Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Rapid - Steaua 2 - 3

259 posts in this topic

Duminica 1 aprilie 2007,de la ora 20 :00,Steaua va întâlni în Giulesti echipa gazda,Rapid.

Meciul va fi transmis de TV Kanal D.

Uram succes echipei noastre.

FORZA

Hmmm,avem meci greu sub Pod...si n-am mai batut demult pe Rapid in Giulesti...si tare imi este teama ca Elton va fi serios controlat la ''gioale''...oricum,sper intr-un X2!Forzza Steaua! :wink:

Cu gol Elton daca nu va fi ciomagit.

Cu capul :wink:

...oricum,sper intr-un X2!FORZA Steaua!  :wink:

Eu nu concep decat 2 in Giulesti... Daca facem X se indeparteaza CFR-ul rau de tot de noi...

Din curiozitate am intrat pe site'ul rrapizilor sa vad ce posturi au inainte de meci... :lol:m-am amuzat teribil"ii batem de le suna apa in cap pe a.u.rolaci" :lol: nu concep nimic altceva decat VICTORIA!nu ma intereseaza cum, cand, cine sau in ce fel...sa marcheze si Andrey in minutu' 90 precum faimosu' Palop...sa stam noi in tensiuni! :lol: vrem victorie cu rapidu si dinamu!!! :evil:

Trebuie sa castigam cu orice pret...cu toate ca va fi greu...totusi am mare incredere in Badea ca va inscrie din nou in Giulesti...de data asta pentru Steaua. Forza Steaua!!! Si sper ca protestul va continua!

Pe langa problemele pe care le avem noi ca echipa, mai este si excrocul ala de Copos cu arbitri lui de rahat cu care sa ne luptam. Ar fi cazul sa cerem arbiri straini, daca va fi vreun ciungan de pe la noi sa vezi frate ce-si vor da in petec alde Rada, Sapunaru, Moldo-jeg si alti bine cunoscuti.

Oricum asta este un meci de orgoliu, trebuie sa spalam rusinea de anul trecut cand ne-au batut acasa, deci mergem la victorie.

batem.. sigur dup ultimu meci a lui rapid.. ..unde o facu niste greseli pe care Steaua le poate fructifica.. mai ales Elton care stie ce sa faca cu miingea....

Badea as vrea sa marcheze... si de ce nu.. Iacob.. numai ca nussi mai revine...succes.. echipei...

Daca vom juca tot cu doi inchizatori si Lucescu va sti cum sa il neutralizeze pe Elton, scoatem cel mult un egal.

Vom avea arbitri straini la derby-uri. Decizia a fost luata deja.

@Bogdan4Steaua:

Cred ca Oli s-a gandit deja la asta. Probabil ca vom juca cu 3 inchizatori daca se refac Ghionea sau Ov. Petre.

Ne bat bronzatii si si dinamuishtii si ne saturam de fotbal si vorbe de glorie! Poate asa realizam si noi cacaoa in care suntem! Noroc

Dar nu ar trebui sa fie suspendat stadionul inaripatilor dupa incidentele de la meciul cu FC Vaslui?

Daca vom juca tot cu doi inchizatori si Lucescu va sti cum  sa il neutralizeze pe Elton, scoatem cel mult un egal.

daca joaca cu 2-3 inchizatori e clar ca e meci pierdut , chiar nu inteleg de ce tot insista ... dar in fine el face echipa nu noi :(

Elton va face un meci mare la colorati acasa asta in caz ca nu il rup aia si il trimit langa Dica ... inca un jucator de calibru lu Elton si ar fi totu perfect :).

ii batem pe colorati 3-1 .

Goluri : V Badea,Iacob,Elton( sau Banel )

probabil egal.abia am facut 2-0 cu Arges si crapid nu e Arges.abia astept sa vad arbitrajul,in caz ca nu se aduc straini.oricum Elton e cea mai buna solutie,dar cu mercenarii aia nu-l vad prea bine.

Trebuie neaparat sa batem CRApidu ca sa ne ridicam moralul si sa putem merge in continuare la meci cu capul sus . Sperante multe in Elton ... sper sa faca un meci bun (daca are cu cine juca )

nu am mai batut de mult crapidu in general in campionat...

deci ar fi cazul sa mai castigam si noi un derbi....

plus ca ne ajuta in obtinerea locului 2 la final

dar sincer , daca batem pe crapid si pe dinamu , nu ma mai intereseaza neaparat calitatea jocului si consider ca sezonul nu e complet ratat...

LUPTA Steaua!

si la derbiuri vor fi arbitrii straini...e deja stabilit!

Hai Steaua!!!Campionii,Stelistiiii,ole,ole,ole!Eu cred ca Steaua face egal ca e la rapid acasa si in plus este si rapidul echipa buna si are sanse sa o bata pe Steaua.Sper ca nu o sa sa intample asta.tot ce mai pot spune este hai Elton,hai Andrey,hai Nicolita,hai Badea,hai Bostina...si hai toata echipa!!!

da bhey toate ca toate dar ...nu o sa luam bataie ...aici va zic sigur...ca la orice meci important ca a fost cu cainii sau ciorile....mereu s-au pregatit mai bn se poate observa ...dar sa speram ca le rupem oki....pe TarGA cu ciorile.... :evil: Cu Steaua pana in giulesti si inapoi pe Ghencea :x

Sign in to follow this  
Followers 0