa fie Tatarusanu cu CFR!ar fi culmea.Mai bine Zapata decat Tatarusanu,si daca isi da 2 autogoluri pe meci...

cu zapata forever:) nu ma intereseaza de cate ori gafeaza io tot la parerea mea raman precum k e cel mai bu portar din Liga I

Zapata e unul din jucatori care as vrea sa ramana la Steaua daca ciobanul ar pleca. Sincer din meciul cu Ceahlaul de el mi-a parut rau dintre toti , pentru ca stiu ca lui chiar ii pasa de Steaua.

Da, hai sa-l scoatem tap ispasitor pe Zapata si sa ne amintim ca a mai gresit si acum 3 luni, si acum 6 si tot asa. In primul si primul rand Zapata e unul din jucatorii cu bun simt, desi e strain, si care se poate abtine de la gesturi de tot cacatul, precum cel al lui Baciu care da **** unei intregi tribune. Pe langa faptul ca ne-a scos de multe ori din groapa, baiatul asta nu a jignit niciodata, ba dimpotriva a dat dovada mai mereu de un fair-play deosebit.

Pentru mine este si va ramane mult timp un idol si il voi apara indiferent de situatie. Daca am avea in echipa inca 10 ca el am fi detasat lideri in Romania.

Da,e simplu sa ne luam de Zapata,sa nu vedem ca echipa n-a jucat nimic...Si altor portari mai mari li s-a intamplat...