Virgil

Poli Timisoara - Steaua 1-0 (1-0)

228 posts in this topic

Tocmai am vorbit cu un prieten care lucreaza in presa... mi-a zis ca biletele pentru meciul cu Poli AEK vor fi puse in vanzare la stadionul Ghiulesti in ziua disputarii partidei. Sper sa nu fie asa, as vrea sa ma contraziceti! Bafta!

Dar de Dica se mai aude vreo ceva? Auzisem in timpul meciului cu puricosii ca ar trebui sa revina zilele astea in teren...sau cel putin la antrenamente...sper sa nu isi fi pierdut prea mult forma... :cry: TREBUIE sa batem Poli...sper din tot sufletul sa batem...

Forza Steaua!

Vali Argaseala a declarat aseara ca Dica va prinde in cel mai bun caz doua-trei meciuri pe final de sezon. Daca nu este o strategie, lucrurile stau foarte prost pentru noi.

Toata lumea spunea ca Dica si-a revenit, chiar si acesta a declarat ca abia asteapta sa revina pe gazon. Se pare insa ca in cazul lui nu vor sa riste o recidiva.

M-am cam saturat de ce declara conducerea. Nu-i mai cred deloc. S-au purtat extrem de urat cu suporterii Stelei in acest an ca sa mai emita pretentii la respect din partea noastra.

Daca batem Timisoara...jucam finala cu Rapedul...macar un trofeu sa cucerim anul asta! :roll: Doua echipe aflate intr-o forma foarte slaba...cine va fi mai putin slab va castiga! Un fel de chior in tara orbilor... :)

Meciul din semifinalele Cupei României Timisoreana dintre Poli Timisoara si Steaua va fi condus de o brigada din strainatate. CCA asteapta în cursul acestei seri sa primeasca raspunsul la solicitarea facuta unei federatii cu care are relatii de colaborare. Vom reveni.

sursa: prosport

Se pare ca ex-stelistul Cristea a fost exclus din lot inaintea meciului cu noi, in urma unor probleme disciplinare.

Pana la urma cand aflam si noi de unde luam biletele...ca pana acum...toti cu care am vorbit...se uita crucis...nimeni nu stie nimic?

Se pare ca ex-stelistul Cristea a fost exclus din lot inaintea meciului cu noi, in urma unor probleme disciplinare.

Oare sa fi premeditat Cristea? Daca da, inseamna ca a ramas cu inima in Ghencea! :wink:

Eu inca cred ca s-au pripit putin cand l-au dat pe Cristea...inca joaca bine...si era jucatorul meu preferat cat a stat la Steaua...:D...

Nu ma mira ca nu joaca Cristea...ca probabil se gandesc ca lui Cristea tot la Steaua i-a placut mai mult...:D

Cristea a fost exclus din lotul Timisoarei din cauza unor certuri avute cu un antrenor secund de la Poli, si astfel, a fost lasat acasa pentru acest meci.

Si totusi, mai sunt aproximativ 46 de ore pana la meci si nimeni nu informeaza suporterii cum pot sa-si cumpere bilete pentru meciul cu Poli AEK. Ce de ca ca! Numai la noi la romani se poate intampla asa ceva. Mai conteaza ca esti abonat? Da, esti scutit de taxa de bisnita.

bogdan_p, spune-ne si noua ce stii de bilete.

Mersi.

Daca Cristea se afla in relatii proaste cu antrenorii poate nu ar strica sa-l luam inapoi. Oricum

faptul ca l-am dat pentru Jijel, ba pe deasupra si o suma de bani :( este poate cea mai proasta tranzactie facuta vreodata. Dar pentru ca Oli i-si vrea copii de suflet........

Fulgerul Bragadiru este intr-o forma slaba, ar fi sanse sa-i batem cu toata criza in care suntem.

Ce nu pot sa inteleg este cu se face ca P*li este echipa organizatoare 8O . Alta bazaconie a FRF sau LPF(oricum nu conteaza ca sunt praf oricum). Marian "Jail" Iancu vrea sa-si bata joc de noi cu biletele. Cica se vor vinde doar la Timisoara si dupa doar sub pod.

@ Est

Bilete se gasesc la casele de bilete ale stadionului Giulesti. E cât se poate de logic.

@ Est

Bilete se gasesc la casele de bilete ale stadionului Giulesti.E cât se poate de logic.

Noi in ce parte a stadionului ne luam bilete? Ca ma duc azi prin zona aia infecta si vreau sa iau.

Popa out!

Portarul va rata meciul cu Steaua, după ce şi-a luxat ieri două degete la antrenament

Timişoara a primit o lovitură înainte de confruntarea sezonului cu Steaua. Portarul Marius Popa şi-a luxat două degete de la mîna dreapta, cel mic şi inelarul, după ce luni seara s-a întins după o minge la antrenament

sursa: gsp

Becali l-a vrut pe Lobonţ, dar s-a opus MM Stoica

2007-04-17 08:13:00

Gigi Becali a dezvăluit la "Naşul" că l-a vrut pe Bogdan Lobonţ. "Mie mi-a plăcut şi am vrut să-l iau. Dar Mihai Stoica nu l-a vrut. Mi-a spus că are unele probleme cu viaţa sportivă.", a spus Becali. "Cosmin Olăroiu l-a vrut şi el şi chiar a discutat cu Lobonţ. Însă a făcut o greşeală. L-a întrebat pe Mihai Stoica. Dacă venea la mine şi-mi spunea, atunci îl transferam. Jucătorii care-mi plac îi transfer.", a continuat patronul Stelei.

Asa se intampla cand te iei dupa toti nestiutorii care vor sa para mari stiutori( ca sa nu ma exprim altfel pentru adevarata valoare a marelui MM!?) SPER CA Gigi SA-SI REVINA SI SA VADA CINE II MANANCA BANII DE AIUREA SI SA IA MASURILE DE RIGOARE...

Despre meciul din semifinale...sper sa se trezeasca si sa joace fotbal, altfel pierd si Cupa UEFA si nu mai vad Europa pana la anul... ar fi pacat!

@justitiarul

Si ce legatura are ce vrea Gigi cu meciul de maine? :roll:

@ Est

Bilete se gasesc la casele de bilete ale stadionului Giulesti.E cât se poate de logic.

Biletele s-ar fi pus in vanzare azi la Timisoara...6000 de bilete :shock: iar ce nu se vinde, se vor da maine la stadionul din giulesti...nu e o certitudine :???: asta am auzit si eu....

Daca Cristea se afla in relatii proaste cu antrenorii poate nu ar strica sa-l luam inapoi. Oricum

faptul ca l-am dat pentru Jijel, ba pe deasupra si o suma de bani :( este poate cea mai proasta tranzactie facuta vreodata. Dar pentru ca Oli i-si vrea copii de suflet........

Cristea la momentul cedarii era un fel de Oprita, jucator care promite, care a facut 3-4 meciuri senzationale si dup-aia s-a stins. Dintr-un motiv sau altul....nu stiu cat de bun ar fi transferul lui Cristea inapoi la Steaua..hai ca am deviat de la subiect. Cat despre meciul de miercuri....eu tot timpul am avut senzatia ca ne chinuim pe terenuri proaste...ca n-am jucat bine ca era terenu' prost...ca sarea mingea dintr-un smoc de gheatza si i-a alunecat varza lui Banel exact cand sa suteze...acum chiar nu am nicio scuza...este un meci pentru calificare intr-o finala..este un meci important impotriva unei echipe se afla in degringolada...cam ca noi:)

Deci sa inteleg ca Steaua nu are rezervat niciun bilet pt meciul asta???

Becali l-a vrut pe Lobonţ, dar s-a opus MM Stoica

2007-04-17 08:13:00

Gigi Becali a dezvăluit la "Naşul" că l-a vrut pe Bogdan Lobonţ. "Mie mi-a plăcut şi am vrut să-l iau. Dar Mihai Stoica nu l-a vrut. Mi-a spus că are unele probleme cu viaţa sportivă.", a spus Becali. "Cosmin Olăroiu l-a vrut şi el şi chiar a discutat cu Lobonţ. Însă a făcut o greşeală. L-a întrebat pe Mihai Stoica. Dacă venea la mine şi-mi spunea, atunci îl transferam. Jucătorii care-mi plac îi transfer.", a continuat patronul Stelei.

Asa se intampla cand te iei dupa toti nestiutorii care vor sa para mari stiutori( ca sa nu ma exprim altfel pentru adevarata valoare a marelui MM!?) SPER CA Gigi SA-SI REVINA SI SA VADA CINE II MANANCA BANII DE AIUREA SI SA IA MASURILE DE RIGOARE...

Despre meciul din semifinale...sper sa se trezeasca si sa joace fotbal, altfel pierd si Cupa UEFA si nu mai vad Europa pana la anul... ar fi pacat!

Hai sa fim seriosi. Ne-am cam saturat si de tromboanele lui Becali(maine ne va spune ca si l-a dorit Messi dar s-a opus Meme). In afara de Borcea & Co., putini erau cei care se asteptau ca Lobont sa aiba evolutii bune la Dinamo(dupa gafele monumentale de la Fiorentina si dupa ce a reusit sa devina a treia rezerva la Ajax). In plus, portarul in cauza chiar are o viata extrasportiva agitata. Chestiunea e simpla: Borcea a riscat putin cand l-a adus pe Lobont, iar pariul s-a dovedit castigator.

Important este sa ajungem noi sa il declaram pe Andrey un pariu reusit. Este nevoie de timp pentru acest lucru, mai ales in cazul unui portar fara nume.

Deci sa inteleg ca Steaua nu are rezervat niciun bilet pt meciul asta???

Din cate am auzit (din surse neoficiale :P), INCA se negociaza numarul de bilete rezervat suporterilor stelisti (care oricum nu cred ca va fi suficient, mai ales pentru cei din afara grupurilor). Si din aceleasi surse, se pare ca bilete se vor pune in vanzare doar in Ghiulesti, maine.