Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Dinamo 2 - 4 (0 - 3)

398 posts in this topic

Miercuri, 4 aprilie 2007, incepand cu ora12:00, se vor pune in vanzare biletele pentru meciul Steaua - Dinamo de pe 7 aprilie, ora 19:00. Acestea vor fi vandute numai la cele 7 case de bilete de la Stadionul “Steaua”. Fiecare spectator are dreptul sa cumpere un numar maxim de 4 bilete. Vanzarea biletelor va fi supravegheata de reprezentanti ai Jandarmeriei si Politiei.

Suporterii echipei Dinamo vor avea acces doar in sectoarele rezervate din peluza a II-a numai pe baza biletelor ce vor fi distribuite de clubul din Sos. Stefan cel Mare.

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

Peluze: 10 RON

Tribuna a II-a: 15 RON

Tribuna I: 30 RON

Tribuna 0: 50 RON

Fotolii: 150 RON

1.Vine galeria la meci?

2.Dupa parerea voastra care-i echipa ideala ce o putem alinia datorita accidentarilor si suspendarilor?

3.Daca-i batem si pe spurcati voi simti ca ma nasc a doua oara! :P

4.Haideee STEAAAAAAAAAAAUAAAAAAAA!

Se prezinta sau nu galeria ca sa stim si noi unde luam bilete ca maine se pun in vanzare si as vrea sa-mi iau la peluza dar daca nu se prezinta galeria nu are rost!

Eu oricum iau bilet pt orice eventualitate :D Acum sa vedem ce o sa se hotarasca. Au un mare noroc spurcatii astia avand in vedere accidentarile si suspendarile jucatorilor nostri. Fie ca adevarata campioana sa castige!

fularsteaua2

sa credeti pana la final! Dinamo nu e ceea ce vi s-a tot spus in retur! cate meciuri ar fi putut ei castiga pe final?! legea compensatiei e valabila pe orice front...sufocati-i in Ghencea, si dupa ce-or sa ramna 9 puncte, presiunea maxima va fi pe ei! voi v-ati facut datoria, baieti, chiar daca in tur concentrarea a fost punctul slab!!! bateti Dinamo, si chiar daca nu credeti, titlul poate veni de la sine!!! voi sa credeti si nimic nu va mai sta in fata, valoarea voastra e mult peste a pseudo-adversarilor, deveniti peste noapte regi!!!!! mandria, orgoliul, valoarea, blazonul, istoria, toate va recomanda ca fiind cei mai indreptati sa credeti!!! spre 24 alaturi de noi!!!!!!!!!

PS:NU SUNT UN OPTIMIST INCURABIL, SI SUNT PREGATIT SI DE UN ESEC, ATAT CA SIMT MAI PRESUS RATIUNE; ASTA MI SE INTAMPLA RAR, DAR CAND SE INTAMPLA ARAREORI MAI INSEL...

Motto: Cine a pierdut increderea, nu mai are ce pierde.

I. KANT

"Vom fi în peluzã"

Rãzvan Rotaru, Dan Udrea

Suporterii steliști anunțã cã vor reveni la meciurile echipei campioane și îi vor susține pe roș-albaștrii în derby-ul cu Dinamo. Dupã meciul de la Constanța, unde Steaua a terminat la egalitate, 1-1, suporterii roș-albaștrilor au rãbufnit la adresa jucãtorilor. "Nu ne meritați și nu venim la urmãtoarele meciuri", au spus ei, deranjați și de declarațiile lui Gigi Becali, care le-a transmis sã rãmînã acasã: "Mai bine sã stea în banca lor decît sã vinã sã facã nenorociri pe stadion ca sã plãtesc eu apoi de pe urma lor!".

Fanii nu au însoțit echipa în deplasarea de la Craiova, cînd Steaua a jucat cu FC Argeș (2-0), și au refuzat sã vinã la derby-ul de duminicã din Giulești (2-3). Dupã victoria împotriva rivalilor de lîngã Podul Grant, fanii echipei campioane au revenit la sentimente mai bune fațã de elevii lui Cosmin Olãroiu și anunțã cã vor fi prezenți în tribune la meciul de sîmbãtã seara, împotriva lui Dinamo.

"Vom fi în peluzã sã ne susținem favoriții. Am încercat sã tragem un semnal de alarmã și sper cã ne-am atins scopul prin neprezentarea la cele douã meciuri. Urmeazã derby-ul campionatului și nu avem cum sã nu fim în tribune. Îi vom încuraja pe bãieți din primul și pînã în ultimul minut de joc", a declarat unul dintre liderii galeriei campioanei.

"Meciul cu Rapid l-am jucat și pentru suporteri și îi așteptãm sîmbãtã searã sã vinã în numãr cît mai mare în Ghencea"

Bãnel Nicolițã

"Sper cã suporterilor noștri le-a trecut supãrarea și vor crea o atmosferã extraordinarã la derby-ul cu Dinamo"

Dorin Goian

4 aprilie 2007

SA MERGEM CU TOTII, SA SUSTINEM ECHIPA!!! LASATI-L PE Becali, NOI AVEM TREABA NOASTRA: SA IUBIM ECHIPA

LASATI-L PE Becali, NOI AVEM TREABA NOASTRA: SA IUBIM ECHIPA

100% CORECT !!!

Daca batem dinamu...nu-mi mai trebuie altceva!Sper ca sambata sa asist la o victorie a Stelei! :wink:

Sper ca informatia sa fie adevarata, sa umplem stadionul !! Nu lasati picior de spurcat pe stadion, rupeti tot ce va sta in cale :twisted: ii nimicim si in teren si in tribune. :twisted:

Sper ca informatia sa fie adevarata, sa umplem stadionul !! Nu lasati picior de spurcat pe stadion, rupeti tot ce va sta in cale  :twisted:  ii nimicim si in teren si in tribune.  :twisted:

Adevarul e ca n-am mai batut un chien de vreo doi ani! Ar fi timpul! :lol: Macar sa dau foc la niste fulare...si sunt multumit!

FORZA Steaua!MEREU SUPERIORI! :D

Vreau si eu bilet la Peluza Nord... care poate sa faca rost..ca am ajuns azi la ora 14:00 si nu mai aveau bilete..si cica sambata mai baga dar cine stie :|:|:|..cine ma poate ajuta prv. sau sa raspunda aici! Multumesc anticipat!

Miercuri, 4 aprilie 2007, incepand cu ora12:00, se vor pune in vanzare biletele pentru meciul Steaua -  Dinamo de pe 7 aprilie, ora 19:00. Acestea vor fi vandute numai la cele 7 case de bilete de la Stadionul “Steaua”. Fiecare spectator are dreptul sa cumpere un numar maxim de 4 bilete. Vanzarea biletelor va fi supravegheata de reprezentanti ai Jandarmeriei si Politiei.

Suporterii echipei Dinamo vor avea acces doar in sectoarele rezervate din peluza a II-a numai pe baza biletelor ce vor fi distribuite de clubul din Sos. Stefan cel Mare.

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

Peluze: 10 RON

Tribuna a II-a: 15 RON

Tribuna I: 30 RON

Tribuna 0: 50 RON

Fotolii: 150 RON

Ce 4 bilete?..ca ziceau unii ade acolo ca au luat bisnitarii cate 10 bilete la 120 ron si jandarmii aia visau..adica pentru ce erau acolo ca doar nu ne luam la bataie intre noi...organizare frate!

Am venit din Ghencea...am ajuns acolo pe la 3...si au zis ca nu mai sunt bilete la Peluza II.

Nu-mi dau seama cum...poate se mai pun in vanzare si maine...dar asa am fost obligat sa iau la Peluza I ;)

Bafta all ne vedem la meci!

Stiam ca Steaua o sa bata Rapidu'....de ce nu si pe Dinamo? Steaua e o echipa foarte buna, cea mai buna.... :wink:

Am dovedit asta....singurul lucru care strica la Steaua e Olaroiu ;)

Ia niste decizii....~X( in fine....FORZA Steaua PANA LA MOARTE!

Ar trebui lasati dinamovistii sa joace in UCL pe Ghencea( daca se califica pentru ca ia Liverpool UCL >:) ) pentru ca la fiecare meci ar fi in tribuna cel putin 10 mii de fani care ar tine cu echipa adversa>:).....sa le treaca de jucat in Ghencea plus ca as cere in locul lu Gigi ceva bani ca si chirie....oricum Steaua-Dinamo 3-1 scor corect;;)

salut,

Sper sa nu deranjez, insa as avea nevoie de un assist...

O sa ma autoexilez pentru o saptamana la Bibione si tocmai atunci se joaca Steaua-Dinamo, meci pe care n-as vrea sa-l pierd.

Poate imi sugeratzi unde as gasi o locatie (bar, crisma, etc) cu satelit RO, asa pe o raza de 40-50 km.

Mersi fain, bajuvarul

Directorul executiv al clubului Dinamo, Cristi Borcea, a declarat la TV Sport că este nemulţumit de numărul de 1.200 de bilete, care a fost alocat de conducerea Stelei suporterilor dinamovişti, pentru derby-ul de sâmbătă

"Mă surprinde. Am primit cinci la sută din capacitatea stadionului şi trebuiau să ne dea zece la sută, aşa cum le-am dat noi la meciul din tur. Nu e normal. În regulament e stipulat între cinci şi zece la sută, dar noi le-am dat 1.200 de bilete la un stadion de 12.000 de locuri, iar ei ne dau 1.200 de bilete la un stadion de 30.000 de locuri", a spus Borcea.

sursa: prosport

Si alea 1200 sunt prea multe... Sau cainii au tendinte masochiste? :twisted:

Nu pierde Gigi de Paste vreun meci.. mai ales cu Dinamo.

Patronul campioanei este de pãrere cã echipa sa nu are cum sã piardã derby-ul cu Dinamo, programat pe data de 7 aprilie, pe stadionul din Bulevardul Ghencea. "Meciul cu Dinamo se va juca în Sâmbãta Mare așa ca nu am nici un fel de emoții. Nu are cum sa mã bata pe mine Dinamo chiar în Sâmbãta Mare. Daca vom învinge, atunci problema locului al doilea este rezolvatã în proporție de 80%", a declarat Gigi Becali.

stelisti. ro

Hehe, se pare ca l-am anticipat pe nea Gigi :D

Nicolae Dică şi Daniel Opriţa vor fi prezenţi la meciul Steaua - Dinamo. Cei doi vor reveni în România, încheind perioada de recuperare de la Bologna. "Nicu şi Dinel vin în ţară de Sărbători şi vor urma aici ultima fază a terapiei. Au scăpat de coşmarul Bologna!", a spus Cătălin Necula în Ziarul.

Opriţa va reveni astăzi în ţară, iar Dică va ajunge vineri la Bucureşti.

sursa: stelisti.ro

In sfarsit ACASA! :wink:

Atmosfera de la meci ii va face sa isi doreasca sa reintre cat mai repede pe gazon. Sper sa fie amandoi apti de joc la meciul cu Poli din Cupa.

In saptamana mare s-au gasit sa fure Steaua?? Nimic nu ramane neplatit ... desi se vede clar cum Ganea sare cu picioarele pe Goian, comisia nu a vrut sa anuleze galbenul incorect acordat stelistului... oare de ce? Ca sa nu joace cu spurcatii! Chiar si asa vom castiga!

Steaua-VICTORIE!

Retragerea cartonasului galben nu i-ar fi cazut prea bine arbitrului Lubos Michel, intrucat o astfel de decizie ar fi pus la indoiala modul in care acesta a arbitrat partida. Cu totii ne-am fi dorit ca Goian sa fie prezent in teren la meciul cu Dinamo dar asta este situatia si trebuie sa o acceptam.

Daca vom putea pune pe Radoi si Ghionea cred ca va iesi bine... Sper :roll:

Faptul ca se insista atat de mult pe anularea cartonasului ma face sa cred ca unul din cei doi (Radoi/Ghionea) nu va putea fi recuperat pana la ora meciului.

Valeriu Argăseală, directorul executiv al Stelei, a spus că nu înţelege de ce Comisia de Disciplină a FRF nu a acceptat memoriul privind anularea cartonaşului galben primit de jucătorul Dorin Goian în partida cu Rapid, şi a anunţat că gruparea stelistă va face apel.

"Eram convinşi că o să se aprobe memoriul nostru, pentru că există şi practică, şi instrumente la îndemână pentru a se face asta. Dar, în acest moment, membrii Comisiei nu au avut voinţă sau altceva i-a oprit să aplice regulamentul. Noi am adus proba video, dar cred că altele au fost motivele care au dus la respingerea memoriului", a spus Argăseală, la ieşirea de la şedinţa Comisiei de Disciplină.

Oficialul stelist a precizat că au existat alte cinci cazuri în care un memoriu similar a fost acceptat. "Există, de asemenea, un regulament disciplinar în România care prevede obligativitatea tuturor comisiilor de a se supune regulamentelor FIFA, iar regulamentul FIFA, articolul 84, prevede că orice comisie are dreptul să rectifice erorile arbitrilor. Iar la Goian a fost clar o eroare de arbitraj şi nu văd de ce nu s-a luat în considerare memoriul nostru", a mai spus Argăseală.

sursa: prosport

Sa asteptam apelul... Poate...

Totusi si Bogdan4Steaua are dreptate...

sant increzator in baieti, pt ca au de luat o revansa dupa acel blat, marca Dinamo.

ii vom ecarisa pe caini!

sa fim cat frunza si iarba sambata! sa dezlantuiam iadul ros/albastru asupra javrelor urduroase ce nu vor aduna mai mult de 10 puncte in acest retur.

Mirel RUPETI CAINII!

HAI Steaua!!!

ps. pacat ca nu joaca Cyril.

Ar trebui lasati spurcatii sa joace in UCL pe Ghencea( daca se califica pentru ca ia Liverpool UCL >:) ) pentru ca la fiecare meci ar fi in tribuna cel putin 10 mii de fani care ar tine cu echipa adversa>:).....sa le treaca de jucat in Ghencea plus ca as cere in locul lu Gigi ceva bani ca si chirie....oricum Steaua-Dinamo 3-1 scor corect;;)

daca preturile biletelor vor fi similare cu cele pe care le-am avut noi vreau sa ii vad si eu pe aia 10 000 care dau banii sa ii injure pe Dinamo.

Sign in to follow this  
Followers 0