Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Rapid - Steaua 2 - 3

259 posts in this topic

Cum vad eu meciul asta:

1.Lovin suspendat poate nu se forteaza Oli si baga 2 inchizatori(l-am sustinut multa vreme dar acu' ma cam indoiesc de valoarea lui ca antrenor).

2. Daca nu avem arbitri straini cred cu tarie sburatoarele au sa ne umple infirmeria. Daca 1. se indeplineste si avem arbitri straini merg pe 2 solist.

3. Sper sa le suspende terenul ca altfel mi-e ca fac mlastina din el ca sa nu fie ok pentru Elton.

4. Hai sa speram la o victorie pentru ca asta conteaza mai mult decat la plecarea lui Oli.

Daca tu te identifici cu asa ceva nu inseamna ca trebuie generalizat. Intr-o galerie exista fel si fel de oameni.

Sper sa se termine protestul si sa veniti in giulesti, trebuie sa umplem stadionul (daca ii pot zice asa) si sa incurajam echipa, la fel si pe Ghencea cu catelusii. :lol:

Eu zic ca e pacat sa nu mergem pe stadion la meciu asta si sa nu ne sustinem echipa mai ales ca e un meci important si cu o miza destul de mare.

Eu unul ma identific....si recunosc ca am tendinte de dreapta !

Tu unul esti un [...] si recunosc ca am tendinte sa te pleznesc !

Cu siguranta ca o sa batem milogii...e vai de capul lor.......

Da' date='[b']sunt vai de capul lor,ale naibii inaripate incarcate cu aviara! :lol: :wink:

Hai Steaua!!!Campionii,Stelistiiii,ole,ole,ole!Eu cred ca Steaua face egal ca e la rapid acasa si in plus este si rapidul echipa buna si are sanse sa o bata pe Steaua.Sper ca nu o sa sa intample asta.tot ce mai pot spune este hai Elton,hai Andrey,hai Nicolita,hai Badea,hai Bostina...si hai toata echipa!!!

ma gandesc la meciul din giulesti ca la o ultima incercare de cucerire a titlului...asa as teortetiza eu daca as tehnicianul Stelei!!! cu o vitorie pe giuleasca, Dinamo s-ar simti din nou amenintata si, pe langa faptul ca se taraste deja,ar fi supusa unei presiuni si mai mari... asa ca pronostichez un 2-1 pentru noi. Cu Badea in fata unei duble de tinut minte!!! ;)

MOTTO: "Cine a pierdut increderea, nu mai are ce pierde."

I. KANT

Comentariile sunt de prisos...E un meci in care putem sa ne pierdem definitiv orice urma de mandrie sau sa ne castigam admiratia pana si aa dusmanilor...Nu se pot da pronosticuri in astfel de meci...E decisiv pentru locul doi din punctul meu de vedere...

Şeful arbitrilor a spus ieri că nu e convins că va aduce o brigadă de afară la derby-ul Rapid - Steaua.Primul şoc al primăverii în Liga I va avea loc în etapa următoare, atunci cînd este programat derby-ul Rapid - Steaua. La începutul anului, preşedintele CCA anunţa că "aproape sigur voi aduce arbitri străini", promisiunea venind în urma primei runde din retur, cînd arbitrii au avut prestaţii foarte slabe. Ieri însă, Gheorghe Constantin a spus că "nu e sigur că vor fi străini. Mă mai gîndesc pînă la finalul acestei săptămîni şi voi lua o decizie. E posibil să oficieze şi români".

Prima reacţie a venit din partea conducerii Stelei, care nu vede cu ochi buni o delegare a unuia dintre "centralii" de pe lista FIFA din România. "Noi am făcut o adresă oficială în care am solicitat arbitri străini nu numai la meciul cu Rapid, ci şi la cele cu Dinamo şi CFR Cluj. Deci, aşteptăm răspuns la ce am solicitat. Noi dorim arbitri de afară în Giuleşti", a spus ieri Valeriu Argăseală, directorul executiv al roş-albaştrilor.

sursa: gsp

:evil: :evil: :evil:

De meciul asta se leaga practic clasarea noastra in acest sezon ... speram cu totii intr-o victorie care sa ne trezeasca cu adevarat si sa ne mai dea sanse pentru titlu :->

Important va fi cum va trata Oli meciul ...

O veste buna, Lovin E SUSPENDAT!!!

Si Buga de la ei...

e mult mai buna prima veste. :twisted:

Se pare ca Gheorghe Constantin a primit ordine de sus. O da la intors cu arbitrii si acum spune ca s-ar putea ca la centru sa fie arbitrii romani.

Nimeni nu zice ca arbitrii straini ar fi mai buni ca cei romani, dar ar fi impartiali si greselile lor nu ar fi intentionate. Sa speram ca zilele viitoare auzim vesti bune.

Asa ca nu joaca Lovin mai avem si noi ceva sanse...pericolul de la ei vine de la Ganea si Zicu. Pe Ganea cred ca-l ia in primire Radoi dar Zicu mi-e cam frica ca o sa-i cam intoarca pe astialalti adormiti de la noi din aparare.

Era clar ca Copos va fi capos si va incerca vreo smecherie de-a lui.

Lebedele joaca bine, nu grozav, insa nici noi nu stralucim, ba dimpotriva. Am ajuns sa ne bucuram ca unii jucatori de-ai nostri sunt suspendati, ca nu cumva Oli sa mai faca vreo boroboata.....Si apropo revine copilul de suflet Ov. Petre care poate fi cel de-al doilea mijlocas defensiv pentru formula favorita a lui Oli.

Si totusi .....asta este meci de orgoliu si noi inca suntem campionii "en titre" deci nu avem voie sa ne gandim la egal...doar victorie.

la cat de infect a jucat Steaua in ultimul timp :!: , un egal in giulestina m-ar bucura enorm!sa nu li se urce la cap dupa victoria cu argesul...rapidu' joaca bine, joaca tare, ati vazut ca au dominat uta,vasluiu...faceti o comparatie intre jocul lor cu uta si al nostru! :? am incredere in ei, dar nu vreau sa trateze meciul asta cu indiferenta!

meciul nu o sa fie tratat cu indiferenta deoarece este vorba de orgolii.mai ramane de vazut cat de bine se pot pregati si ce echipa o sa introduca Oli in teren.nu vreau sa facem egal,nici nu ma gandesc sa pierdem oricat de prost ar juca in momentul de fata.tare mi-e ca o sa traim un cosmar...din nou :roll: mai ales daca nu o sa fie arbitrii straini

Preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor (CCA), Gheorghe Constantin, a anunţat, miercuri, în cadrul unei conferinţe de presă, că a decis să aducă arbitri străini la meciurile Rapid-Steaua şi Steaua-Dinamo, din Liga I, pentru a elimina orice fel de suspiciune.

„Am decis ca de etapa viitoare să fie aduşi arbitri străini la meciurile din Liga I. Astfel, partidele Rapid-Steaua şi Steaua-Dinamo vor fi conduse de arbitri străini, iar la meciul din Giuleşti va veni un arbitru care a oficiat şi în Liga Campionilor. Nu am luat acestă decizie pentru că aşa au vrut Steaua, Dinamo sau Rapid, ci pentru că am vrut să elimin aceste suspiciuni care planau asupra arbitrilor români", a declarat preşedintele CCA.

sursa: gsp

Steaua,campioana,

Bate pe rapid,

Cupa Romaniei ea,

O ia,o ia,

Si in campionat pe locu' 2 termina,

Asta-i Steaua,

Campioana!!!

Steaua cred ca face egal ca nu cred ca o poate bate pe Rapid dar nici Rapid nu cred ca e in stare sa o bata pe Steaua cu Andrey Nazario Alfonso si Cernea ca portari si jucatori ca Banel Nicolita,Vali Badea,Elton Xavier Gomez,Bostina si ceilalti.

Meciul se va disputa pe date de 1 aprilie 2007 la ora 20:00 pe stedionul din Giulesti si va fi trensmis in direct de Kanal D.Tot ce mai pot sa spun este HAI Steaua!!!asta a zis un stelist infocat de 9 ani.,

S-a stabilit. 100% vom avea arbitri straini la meciurile cu Rapid si Dinamo. Se pare ca vor fi arbitri valorosi, care au condus partide de Champions League. Seful CCA a refuzat sa dea nume deocamdata. Vom afla despre cine este vorba in momentul in care vor fi anuntate toate delegarile pentru urmatoarea etapa.

Sign in to follow this  
Followers 0