Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Rapid - Steaua 2 - 3

259 posts in this topic

Bai,nea Olaroiu, nu cred ca ai priceput faptul ca nu vrem sa ne tremure curul cu echipe gen Rapid, Vaslui, Bistrita s.a.m.d.!

Se pare ca Jiji(aka principele,elefantul sau ce dracu mai e') a tinut post mai mare decit vulpea Copos!

Bafta ta, nea Olaroiu!

ps:din nefericire, se pare ca nu-mi pot edita posturile, sunt nevoit sa scriu din nou! Nea masterul,schimba-mi situatia!

Am avut mare noroc, totusi baietii s-au tinut bine avand in vedere lipsa galeriei, dar nu mi-a placut deloc jocul lor mai ales in repriza a doua!

3 puncte mari si umilinta Rapidului ! Asta în primul rând.Apoi mentinerea în competitie, pentru locul 2 la finele campionatului.

Steaua a stat deliberat în aparare si cred ca bine a facut.Daca iesea mai mult la joc,lasa culoare pe care Rapidul nu ar fi ezitat sa sprinteze spre gol.

Un meci bun,electrizant,pe care în mod cert nu aveam cum sa-l pierdem.Arbitraj bun.

Remarc întreaga echipa.

Am facut-o si pe asta :) a fost un meci frumos,cu multe goluri.

Badea a facut un meci foarte bun in care a si marcat.

Felicitari lui Ochirosii care a reusit sa marcheze in acest derby!

O victorie foarte importanta!Poate nu meritam sa castigam...dar fotbalul este uneori nedrept!Dar conteaza mai putin asta!Importante sunt doar cele 3 puncte!Urmeaza le chiens! :D

Va jur ca e una din cele mai fericite zile ale mele...

Nu ma intereseaza ce si unde si cine a mai gresit...ma intereseaza doar ca am castigat!! Cine a jucat mai bine, cine a avut mai multe ocazii, suturi pe poarta etc...nu ma intereseaza!!! Victoria asta o vad nu ca pe un pas in fata pentru locul 2...o vad ca pe o satisfatie in fata milogilor!!! Suntem superiori si azi s-a demonstrat...am condus milogii de 3 ori..ce poate fi mai frumos?!?! steagcruce2

Felicitari Steaua !!!

Victorie meritata impotriva unei echipe destul de valoroase!!

Urmeaza o victorie in seara invierii si sunt multumit !!!

Am avut si noi noroc in sfarsit....

Batmanii au jucat mai bine ca noi...noi am fost mai norocosi....

Perja trebuia eliminat la cotul aplicat lui Elton...

Trebuie sa batem si in Sambata Mare....si sunt multumit.

Bah voi la ce meci v-ati uitat? Chiar trebuie sa fiti mai piosi decat Papa? CHiar atat de fair-play tre sa va dati ?

I-am batut MERITAT si gata!

...Lupta Steaua...Ma bucur fff mult pentru Ochirosii si pt Oli...sa va aud acum pe aia care l au contestat pe Oli !!!

Forza Oli ... Forta Steaua

Javrelor vin Hingerii ;)) :)

Ca bine zici @alexh i-am batut meritat nu au condus macar odata cum ne egalau cum eram pe ei. Bine ca mai e de munca pana sa revenim la adevarata valoare. Ii batem si pe catei... acolo da Elton gol :P

Demult asteptam momentul in care sa fie forumul blocat de bucurie si nu de injurii la adresa antrenorului si jucatorilor.

Am facut un meci tactic foarte bun, ne-am aparat precis si am fost foarte periculosi pe contraatac. Daca juca astazi si Dica, iar Elton era in forma maxima, scorul era de proportii si mai mari. Toti jucatorii au jucat bine, poate Stancu sa fi fost cel care a gresit cel mai mult. Banel a revenit si a luptat mult, de altfel toti au depus un efort mare.

Lui Ochirosii i s-a acordat o sansa imensa si a profitat de ea, demonstrand ca este un tanar valoros. Acest meci poate fi rampa lui de lansare. Prin golul sau a ridicat moralul tuturor pentru meciul cu Dinamo.

In incheiere n-am decat un singur lucru sa mai spun... MIIREEEL RAADOOOII V-AM BATUT CU 3 LA 2 :lol:

Acum m-am intors de pe stadion. La un meci ca asta nu aveam cum sa stau acasa, asa ca am facut rost de un bilet si m-am dus in galerie la milogi. Si nu regret nici un moment mai ales ca la sfarsit eram in culmea fericiri cand i-am vazut cat de terminati erau. Oricum, un meci frumos si sincer chiar meritam sa castigam.

Un efort colectiv SUPERB al baietilor, rasplatit MERITAT cu o VICTORIE contra inaripatilor! EXACT de asta aveam nevoie, de o cizma militara aplicata pe ciocu lor spurcat cu care tot croncaneau prin presa tot felu de aberatii. Le-am inchis gura! Am demonstrat pe teren ca SUNTEM MAI BUNI. Sunt de acord cu virgil aici, cei care acuza jocul echipei k nu a fost mai ofensiv nu se uita la faptul ca crapid are sistem 3-4-3, cu 7 jucatori in atac, la care se adauga si fundasii la fazele fixe. Contra unui asemenea sistem nu poti sa ataci non stop, ramai descoperit si incasezi goluri. Despre gafa lui Coman vorbeste multa lume. Dar despre "boxerul" Stancu nimeni. Cu prim-planul la minge si cu adversarul la juma de metru de el, el ii aplica o palma peste fata. Iese o faza fixa din pozitie FOARTE periculoasa, din care crapizii egaleaza, cu un fault nesemnalizat si un ofsaid posibil (nu stiu exact regulamentul, insa nu cred ca un jucator doborat la pamant -in cazul asta, Goian- trebuie socotit ca jucator activ care participa la faza). Iesirea lui Thereau sincer nici eu n-am inteles-o, insa Ochirosii s-a dovedit omul potrivit la locul potrivit si ne-a adus 3 puncte IMENSE, si o sansa in plus pentru locul 2. FORZA Steaua! sa batem si cainii si sa relansam campionatul!!!! steagcruce2 steagsimplu steag1 forzateaua sprecl2

Nu conteaza cine a jucat mai bine, conteaza ca am primit un cadou frumos de ziua mea. Sambata viitoare ne vom apropia de Dinamo , care va mai pierde mult de acum incolo. Veti vedea ca nu se va termina chiar asa campionatul.

mult, mult noroc la goluri. in a doua repriza am fost un pic confuzi. in rest, mult, mult noroc.

3 puncte de neinlocuit.

O victorie de care aveam nevoie ca de aer !! :D:D

Cateva ganduri despre baietii nostri :

Andrey a scos cel putin un gol ca si facut la Zicu, si a iesit mai mereu bine pe centrari. Eu i-as pune un 8.

Pe dreapta iar au fost probleme mari, Stancu a fost slab rau de tot. L-a respins Rapidul si l-am luat noi de bun . Alta decizie stralucita a marelui manager MM Stoica. Bine ca-i suspendat. Nu cred insa ca mai apare Saban. Mai curand Nesu pe stanga si Marin pe dreapta.

Din vara insa ne trebuie fundas dreapta. Musai !

Goian : In general, m-a bucurat evolutia lui. Sigur pe el, n-a miscat marele Ganea mai deloc. N-ai ce sa-i reprosezi la goluri.

Radoi : Precis in aparare, exasperant insa cu intrarile cu piciorul sus. Admirabila insa atitudinea la pauza, cand a insistat sa joace desi avea entorsa. Pentru asta, nota 10.

Petre Marin: bine spre foarte bine. Exact in interventii si jocul general. Unicul nostru fundas lateral valoros. La 34 de ani !Da Doamne sa nu se accidenteze.

Nicolita : In nota obisnuita. Alearga mult, dar cu capul in pamant, driblingul e ceva strain, realizari ofensive cam lipsa. 6 maximum.

Bostina : ar cam trebui sa ne paraseasca la vara. Tehnica aia a lui o are cam degeaba, ca nu se transforma in pase utile sau driblinguri spectaculoase, ci in mingicarii inutile, terminate de obicei cu pierderea mingii sau pase inutile. Anost si in seara asta.

Elton : noua noastra vedeta are valoare, insa cred ca am face mai bine sa nu ne mai dam cu parerea despre el pana in vara. Binisor azi.

Badea, 10 mare de tot, cu fundita si coronita. Cu riscul de a parea exagerat, cred ca n-am mai avut atacant ca el de la Adi Ilie incoace. Are simtul golului, apare exact unde trebuie, chiar daca e vorba doar de impins mingea in poarta.

Thereau : Cam din aceeasi categorie cu Badea. Speculant, reflexe excelente si simtul golului. Sper sa nu se fi accidentat, in momentul asta e clar peste Iacob.

Ochirosii : Un gol enorm pentru el, la varsta asta. M-a surprins Oli ca a gasit curaj sa-l bage.

In fine, trebuie sa-i acord niste felicitari si lui Olaroiu. E primul meci din returul asta in care tactica sa chiar a mers.

Sincer va spun, cand l-am vazut pe Oli ca-l baga pe Ochirosii, m-am speriat un pic...ma intrebam de ce nu Iacob?!dar s-a dovedit o miscare buna...

Bravo baieti!nimic nu ma bucura mai mult decat sa vad cum se dau de ceasu' mortii ciorile pe site'urile lor visinii!!! :lol:

Marele ziarist Chiotea a pronosticat inainte de meci 2-0 pentru Rapid! Acum ca s-a terminat imi dau seama ce se pricepe la fotbal marele ziarist!!!

Ce jigodie Chiotea asta! Rusine sa-i fie! Sper sa-si ceara scuze public!!!

Un singur aspect...comentatoru' ala mi-a mancat zilele...cum urla de bucurie la golurile rrapedului si ce dezamagit parea la ale Stelei!!!dupa ce ca am fost nevoita sa ascul glasul pasaricilor a trebuir sa'l mai aud si pe frustratul ala... :roll:

Marele ziarist Chiotea a pronosticat inainte de meci 2-0 pentru Rapid! Acum ca s-a terminat imi dau seama ce se pricepe la fotbal marele ziarist!!!

Ce jigodie Chiotea asta! Rusine sa-i fie! Sper sa-si ceara scuze public!!!

M-am uitat si eu un pic la emisiunea de dupa meci de la canal TV si m-au enervat la culme comentariile prostesti si idioate ale lui Chiotea. A vazut el fault de cel putin cartonas galben la Stancu, fault dur al lui Radoi la Badoi si inca vreo doua. Cum naiba ajunge un asemenea specimen ca redactor la un ziar important... :?:

Peluza m-a dezobisnuit sa ma mai uit la meciuri, asa ca nici de data asta nu cred ca am vazut mai mult de 50-60 de minute din joc (daca..!). Totusi, din ce am vazut:

- Steaua a facut o prima repriza buna spre foarte buna, fiind mai periculoasa ca milogii. Pana la golul de 1-1, meciul a fost clar al nostru. S-a jucat pe jos, in viteza, Elton a avut niste driblinguri incantatoare si aceeasi viteza in executii care-l deosebeste de jucatorii romani. Golul nostru relativ norocos, al lor ceva mai norocos ca al nostru, oricum, ambele goluri de varfuri autentice, care stiu sa profite de o ocazie.

- In a doua n-a mai fost asa de bine, milogii ne-au cam dominat, desi fara mari ocazii. Mi se pare SUPER EXAGERAT totusi sa zicem ca Steaua s-a aparat cu autobaza in poarta. Nu zic ca nu ne-am retras (mai ales la 2-1), dar de aici si pana la antijoc e cale lunga. Golul de 2-1 dat pe greseala (inimaginabila) a lui Coman, golul lor venit la o faza confuza, poate din offside (totusi, e Goian pe acolo...ramane de vazut).

- sectiune speciala: Vali Badea - inca de la inceput am zis ca este un atacant veritabil, cum Steaua n-a mai avut de foarte mult timp. Tehnica ok (nu sclipitoare, dar buna), sut bun, viteza buna, bun in dueluri 1-1 - UN ATACANT COMPLET! 2 goluri din 3 sunt practic ale lui.

- sectiunea 2 - Ochirosii. Toti am ridicat din sprancene cand a fost scos Thereau si bagat Ochirosii. Insa haideti sa nu judecam cu 2 masuri: la alti antrenori spunem ca valoarea se cunoste la schimbari, in schimb Olaroiu a avut noroc? Mai bine s-o spunem pe-a dreapta...a super riscat cu un pusti de 18 ani, la 1-1, intr-un meci cu Rapid si i-a iesit! Asta e adevarul! Ochirosii este de urmarit.

Sper din suflet ca protestul nostru sa se incheie aici si sa facem o atmosfera incendiara cu cainii in Ghencea. Daca-i batem, orice este posibil!

Ce mai poti spune dupa un asemenea meci,a fost un festin fotbalistic.

Steaua a jucat admirabil cu un singur mijlocas defensiv si am reusit sa le inchidem gura celor de sub Podul Grant.

Remarcatii meciului din punctul meu de vedere sunt aproape toti jucatorii nostri care ne-au oferit o placuta surpriza.

Cat despre Ochirosii,el va fi iubit mereu in Ghencea la fel cum este si a fost fiecare jucator care a marcat in aceste meciuri atat de importante cu rivalele noastre.

Eu nu mai pot sa dorm de fericire...prin cap am tot felu de calcule cum sa ajungem pe locu 1 :D. Pana atunci tre sa le batem pe javre in Ghencea neaparat !!!

Sign in to follow this  
Followers 0