Virgil

Steaua - Ceahlaul 2-0 (0-0)

94 posts in this topic

Miercuri 9 mai 2007, de la 20:45, stadionul Steaua va gazdui meciul din etapa a 31-a :

Steaua Bucuresti - Ceahlaul Piatra Neamt

Meciul este extrem de important pentru ca numai o victorie poate mentine Steaua în lupta pentru locul 2.

Speram într-un joc bun al campionilor si într-o sustinere fara retinere a suporterilor prezenti.

Steaua Victorie !

Sper sa castige acest meci si CFR sa piarda dar nu prea cred pentru ca s-a auzit ca s-a inteles cu Dinamo sa o lase mai moale si sa bage juniorii, dar Steaua trebuie sa dea tot ce poate pentru a catiga acest meci fara ajutorul arbitriilor ca in meciul cu Unirea Urziceni, dar macar am castigat... asta e important! Si daca tot lupta atat de mult cum se zice, daca ajung in CL poate se straduiesc mai mult ca anul trecut si sa adune si mai multe puncte! steagcruce2

Forza Steaua...

Sper sa castige Steaua si CFR sa piarda; eu zic ca Dinamo ii bate si Steaua castiga si ne calificam in grupe! fularsteaua2fularsteaua2

Dumnezeu sa le dea noroc sa-i bata pe cei de la Ceahlaul!

Dumnezeu sa le dea noroc sa-i bata pe cei de la Ceahlaul!

Lol!

Asa crezi tu ca am ajuns? Sa avem noroc cu o echipa din B!

Nici chiar asa ;)

@AmuntBoy, la cate am vazut de la Steaua sezonul asta, ne putem astepta la orice. Dar cred ca baietii si-au bagat mintile in cap si nu ne vor mai face "surprize" neplacute pana la final.

Steaua bate pe Ceahlaul dar si Dinamo trebuie sa bata pe CFR Cluj ca sa fie Steaua pe locul 2. Sper ca Steaua si-a bagat mintile in cap si nu o sa mai avem parte de surprize. Cernea e bun dar si ceilalti jucatori. Nu vad cum o sa bata Ceahlaul pe Steaua dar sa vedem ce o sa se intample. Dica s-ar putea sa revina in teren la meciul cu Ceahlaul si asta e o veste buna. Hai Steaua :!: :!: :!:

Stati linistiti ca locul 2 e al nostru. CFR daca nu se incurca cu Dinamo, se incurca cu Bistrita, daca nu cu Bistrita, atunci la Iasi sau chiar in ultima etapa cu Farul. Noi trebuie sa ne concentram pe meciurile noastre daca luam 12 puncte in astea 4 etape vom termina fara probleme pe locul 2.

Sper ca Steaua va face un pic de spectacol, pentru ca, ei afirma ca au un program relativ usor, daca este relativ usor, si fac? spectacol, 3-0 pronosticul meu...

P.S. sper sa-l vad pe Elton, macar ultimele 15-20 min.

Castigam fara probleme...e primul meci dupa foarte mult timp de care nu ma tem deloc...cele 3 puncte sunt ca si luate.

Nu cred ca il vom mai vedea pe Elton in teren. Asa cum am mai afirmat, strategia e simpla: nu il dam afara pe Elton, dar il facem sa se simta nedorit.

Trebuie luata atitudine impotriva ciobanului cu declaratiile astea de oligofren !puse bannere ceva...dar fara torte si fara alte incidente!

Echipa care cred ca va fi:

===============Cernea=====================

Nicolita======Goian=========Baciu==========Marin

Croitoru======Paraschiv====Lovin===========Cristocea

=============Badea=======Iacob==============

Sper sa il vedem si pe Elton, desi slabe sanse...

M-am sãturat deja de Nicolițã pe post de fundaș și de Baciu, mai repede sã revinã Ghionea și un fundaș dreapta de gen Alves sau Cafu :P știu cã exagerez :) oricum așa fundași în Ro nu sunt ;) trebuie de cãutat în afarã, dar cu super mega strategia lu Becali.. ughh...

M-am sãturat deja de Nicolițã pe post de fundaș și de Baciu, mai repede sã revinã Ghionea și un fundaș dreapta de gen Alves sau Cafu :P știu cã exagerez :) oricum așa fundași în Ro nu sunt ;) trebuie de cãutat în afarã, dar cu super mega strategia lu Becali.. ughh...

Mie mi s-a parut ca Nicolita joaca bine de cand e pus fundas. Ma rog, asta e parerea mea.

Meci destul de greu cu Ceahlaul, avand in vedere ca au castigat cu Vasluiul 3-2, in 5 minute au dat 3 goluri si au intors partida. Trebuie sa vedem ce vor face cainii cu CFR marti, si un egal o sa fie bun, dar noi daca nu ii batem am pierdut locul 2 chiar daca avem inca 3 meciuri de disputat Pandurii acasa si Jiul, Naional in deplsare!

Steaua VICTORIE Steaua VICTORIE

Sa fim seriosi,Ceahlaul si Vaslui si-au impartit punctele in acest sezon intr-un mod cel putin dubios,dar acest meci a fost umbrit de greselile facute in aceasta etapa de arbitri si nu s-a discutat mai mult.

Moldovenii isi vor juca in mare parte ultima sansa si ma indoiesc ca ne vor pune vreo problema.Ar fi fost indicat ca toate meciurile din aceste 4 etape care au mai ramas sa se dispute la aceeasi ora,pentru ca suntem intr-un oarecare dejavantaj in conditiile in care Clujul de cateva etape joaca inaintea noastra,iar noi suntem obligati sa jucam cu o presiune in plus.

Ce ar fi de spus despre acest meci:

* cred ca va fi o victorie fara probleme a Stelei

* sper sa-l vedem pe Elton barem o repriza, DACA NU macar sa-i strigam numele, poate se simte Olaroiu

* bine ca revenim pe Ghencea

* in groapa presimt un rezultat favorabil noua (1X)

Shalaul Chiatra in Shant este o echipa de B care va veni in Ghencea cu celebra autobaza. Elton cred ca va fi mazilit si pentru ca are salar mare si ciobanul se zgarceste ca doar vine campania electorala. Sincer, daca mai pierdem un punct

cu echipele astea cu care mai avem de jucat, nu avem fata de a juca in Europa.

Batem obligatoriu.

ultima faza a lui jj: daca Borcea vrea sa joae in CL pe Ghencea, atunci trebuie sa-i bata pe clujeni.

scria in SPT parca..

noi trebuie sa batem!

Hai baietiii ! Cu multa daruire ! Nu intrati ca si castigatori pe teren ca nu-i de gluma acum !

Nu numai ca trebuie sa razbunam semiesecul din tur cand am remizat la moldoveni, dar trebuie sa facem si spectacol... 4-0 pentru Steaua fara probleme, nici nu ma gandesc...

@C.Ronaldo17

Echipa care cred ca va fi:

===============Cernea=====================

Nicolita======Goian=========Baciu==========Marin

Croitoru======Paraschiv====Lovin===========Cristocea

=============Badea=======Iacob==============

Sper sa il vedem si pe Elton, desi slabe sanse...

--------------------

Fiti Suporteri Adevarati, nu doar la gol sa aplaudati!

Imi place cum ai gandit C.Ronaldo17 dar in locul lui Iacob l-as pune pe Ochirosii.

Dupa parerea mea Ochirosii se descurca foarte bine in atac.Si nici Lovin nu prea trebuie sa apara in meciul de miercuri cu Ceahlaul .Chiar nu stiu pe cine sa punem in locul lui Lovin...

Trup si suflet pentru culori!!!

Bateti pe Nemteni!!! steagcruce2 Forza Steaua! steagcruce2

Cica Ceahlaul vrea sa se salveze de la retrogadare...si nu stiu de ce.. da nu-i un meci usor...

Sper sa castigam steagsimplu steagsimplu steagsimplu steagsimplu .. ca nu cumva sa pierdem contactul cu Clujul..

Toti ati prezentat aceeasi formula de joc... la alta nu v-ati putut gandi? Stiti voi, aceia nu sunt singurii jucatori de la Steaua...