Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Olaroiu ataca (GSP)!

49 posts in this topic

Antrenorul Stelei s-a arãtat revoltat cã fanii Stelei l-au contestat pe Gigi Becali, dar și cã acum toți îi cer în teren pe Dicã și Elton, deși în trecut îi contestau

455227259_52000_olaroiu2.jpg

Aflat în conflict deschis cu suporterii, Olãroiu a ținut sã le ofere o replicã acidã în discursul sãu ținut la emisiunea Fanatik Show, de duminicã seara. El s-a referit, în primul rînd, la faptul cã i s-a cerut demisia în timpul meciului cu FC Național, atunci cînd 10.000 de fani îi solicitau insistent în teren pe Elton și pe Dicã.

"La meciul din toamnã cu Dinamo Kiev toți îl înjurau pe Dicã, dar dupã ce a dat gol n-am mai auzit pe nimeni sã strige împotriva lui. ªi Elton la început era luat la mișto de toatã lumea, iar acum e cerut sã joace. Apoi, l-au contestat pe Becali, dar Gigi a fãcut ce a fãcut pentru binele Stelei. Chiar nu-i mai înțeleg deloc pe suporteri, care ar trebui sã vinã la stadion sã încurajeze echipa, nu sã o înjure", s-a dezlãnțuit Oli.

Antrenorul s-a referit apoi și la faptul cã e acuzat de "tribunã" cã echipa sa nu joacã spectaculos și a comentat ironic înspre galerie.

"Dacã vrem spectacol, intru și eu, intrã și Gigi pe teren, sã facem spectacolul cerut de suporteri. Pe noi ne intereseazã rezultatul, iar dacã eu reușesc sã fac performanțele care mi se cer, ce rost mai are sã vorbim despre cum joacã echipa? Sacrific și spectacol, și tot pentru a cîștiga", a adãugat Oli.

"Dupã meciul cu Poli Timișoara, din Cupã, m-am hotãrît sã rãmîn, indiferent dacã terminam pe 5 sau pe 6 și mã omora lumea pe stradã"

Cosmin Olãroiu

"Nu existã antrenor în România care sã fi jucat sub o presiune mai mare decît am avut eu. Practic, am purtat bomba atomicã dupã mine tot timpul"

Cosmin Olãroiu

"Sînt și voi fi antrenorul acestei echipe și la anul, indiferent de ce vor unii. Punct"

Cosmin Olãroiu

Poa sa mai comenteze vreunu aberatiile astea de declaratii ?

Am ajuns pe 2 si sunt sigur ca vom ramane pe aceasta pozitie si dupa ultima etapa...as fii fost sigur de victoria din ultima etapa indiferent de aversar,pentru ca la fel ca toata lumea si eu stiu de ce este in stare acest dictator al oilor cand e vorba de faima si imaginea lui.Ma uit in urma si ajung la concluzia ca Steaua lui Protasov a fost cea mai spectaculoasa si cea mai eficienta la nivel de jucatori de multi multi ani..lol pana si Goian marca goluri frumoase in cupele Europene.Ce diferenta de caracter,de personalitate intre Walter,Protasov si acest antrenor Olaroiu care incearca sa arunce acum vina pe noi pentru greselile si piedicile care si le au pus singuri!!!Sincer nu sunt genul de om care sa poarte pica dar tare astept preliminariile sa vad si eu stilul de joc si echipa asezata in teren de acest general Cosmin Olaroiu....pfff nu m am putut bucura sa scriu de bine de mult timp..sper ca in viitorul apropiat sa fim si noi niste suporteri mai multumiti!Forta Dica!Forta Elton!Forta MM!Forta Steaua!

Oli,vezi,u nu ti-ai dat seama care e problema.aici nu mai esti la Poli,sa joci cum vrei u,fara presiunea rezultatelor.Aici,la Steaua,doar locul 1 se premiaza,si hai sa-ti mai spun ceva.Stii dc toti te considera slavul lui Gigi,pentru ca Steaua a ajuns sa joace la rezultat cu Ceahlaul,cu national,cu Pandurii....Daca si cu aceste 3 echipe,deja retrogradate,jucam la rezultat,ma intreb oare,sezonul viitor,in meciurile mari,ce o sa facem,o sa jucam cu 8 fundasi si 2 la inchidere,ca stiu ca tie iti place sa joci cu 2 inchizatori.Vreau,sper si cred sa nu se intample nimik maine,si sa luam locul 2,il meritam,noi suporterii,la cat ne-am umilit si pentru tine Oli,sau mai bine zis si din cauza ta,dar mai ales si a stapanului tau.Eu acum,astept campania de trasferari...RICA Neaga,UN STELIST 100%

Uitati si voi ce declaratii da omu asta, la meciu cu nusth cine la partide de nusth cand, LASA TRECUTU ala se uita repede, prezentu conteaza. Uite ca Jiji si-a mai luat "o sluga" care ii tine partea si il apara.

Asta crede ca daca e antrenor gata e sef de trib sau care e schema aici?

E cineva aici care chiar a vazut emisiunea asta?Eu am vazut-o...Intradevar Oli a zis ca sacrifica spectacolu pentru a castiga,pentru ca era nevoie ca castige toate meciurile pentru a obtine locu 2?Ce preferati sa jucam spectaculos si sa luam locu 3 sau 4?La un moment dat prezentatoru ala(nush cum il cheama) la intrebat daca ii face Jiji echipa si a zis ca nu are cum sa ii faca Jiji echipa pentru ca Jiji nu stie ce jucatori s-au antrenat mai bine toata saptamana cea ce mi se pare logic!In meciu cu Rapid Jiji a zis ca el la bagat in teren pe Ochirosii ....Ochirosii a fost scos la incalzilre in min 20 si a intrat in tren in min 60-70!Sa nu creada cineva ca ii tin eu partea lu Oli ... din partea mea poate sa plece de la Steaua ca nu e un antrenor de nivelu nostru si nici Hagi nu e...Hagi a fost bun ca jucator dar ca antrenor e praf!Cel mai potrivit antrenor pentru Steaua e Marius Lacatus !

Bravo Oli tata, toata lumea e vinovata numai tu nu, numai tu esti un Eminescu ratacit in jungla din Liga lui Mitica, geniu pustiu si neinteles, ne iarta deci ignoranta si lasa-ne, il avem deja pe GG si cre ca e suficient pentru orice Stelist cu bun simt, doi sunteti deja prea mult.....

INCREDIBIL!

Deci, poate si sa atace!!!!!

Bine, ataca si el suporterii, ca sunt la indemana, chiar si stapanul lui o face.

Ideea e urmatoarea, mie mi-e greata de [...] asta de zeroli din ce in ce mai tare. Mi-e rusine de momentele in care ziceam ca e antrenor. Inainte de toate, e un mare infect ca om!!!

Le are pe toate, e las, fricos, prost, nu-si asuma nici un esec...si multe altele.

Una peste alta, e un motiv pentru care e sluga lui Gigi. Imi dau seama ce vorbesc ei despre suporteri. Ce infecti!!! Cine se aseamana...

E cineva aici care chiar a vazut emisiunea asta?Eu am vazut-o...Intradevar Oli a zis ca sacrifica spectacolu pentru a castiga,pentru ca era nevoie ca castige toate meciurile pentru a obtine locu 2?Ce preferati sa jucam spectaculos si sa luam locu 3 sau 4?La un moment dat prezentatoru ala(nush cum il cheama) la intrebat daca ii face Jiji echipa si a zis ca nu are cum sa ii faca Jiji echipa pentru ca Jiji nu stie ce jucatori s-au antrenat mai bine toata saptamana cea ce mi se pare logic!In meciu cu Rapid Jiji a zis ca el la bagat in teren pe Ochirosii ....Ochirosii a fost scos la incalzilre in min 20 si a intrat in tren in min 60-70!Sa nu creada cineva ca ii tin eu partea lu Oli ... din partea mea poate sa plece de la Steaua ca nu e un antrenor de nivelu nostru si nici Hagi nu e...Hagi a fost bun ca jucator dar ca antrenor e praf!Cel mai potrivit antrenor pentru Steaua e Marius Lacatus !

DA.

Prefer oricand sa joc curat, spectaculor si cinstit si sa ies pe locul 4.

Daca ies pe locul 1, singurul care conteaza de altfel, vreau sa merit sa fiu acolo.

Atentie la limbaj. Moderatorii

Imi amintesc cât de multa rabdare am avut cu Claudiu Raducanu, pâna sa ajunga un jucator mai acatarii.

Imi amintesc de Adrian Neaga si de anii lui negri la Steaua,pâna la acel transfer în Emirate,locul în care s-a produs transformarea sa radicala.

De ce nu am avea rabdare si cu Oli,sub a carui conducere tehnica,echipa a obtinut rezultate interesante.Ma gândesc la parcursul în UEFA,pâna la acea semifinala cu Middlesbrough pe care o avea în mâna si a transformat-o într-un esec.La titlul câstigat anul trecut are si el meritele lui,dar consider ca meritul principal l-a avut Gigi, care a dat cu banii în dreapta si în stânga.Ca si în acest an de altfel.

Hai sa-l mai pasuim un an si pe Oli ! Poate vom vedea si la el acea transformare în bine pe care au avut-o Claudiu si Adrian.

In fond are toate motivele sa-si doreasca acest lucru.

Da, dar ii lipsesc mijloacele...

Adica degeaba iti doresti daca esti prea prost si atata poti.

"dar Gigi a fãcut ce a fãcut pentru binele Stelei"

Ce hal de antrenor si mai ales ce hal de om!!! Caracter la fel ca patronul dar aici se intelege si de ce. Pai cine ii plateste salariul ala imems si nemeritat?

Rusine Rusine Rusine...Afare de tot cu tine!!!

E cineva aici care chiar a vazut emisiunea asta?

Da, am urmarit emisiunea. Si chiar mi-a facut placere. Si ce apare acum in gsp.....sunt , ca de fiecare data, frinturi de fraze, alese pentru a semana samantza de scandal.

Tipic presei sportive romanesti. Mi-e o mare scarba de ziaristi.

Mie mi se pare o mare diferenta intre ce a declarat Olaroiu la emisiune si ce articole apar prin ziar. chiar de dim am citi gsp-ul, si mai are si fatuca aia de Maria nujtcum o alta penibilitate de articol.

OK ! Spune-ne si noua care e diferenta.Evident daca ai timp si nu-ti displace sa faci acest lucru.

a iesit la inaintare sa incerce sa mai salveze ceva din relatia cu suporterii. din pacate scuzele sale puerile si mortul aruncat in curtea altuia nu-l ajuta cu nimic.

OK ! Spune-ne si noua care e diferenta.Evident daca ai timp si nu-ti displace sa faci acest lucru.

Timp am mai putin, dar incerc pe scurt:

In primul rand nu mi-a lasat impresia nici macar 1 secunda ca ar ataca sau ca replicile sale ar fi unele acide. Mi se pare ca a fost invitat la o emisiune, ca a acceptat invitatia si ca a folosit ocazia de discuta pe marginea unui campionat cu bune si rele. Si mi s-a parut (poate doar mi s-a parut mie, pe de alta partea) ca chiar a avut calmul sa raspunda la mai toate intrebarile, unele incomode, altele mai putin incomode.

Problema apare nu in momentul in care gsp citeaza o fraza, ci legaturile pe care le face intre ele. De exemplu: Chiar nu-i mai în?eleg deloc pe suporteri, care ar trebui s? vin? la stadion s? încurajeze echipa, nu s? o înjure", s-a dezl?n?uit Oli. Nu s-a dezlantuit. Din aceste mici note facute de reporteri se creeaza o cu totul alta imagine a unei emisiuni. Si cu asta am eu cea mai mare problema.

Apropo de declaratii, gsp s-a plictisit sa scrie si permite acuma te miri cui sa publice articole pe mysport. Ideea in sine este laudabila, mai ales ca sunt multi oameni care ar scrie un articol de 10 ori mai bun decat multi dintre ei. Ce este neplacut este ca intai ieri am citit ca vatca a semnat cu Steaua, si la vreo cateva ore ca nu ca n-a semnat nimic. Chiar nu mai exista niciun fel de control in ce se publica si ce nu (si nu ma refer doar la mysport). Chiar publicam orice articol de dragul de a mai da un click pe un site si de a mai isca 5 polemici care sa tina 3-4 zile pana cand un alt eveniment/declaratie/gest sa capteze atenti?!

Revenind la emisiune, in presa au fost evidetiate strict frazele care ar putea fi interpretate sau acre ar putea deranja pe uni sau altii. Dintr-o emisiune care a durat in jur de 2 ore.

Un nesimtit...la fel ca si patronul sau!Cemai e dez is,trebuie sa facem o revolutie sa scapam de astia...

Imi amintesc cât de multa rabdare am avut cu Claudiu Raducanu, pâna sa ajunga un jucator mai acatarii.

Imi amintesc de Adrian Neaga si de anii lui negri la Steaua,pâna la acel transfer în Emirate,locul în care s-a produs transformarea sa radicala.

De ce nu am avea rabdare si cu Oli,sub a carui conducere tehnica,echipa a obtinut rezultate interesante.Ma gândesc la parcursul în UEFA,pâna la acea semifinala cu Middlesbrough pe care o avea în mâna si a transformat-o într-un esec.La titlul câstigat anul trecut are si el meritele lui,dar consider ca meritul principal l-a avut Gigi, care a dat cu banii în dreapta si în stânga.Ca si în acest an de altfel.

Hai sa-l mai pasuim un an si pe Oli ! Poate vom vedea si la el acea transformare în bine pe care au avut-o Claudiu si Adrian.

Virgil, nu poti sa-l mai ai rabdare cu el, cand echipa joaca in ce hal joaca. Cu super puterea Pandurii el a jucat cu doi inchizatori. la un moment erau chiar trei. Pentru ei (Oli si Gigi) fotbalul nu se joaca pentru spectatori, se joaca pentru puncte.

da, puteam avea rabdare, daca vedeam jocuri "la rezultat" cu Rapid, Dinamo etc., meciuri grele, dar si spectacol cu echipe care nu misca nimic si sunt retrogradate.

de ce trebuie sa ajungem sa dea Jiji bani in stanga si in dreapta? nu avem cumva un antrenor incompetent, care nu reuseste sa castige meciurile pe teren? daca echipa ar merge brici, victorie dupa victorie, CRED ca nici patronul nu ar mai da bani.

Ca de obicei, sunt 2 aspecte aici:

* presa care face din orice propozitie un prilej de scandal. Faza cu "s-a dezlantuit Olaroiu" o remarcasem si eu, e genul de "codita" care se practica de catre "jurnalistii" nostri de azi si da o imagine asupra presei pe care am refuzat s-o citesc de luni bune. Dupa cum il stiu, sunt convins ca Olaroiu nici nu "s-a dezlantuit" si nici nu "ataca", probabil si-a exprimat niste pareri, si are tot dreptul.

*totusi, daca nu sunt inventii, atunci doua propozitii trebuie sa ne ingrijoreze:

Sacrific și spectacol, și tot pentru a cîștiga.

Dacã vrem spectacol, intru și eu, intrã și Gigi pe teren, sã facem spectacolul cerut de suporteri.

Daca Olaroiu chiar a spus prima chestie, atunci da dovada unui antrenor limitat, care doar vrea sa castige. Si inseamna ca n-a inteles pe deplin ce inseamna Steaua.

Iar daca a spus-o si pe-a doua, atunci ne arata ca n-a inteles ca de "spectacolele" de prost gust ale lui George Becali ne-am saturat pana in gat. Ii preferam pe Dica si Elton.

Are dreptate carminastan. Nici mie nu mi s-a parut ca Olaroiu s-ar fi dezlantuit. In schimb moderatorul respectiv mi s-a parut ca pune intrebari doar doar din raspunsul la ele o iesi un pic (mic mititel) scandal. Eu am fost un mare sustinator al lui Olaroiu si acum oscilez intre al contesta si a mai avea rabdare cu el (nu pot sa uit cum m-am simtit dupa hotia din tur cu Dinamo- aici el avut dreptate ca meciul ala ne-a daramat). Are niste circumstante atenuante dar....

Virgil, tu ai dreptate in ce zici, dar se pare ca multi dintre noi sunt mult prea invrajbiti si nu mai pot gandi limpede. Eu altceva nu-nteleg: daca toti jucatorii, cu Mirel in frunte, il considera cel mai bun pe Oli si-l vor in continuare antrenor, noi de ce sa ne punem impotriva echipei? Oricum ei raspund de rezultate, iar pana acum Oli are acoperire. Voi cei care faceti atat de mult caz, ganditi si voi un pic si vedeti ca toata atmosfera asta este una superficiala. Pai cum puteti sa spuneti ca Oli distruge echipa, cand are rezultatele pe care le are si cand de 7 etape echipa castiga? Chiar daca la meciu' cu Pandurii au avut de infruntat o echipa cu 9 fundasi...pai credeti ca daca Oli juca la fel cu Real Madrid, ne mai dadeau aia 4?

Se pare ca marea majoritate a suporterilor stelisti se incadreaza perfect in caracterul balcanic al romanilor...pacat. Sunteti exact ca aia care injura incontinuu ca se circula greu prin Bucuresti- eu le-as spune sa se duca o fuga prin alte capitale europene sa vada ca aici e lux... Asa si voi, acum sunteti toti cu nasul pe sus, v-ati reobisnuit cu locul 1 si nu va mai place cand echipa mai si pierde. Nu s-a inventat inca o echipa care sa castige tot si sa joace si frumos, iar la inceputul anului, cand Oli a spus intr-o emisiune ca echipe precum Barca nu vor mai ajunge prea departe in CL, in detrimentul echipelor pragmatice, toti il credeati nebu...si omul a avut din nou dreptate. Vedeti-va lungul nasului si nu mai aveti pretentii pana nu veniti si cu argumente reale, nu din cartile de povesti!!!

steagcruce2

Cu jucatorii poti sa ai rabdare , in momentul in care un jucator nu merge il schimbi sau faci un transfer pe acel post , dar nu poti sa ai rabdare cu antrenorul. Unde o sa ajungem daca creierul echipei (Antrenorul ) nu functioneaza, care clacheaza meci de meci , voi ati avea rabdare daca din cauza antrenorului am pierde meci de meci?Oli si cu Becali au rabdare cu Elton?Daca nu ar exista acei suporteri care sa il aclame crezi ca mai era acum la Steaua?Antrenorul nu poate fii schimbat la pauza.

In legatura cu jurnalistii , aveti dreptate , mai baga de la ei dar cam asa este peste tot in lume , din pacate .

Chiar daca la meciu' cu Pandurii au avut de infruntat o echipa cu 9 fundasi...pai credeti ca daca Oli juca la fel cu Real Madrid, ne mai dadeau aia 4?

steagcruce2

Nu ne dadeau 4, probabil ne dadeau mai multe...

Sa iti amintesc in ce meci a aplicat tactica asta "marele" antrenor?

Mi-e lehamite efectiv de acest bufon numit Olaroiu.

Ma mir ca mai exista atatia sustinatori ai "marelui" antrenor.

Voi ori sunteti fani Steaua de vreun an ori ati inebunit cu totii.

Cum puteti sa mai puneti botul ca sa vorbesc popular la toate tampeniile pe care le scoate din gura acest pseudo antrenor?!?!

Sunt efectiv uimit de tot ce se intampla.....

Sign in to follow this  
Followers 0