Virgil

Robinson "Rufay" Zapata

371 posts in this topic

robinson_zapata.jpg

Robinson Zapata Montano

Nationalitate: columbian

Data nasterii: 30 septembrie 1978

Inaltime: 1,86 m

Greutate: 76 kg

Numar pe tricou: 1

Nume pe tricou: Rufay

A mai jucat la: America Cali (Columbia), Real Cartagena (Columbia), Rosario Central (Argentina), Independiente (Argentina), Belgrano (Argentina), La Serena (Chile), Cucuta Deportivo (Columbia)

"Zapata este asteptat in Romania. Nu stiu exact daca ajunge sau nu pana vineri la meciul cu Charleroi. Eu sper sa soseasca cat mai repede. Asteapta viza pentru a putea pleca din Columbia. Ne-am inteles cu oficialii Cucutei si cu jucatorul, am stabilit sumele, doar ca nu a semnat."

Adrian Ilie - manager sportiv

Edited by I.N.Money

Steaua S-A INTELES CU ZAPATA

ZAPATA SI CAMUS - ASTEPTATI VINERI IN Ghencea!

Cernea, Vitca, Zapata, aceasta va fi lista portarilor pe care se va baza Hagi in sezonul viitor. Cum brazilianul Andrey a fost trimis sa se pregateasca la echipa a doua, ros-albastrii aveau nevoie de un al treilea portar de valoare. Steaua isi va prezenta vineri lotul pentru noul sezon, iar Zapata este asteptat la echipa pana la meciul cu Charleroi. Potrivit Prosport, columbianul de 29 de ani s-a inteles cu Steaua si este asteptat in Romania pentru semnarea actelor.

"Zapata este asteptat in Romania. Nu stiu daca va ajunge sau nu pana la meciul cu Charleroi, depinde de cat de repede va primi viza. Ne-am inteles cu jucatorul, cu oficialii Cucutei, ramane doar sa semnam actele", a declarat Adrian Ilie pentru sursa citata.

@sport.ro: sa vedem daca vine! Sa dea Domnul sa vina!

Edited by Bogdan4Steaua
Nu mai posta acelasi mesaj in mai multe thread-uri

Astia de la sport.ro sunt de toata rusinea... auzi ce formulare: "Zapata si Camus sunt asteptati in Ghencea"... cand auzi asta, te gandesti automat ca ambii vor fi transferati de Steaua... dar de fapt Camus vine ca adversar...

Sa speram ca topicul acesta nu va avea aceeasi soarta ca si cel cu Pulido.

Nu stiu de ce este atata graba cu topicurile de jucatori.

Stiti cum se lucreaza la club si ce oier avem ca patron...

Astea trebuie facute cand jucatorul este pe aeroport sau la conferinta de presa cu tricoul Stelei in mana!

Nu am vazut nici un meci de-al lui Zapata pana acum, insa sper sa fie o achizitie buna, care sa nu se accidenteze de la primul antrenament.

Bafta Róbi!

Sa speram ca topicul acesta nu va avea aceeasi soarta ca si cel cu Pulido.

Nu are nicio sansa sa aiba aceeasi soarta. De data asta ai nostri au dat dovada de seriozitate. Bietul Pulido!

@ AmuntBoy

Vrem sa fim mereu cu un pas inaintea producerii evenimentelor. Asa cum au facut cei care au pus cu vreo doua luni inainte, afise care anuntau concertul lui Julio Iglesias din 25 iulie la Bucuresti.

Daca vine sa speram ca ne vom acoperi pe deplin postul deficitar de un an jumate.L-am vazut la meciul de la Copa America dintre SUA si Columbia insa nu pot sa spun ca mi-a sarit in ochi,ci doar ca a fost eliminat pe final.Poate avem noroc cu el si nu se va dovedi ca e un nou René Higuita :rolleyes: .

Pe Zapata l-am vazut cum a jucat in cop america .....pe mine nu prea m-a impresionat , da se vedea de la o posta ca e triplu peste Cernea . sper sa se acopere si celelalte posturi ....fundas central .... mijlocas ff bun .... inlocuitor a lui Thereau ....

Problema este sa nu prinda si el gustul barurilor de noapte.Sper sa nu-i placa manelele pentru a nu deveni client fidel la Million Art.

am vazut 2 filmulete cu el pe youtube... asta da portar... se comporta total diferit si reactioneaza bine...peste Andrey si Carlos cu mult...sper sa fie titular

Steaua are mare nevoie de un portar de super-valoare si nu il vad pe Zapata un mare portar,nu cred ca are valoare.

Pai nici pe Vatca nu ii vezi mari portari, nici pe Cernea, pe cine vrei sa vezi la Steaua, pe Buffon, pe Cech

Eu consider ca Zapata este un portar bun si ca avem mare nevoie de el

Sper sa nu ajunga si el ca Andrey si Carlos.Sper sa faca treaba buna la Steaua.

gata...zapata e al Stelei de ieri...a si fost conferinta de prezentare asa ca zapata tea steptam cu drag sa ne aperi..sa dea Dumnezeu sa avem noroc cu asta steagsimplu

am vazut 2 filmulete cu el pe youtube... asta da portar... se comporta total diferit si reactioneaza bine...peste Andrey si Carlos cu mult...sper sa fie titular

si cu Andrey si Carlos erau o gramada de filmuletze pe youtube....sa-l vedem la munca. Titular va fi pentru ca oricum este peste Cernea si Vatca

sper sa nu fie vreun transfer ratat din America de Sud cum mai mereu vedem pe la Craiova si etc.

sper cã cu acest transfer se rezolvã odatã postul de portar la echipã am tot avut încercãri și cu Carlos și cu Andrey acum Vîtcã nici unul de valoare de CL sper cã noul staff al Stelei stie mai bine ce face decît cel vechi imediat urmeazã prezentarea lui Zapata sperãm la mai bine

spre cl

Zapata va purta pe tricou numele "Rufay"

si va avea nr. 1 :P

Iar tricoul va fi un gri deschis.

De la ce o veni oare Rufay. Din cate stiu eu Rufay este un mare portar nigerian.

Pai seamana cu Peter Rufai,daca va juca si cum o facea nigerianul pe vremea lui,ne-am scos. :tongue: