Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Prea târziu

60 posts in this topic

E prea târziu ca sã mai scriu articolul în care aș fi constatat cã se întâmplã ceva cu Mihai Stoica, cã urmeazã sã ia câteva decizii importante în legãturã cu viitorul sãu la Steaua, cã s-ar putea sã nu ne aștepte vremuri tocmai bune.

Având în vedere de câte ori m-a dezamãgit comportamentul Președintelui, nu cred cã pot fi considerat un avocat al acestuia. Relația sa cu suporterii s-a deteriorat cu timpul, odatã cu încrederea câștigatã în propriile forțe. În loc sã continue sã se sfãtuiascã cu aceștia, i-a îndepãrtat. Raporturile cu FCSTEAUA.RO au fost fluctuante. Am primit rãspunsuri și promisiuni atunci când echipa mergea prost și imaginea trebuia refãcutã, refuzuri și reproșuri când spuneam ceva ce nu convenea.

Orbiți de problemele presante ale Campionatului și Cupelor Europene, ne-am obișnuit sã amânãm lucruri extrem de importante pentru orice club care se respectã. Nu avem un imn, nu avem o legãturã cu cei care au fãcut istorie aici, nu avem o identitate, iar imaginea clubului nostru este comparabila cu cea a lui Fane Spoitoru. ªi totuși...

Consider cã plecarea lui Mihai Stoica de la Steaua reprezintã un dezastru. Trecând peste reprobabilul și atat de des amintitul gest al lovirii suporterului, trecând peste momentele în care s-a comportat ciudat sau i-a cântat în strunã lui Becali, putem spune cã în acest moment nu mai existã la club niciun om capabil și inteligent cu care sã putem discuta. În legãturã cu ce ? În legãturã cu ce ar trebui sã discute suporterii oricãrui club normal cu conducerea. În legãturã cu toate cele amintite mai sus. Secția de fotbal a clubului Steaua București stã în foarte puțini oameni: un cioban isteric, o slugã docilã, câțiva trepãduși și câțiva steliști adevãrați (Gabi Safta, de exemplu) a cãror implicare în problemele de fond este practic nulã.

MM era singurul destul de inteligent pentru a putea conștientiza cã Steaua nu merge într-o direcție bunã și singurul destul de bine poziționat pentru a schimba cu adevãrat ceva. Poate cã mã înșel, dar cred cã tinerețea lui stelistã nu este o minciunã. Despãrțirea de ieri a fost cu adevãrat emoționantã, și se vedea cã se rupe o parte din el prin plecarea de la Steaua. Poate pentru prima oarã, cred și speculațiile Gazetei Sporturilor, conform cãrora Mihai Stoica a denunțat presupusele întâmplãri necurate de la Cluj. Nu ar fi prima minciunã vehiculatã în paginile acestui ziar, însã, urmãrind pas cu pas desfãșurarea evenimentelor, totul se potrivește.

Un afacerist neghiob nu dã doi bani pe onoare, pentru cã onoarea nu schimbã clasamentele (prin urmare, nici profitul), iar unui Stelist i se rupe inima, fiind pus în situația de a alege între a „trãi în minciunã” și a pãrãsi un club care nu mai are nimic de-a face cu Steaua pe care noi toți am iubit-o.

greco

Greco, de acum nu trebuie sa ne mai bucuram la nici un gol al Stelei, la nici o victorie.

Pentru ca nu ar fi in sine o victorie a Stelei, ci a inamicilor celor mai mari din istoria ei, Olaroiu si Becali. Atitudinea fata de Andrey si Elton depaseste orice granite ale civilizatiilor lumii.

Nu spurcatii au dat cel mai rau in clubul nostru drag, nu rapidistii, ci acesti doi indivizi pe care istoria ni i-a infatisat grotesc intr-un cosmar care parca nu se mai termina.

Sper ca va este clar ca meciurile ramase vor fi aranjate. Prestatiile iesenilor si ale galatenilor pot da de banuit ce va urma. Sa nu ne compromitem pentru o calificare blatuita in CL. Eu cred cu tarie ca MERITA sacrificat un sezon, poate chiar mai mult pentru a indeparta acest cancer de la club. Daca nu luam atitudine acum, vom fi vinovati in mare masura si noi si vom fi asociati cu cea mai neagra perioada din istoria clubului.

@AISS: Trebuie sa obtinem o autorizatie de la Primaria Capitalei pentru o demonstratie publica. E usor sa zici ca oricum nu schimbi nimic. Stiu ca ciobanului nu ii pasa de suporteri, dar se inspaimanta de mesajele "Nu te votez" si de campania negativa de presa care sigur ar urma daca am face cu toti acest pas. Nu aduceti scuza cu LINISTE la echipa. Este linistea pe care o cereau Elena si Nicolae Ceausescu. Numai liniste nu e asta!

Later Edit: Mihai Stoica a stat toata ziua pe forumul steauafc si inca se mai afla acolo. Daca asta nu e o dovada de atasament fata de club, nu stiu care mai e. Dumnealui poate spune tot adevarul de care avem nevoie si care trebuie spus cu orice risc.

vai si amar ce urmeaza pentru noi, suporterii. incredibil in ce hal am ajuns. Andrey si Elton sunt pe duca, de jijel Coman sau Lovin nu aud sa fie in pericol

doamne fereste si pazeste de cioban, ca asta ne ingroapa. si cu a lui asskisser Oli, ajungem vai de mama noastra.

cretinul de oier se tine numai de blaturi, nu puteam sa cred anul trecut la faza cu vasluiul sau meciurile cu bacaul pe vremuri. pur si simplu credeam ca sunt speculatii de presa, dar acum vad ce parsiv este ciobanul asta. incredibil , are si tupeu sa candideze la presedintie. NESIMTITULE, AFARA DE LA Steaua

cat s-a straduit Meme sa aduca pe Elton, jucator care ne-a adus spectacolul care ne lipsea, si acum panarama de Oli zice ca nu e bun. normal, cu petardele lui de gloabe nu poate sa joace, aia nu stiu multe... Andrey are potential si el, va spun sigur. singurul lui pacat este ca e strain ! nu e cel mai mare portar, dar mai bun decat crocodilul de Cernea e ! ati vazut cum a scapat la meciul cu Otelul mingea si s-a dus in bara ? daca intra in poarta, credeti ca scria cineva in presa de asta ? dar sa fi facut Andrey una ca asta, era injurat in toate ziarele.

daca am ajuns sa facem blaturi ca sa tragem la locul DOI ! vai de clubul nostru drag, abia astept primul meci pe Ghencea, trebuie sa ne unim si sa protestam.

ziceti c vreti da io am plans sincer pentru ca e un stelist adevarat ce a suferit si sufera f mult in continuare pentru ca a plecat d la Steaua....patima acestui om aratata de-a lungul timpului , dragostea care o poarta Stelei prin cuvintele rostite si prin glasul sau...incredibil dar p mine doar atat m-a facut sa-mi dea lacrimile si sa regret extrem d mult aceasta despartire.....

Ciobanoidul e foarte periculos frati stelisti! Din toate scenariile, cel mai plauzibil mi se pare cel conform caruia MM a plecat de la Steaua din considerente politice! L'am auzit in aceasta seara pe ciobanoid spunand "Stoiaca a facut o greseala foarte mare, a facut'o neintentionat, dar a trebuit sa plateasca..." Respect MM! Trebuie sa luam cumva atitudinte, trebuie sa scapam de ciobanoid!!!

Pacat ca a plecat!

altceva nu pot spune!

e mare pacat!

lucrurile bune pe care le-a facut la echipa intrec cu mult lucrurile rele.

si eu l-as fi pocnit pe acel om care ii tot injura pe Dica si pe Zenga.

mare pacat!

dintre toti oamenii de la conducerea clubului(si aici includ si antrenorii) era singurul care merita la Steaua

sper sa nu pice si transferul lui Neaga

sper sa nu pice si transferul lui Neaga
Acum sincer tu in locul lui Neaga ai mai veni in conditiile demne de PRM de la club?

Macar de-ar fi asta cel mai mare rau din cate vor urma...

Fedora

eu sper totusi sa vina pentru noi si pentru tot ceea ce e Steaua

dar trebuie sa recunosc ca eu in locul lui as avea mari probleme in a lua o decizie

mai ales ca Neaga a fost cam aruncat pe usa din spate de becalii si a si primit cateva ocari in drumul spre aeroport de la magnificul nostru patron - fost razboinic al luminii- viitor presedinte al galaxiei

Nu ar fi deloc o mare surpriza ca omul sa-si desfaca acolo contractul iar odata ajuns in tara, Becali sa-l expedieze inapoi la sfaturile lui Dragomir, Hagi sau Olaroiu. Chiar deloc nu m-ar surprinde asta.

din cate vad eu Neaga e dorit si la Timisoara

ar fi mare pacat sa ratam acest transfer!!!

Toata povestea cu blatul de la cj este o inventie menita sa ne discrediteze dar care pare sa ne avantajeze, iar despre celebra greseala pe care dl Becali afirma ca am comis-o voi vb intr-o conf de presa dupa finalul sezonului, prezentand documente.

In alta ordine de idei, va rog sa nu uitati ca a juca 2 sezoane consecutiv in Liga reprezinta o performanta formidabila. In concluzie, va rog, chiar daca nu mai am nicio calitate oficiala, sa lasati deoparte nemultumirile si sa fiti langa baieti. Daca batem la Urziceni, Liga e aproape!

MM Stoica

Nu vreau sa par copil, dar chiar nu este nici o sansa de revenire la Steaua? Sincer stau si ma gandesc ca in acest moment nu exista om mai potrivit pentru aceasta functie; pentru mine a fost un soc demisia/demiterea...Se dau nume prin presa Gino Iorgulescu, Hagi, Popescu etc. ... Cine cunoaste mai bine in acest moment probleme clubului? Cine cunoaste echipa mai bine? Cine are proiecte de viitor? Cine este alaturi de suporteri? Cine se bate cu toata lumea la TV pentru Steaua? Eu cred ca dintre toti cei enumerati mai sus raspunsul este MM...

Nu stiu...nu prea am idei/forta/putere sa comentez acest subiect, citesc forumul zilnic dar tot nu am putut comenta, insa acum cand am vazut mesajul tau, am simtit nevoia sa ma descarc... Este un final de sezon urat...la care sincer nu ma asteptam...

MM nu cred ca sunt primul care iti spune : Capul sus si fi tare, esti capabil si ii poti demonstra lui Gigi ca a facut o mare greseala...sper insa sa nu ii demonstrezi printr'o functie la un club...foarte rival noua (ceva in provincie mi se pare ok, in capitala ...stii la ce ma refer :) nu prea mai este ok)

Eu inca sper intr'o revenire la Steaua !

We are the champions... And we'll keep on fighting till the end !

Toata povestea cu blatul de la cj este o inventie menita sa ne discrediteze dar care pare sa ne avantajeze, iar despre celebra greseala pe care dl Becali afirma ca am comis-o voi vb intr-o conf de presa dupa finalul sezonului, prezentand documente.

In alta ordine de idei, va rog sa nu uitati ca a juca 2 sezoane consecutiv in Liga reprezinta o performanta formidabila. In concluzie, va rog, chiar daca nu mai am nicio calitate oficiala, sa lasati deoparte nemultumirile si sa fiti langa baieti. Daca batem la Urziceni, Liga e aproape!

MM Stoica

MM, iti doresc succes la Vaslui sau la orice alta echipa te vei duce... de cand s-a retras Laca in 2000 n-am mai suferit atat de mult la plecarea unui stelist din club!!!

Pacat ca i-ai luat apararea lui Oli atata timp (mai ales in privinta lui Carlos pentru care si-a dat si el acceptul). Trebuia explicat presei atunci ca vina se imparte la 3 in mod egal, incluzandu-l si pe antrenorul de portari... Oricum, Oli n-are notiuni de onoare si demnitate!

Respect pentru performante, cred ca peste cativa ani, cand toate acestea vor fi "povesti din folclorul tribunei" o sa se vorbeasca despre "perioada MM Stoica" si succesele de atunci!!! Ai un procentaj de peste 80% transferuri reusite si asta e enorm in conditiile in care erai singurul scouter...

Ramai cu bine, Stelistule si Fruntea Sus!!!

atata timp cat nu o sa fie cineva interesat sa devina finantatorul Stelei si sa lupte pentru a se intampla acest lucru, o sa fie cam greu sa-l inlaturam pe "luminita oilor" de la club.

legat de protestele noastre; doar stim ca are obrazul gros si raspunsul lui la nemultumirile si strigatele noastre ar fi: "huligani dom'le! citeste, socoteste si stie vorbeste, da' tot huligani este! eu am har de sus sa va conduc pe toti! inclusiv imaginea lu' ionel din deal a crescut de cand tine cu Steaua... evident din cauza mea! cine nu face cum zice eu, este hahalere!"

ideea cu protestu' e una buna. sa mergem toti la "palatul imperial al luminatului" si pana la alegeri sa-i tot reamintim: "nu te votez!"

mandru ca sunt stelist

In concluzie, va rog, chiar daca nu mai am nicio calitate oficiala, sa lasati deoparte nemultumirile si sa fiti langa baieti. Daca batem la Urziceni, Liga e aproape!

Domnule Stoica, realizati ca suntem pusi in situatia de a incuraja o echipa cu care nu ne mai identificam ? S-a ales praful de tot ce a fost vreodata Steaua, clubul care va avea sediul acasa la George Becali nu ne mai aduce aminte prin nimic de ce a fost candva, cu exceptia numelui. Nu e vorba de rezultate, e vorba de imagine, de scopuri, si asa mai departe. E aproape imposibil pentru un stelist sa nu-si sustina echipa, insa nu avem nevoie de un club de propaganda politica, de o conducere care sa atraga tiganii din Ferentari si nevoiasii din Vadu Rosca. Avem nevoie de oameni inteligenti, care sa inteleaga si sa promoveze ADEVARATELE valori steliste: onoarea, spiritul de lupta si sacrificiu, curajul, respectul. Avem nevoie de o conducere care sa constientizeze ca indiferent de situatia juridica Steaua este si va fi mereu clubul Armatei Romane !

Peste tot vad regrete, lacrimi si pareri de rau la adresa plecarii lui MM. eu nu stiu de ce, dar pe mine nu ma incearca astfel de sentimente. Ma lasa rece total demisia/demiterea lui MM. Poate pentru ca m-am plictisit de figura/figurile lui, sau poate pentru ca as vrea sa vad cum poate fi altfel. Cum poate functiona acest club fara MM la conducere.

A facut lucruri foarte bune la Steaua, a avut o activitate excelenta in anumite momente. A fost aproape de jucatori si i-a sustinut in momentele grele. Dar a avut si esecuri. Greseli manageriale, transferuri ratate, comportament isteric si care depasea limitele bunului simt. Si daca ar fi sa pun in balant cele doua extreme nu stiu care ar cantari mai mult sau mai putin.

Deci, multumesc MM pentru ce ai facut bun, sa-ti fie rusine pentru ce ai facut rau.

Regele a murit, traiasca regele!

Domnule Stoica, realizati ca suntem pusi in situatia de a incuraja o echipa cu care nu ne mai identificam ? S-a ales praful de tot ce a fost vreodata Steaua, clubul care va avea sediul acasa la George Becali nu ne mai aduce aminte prin nimic de ce a fost candva, cu exceptia numelui. Nu e vorba de rezultate, e vorba de imagine, de scopuri, si asa mai departe. E aproape imposibil pentru un stelist sa nu-si sustina echipa, insa nu avem nevoie de un club de propaganda politica, de o conducere care sa atraga tiganii din Ferentari si nevoiasii din Vadu Rosca. Avem nevoie de oameni inteligenti, care sa inteleaga si sa promoveze ADEVARATELE valori steliste: onoarea, spiritul de lupta si sacrificiu, curajul, respectul. Avem nevoie de o conducere care sa constientizeze ca indiferent de situatia juridica Steaua este si va fi mereu clubul Armatei Romane !

Si oare nu trebuie ca noi, cei care am mai ramas si care ne dam seama de aceste lucruri, sa fim alaturi de Steaua, pentru ca aceste valori si idei sa nu piara? Eu cred ca da!

Dar de ce nu vorbesti acum MM? De ce se baga meru aceeas placa cu "la sfarsitul sezonului" .MM Stoica ai fost cancerul din curtea Stelei .Ai reusit sa speli capul unui numar considerabil de stelisti ,iar cei ce nu au inghitit celebrele tare tampenii cu autobaza , europa ,campionat , cupa loser, Protasov nu-i antrnor, samd au plecat din stadion scarbiti de atitudinea ta flegmatica .Te-ai uitat prin tribune sa vezi ce specimene au aparut printre noi ?? Aia sunt suporterii tai si ai lui Gigi ! Ai fost esti si vei fi o RUSINE ! Explica-mi si mie ce a insemnat bataia aia de joc cu biletele din LC ? De ce am un rahat de abonament cat o hartie igenica ? De ce nu am o parcare calumea in fata stadionului ? De ce a fost suspendat Ghencea dupa 3 luni si TU ai stat cu mainile in san ? De ce trebuie ca la fiecare meci sa fiu asaltat de vazatorii de seminte ? Unde erai MM cand au fost ridicati si batuti baietii aia care afisasera mesaje atigigi ? Iti spun eu TU palmuiai alt suporter in tribuna ! De ce bagai bai ordinarul fitile acum cateva saptamini intre Nord si Sud ? Stii CVul lui Bolborea ? Ce cauta asta si Raducan junior la Steaua ? Ce cauta MM ? ce ai cautat Tu la Steaua , MM ??? MM Stoica pentu ce icu capul pe umeri tu si ciobanul veti fi pata neagra din istoria Stelei !

PS: Pana la urma eu pe stadionul carei echipe merg acum ? al Stelei Crestine sau Militare ? Sa stiu daca la anul il mai intretin pe cioban

Peste tot vad regrete, lacrimi si pareri de rau la adresa plecarii lui MM. eu nu stiu de ce, dar pe mine nu ma incearca astfel de sentimente. Ma lasa rece total demisia/demiterea lui MM. Poate pentru ca m-am plictisit de figura/figurile lui, sau poate pentru ca as vrea sa vad cum poate fi altfel. Cum poate functiona acest club fara MM la conducere.

A facut lucruri foarte bune la Steaua, a avut o activitate excelenta in anumite momente. A fost aproape de jucatori si i-a sustinut in momentele grele. Dar a avut si esecuri. Greseli manageriale, transferuri ratate, comportament isteric si care depasea limitele bunului simt. Si daca ar fi sa pun in balant cele doua extreme nu stiu care ar cantari mai mult sau mai putin.

Deci, multumesc MM pentru ce ai facut bun, sa-ti fie rusine pentru ce ai facut rau.

Regele a murit, traiasca regele!

pai hai sa calculam

a castigat 2 campionate si o supercupa in tara in 3 ani

a dus echipa in CL

a dus echipa in grupele cupei UEFA(acum 3 ani lucrul asta ni se parea imposibil.trebuie sa recunoasteti)

a dus echipa de 3 ori consecutiv in primavara europeana

a dus echipa intr-o semifinala de Cupa UEFA

a facut o echipa care sa le dea batai de cap granzilor din fotbalul european(valencia,dynamo kiew,lens,Betis)

a adus nenumarati jucatori foarte importanti pentru echipa:Dica,Cernea,Bostina,Ghionea, Petre Marin,Ochirosii,Cristocea,Nicolita,Iacob si nu stiu dar poate si pe Badea si s-a implicat in transferul lui Thereau

este parerea mea: Elton are valoare de Steaua si merita la Steaua iar Stoica e un geniu daca l-a transferat pe acest jucator de 21 de ani

s-a implicat in modernizarea clubului(tot de la revista clubului pana la centrele de copii si juniori)

si lucruri rele:

a negociat aducerea lui Carlos.atentie! am spus a negociat.pentru cei care stiu Olaroiu se dadea mare ca el l-a vazut pe Carlos la TV Sport cum juca si ca i-a dat telefon lui Vasile Iordache sa se uite si el.deci aducerea lui Carlos a fost ideea lui Olaroiu.La fel ca si aducerea lui Thereau(ca sa nu zic numai lucruri rele)

l-a adus pe Saban-mie imi pare rau ca israelianul nu joaca.a jucat prea putin pentru Steaua.eu l-am vazut jucand in meciul franta - israel si Henry nu a miscat in acel meci

Andrey-imi pare rau pentru acest baiat.pare un baiat de treaba dar e cam ghionionist.a jucat prea putin ca sa fie pus la "transferuri nereusite".calitati are.doar ca nu a avut noroc.

in legatura cu norocul.parca vad ca pleaca de la Steaua la vreo echipa din Brazilia si in 2-3 ani e portar la nationala

Coman nu a fost adus de Stoica

a fost adus de becalii care ,daca tineti minte, din vb lui Iancu, "are vise erotice daca crede ca il ia pe Coman"

a lovit un pseudosuporter care venea la stadion doar ca sa injure echipa si mai ales pe Dica si Zenga.ce stelist adevarat nu ar face la fel?

parerea mea e ca lucrurile bune cantaresc mai mult decat cele rele

pacat ca a plecat Stoica!

pai hai sa calculam

a castigat 2 campionate si o supercupa in tara in 3 ani

a dus echipa in CL

a dus echipa in grupele cupei UEFA(acum 3 ani lucrul asta ni se parea imposibil.trebuie sa recunoasteti)

a dus echipa de 3 ori consecutiv in primavara europeana

a dus echipa intr-o semifinala de Cupa UEFA

a facut o echipa care sa le dea batai de cap granzilor din fotbalul european(valencia,dynamo kiew,lens,Betis)

a adus nenumarati jucatori foarte importanti pentru echipa:Dica,Cernea,Bostina,Ghionea, Petre Marin,Ochirosii,Cristocea,Nicolita,Iacob si nu stiu dar poate si pe Badea si s-a implicat in transferul lui Thereau

este parerea mea: Elton are valoare de Steaua si merita la Steaua iar Stoica e un geniu daca l-a transferat pe acest jucator de 21 de ani

s-a implicat in modernizarea clubului(tot de la revista clubului pana la centrele de copii si juniori)

Ne imbatam cu apa rece daca afirmam ca MM a facut acele performante. Ca a fost la club in perioada in care ele s-au realizat e altceva. Dar eu stiu ca acele performante le-a obtinut Iacob, Dica sau Goian prin golurile marcate, Nicolita prin faptul ca si-a dat sufletul pe teren. Radoi pentru ca a condus echipa din teren cum nu se poate mai bine... Ei au facut aceste performante. Pentru ca daca tu zici ca MM a realizat asta, inseamna ca de fapt Becali a realizat astea, pentru ca el a cumparat jucatorii, el l-a angajat pe MM el a luat deciziile majore la club. si nu cred ca cineva vrea ca sa spuna asa ceva, care sa-i puna coroana cu lauri ciobanului pe cap.

MM a adus jucatori buni, dar a avut si rateuri. Si faptul ca a adus jucatori buni nu se datoreaza doar istetimii lui. Oricine ar fi avut la dispozitie 4 milioane de euro putea aduce astfel de jucatori la echipa. Nu e greu, nu-ti trebuie multa scoala sa faci asta. O puteam face si eu si tu si Argaseala si ingrijitorul gazonului. La politia si la fotbal ne pricepem toti. Si toti cei care iubim fotbalul recunoastem care este un jucator bun si care nu. Si la banii care s-au bagat in jucatorii de la Steaua in ultimii ani, erau multi care ar fi facut o echipa si mai buna.

Asa ca MM, cu parere de rau, are doar meritul ca a aparat prin toate mijloacele clubul, jucatorii si echipa. In rest.... foarte putine merite.

Yoyoyoi

fara suparare

dar acei jucatori pe cere i-ai enumerat: Iacob,Dica,Nicolita au fost adusi de Stoica

si daca tu crezi ca becalii se pricepe la fotbal si ca i-ar fi adus si daca nu era Stoica atunci tu te imbeti cu apa rece

sa nu uitam ca Dica era la un pas de Dinamo.Iacob a fsot adus liber de contract iar Nicolita,daca nu se misca Stoica destul de repede nu cred ca mai pleca de la Timisoara

si inca ceva: Zenga si Protasov au fost adusi de Stoica

nu cred ca altcineva in locul lui i-ar fi adus pe cei 2.probabil ca altcineva ar fi adus un antrenor roman care ar fi avut ca obiectiv doar campionatul.asta e adevarul

Dar de ce nu vorbesti acum MM? De ce se baga meru aceeas placa cu "la sfarsitul sezonului" .MM Stoica ai fost cancerul din curtea Stelei .Ai reusit sa speli capul unui numar considerabil de stelisti ,iar cei ce nu au inghitit celebrele tare tampenii cu autobaza , europa ,campionat , cupa loser, Protasov nu-i antrnor, samd au plecat din stadion scarbiti de atitudinea ta flegmatica .Te-ai uitat prin tribune sa vezi ce specimene au aparut printre noi ?? Aia sunt suporterii tai si ai lui Gigi ! Ai fost esti si vei fi o RUSINE ! Explica-mi si mie ce a insemnat bataia aia de joc cu biletele din LC ? De ce am un rahat de abonament cat o hartie igenica ? De ce nu am o parcare calumea in fata stadionului ? De ce a fost suspendat Ghencea dupa 3 luni si TU ai stat cu mainile in san ? De ce trebuie ca la fiecare meci sa fiu asaltat de vazatorii de seminte ? Unde erai MM cand au fost ridicati si batuti baietii aia care afisasera mesaje atigigi ? Iti spun eu TU palmuiai alt suporter in tribuna ! De ce bagai bai ordinarul fitile acum cateva saptamini intre Nord si Sud ? Stii CVul lui Bolborea ? Ce cauta asta si Raducan junior la Steaua ? Ce cauta MM ? ce ai cautat Tu la Steaua , MM ??? MM Stoica pentu ce icu capul pe umeri tu si ciobanul veti fi pata neagra din istoria Stelei !

PS: Pana la urma eu pe stadionul carei echipe merg acum ? al Stelei Crestine sau Militare ? Sa stiu daca la anul il mai intretin pe cioban

in sfarsit un om care gandeste cu adevarat. nu-l condamn in totalitate pe MM dar nici nu il ridic in slavi. Si sa mai zic o chestie ...ca nimeni nu este de neinlocuit.

Pai stai asa ca eu n-am zis ca GG i-ar fi adus. Am zis doar ca ce a facut MM cu acei bani putea face orice alt manager. In plus MM nu a adus pe nimeni fara acceptul lui GG. Asta a recunoscut si el acum. Faptul ca i-a adus pe acei jucatori nu inseamna ca acopera greselile cu alte transferuri.

Fara a continua o polemica fara obiectiv, spun ca pe mine ma lasa rece ca a plecat.... Peste 5 ani sau 10 ani, cand vom avea alti si alti manageri, vom vedea ca MM a fost ceva efemer la Steaua.

Pai stai asa ca eu n-am zis ca GG i-ar fi adus. Am zis doar ca ce a facut MM cu acei bani putea face orice alt manager.
Asa cui faceam si eu, insa vezi nu m-am gandit... Uite ca el a facut si poate ca alt manager nu ar fi facut mutarile astea.

MM Stoica

Da in sporterul ala dece ai dat mah??Daca eram in locul lui muream cu tine si cu toti bodyguarzii tai de gat,te credeai Dumnezeu nu??Cu sudu ce ai avut mah???Nu erai pe viata la Steaua???Iti dai seama ce rad copiii aia huligani de tine??

Nu sti ce inseamna Steaua,si tu si ciobanu ala infect ati distrus aceasta echipa,ati transformat-o intr-un bun comercial,ati distrus un club glorios.A ajuns sa existe numai Steaua lui Becali sau a lui MM Stoica.Steaua nu a fost si nici nu va fi niciodata a voastra mah,ci a celor pe care i-ai indepartat tu si cu ciobanu ala...a fostelor glorii,a stelistilor adevarati si in primul rand a suporterilor.Steaua SUNTEM NOI!!

Unul a plecat,mai trebuie sa plece 2 si putem sa incepem o noua era.

Te-au transformat astia in martir,cred ca e cel mai bun lucru care putea sa se intample pentru tine,bucura-te de el si de natura ipocrita a oamenilor,care isi schimba parerea dupa o zi pe alta.

Acum rad eu de tine MM,cum radeai tu in fata suporterilor si iti aratai suprematia,si cand iti spuneam toti(si e valabil si pentru cioban)VOI O SA PLECATI,O SA DISPARETI,DAR NOI VOM AICI,MEREU AICI,INDIFERENT CE SE VA INTAMPLA.Steaua SUNTEM NOI!

Sign in to follow this  
Followers 0