DeLaRyu

Peluza Nord

755 posts in this topic

La multi ani NUCLEO , sper sa ne incantati ca de fiecare data cand venim pe stadion fularultras

cat mai multe PREZENTE la MECIURI,LA MULTI ANI !!!:) cine stie poate va aparea si NUCLEO CONSTANTA !!!**ar fi COOL**poate face pui BRIGADA sa aveti Filiale prin TOATA TARA,ca suntem multi ma refer la toti cei din PROVINCIE ca am putea sa intram si NOI intr-o FILIALA ca sa avem PRIORITATE la bilete la Meciuri ca ne am SATURAT de bisnitarii,aici ma refer la ORICE Brigada ca ar PUtea sa si faca niste Puisori prin PRovincie(de ex cum Are ULTRAS Aiud,BRavov...s.a.md)Sa Stiti ca si cei din afara Buc ar vrea sa COntribuie mai mult ca fenomenul sa ia amploare sa URCE o treapta mai SUS fata de cum este in PREZENT

Edited by punkboy

poate tu ai 12 anisori:) fiecare se exprima aici pe forum in limita bunului simt,dk tu crezi altceva asta e altceva

LA MULTI ANI NUCLEO!!!La cat mai multe realizari in peluza si in afara ei,ca in ultimul timp nu prea s-a vazut.

PS: Te pupa tata,rezistenta ultras :kisstogether:

AISS-ul multumeste pe aceasta cale brigazii Armata 47 VEST ( special lui BARU si prietenilor sai ) la terminarea meciului cu Galatasaray de pe stadionul Ali Samy Yen,unde au fost cateva neconcordante legate de transport ,dovedind inca o data ca orgoliile conteaza mai putin cand vine vorba suporterii Steaua.

Suntem mandri ca va avem printre noi.

foarte bine spus,cu astfel de oameni poti sa te mandresti ca esti Stelist,desi nu cunosteau pe nimeni din A.I.S.S. doreau sa stea cu noi pentru a se asigura ca suntem teferi pana la sosirea autocarelor noastre,ei neavand nici o treaba cu organizarea deplasarii noastre,noi organizand separat deplasarea,multumesc si eu inca o data pentru gazduire si sper la cat mai multe solidarizari intre Stelisti,de astfel de oameni este nevoie in peluzele Steliste

Unde au disparut vremurile astea ?? :((

Ma refer la numarul de suporteri si felul cum cantau!!

Indicatiile de rahat ale militianului comunist ar fi cam singura parte negativa!!

cat mai multe PREZENTE la MECIURI,LA MULTI ANI !!!:) cine stie poate va aparea si NUCLEO CONSTANTA !!!**ar fi COOL**poate face pui BRIGADA sa aveti Filiale prin TOATA TARA,ca suntem multi ma refer la toti cei din PROVINCIE ca am putea sa intram si NOI intr-o FILIALA ca sa avem PRIORITATE la bilete la Meciuri ca ne am SATURAT de bisnitarii,aici ma refer la ORICE Brigada ca ar PUtea sa si faca niste Puisori prin PRovincie(de ex cum Are ULTRAS Aiud,BRavov...s.a.md)Sa Stiti ca si cei din afara Buc ar vrea sa COntribuie mai mult ca fenomenul sa ia amploare sa URCE o treapta mai SUS fata de cum este in PREZENT

PEy exista 2 variante:

1. Voi "provincia" sa veniti la fel ca noi la coada de la casele de bilete sau sa va faceti abonamente cu toate ca ar rfi ndrept pt cei care ar putea sa ajunga meci de meci acasa....

2.Cand noi...suporterii din Bucuresti nu avem cum sa venim in numar mai mare de o mie.......puteti sa va duceti sa va luati bilete la deplasarile Stelei si sa incurajati echipa impreuna cu restul galeriei...daca tot vrei sa te implici.....

te rog nu il mai lua in seama .... pe punky ... si inceark in posturi sa nu mai generalizezi ...

iti zice un suporter din PROVINCIE (cum zici u) ca nu ai vrea sa sthi ce greu e ....

Da' tu cine-oi fi mah?Ai fost vreodata pe Ghencea?Am impresia ca esti doar un pacalici...

Dap este transferul bomba din peluza Stelei, o sa-l dea pe Mustatza jos, si o sa ne dea tonul.....n-ati auzit de el? e punkboy =))

Ca sa schimb putin subiecut, doresc sa remarc modul cum galeria Stelei si-a sustinut echipa la Bistrita. OPe scurt, ne-am facut de kakao ! Mai exact: desi numerosi suporteri au facut deplasarea la B-ta, la meci 90 % din ei au stat in spatele peluzei si nu ai intrat. Motivul : presupun ca pretul biletului. Dar cum toti erau beti, dupa NENUMARATE sticle de bere/vodca/vin, nu inteleg DC AU MAI FACUT DEPLASAREA, daca tot nu au intrat la meci. S-au dus vremurile cand umpleam tot sectorul rezervat oaspetilor, indiferent unde jucam. Am fost penali, am intrat 100 la meci, din care 95 erau din provincie, si pe restul i-a durut in fund. O mentalitate ce devine obisnuinta. Dintr-o peluza intreaga, daca sunt 30 care se preocupa de soarta ei. restul, DELASATORI. NU MAI AI CU CINE !

Ca sa schimb putin subiecut, doresc sa remarc modul cum galeria Stelei si-a sustinut echipa la Bistrita. OPe scurt, ne-am facut de kakao ! Mai exact: desi numerosi suporteri au facut deplasarea la B-ta, la meci 90 % din ei au stat in spatele peluzei si nu ai intrat. Motivul : presupun ca pretul biletului. Dar cum toti erau beti, dupa NENUMARATE sticle de bere/vodca/vin, nu inteleg DC AU MAI FACUT DEPLASAREA, daca tot nu au intrat la meci. S-au dus vremurile cand umpleam tot sectorul rezervat oaspetilor, indiferent unde jucam. Am fost penali, am intrat 100 la meci, din care 95 erau din provincie, si pe restul i-a durut in fund. O mentalitate ce devine obisnuinta. Dintr-o peluza intreaga, daca sunt 30 care se preocupa de soarta ei. restul, DELASATORI. NU MAI AI CU CINE !

vad ca ai tinut numarul sticlelor de alcool consumate in aceasta deplasare...faci din tantar armasar

tendinta de scadere a numarului de suporteri in deplasari este una generala.o regasim la toate peluzele din tara.motivele care au dus la acest lucru nu tin neaparat numai de noi.atatia suntem si asta e situatia in prezent...ce ai vrea sa facem,sa strangem muncitori din fabrici si uzine si sa ii aducem la stadion cu forta?sa iti ofere clubul un avion personal si o noapte de cazare la hotel la fiecare deplasare?eventual si o diurna...

vad ca ai tinut numarul sticlelor de alcool consumate in aceasta deplasare...faci din tantar armasar

tendinta de scadere a numarului de suporteri in deplasari este una generala.o regasim la toate peluzele din tara.motivele care au dus la acest lucru nu tin neaparat numai de noi.atatia suntem si asta e situatia in prezent...ce ai vrea sa facem,sa strangem muncitori din fabrici si uzine si sa ii aducem la stadion cu forta?sa iti ofere clubul un avion personal si o noapte de cazare la hotel la fiecare deplasare?eventual si o diurna...

Mah nu sunt un mare fan al deplasarilor, insa am observat ca erau pe acolo ceva mai multi oameni din provincie decat veniti din Bucuresti care au intrat in sectorul nostru, alcool beau inainte de fiecare meci si votka si gin si bere depinde de temperatura de afara insa n-ar fi asta o scuza, cel putin ca stelist nu cred ca vreodata m-a lasat acasa si sa nu merg la un meci , pretul biletului sau bautura, insa din pacate din cate am observat, pana ca si acasa daca este putin pretul piperat, mai mult de 15.000 de suporteri nu avem, alta data aveam o medie de 19.000 de suporteri pe meci pe vremea lui Zenga si de 18.000 pe vremea lui Olaroiu, si erau meciuri la care se platea cate 20-40 ron peluzele si jucam pe lia Manoliu o perioada, ceea ce era cam la "mama dracu" pt fiecare suporter sa plece la 11 noaptea de acolo.

Sunt curios daca ajungem in grupele Champions League , daca se vor cumpara tot la fel de putine bilete, si vom avea cea mai scazuta media a suporterilor la meciurile de acasa.

E pacat pt ca inainte oftam cand ne uitam la o asemenea competitie la TV speram sa ajungem iar acolo , si cand am ajuns dupa un an ni s-au parut biletele scumpe pt meciurile cu Sevillia si Arsenal dar am fost 20.000 pe stadion la meciul cu Slavia ca erau biletele mai ieftine.

Nu cred ca mai putem sa aducem in discutie ceva de deplasari cand noi nu avem suporteri acasa

@MarkCortez, desi in mod normal te apreciez pentru postari, acum chiar te-ai aruncat in necunostinta de cauza. In loc sa-ti bazezi un post agresiv pe o presupunere, mai bine intrebai exact ce s-a intamplat.

La meci nu a intrat nimeni dintre cei veniti de la Bucuresti, pentru ca ni s-a specificat foarte clar ca vor intra doar 150 de oameni (da, cu bilete platite, dar asta nu era neaparat o problema). In conditiile in care doar de la Sud au fost ~90 de oameni, si cum nu puteam intra toti, s-a luat decizia de a nu intra nimeni la meci. Cei pe care i-ai vazut intrand au fost localnici sau independenti. Crezi ca noua ne-a placut sa facem 11 ore dus/11 ore intors si sa ne uitam la televizor ? Asta a fost, multumiri lui nea Jean si nea Vali.

cred ca in primul rand lui nea Vali

peste tot,la toate echipele primul ajutor pt suporteri vine din partea clubului...si la bilete si la materiale...ma uitam aseara torte la milogi si nimeni nu schitza nimik...fumigene...mesaje anti mitica...la caini stiam mesajele si steagurile cu ciorile dinainte si nu credeam ca o sa intre cu ele vreodata...si totusi au fost pe stadion...sunt sigur ca ajutorul a venit din partea cluburilor.La noi au fost 2 fumigene la meciul cu roma si se golise juma de sector...ce sa mai vb de torte sau mesaje anti mitica...aia intra cu veste pe stadion si la noi e placa ca sunt interzise coregrafiile cu placutze ca poti sa scri ce vrei.Parca traim intr-o alta lume,toti fac ce vor numai noi suntem din alt film.Si cand vreodata se face ceva si la noi suntem primii condamnnati chiar de proprii conducatori.

e clar...la noi primul dusman este clubul si apoi restul

subscriu si eu la ce ai scris mai sus...

pai o prima problema ar fi controlul foarte strict care se face la noi la porti...din cate am constatat,e de departe cel mai strict din tara(mai lejer totusi acum decat in epoca bgs...)...

apoi de ce sa ne ferim sa o spunem...ar fi vina noastra ca nu ne impunem punctul de vedere in fata conducerii(avem dezavantajul ca avand multi suporteri in tara,nu sunt "dependenti" de noi...vezi cazul Bistrita,unde oricum se aduna destui "suporteri" si fara noi...in ochii lor toti suntem la fel...)

ar mai fi acest nea Vali de care spuneati mai sus care e reticent la tot ce inseamna ultra',care una zice la sedinte si alta face in realitate...o sluga, o persoana cu doua fete...din punctul meu de vedere nu o sa putem avea niciodata o colaborare cel putin decenta in contextul asta...

si nu il ultimul rand...cred ca am fost singurii care ne-am speriat de aceasta lege mitica.asta referitor la torte si fumigene...multora dintre noi ne lipseste sangele in instalatie.

ce mi-ar place la un meci...macar odata...sa-i lasam cu peluzele goale...dar exact cand nu se asteapta...sa ramanem afara si sa ardem biletele.Asta ar merita.Am sacrifica echipa pt un meci,dar acesta conducere ASTA MERITA!!

Stiu ca visez si nu se va intampla ,dar de ani incoace merita un astfel de tratament,la fel cum noi suportam mizerile lor.

pardon, noua ne lipseste suportul clubului, ne lipsesc banii lui Borcea, avocatul celor de la PCH, etc

Deci ne lipseste sangele din instalatie pt ca nu avem suportul clubului.

Te cred ca aia dau cu torte cand stiu ca au pile, bani, avocati.

Daca am avea si noi parte de aceleasi conditii...

ce mi-ar place la un meci...macar odata...sa-i lasam cu peluzele goale...dar exact cand nu se asteapta...sa ramanem afara si sa ardem biletele.Asta ar merita.Am sacrifica echipa pt un meci,dar acesta conducere ASTA MERITA!!

Stiu ca visez si nu se va intampla ,dar de ani incoace merita un astfel de tratament,la fel cum noi suportam mizerile lor.

s-a intamplat deja.

partial cel putin.

cei de la sud nu au intrat la meciul cu Poli Iasi si au protestat in fata PN.

Asta se intampla datorita noului sistem de acces infect.

11082007068.mp4

11082007069.mp4

11082007070.mp4

11082007071.mp4

Edited by Azzido

@ssinpadureacualune @rezistenta_ultras

2 mesaje mult peste ce se posteaza pe-aici. Ati sintetizat f bine situatia. Cu adevarat cel mai mare dusman al nostru nu este militia, mitica, cainii si alte zdrente ci propriul nostru club reprezentat cu succes de gheibal. Suntem cei mai vaduviti suporteri in relatia cu clubul tocmai pt ca intotdeauna se vor gasi mase de oi care sa ne ia locul. Asta e dezavantajul de a avea cei mai multi suporteri.

La fel de adevarat este si faptul ca am cedat prea usor (tocmai datorita oilor venite la shpectacol) atunci cand trebuia sa avem mai mult sange in instalatie.

Edited by micodo

frate in categorie de suporteri azi,slabi,chiar f slabi....

nici un cantec nu am auzit.....

deci Lupta Steaua..... atat . . .