Ronnie

Liga Campionilor, Editia 2007/2008

117 posts in this topic

In turul 2 preliminar Steaua ar putea intalnii una din urmatoarele echipe:

-Beitar

-Lubin

-Domzale

-Elfsborg

-Sarajevo

-Ventspills

-Zilina

-Derry City

-Hafnarfjardar

-Kaunas

-Tampere United

-Sheriff

-Olimpi

-Prilep

Sunt echipe slabe din campionate de gen Finlanda, Serbia, Lituania, Letonia etc.

Daca vom trece de turul 2, atunci Steaua ar putea juca cu una din echipele specificate mai sus, in cazul in care si ele se vor califica mai departe, sau cu una dintre:

-Sparta Praga

-Fenerbache

-Aek Atena

-Slavia Praga

-Rosenborg

-Spartak Moscova

-Steaua Rosie Belgrad

-Copenhaga

-Toulouse

-Dinamo Zagreb

-Genk

-Debrecen

-Zurich

-Salzbourg

-Apoel Nicosia

Bafta Stelutei in Liga!

Chiar daca par echipe slabe la prima vedere, cu transferurile preconizate si cu muhaiaua asta de ''antrenor '', vom avea nevoie de foarte mult noroc!

fular-campioniifularsteaua2

Ne calificam an de an ca Rosenborg, si isi ia ciobanul cele 10 milioane... Sper sa picam cu Fenerbahce ca ei ne elimina!

Beitar, Zaglebie Lubin sau Zilina nu-s chiar echipe de doi bani. Eu n-as baga mana ca Steaua e deja in turul 3.

Dinamo a facut-o pe Bietar echipa mare...

Eu as vrea sa mai picam o data cu Rosenborg in turul 3...

Sa ne luam revansa!

Cand se fac tragerile la sorti?

Si cand e turul 2 preliminar?

-Steaua Rosie Belgrad

Steaua? Mai e o echipa in LUME cu numele de Steaua?:(

Pai nu, gata , trebuie sa picam cu ea, ca sa o batem, sa o umilim, sa ii aratam ca nu poate sa poarte un nume asa mare ca Steaua... numai cand zici Steaua stii ca e o echipa mare.

Abia acum ai aflat? Of, stii la ce echipa a fost Zenga in trecut?

Pai nu, gata , trebuie sa picam cu ea, ca sa o batem, sa o umilim, sa ii aratam ca nu poate sa poarte un nume asa mare ca Steaua... numai cand zici Steaua stii ca e o echipa mare.

Ce trist esti... zau...

Oameni buni, lasati copilul in pace! El e viitorul Stelei!

Danny, cine a marcat in finala din 86?

@danny: stii ce as raspunde eu la intrebarea lui c.ronaldo17? Ca s-a terminat 0-0! :D

@danny:

Stii cu cine a mai casitgat Belo a 2-a CCE?

Io chiar nu inteleg care e problema... Daca omul e stelist de un an de zile, sa zicem... tinand cont ca are doar 15, trebuie sa fie bataia voastra de joc? Ce chestie, hai sa facem misto de el, sau hai sa-i demonstram ca unii sunt stelisti mai mari decat el...

Faza e ca oamenii nu pierd nici un prilej de a arata ca ei sunt superiori in fata altora. In orice (mic) domeniu. Vine instalatorul la tine sa-ti repare chiuveta, chiar daca tu esti profesor doctor docent, il intrebi ceva, si iti raspunde de sus, ca deh, el stie, tu nu stii... Asta-i aroganta. Lasati baiatul in pace.

Hai mai bine sa primeasca ban permanent... daca tot n-a auzit de Steaua Rosie, ce ziceti?

Sunt stelist de la varsta de 7 ani :D Lacatus a marcat in meciu din finala 86 . Sunt un mare stelist . Si abia acum am aflat ca mai e o Stea , ce e drept e ca e o stea mai mik si noi una mai mare :D . da ca aveti ma cu mine ?? ca io nu am vazut meciurile alea ca sa ctiu toate chestilae si .... si miam facut ocnt pe siteul asta abia de o saptamana doua .

Cum sa imi dea ma ban permanent ?? ca io sunt cel mai activ utilizator fcsteaua.ro (aproape:D)

Ce nesimtiti sunt pe siteul asta , ce ma voi sunteti prea destepti si nuj ce ?? mai bine eram draku rapidist , ca aia nu sunt asa cacati ca voi .

Ms alex23 ca pusasi Steaua pe umari mai :D si ca nu mai facut inca analfabet :D

uh, danny, daca taceai, filozof ramaneai.

Balint si Lacatus au marcat in 86'. Mai bine nu modificai, ca acum ma faci si pe mine de cacao. :D :D :D

aia nu se numeste Steaua ci Crvena Zvezda (in traducere inseamna Steaua rosie)

si nu e mai mica ca noi pentru ca si ea a castigat cupa campionilor in 1991.....Steaua si Crvena Zvezda sunt singurele echipe din est care au reusit acest lucru

Si de aici rezulta , ca echipa aia nu nea tarat numele p[rin naroi , ci ni la sustinut si ea , da nu ar trebui sa le cerem drepturi de autor ???

Ba da. Am si trimis (personal) o hartie la Federatie Sarba de Fotbal in care ceream despagubiri (aproximativ 20 de milioane + fundasul lor stanga) si sa ne de-a palmaresul lor, ca oricum Europa De Vest nu face diferenta intre cele 2 stelute.

Ba da. Am si trimis (personal) o hartie la Federatie Sarba de Fotbal in care ceream despagubiri (aproximativ 20 de milioane + fundasul lor stanga) si sa ne de-a palmaresul lor, ca oricum Europa De Vest nu face diferenta intre cele 2 stelute.

Da, si marmota invelea ciocolata in staniol, iti vine sa crezi?

Echipa asta e a doua echipa din estul Europei care a luat Cupa Campionilor... Belodedici e singurul jucator roman cu doua trofee de Cupa Campionilor la cele doua echipe: Steaua Bucuresti si Steaua Rosie Belgrad...

Desi noi suntem infratiti cu Partizan ca si ei sunt echipa armatei! fular-campionii

daca e sa ne luam strict dupa ce transferuri am facut pana acum(inclusiv emeghara si Neaga care nu sunt chiar 100% rezolvate) va fi foarte greu in turu 3 cu Steaua rosie, spartak moscova ,sparta praga si fenerbache( cel mai tare posibil adversar jucatori cu mult peste ce avem noi).acu am auzit ca fener l-a luat pe roberto Carlos( are o varsta dar pe langa un Gigel Coman :roll:) plus restu de la ei( appiah, alex ,kezman,tuncay). va fi teribil de greu cu ei dar cum zicea cineva mai sus vreau pe rosenborg :smile:

vreau pe rosenborg

Imi aduc aminte, dupa descalificare, vorbele unui comentator, repetate obsesiv vreo patru luni de zile, la fiecare meci:

"Ce mult i-a lipsit Dica Stelei in dubla cu Rosenborg!"

Vreau pe Steaua Rosie Belgrad! Sa le aratam care e Steaua mare (noi)! Ca doar noi stralucim pe cer, nu ne lasam invinsi de o stea cu culorile satanei(ca a lu Dinamo), deci sa o umilim... umilim rau... foarte rau... atat de rau incat sa o retrogradam... sau chiar desfiintam! :D

Guest
This topic is now closed to further replies.