Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Dinamo 2 - 4 (0 - 3)

398 posts in this topic

Sâmbata, 7 aprilie 2007, de la orele 19:00, în Templul Fotbalului Romanesc, campioana en titre Steaua Bucuresti, va întâlni în derby-ul traditional al Ligii I, pe liderul la zi al campionatului, Dinamo.

Speram ca echipa noastra sa încheie cu o noua Victorie, un meci cu o alta rivala bucuresteana.

Steaua

Acum ca s-au fumat milogii trebuie sa mai ardem cativa catzei si iese destul de binishor!!! De bilete stie careva ceva ca sunt din provincie!?

Doamne ajuta ;)

Va rog sa postati si data si ora la care se pun biletele in vanzare si la ce pret!

Multumesc!

Bafta echipei!!

Am auzit la TV Sport, au zis aia ca din surse sigure Dinamo va juca in CL pe Ghencea daca se vor califica si Borcea a declarat la fel :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Becali chiar e un cretin...

Abia astept meciul asta...trebuie sa ne luam revansa, sunt curioasa ce arbitri o sa aduca!

Forza Steaua!

Ar fi o rusine de neacceptat ....Becali e un cretin daca accepta asta

Eu nu vad asta ca pe o rusine din partea noastra,

ci din partea lor ca nu pot sa joace in pubela aia a lor de pe ditamai bulevardu' din mijlocu capitalei

Oricum nu trec astia de turu` 3

Asa ca relaxati-va! :D

Batem si potaile cu 2-0 :D

Nu pierde Gigi de Paste vreun meci.. mai ales cu Dinamo.

abia astept meciul asta...trebuie sa ne luam revansa,sunt curioasa ce arbitri o sa aduca

Meciul va fi arbitrat de o brigada din Slovacia.Centralul se numeste Vladimir Hrinak si e arbitru din Premiere Class, cea de-a doua categorie a arbitrilor europeni.

metzzz , daca Milan sau Liverpool castiga Champions League Dinamo joaca tur preliminar...daca castiga oricare alta intra direct in grupe...eu tin cu Liverpool.. :)

Dinamo nu este intr-o forma asa buna...eu zic ca putem sa-i batem...

Un rezultat bun si multa daruire...cu toate ca nu am fost langa ei....asa ca in meciul cu cainii sa lasam orgoliile deoparte si sa fim alaturi de ei pentru ca merita...cu exceptia multora(Becali...MM...si multi altii) dar jucatorii merita o atmosfera de nota 10...asa cum numai noi stim sa o facem...FORZA Steaua

am auzit la TV Sport, au zis aia ca din surse sigure  minamo va juca in CL pe Ghencea daca se vor califica si Borcea a declarat la fel  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

Nicio problema, ar avea o "galerie" ros-albastra la fiecare meci!!! :lol: :lol: :lol:

Doamne ajuta ;)

rog sa postati si data si ora cand se pun biletele in vanzare si la ce pret

Multumesc

Bafta echipei

idem :idea:

Se implinesc 18 ani de cand Dinamo nu a mai batut Steaua, in Ghencea, in campionat.

Personal astept acest meci de mult timp,asteptam sarutul dulce al razbunarii dupa acel fiasco din toate punctele de vedere, din meciul tur.

Sper ca aceasta victorie cu Rapid din seara aceasta sa fie "brânciul" de care Steaua avea nevoie sa aiba un final de campionat in forta.

Dinamo trebuie invatata o lectie dura Sambata, o lectie ce nu o vor uita prea curand.

Rusinea dak ar juca pe Ghencea nu ar fi pentru Steaua , ar fi pentru Dinamo.

FORZA Steaua

Din pacate, avem o pierdere foarte grea: Goian. Si el si Stancu sunt suspendati pentru meciul cu Dinamo. Daca pentru Stancu se va gasi un inlocuitor (desi nici Saban, nici Nesu nu mi se par cine stie ce), Goian va fi greu de inlocuit. Sa speram ca Radoi nu a patit ceva serios, pentru ca atunci situatia ar fi cu adevarat critica! Practic n-am avea cu cine juca in centrul apararii (Goian-suspendat, Ghionea, Ovidiu Petre accidentati).

Din pacate, avem o pierdere foarte grea: Goian. Si el si Stancu sunt suspendati pentru meciul cu Dinamo. Daca pentru Stancu se va gasi un inlocuitor (desi nici Saban, nici Nesu nu mi se par cine stie ce), Goian va fi greu de inlocuit. Sa speram ca Radoi nu a patit ceva serios, pentru ca atunci situatia ar fi cu adevarat critica! Practic n-am avea cu cine juca in centrul apararii (Goian-suspendat, Ghionea, Ovidiu Petre accidentati).

Goian?

Probabil va fi recuperat Ghionea pana la meciul cu patrupedele...

In niciun caz Ghionea nu va fi recuperat pâna la ora meciului cu latratorii.Medicii nu au reusit nici pâna acum sa-i puna un diagnostic cert.Si pe el înca îl doare piciorul.S-a consultat si cu Cristi Chivu si se pare ca va da o fuga pâna la Roma,pentru a afla cu certitudine ce problema are si daca e cazul sa fie operat.

Sign in to follow this  
Followers 0