fcsteaua.ro

Dragã Bãdoi,

131 posts in this topic

nu te vrem. Nu doar pentru cã nu ești stelist, ci mai ales pentru cã ai jignit Steaua în atâtea rânduri. Acum ți se oferã mai mulți "parai", așa cã te pregãtești sã lingi acolo unde ai scuipat. Vei fi fluierat din primul minut în care vei pãși în Templu și vei regreta momentul în care ai crezut cã fiecare dintre noi e câte un GB în miniaturã. Trebuia sã gândești mai mult atunci când ne-ai înjurat. Realizeazã mãcar acum, în al 12-lea ceas, cã tricoul roș-albastru nu poate sta lângã o cârpã vișinie.

Transmite-le aceleași gânduri și celorlalți.

Cu drag,

greco

Nush ce sa zic si eu dak jucam la o echipa adversa as fi injurat fani echipei aderse,e om si el,e un fotbalist de valoare,macar sa-l aduca,prea multi jucatori au plecat de la noi si noi nu am luat nimik de la rivale,e un jucator cu care o sa t obisnuiesti greu dar os a t obinuiesti,pentru ca el e tipu jucatorului care da totul pe teren

O mare prostie... Cand o sa ne civilizam si o sa intelegem ca fotbalul este in primul rand o afacere iar fotbalistii sunt niste angajati. Daca Badoi era asa mare rapidist nu l-ar fi dat Copos afara asa usor. Este un fotbalist de mare valoare, cel mai bun pasator din Liga 1 si unul dintre cei mai constanti jucatori. Capacitate de efort extraordinara si combativitate. Chiar este de mare ajutor Stelei. Asa ca trebuie sa fim rationali si sa privim acest transfer ca pe un castig in fata tiganilor. Altul este dusmanul nostru... prietenii stiu de ce ;)

Nu sunt de acord cu tine.In primul rand trebuie sa tinem cont de valoarea jucatorului care vine la Steaua si

nu de ce a declarat in trecut.Sa luam exemplu Danciulecu.Cat timp a evoluat la Steaua a injurat Dinamo in nenumarate randuri.Asta nu l-a impiedicat sa-si faca treaba foarte bine la Dinamo.Fata de transferurile care s-au facut in ultimul timp la Steaua este un transfer foarte bun.Asa ca ar trebui sa-ti dai cu parerea dupa ce il vei vedea jucand.

culegi ceea ce semeni

mai corect de atat nu se poate

domnu badoi, acum mai behaiti?

domnu badoi, cum o sa salutati galeria? tot cu m*(& Steaua?

domnu badoi lasati-ne

mergeti sub pod

ca acolo e de dumneavoastra

un articol excelent care sintetizeaza perfect ce trebuie sa simta un stelist adevarat!

ps: cred ca greco m-a copiat! :mrgreen:

Daca spui ca un stelist adevarat trebuie sa simta ura fata de fotbalistii adversarelor atunci am ajuns rau de tot...

Un suporter adevarat trebuie sa ajute echipa proprie si cand aceasta are de castigat de pe urma unui transfer de la adversare trebuie sa ne bucuram. Asta inseamna sa fi suporter... sa te bucuri pentru echipa ta nu sa injuri si sa te bati cu alte echipe... daca voi intelegeti altceva... e grav Cand e vorba sa faceti ceva concret cand Becali nenoroceste Steaua stati zile la rand si discutati in fata monitoarelor... si fapte... nimik

frumos...FRUMOS!!!! mai ales faza cu carpa e geniala...nu m-am putut abtine si i-a trimis articolul unui prieten rapidist :))))

cred ca o sa fie groaznic pentru el sincer cand o sa paseasca pe iarba de 1000 de ori mai verde din Ghencea...mi-e mila de el :)))))))

fularsteaua2 steagcruce2 forzateaua

Draga Greco esti cam [......] scuze ca o zic dar [................]

Badoi e bun da stiu a jucat la Rapid a zis de Steaua ce a zis dar daca vine si moare pe teren pentru Steaua merita aprecieri nu crezi ?

Plus e ce ne trebuie pe partea dreapta (bine e o solutie momentana are 32 dar eu zic ca e bine)

Eu nu il fluier barim e fotbalist

Prefer sa fluier non valori ca G Coman sau ciobani ca Jiji

Forza Steaua sa vedem ce transferuri se mai fac

Edited by Virgil
Jigniri.Urmeaza sanctiune.

Mda asa e insa toti ar fi facut la fell sau peste 90%,is sigooooor ca atunci cand te keama galeria nu poti sa o refuzi imi amintesc la ca acel 1-0 Steaua - Dinamo din Ghencea de fapt ultimu' castigat in fatza potailor STELEA nu a salutar galeria adik sa injure Steaua si a fost fluierat copios d caini Stelistii au aplaudat deci STELEA e ferm Stelist la fel Danciulescu ,Catalin Munteanu,Serban Dennis pacat ca de jj nu au venit & Danciu a fot dat afara kiar parintii lui au ziss asa IONEL ARE Steaua IN SANGE si ca din cauza lu Piti a plecat a ca a injurat Steaua la petrecerea aia de kkt a lor din bar am vazut video si cu greu a injurat au ziss aia de 3-4 ori sa strige ue debia a strigat Catalin a crescut la Steaua Serban s-a consacrat da din cauza shobanului nu s-au intors. Ak revenind la Badoi dupa meciu cu **** tim din cupa a fost singuru care n-a scandat impotriva Stelei deci totusi as vre sa dea gool la ciori asta e ca a injurat pe Daniel niculaie & pancu pe aia kiar nu ii vreau sau moti,alexa dastia declarati anti da restu sau si astia ar vrea la Steaua sau ar fi vrut inainte sa ajunga declaratia lu Andone ca ar fi venit la Steaua la fell Rednic ak 3 ani,SAbau oricand da cu jj,singuru p care nu l-as vrea ar fi Andone nu imi place da dak a ajunge vreodata nu o sa il injur da sa bata p javre si sa fak treaba insa ash prefera 1 Ilie Dumitrescu,Lacatus,Iordanescu etc.Ce sa zik succes Vali Badoi era mai bine de venea Buga adik aman2 dak tot a vb jj,ca atacanti nu prea avem dak Cyril nu vineda park a ziss cewa de Thereau ca dak revine e binevenit numa de Elton na ziss nik se pare ca Ando il vrea la tzefere p Elton YO ash prefera Urziceniul,logic Steaua da........ A Carlos a semnat pe 2 ani cu Boavista Porto fosta lui ekpa imi pare bine ca si-a gasit echipa ca Iacob e ca dus Litu,Simion nush dak vin si pote nu au "experienta" pentru C.L da de fapt nici Badea nu a avut ca nici care altu (OV.Petre la Galata).HAY Steaua

Deci greco si celalalt in multe privinte am fost de acord cu voi dar acum nu.... iar faza cu stelist adevarat nu se poate masura asta... fiecare e stelist in felul lui... poate nu au timp ca voi sa stea pe stadion la orice meci sau poate au familie au altceva mai bun dar totusi iubesc si stimeaza echipa.... ceea ce zic eu e ca voi prea semanati cu Becali in articolele voastre... prea vreti sa impuneti voi o idee... sa zica lumea ca voi ... deci nu incercati sa fiti "patroni" fiti stelisti si atat.. cat despre Badoi eu zic ca timpul ne va spune

sal si bafta

Nu sunt de acord. Nu cred ca trebuie tot timpul sa uiti si sa ierti, dar cred ca mergem cam in extrem. Cind pleaca jucatori de la noi la adversare nu e bine. Cind vin jucatori de la adversare la noi, iar nu e bine. Eu, unul, oricite injuraturi mi-as lua, sunt multumit ca vine Badoi la Steaua. Lasa ca o sa-l injure rapidistii suficient pe unde l-or prinde. Daca omul joaca bine si isi face datoria, perfect. Nu vreau altceva. Probabil ca atitudinea mea e anormala, dar toata ura asta pentru o alta echipa ma lasa rece. Sunt in primul rind stelist si dupa aia (daca sunt...) antidinamovist, antirapidist etc...

Greco si-a facut publice, în mod sincer,simtamintele lui fata de un jucator rapidist,care la anumite momente ale prezentei sale la acel club,a înjurat Steaua si ne-a jignit pe noi toti.Numai cine nu a fost deranjat de mitocaniile celei mai spurcate galerii din tara si de "refrenurile" sustinute de jucatorii rapidisti la adresa Stelei,poate gândi altfel.

Poate ca în timp îl vom accepta,dar pâna atunci,cred ca trairea lui Greco,reprezinta trairea tuturor Stelistilor adevarati.Avem alergie la alb-visiniu si la alb-rosu.

O sa fie si el hui duit la inceput, dupaia sa zica ca si el e stelist de mic , daca o sa joace bine no sa mai fie huiduit , daca nu o sa fie huiduit si mai intens , cam asea va decurge problema

Sa nu uitam ca fotbalul e un sport. Sa nu ducem chiar atat de departe alergia (ura) fata de alte culori. E drept ca a gresit cand a jugnit Steaua, dar aceasta e viata fotbalistilor... poate tocmai din cauza faptului ca noi le cerem/transmiterm ura fata de adversari.

Perioada cand jucai fotbal toata viata la o singura echipa s-a dus de mult... Singurul lucru care va ramane constant va fi dragostea noastra fata de Steaua.

Badoi e cel mai bun fundas dreapta din tara, iar Steaua a avut mereu cei mai adevarati (civilizati)suporteri! Rezolvarea e undeva la mijloc...

Nu sunt de acord. Nu cred ca trebuie tot timpul sa uiti si sa ierti, dar cred ca mergem cam in extrem. Cind pleaca jucatori de la noi la adversare nu e bine. Cind vin jucatori de la adversare la noi, iar nu e bine. Eu, unul, oricite injuraturi mi-as lua, sunt multumit ca vine Badoi la Steaua. Lasa ca o sa-l injure rapidistii suficient pe unde l-or prinde. Daca omul joaca bine si isi face datoria, perfect. Nu vreau altceva. Probabil ca atitudinea mea e anormala, dar toata ura asta pentru o alta echipa ma lasa rece. Sunt in primul rind stelist si dupa aia (daca sunt...) antidinamovist, antirapidist etc...

si eu cred la fel! Dragostea mea pentru Steaua e prea mare ca sa mai raman loc si pentru ura fata de alte echipe...

Edited by Virgil
incalcarea regulamentului prin postarea consecutiva a mesajelor personale.Vezi art.1.4 din regulament.

mie una imi pare bine ca a venit badoi la Steaua!!!!!stiu ca a fost rapidist....dar daca vine si moare pe teren pentru Steaua,merita sa fie primit in Templu.........poate la inceput o sa fie huiduit...dar dupa putin timp lumea va vedea adevarata lui valoare...daca nu....imi pare rau pentru el.......Forza Steaua!!! steag2

inca o data demonstram ca suntem mai prosti ca Becali, prin ambitiile astea de 2 lei infiripate si din cauza unui sentiment de razbunare la adresa lui Jiji. Daca mai credeti ca acu se face fotbal din placere si pasiune, va inselati amarnic, si suntenti chiar naivi. Atata timp cat e banul la putere o sa se tot vada astfel de mutari in toata Europa, nu numai la noi. Noi suporterii, neavand o relatie financiara cu clubul, ci doar pasiunea, dragostea pentru culori, respectul fata de istorie si jucatorii stelisti adevarati, putem sa gandim astfel, daca nu vrem sa luam in calcul banii care se invart in fotbal, dar e gresit

Cati jucatori de la Steaua sunt stelisti cu adevarat?

Ce treuia sa pateasca C Ronaldol dupa CM, jignind o tara intreaga?

Bai fratebadoi asta ,cum sa zic,nici macar nu a vrut sa vina la noi,nu l-a mai salutat pe Copos pentru ca l-a vandut la noi,ce sa zic,eu unu il RESPECT pe nICO,nu stiu domne,prefer astfel de fotbalisti care se tin de cuv si care iubesc o singura echipa,oare cati jucatori de acest gen sunt la Steaua,eu va zic unu care sper ca va fi : Neaga(doamne omul ala da si el bani ca sa vina la noi,RESPECT).

bADOI sper sa crezi ca vei fi primit cu flori......daca vor fi,acestea vor avea multi ghimpi

Prefer un stelist adevarat decat 3 viermi ,sclavi ai banilor

Ma de ce nu intelegeti si voi ca Berbecali cand s a intalnit cu Berlusconi a luat lectii si i s a sapus ca dak vrea performanta trebuie sa imbatraneasca cat mai mult echipa(in plus aia batrani sunt si mai ieftini), sa semene cat mai mult cu Milan!Poate pe viitor o sa avem culoarea rosu negru,cu o cruce pe fata si crezul pe verso.Gurita....nu e un jucator rau,merge pentru campionatul intern care oricum e varza.Badoi e un jucator...no comment...nu imi place ,poate sa faca braziliene la Steaua eu nu il pot agreea...nu e genul Stelei!Nu il vreau nici pe Contra..nu pentru ca nu e Stelist..nu suport ca sa stiu ca Steaua va juca defensiv,pentru ca cu jucatori batrani spectaclolul dispare.Sunt curios...de fapt...SPER..ca Elton se va reantoarce la Steaua!Bai cred ca ..Basta ala,am vazut faze cu el...cred ca este un jucator bun,chiar foarte bun!Dar Berbecalii si a reunit oile si le a spus cum a avut el o viziune cand mergea spre cantonament si sa aduca jucatorilor branza si iaurt ca a simtit el cum o voce ia spus ca trebuie sa aduca jucatori cu experienta,care sa asculte cum sa joace in teren pentru ca lui,Berbecali,ii spune Sfantul cum trebuie sa joace Steaua!PLEACA DE LA Steaua CIBANEEEEE!LASA neeeee!Forta Steaua!Forta Dica!Forta Elton!

Io personal cred ca e un lucru bun ca l-au adus pe Badoi pentru ca : e un jucator cu experienta , ne lipse un mijlocas mai bun , putem sa ne batem joc de rapid pentru ca le-am luat pana si pe Badoi .

lasa ca se revanseaza Badoi fata de injuraturile care ni le-a dat , da numai daca il acceptam in echipa

E ceva mai complicat. Badoi - spre deosebire de D. Nicolae - nu a fost un initiator al sedintelor de injuraturi la adresa Stelei. Ca a participat si el e altceva. Daca nu ar fi fost episodul ala de la finala supercupei probabil ca transferul sau la Steaua ar fi fost chiar bine primit.

Daca e fotbalist, nu suporter, va intelege ca o eventuala reactie negativa a stelistilor se adreseaza rapidomilogului Badoi si nu fotbalistului profesionist Badoi. Daca nu intelege treaba asta si se simte persecutat ... ghinionul lui. Oricum, faptul ca valoric e net superior unei caricaturi gen Coman nu inseamna ca nu va avea nimic de demonstrat.

esti rupt de realitate!

noi nu discutam despre injuratul adversarelor, ci despre cum trebuie tratati cei care au aruncat cu vome si rahat in clubul nostru!

da, un suporter adevarat trebuie sa-si ajute propria echipa! dar un suporter adevarat trebuia sa aiba anumite principii de la care sa nu se abata! iar unul din aceste principii este sa apere cu orice pret onoarea clubului pe care il sustine si sa nu tolereze nicio actiune menita sa pateze aceasta onoare!

e treaba ta ca salivezi la gandul ca ne vine "cel mai bun pasator" care pana nu de mult isi baga stremeleagul in noi, dar macar nu ne preda lectii despre demnitate si despre ce inseamna sa fii suporter! atat iti cer!

ps: este ca te numeri printre cei care nu ar avea nimic de obiectat daca maine ar fi pus antrenor Mircea Lucescu, zis si tiganul de la 3 coceni?

Eu sunt rupt de realitate??? De realitatea voastra ...poate. De realitatea in care cine nu e cu voi e impotriva voastra si trebuie pedepsit. Imi vorbesti de principii si de onoare... onoarea nu se apara cu pumnii... onoarea se castiga atat pe teren cat si in tribune.

Principiul meu este unul singur... sa-i fie bine Stelei, cu Badoi sau fara, cu Lucescu sau mai stiu eu cine.

Astia ca tine sunt acei echivalenti ai lui Becali din galerie... cine nu va convine voua trebuie taxat si pedepsit in numele unor principii care azi sunt foarte importante si maine uitati de ele...

V-ati uitat vreodata la echipele mari din lume?Nu conteaza ca a jucat la rapid atat timp cat va veni la Steaua si va da totul pentru aceasta echipa.Ar trebui sa ii dam o sansa si sa speram ca poate profita de ea.

culegi ceea ce semeni

mai corect de atat nu se poate

domnu badoi, acum mai behaiti?

domnu badoi, cum o sa salutati galeria? tot cu m*(& Steaua?

domnu badoi lasati-ne

mergeti sub pod

ca acolo e de dumneavoastra

Hai sa demostram ca avem cea mai fairplay galerie din tara, si sa nu fie foarte fluierat si injurat cand o debutezte in fata suporterilor. Este un jucator bun. Nu conteaza ca el a declarat si a injurat Steaua. Acum o sa injure Rapid si se spala de pacate;) steagcruce2

Uff....momentan am si io aceasi parere...nu are ce cauta un rapidist la noi...da sa vedem cu timpul...sa nu uitam cazurile Zicu, Bratu, Catalin Munteanu...care s-au integrat ff bine la echipele rivale celor la care jucasera. Se spune ca la meciul din Cupa, Badoi nu a strigat alaturi de colegi impotriva Stelei...poate e un pas pentru a castiga simpatia noastra..:D steaua_ro steagsahmic

Parca il si aud pe domnu Badoi peste 2 luni :

AM AVUT SI VOM AVEA MEREU,

BOALA PE milogi,

NE P**** PE EI LA INFINITTT

m*** lu rapid.....:))))