Sign in to follow this  
Followers 0
George_Best

Best Of The Best!!!

SONDAJ   29 members have voted

1. 1. CIne a fost cel mai bun dintre cei mai buni jucatori de fotbal din toate timpurile?

• Pele
      13
    • Maradona
      10
    • Ronaldinho
      2
    • George Best
      4

Please sign in or register to vote in this poll.

22 posts in this topic

Desi cred ca nu o sa am prea multi de partea mea m-am saturat sa tot aud de Pele si Maradona si o sa va propun un nou sondaj unul real de care se leaga o legenda cel putin la fel de valoroasa ca si cei doi mai sus enumerati.... Dupa cum si marele Pele a recunoscut cand l-a vizitat pe George Best ca e cel mai bun jucator de fotbal care a existat la fel zic si eu.... cine nu crede sa caute si sa vada meciuri in care a jucat... nu numarul de goluri... nu capacitatea extraordinara de a dribla... nici unul din aceste lucruri duse la extrem nu fac un jucator complet... Georgio era si a fost singurul care pe langa astea avea sufletul de invingator...

Alll say: Pele =>GOOD; MARADONA => BETTER; George => BEST;

Cred ca ramane GB doar cu votul tau! Sa fim seriosi,Pele si Maradona au lasat urme grele si vizibile in urma lor,pe langa felul in care jucau... Daca il catalogai ca unul dintre cei mai buni din lume, iti dadeam dreptate,dar cel mai bun ramane Maradona urmat foarte strans de Pele.

Cred ca Pele, Maradonna si Ronaldinho cei mai buni din cei buni.

Pai daca ar fi sa fac o comparatie intre George Best si Rooney,l-as alege pe actualul jucator a celor de la United. Best era un tip egoist, si nu numai pe gazon.

Cum adica ce cauta? Ronaldinho a facut legea in fotbal in ultimele 2 sezoane.

de mic copil eu stiu doar trei nume

Pele

Hagi

MARADONA

and who [...] is George best ? :D:D

Cum adica ce cauta? Ronaldinho a facut legea in fotbal in ultimele 2 sezoane.

Ok, e tare acum. Dar sa il pui intre cei mai buni din toate timpurile? Pai iti zic 20-30 de jucatori peste el fara sa ma gandesc mult.

George best ? :D:D

Un jucator talentat, nimic mai mult.

Un jucator talentat, nimic mai mult.

Un jucator talentat care a avut o soarta tragica, murind de ciroza in urma cu un an daca nu ma insel.

Referitor la subiectul de fata, consider ca e destul de greu sa ne dam cu parerea pentru ca nu am vazut multi jucatori buni la treaba.

Din cate am vazut, nimeni nu aaminteste de jucatori ca Beckenbauer sau Cruyff.

Suntem stelisti dar cel mai bun jucator din lume nu cred ca a jucat vreodata la Steaua, deci varianta Lacatus nu prea este potrivita, nici macar Hagi...

beckenbauer.jpg

1143557580.jpg

Uitati-va aici sa vedeti ce stia sa faca Cruyff de exemplu.

Penalty unic

De cand tot caut pe cineva sa-mi confirme ceea ce eu imi amintesc. Prin 88, 89 sau 90 ascultam la radio un meci al Stelei de campionat, contra unei echipe de provincie, si Steaua a batut la fel un penalty, printr-o pasa. A fost o combinatie Balint - Lacatus din ceea ce eu imi amintesc vag.

Penalty unic : Era ceva sa fi semnalizat tusierul offside dupa pasa din stanga catre cel ce a marcat... :mrgreen:

E foarte greu sa il alegi pe unul anume drept cel mai bun.Jose Andrade,Ferencz Puskas,Di Stefano cati si cati.Pe la sfarsitul anilor 80,in fotbalul francez a aparut un jucator,Jean Pierre Papin care s-a apropiat la stil cu marele Platini.In ziua de azi sunt mediatizati multi jucatori tineri,de valoare dar care mai au mult de invatat ca sa le calce pe urme celor mari.

Deja sunteti OFF TOPIC, reveniti la subiect sau va fi inchis.

On topic: 1. Pele

2.Maradona

3. Ronaldinho

Prin 88, 89 sau 90 ascultam la radio un meci al Stelei de campionat, contra unei echipe de provincie, si Steaua a batut la fel un penalty, printr-o pasa. A fost o combinatie Balint - Lacatus din ceea ce eu imi amintesc vag.

Asa e... Pana am vazut faza pe youtube credeam ca Lacatus a fost inventatorul acelei faze... Insa nu e asa. Probabil Ienei stia de la Covaci aceasta faza.

Oricum ma surprinde faptul ca nimeni nu l-a "nominalizat pe Zidane.

@MOSENE

Daca ne luam cu clipuri de pe youtube ti-l fac si pe Gigel Coman cel mai bun din lume.