Azzido

Cautam Uploaderi !

85 posts in this topic

Cautam uploaderi !

Beneficiezi de o conexiune rapida catre internet ? Ai un TV tuner sau poti sa "urci" pe tracker fisiere interesante pentru toata suflarea stelista ?

Te consideri stelist adevarat ? Esti familiarizat cu tehnologia BitTorrent ? Daca da, atunci esti al nostru. Nu mai scapi. icon_smile.gif

Dovedeste-ti iubirea fata de club contribuind la dezvoltarea acestui tracker !

Trimite-ne un PM in care sa specifici ca vrei sa fii uploader, dovedeste-ti abilitatile si o sa ai posibilitatea sa faci parte din staff-ul celui mai popular site al suporterilor stelisti de pretutindeni.

----

Toate cererile pt cont de uploader am sa va rog sa le postati aici.

Va rog sa precizati ce materiale puteti sa urcati pe tracker si ce viteza de upload aveti.

Pt mai multe detalii, dati un PM.

Eu as putea sa va ajut cu uploadul si seed-ul, dar din pacate nu am TV tunner performant pentru captura. Am banda foarte buna la net (peering cu toti providerii din .ro, marea majoritate Gigabit).

Edit: Si externul este destul de mare zic eu...

eu dl cu viteza foarte mare chiar si cu 3.5 mega de pe torrentul asta, dar astia trag de la mine cam slab...e de la banda lor, nu? ca a fost si unul care a tras cu 1 mega si ceva

Depinde de peering. Daca nu ai cu un anumit user se foloseste banda externa.

De exempu, noi in Brasov nu aveam peering cu nimeni din afara orasului :(

da, viteza nu depinde de tracker, nici cea de download, nici cea de upload..depinde de banda pe care ti-o aloca providerul, dar si de banda celor de la care tragi sau carora le dai..

Eu as putea sa va ajut cu uploadul si seed-ul, dar din pacate nu am TV tunner performant pentru captura. Am banda foarte buna la net (peering cu toti providerii din .ro, marea majoritate Gigabit).

Edit: Si externul este destul de mare zic eu...

Nu este obligatoriu sa ai TV tuner, poti ajuta la dezvoltarea trackerului prin alte mijloace, dar daca nu aveti cunostinte despre modul de functionare al torentelor, mai bine familiarizati-va cu ele si apoi cereti cont de uploader.

Eu am 6Megabit dar locuiesc in Germania.Cum asi putea sa va ajut in afara de seed ?

Nu conteaza unde locuiesti, daca ai banda de 6 Mbiti/s esti tocmai bun pt uploader.

Ai putea sa fii de folos daca ai materiale legate de Steaua.

Meciuri vechi, fotografii, rezumate, skinuri, wallpapere, in general lucruri rare.

Daca vrei sa ajuti, o poti face.

Depinde doar de tine.

Puneti imaginatia la contributie si o sa gasesti tu ceva...

Te asteptam cu propuneri !

:)

azzido, da' ala cu Dinamo de ce l-ati scos? l-as fi vrut si eu.

azzido, da' ala cu Dinamo de ce l-ati scos? l-as fi vrut si eu.

L-am scos pt ca SteauaT are banda mult prea mica pt upload, plus ca are o problema cu configuratie retelei de la el din locatie si nu poate sa faca upload.

Are router, nu este connectable.

O sa-l urcam alta data.

uite ce am inteles eu din mesajul tau:

"l-am scos pentru ca steauaT are (.........) plus ca are o problema cu (..........) nu poate sa faca upload.

Are (....), nu este (.......).

O sa-l urcam alta data"

deci o sa-l urcati altadata, esentialul. :D

merci de raspuns.

Nu stiu daca ma "calific" la uploader, sa vedem ce ziceti..:)

Folosesc Azureus de ceva vreme, am descarcat sute de GB, asa ca am acumulat ceva cunostinte:) In utima vreme folosesc numai BitThief & PeerGuardian (asta cand descarc "copiraited staf"), in rest am 400 kbps up si 8MBps down. Nu pot sa las pc-urile mele toata ziua pe seed, ca imi inchid netul astia... dar vreo 10-15 GB /luna tot se poate.

Poate pun o intrebare de incepator, dar eu vreau doar sa ajut. Cum pot face sa dau seed la niste meciuri pe care eu deja le am in calculator? trebuie neaparat sa le downladez si apoi sa le dau seed?

Cel mai sigur, descarca-le si apoi o sa faci seed.

Vreau sa uploadez finala din 86 cu tot cu 11m dar nu stiu cum :roll:

Vreau sa uploadez finala din 86 cu tot cu 11m dar nu stiu cum :roll:

o avem deja.

multumim.

nu am tvtunner, banda am da nu prea am peering cu prea multa lume (am fiberlink d la erdeesh)...in fine nu prea am materiale...dar daca aveti nevoie de ceva ajutor ma pricep cat d cat la fenomenul asta:)

PS: am gasit niste meciuri: Steaua - Real; dynamo Kiew - Steaua; Steaua -Standard; Steaua - Lyon [majoritatea luate d p iPlay la momentul cand au fost urcate]

daca e cineva interesat eu le urc cu placere

nu am tvtunner, banda am da nu prea am peering cu prea multa lume (am fiberlink d la erdeesh)...in fine nu prea am materiale...dar daca aveti nevoie de ceva ajutor ma pricep cat d cat la fenomenul asta:)

PS: am gasit niste meciuri: Steaua - Real; dynamo Kiew - Steaua; Steaua -Standard; Steaua - Lyon [majoritatea luate d p iPlay la momentul cand au fost urcate]

daca e cineva interesat eu le urc cu placere

Ti-am trimis mesaj.

Salutare. Nu stiu in ce masura as putea da o mana de ajutor, dar daca pot, am s-o fac cu toata placerea. Am un TV tuner bunicel, mai demult ma ocupam cu inregistrarea meciurilor, dar din pacate, avand in vedere recenta perioada neagra din istoria calculatorului meu, cel mai recent meci de care dispun e cel din prima etapa a returului, cu Poli Timisoara (acel 3 - 1). Am destule meciuri din campaniile europene din ultimele 2 sezoane, plus cateva din campionat, din aceeasi perioada. Net am bunicel, fibra optica de la RDS (nu stiu cum comunica asta cu serverele voastre, dar in local am viteza de pana la 4 MBps). O alta chestiune pe care ar trebui s-o mentionez, e ca, in cazul majoritatii meciurilor capturate de mine, am optat in favoarea calitatii in dauna dimensiunii fisierelor. Astfel, unele meciuri sar de 3 GB. In alta ordine de idei, avand in vedere ca au existat destule meciuri la care le am si la care am reusit sa ajung, am apelat la parintii mei pentru a mi le inregistra in locul meu, deci exista si bucati de reclame pe ici pe colo.

Cam astea sunt "conditiile" de care dispun...daca pot servi cuiva, am sa vi le pun la dispozitie cu toata placerea. :)

Salutare. Nu stiu in ce masura as putea da o mana de ajutor, dar daca pot, am s-o fac cu toata placerea. Am un TV tuner bunicel, mai demult ma ocupam cu inregistrarea meciurilor, dar din pacate, avand in vedere recenta perioada neagra din istoria calculatorului meu, cel mai recent meci de care dispun e cel din prima etapa a returului, cu Poli Timisoara (acel 3 - 1). Am destule meciuri din campaniile europene din ultimele 2 sezoane, plus cateva din campionat, din aceeasi perioada. Net am bunicel, fibra optica de la RDS (nu stiu cum comunica asta cu serverele voastre, dar in local am viteza de pana la 4 MBps). O alta chestiune pe care ar trebui s-o mentionez, e ca, in cazul majoritatii meciurilor capturate de mine, am optat in favoarea calitatii in dauna dimensiunii fisierelor. Astfel, unele meciuri sar de 3 GB. In alta ordine de idei, avand in vedere ca au existat destule meciuri la care le am si la care am reusit sa ajung, am apelat la parintii mei pentru a mi le inregistra in locul meu, deci exista si bucati de reclame pe ici pe colo.

Cam astea sunt "conditiile" de care dispun...daca pot servi cuiva, am sa vi le pun la dispozitie cu toata placerea. :)

Vezi ca ai un PM

Si intr-o nota glumeata tin sa mentionez ca Becali ar fi impresionant de cunostintele IT ale huliganilor si vagabontilor, suporteri ai Stelei.

:)

EuroSTELIST. Bagi si tu cu un convertor acolo, daca faci captura MPEG.

Ia vezi Win DVD Converter ca ala face treaba buna DVD -> AVI.

EuroSTELIST. Bagi si tu cu un convertor acolo, daca faci captura MPEG.

Ia vezi Win DVD Converter ca ala face treaba buna DVD -> AVI.

Lasa ma ce nu poate fiecare sa-si faca fisierele mai mici...

Si eu prefer calitatea in detrimentul marimii...