Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Dinamo 2 - 4 (0 - 3)

398 posts in this topic

Si zicea Jiji ca nu-l lasa Dumnezeu fara sa castige in seara invierii.. :evil: 8O Oricum eu zic ca a fost si ghinion..am avut faze pe care nu am stiut sa le finalizam...pacat!

Mai intai de orice, felicitari Dinamo. De data asta ne-au batut pe merit, nimic de zis in privinta asta. Diferenta a fost facuta de jocul execrabil in aparare si de inspiratia lui Lobont.

Azi am primit o portie din propria noastra doctorie : statul la cutie si intepatul pe contraatac. Dinamo a speculat foarte bine toate prostiile pe care le-a facut apararea noastra. In cap cu marele Radoi, care ne-a aratat in seara asta de ce a ramas la Steaua si n-a plecat prin alte zari. Paradoxal, atacul n-a mers rau, am avut ceva ocazii, dar am ratat cat pentru 5 meciuri. Elton a jucat bine si a aratat de mai multe ori ca face toti banii.

Dupa asa meci, nu mai ramane decat sa tragem concluziile pentru sezonul urmator :

1) Bostina, Lovin, Paraschiv, Saban, out. Dispareti incontro vedeti cu ochii.

2) Ochirosii titular restu sezonului, ca nu mai avem ce pierde. CFR-ul deja are 5 puncte avans, iar sansele noastre la CL sunt deja mici. Mai bine rulam un jucator promitator decat sa-l mai vad pe panarama de Bostina pe teren.

3) Oli tata, multumim pentru cat ai facut, dar e clar de ce ti-a zis Jabba antrenor de locul 3-4. Accepta situatia si pleaca te rugam, cat ne mai putem desparti politicos.

4) Domnu' MMincinos, poate la vara aducem si noi niste jucatori valorosi. Pricepeti ? Nu jucatori ieftini, ci valorosi.

In rest, sarbatori fericite si nu va amarati prea tare. E doar un meci, vor mai fi si altele.

aici si acum s-a vazut adevarata valoare a antrenorului de locurile 3-4"marele antrenor al anului 2006"Oli,a jucatorilor actuali ai Stelei si s-a mai vazut cat il ajuta D-zeu pe fatarnicul si falsul Gigi.s-a mai vazut cum a fost rasplatita aroganta,prostia si falsul atasament(asta a venit la Steaua numai pentru bani) a "memenegerului"MM Stoica.si daca nu se scapa de aceste capuse,mancatori de c.c.t MM si Oli,si a jucatorilor care n-au nici-o legatura cu Steaua,nu vor ajunge nici in UEFA.accidentarile si celelalte pretexte nu sunt o scuza pentru jocul prost si antrenamentele proaste care sunt la Steaua.s-a vazut clar ca nu meritau sa castige cu rapidul,acele declaratii a lui MM s-au dovedit niste baliverne,dar omul saracul altceva nu stie,decat sa instige la violenta,sa i-a la misto pe oricine,sa se ia aiurea de fostele glorii ale Stelei,si multe altele,DECI ...Steaua HABAR NU ARE SA ATACE,EI II PLACE SA STEA IN APARARE,DAR SI AICI ARE CARENTE,ASA CA...LASA-NE,LASA-NE,Oli SI CU MM.AM TINUT,SI AM FOST STELIST PANA AU VENIT LA ACEASTA FRUMOASA ECHIPA ACESTE SPECIMENE GEN:Gigi,Stoica,Oli,ETC.NICI NU MAI AU CURAJ SA DEA VREO DECLARATIE IN DIRECT ACESTE INSECTE,IN LOC SA STEIE IN BANCA LOR PE EI II INTERESAU TABARA ADVERSA,DECLARATII INSTIGATOARE LA VIOLENTE...LUARE LA MISTO...S-A vazut CA PANA LA URMA TOT PROSTII AU DE SUFERIT.SI PANA LA URMA OR SA AIBA SI EI STADIONUL SUSPENDAT,DIN CAUZA UNORA CARE AU CARACTERUL LUI MM...SARACUL...

Si totusi...lor le-a iesit de minune la primele trei goluri (ce echipa nu lua macar doua din alea trei?) iar noua, desi am avut prezenta si spirit combinativ in jumatatea lor, ne-au stat in cale barele si reflexele Pisicii...Asa cum le-am tras-o rapidistilor asa ne-au tras-o astia acum.

Eu nu ma alatur celor care o sa injure din nou, acum, conducerea, antrenorul si echipa. Asta e...

Important e sa invingem la Bistrita si la Cluj, altfel va fi deranj mare...

Forza Steaua!!!

Infrangerea asta mi se pare mai umilitoare si mai greu de suportat chiar si decat meciul retur cu Boro. 18 ani de istorie facuti praf intr-un singur meci...

Singurii, dar singurii care au aratat ca merita sa poarte tricoul Stelei azi au fost Badea, Ochirosii, Elton si Thereau. Pe Radoi il las deoparte -da, a gresit grav, insa tot el a strans din dinti ca sa joace in meciul asta-.

In ritmul asta, imi fac griji si pentru locul 3...

Sa nu fie nimeni suparat, azi Dinamo a avut contract cu zeita fortuna, sincer .......e Pastele si-i inteleg pe ai nostri, detasare, siguranta,entuziasm, ce mai.. erau 100% ca-i fac pe catei, dar e bine sa si lupti pentru asta........Gigi, D-zeu nu e stelist si nici macar roman, asa ca, e blasfemie sa crezi ca tine cu tine....Oli tata, imi pare rau pentru tine, dar mai bine pleaca tu, nu-l face pe Gigi sa-ti spuna "ba, pa, ne vedem peste 1-2 ani".....ceva infuzie de jucatori la vara, ca numai cu razboinicii astia nu mai facem fata.......

Forza Steaua......... :evil: :evil:

Deci clar...cred ca ma fac dinamovist...pana la urma ne-au facut de ras......si vom intra in UEFA si nu in Champions League..pacat :((:((:(( Rusine si in atac si in aparare :oops::oops::oops::oops:

Acum am venit de la meci...ce mai este de zis?Atmosfera a fost frumoasa,chiar si la 3-0 am fost de partea jucatorilor...4-2 e un scor dur,cu siguranta nemeritat,dar asta-i fotbalul...e pe goluri,din pacate...Ofensiv,am jucat bine,Elton si-a aratat clasa in cateva faze,Thereau a jucat si el binisor,ar mai fi Nicolita...in opozitie,Radoi a fost cel care m-a dezamgit cel mai mult!Dinamo...a dat trei goluri fabuloase,a avut un portar in mare forma si au invins!Dar in nici un moment nu au fost peste noi ca joc...asta e!OPaste Fericit tuturor stelistilor(daca,desigur,se mai poate asta...)

In primul rand Steaua a jucat bine azi dar nu a vrut sa intre mingea. Asta e. Sunt si zile d'astea.

Andrey nu a aparat rau....dar nici bin. A fost undeva intre.

Nicolita daca era la mijloc era altceva. Centrari in careu , faze in viteza etc. Nu in aparare e locul lui.

Radoi a jucat bine insa a gresit deciziv la faza aia. Nu mai fiti "suporteri" si sariti la gatu' lui ca a avut interventii destul de bune.

Baciu a jucat bine. Nu a iesit in evidenta dar si'a facut treaba.

Petre Marin la fel ca Baciu a fost pe treaba lui.

Paraschiv a jucat mai slab ca alte dati dar asta nu inseamna ca trebuie vandut cum zice cineva mai sus. Un "suporter" adevarat.

Bostina nu a jucat slab deloc. A centrat, a driblat a jucat bine cu Elton acolo....nu ca alte dati dar si'a facut si asta treaba.

Elton a fost super bun. A driblat, a luat jucatori dupa el, a centrat daca marca si golul acela cand a scapat singur era omu' meciului.

Badea a asteptat cum a facut in meciul cu rapid sa greseasca dinamovistii, dar nu au facut'o asa des cum au facut'o rapidistii.

Thereau a jucat bine. A fost unde trebuie si a reusit si un gol. Avem atac bun.

Ochirosii e pilaf. Si asa va ramane. Astia vor sa scoata bani de pe el d'aia il arunca in teren. Nu a facut nimica, a alergat aiurea'n tramvai. Nici cu Rapid nu a facut mare lucru. A fost doar omul potrivit la locul potrivit. ATAT! Nu mai sariti cu gura ca daca il baga in teren e si bun. Vor bani si atat!

Cristocea cat a jucat 10 minute a jucat bine. A facut faza de gol si daca ramanea in teren cine stie ce s'ar fi intamplat.

Iacob nu a impresionat. Si'a facut treaba acolo dar daca ramanea Cristocea era altceva.

Lovin.....nul dupa parerea mea.

Arbitrul a arbitrat dupa parerea mea prost. Lovituri libere in preajma careului pentru ei aiurea, hent'uri in careu (2) neacordate. Faulturi la care a lasat jocul sa mearga. In schimb noua ne acorda aiurea out'uri si lovituri libere langa careu' nostru sau la mijlocul terenului.

Mingea nu a vrut sa intre. Asta nu inseamna ca nu avem jucatori de valoare. Am jucat mai mult cu rezerve si am jucat bine dar nu a intrat minge. Mai sunt si meciuri d'astea. Se numeste ghinion. FORZZA Steaua!

Ce mai putem spune? Probabil este cea mai mare umilinta pe care am trait-o de la 1-4 cu Petrolul.

Avem un antrenor senil,care pare pierdut in gandurile sale si nu e capabil sa raspunda la loviturile primite.

Intr-adevar ne-au batut pe merit,18 ani de munca si sacrificiu a fost azi calcat in picioare de 11 nesimtiti,din pacate acesta este cuvantul,nesimtiti.

Sper din tot sufletul,macar acum vinovatii sa fie scosi in fata si aspru sanctionati.

Dupa ce vezi ce declaratii au fost din partea noastra,la conferinta de presa iti dai seama ca ceva necurat se intampla in sanul echipei,daca iarasi dam vina pe ghinion si nesansa.

Cu ce am gresit ca sa fim umiliti in aceasata seara? cu ce?

M-am simtit exact ca si la Boro ma doare TAREEEEEEEE mai tare ca orice lucru pe lumea asta .

Imi vine sa urlu de nervi , daca jucam fotbal ii omoram le scoteam fotbalul din cap dar noi am jucat cu 2 inchizatori de parca nu am jucat acasa ,

si cat am asteptat meciul asta , de ce sa meritam noi cei mai multi si mai extraordiunari suporteri asa ceva???

OLUUUUU DEMISIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA daca ai onoare pleaca si nu te mai intoarce ca nu mai am nervi si pt tine PLEACAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!

MANDRUUUUU CA SUNT STELISTTTTTTTTTT !!!

Vladinho, Ochirosii s-a descurcat foarte bine azi. Remarcati: Elton, Cyril, Ochirosii si Badea.

Au jucat slab: Lovin, Bostina si Iacob.

Restul, mediocru.

Echipa de start i-a avut in teren pe Lovin si Paraschiv, dar Oli sustine ca nu a jucat cu doi inchizatori. 8O

Oare nu era mai bine ca in spatele lui Elton sa avem un trident format din Croitoru, Para si Ochirosii?

si totusi, incerc cateva fraze...

in seara asta...

*ei au avut niste atacanti care au inscris din orice pozitie, noi unii care au ratat aproape toate mingile...

*ei au avut un portar de derby (si de nationala), noi unul intr-o zi obisnuita...

*ei au avut un capitan care s-a remarcat exact cand presiunea era pe ei, noi unul care a gresit cand eram pe val...

*ei au avut niste jucatori care doreau sa-si ia revansa fata de suporterii lor, noi niste jucatori care credeau ca au facut-o odata cu victoria din giulesti, redevenind niste vedete...

*ei o dulce victorie, noi o infrangere veninoasa...

In seara asta am murit! Noroc ca in noaptea asta e Invierea! Oare va fi si pt noi?...

Steaua, clubul nostru drag

Ce mult te iubim!

La bine, la rau!

Steaua e clubul meu

Tot mereu!

@I.N.Money:1.A fost 5-1 pentru Petrolul... :?

2.Eu sunt un mare critic al lui Olaroiu,dar azi nu el a jucat...nu el a dat pasa de gol lui Niculescu,nu el a dat pe langa minge(Badea),nu el a ratat ocazii dupa ocazii... :wink: Sa criticam atunci cand e cazul... :wink:

Aparare varza..fara Ghionea si Goian suntem praf

4 goluri + 1 anulat eronat luate asa...MOCAAAAAAA...si parca date asa..fara sa se oboseasca..

Atac ratangiu..a scos si bulanu ala de Lobont..da parca au si tras in el la vreo 3 faze..

Nu mai e nimic de zis.......

Greseala mea...eu meciul ala mi-l amintesc mai acatarii...oricum,cu Oli,fara Oli,Steaua va trebui sa ridice capul si sa mearga mai departe! :wink: Steaua RAMANE Steaua!

Bai fratilor nu trebuie sa fim tristi deoarece am demonstrat ca jucam fotbal si am fost peste Dinamo chiar daca am pierdut. Asta e... viata merge inainte, daca ne aducem aminte ce bataie si-a luat Liverpool de la Arsenal si tot nu a mai fost atata zarva.

MANDRU CA SUNT STELIST.S-AU SIMTIT JUCATORII ACCIDENTATI SI CEI SUSPENDATI DAR SPER SA LUAM CUPA SI SA NE LUAM REVANSA IN SUPERCUPA ,IAR PENTRU ACEI ULTRASI CARE SE BATEAU IN PIEPT CA VOR FACE ATMOSFERA NE-AU LASAT CU UN GUST AMAR ,ZICEAU CA O SA FACA ATMOSFERA DAR .............

PASTE FERICIT TUTUROR SI FORZA Steaua!

De ce nu te-ai dus tu florine sa faci atmosfera?

Sign in to follow this  
Followers 0