Bogdan4Steaua

Cel mai bun portar al Stelei din anul 2000 pana in prezent

221 posts in this topic

Cei mai buni portari ai Stelei în aceasta perioada,au fost Martin Tudor si Hamutovski.Amanadoi au avut si bune si mai putin bune;cu toate astea ambii sunt peste Carlos.

Sa continui cu Carlos in poarta,dupa ce a gresit ca în curtea scolii,trebuie sa fii exagerat de indulgent.Ca sa nu spun altceva.

Gata ! Creditul acordat lui Carlosito s-a epuizat.

Pâna în iarna cred ca trebuie sa mergem pe mâna lui Cernea.

Tudorica cred ca este singurul portar al Stelei din ultimii 6 ani de care sa imi amintesc sa nu fi facut vreo gafa decisiva.

Cred insa ca Eugen Nae merita o sansa mai mare decat i s-a dat,atat timp cat a evoluat la noi.

Martin Tudor... de departe a fost cel mai bun, haideti sa ne gandim ca poate daca nu era el, campionatele din 2000-2001 si 2004-2005 poate nu le castiga Steaua...el a inchis mereu bine poarta, avea niste reflexe extraordinare, si o priza a mingii aproape perfecta.

A regretat pana la lacrimi despartirea de Steaua, spunand "am iubit-o pe Steaua mai mult decat pe mama"

Cei mai buni portari ai Stelei în aceasta perioada,au fost Martin Tudor si Hamutovski.Amanadoi au avut si bune si mai putin bune;cu toate astea ambii sunt peste Carlos.

Sa continui cu Carlos in poarta,dupa ce a gresit ca în curtea scolii,trebuie sa fii exagerat de indulgent.Ca sa nu spun altceva.

Gata ! Creditul acordat lui Carlosito s-a epuizat.

Pâna în iarna cred ca trebuie sa mergem pe mâna lui Cernea.

nici Cernea nu prea le are cu aparatul!! mai bine il baga pe Toma. tanar

L-am votat pe Hamutovski pentru ca a aparat mai mult in meciurile europene, pe cand Tudor a aparat mai mult in campionat. Momentan imi vin in minte 2 meciuri ale celor 2 : cel de la Bilbao cand desi am fost invinsi ne-am calificat dupa 12 ani in primavara europeana, atunci Hamei a limitat proportiile scorului si datorita paradelor lui am mers mai departe. Cealalta partida este cea de la Brasov, victorie cu 1-0, gol Munteanu, cand Tudor a aparat extraordinar si am reusit sa invingem, asigurandu-ne in mare masura titlul de campioni.

Desigur ca mai sunt alte zeci de meciuri in care acesti 2 portari au avut parade fantastice si cred ca atunci cel putin, erau de valori sensibil egale. Totusi un + pentru Hamei pentru acele meciuri din Europa.

Carlos este cel mai bun portar al Stelei dupa 2000. De Tudor nici sa nu aud , in afara de campionat, prin cupele europene nu imi aduc aminte sa fi jucat prea mult. Hamutovski a jucat numai in UEFA , deci nu putem sa il comparam cu Carlos. Portughezul a gresit in CL impotriva lui Real si Lyon , iar Hamu a jucat cu echipe precum Bilbao , Parma , Besiktas etc. Sa fim seriosi.

DAR tot la fel de bine spun ca , Carlos nu e portar de CL. E bun in campionat , in UEFA dar nu in CL.

Ramane , in opinia mea, cel mai bun portar al Stelei dupa 2000. Vai ce portari am avut inainte!!! (Ritli , Gherasim)

Aceasta statistica este interesanta, dar , daca puneam acum in locul lui Carlos pe Hamutovski sau pe Tudor, cei din urma erau cei mai varza portari (nu ca nu erau) pentru ca nau fost in stare sa apere in fatza lui vanNistelroy !!!! Multe echipe in ultimii 10 ani de cind Steaua nu a mai pus piciorul in Liga, au cazut in aceasta plasa!!! Totusi daca in meciul cu Lyon a gafat Carlos, si chiar sin Meciul cu Real, nu cred ca merita acest "tratament" din partea suporterilor. Sa nu uitam ca am cistigat campionatul cu el in poarta, cu degetele rupte si to a stat ultimele doua etape in poarta ca sa luam campionatul. Martin Tudor? daca era racit nu mai dadea pe la echipa, iar Hamutovski a plecat el pentru ca a venit pentru bani si a plecat dupa bani. In schimb Carlos putea sa duca de anul trecut pe bani mai buni, dar este mai stelist decit toti cei care au strigat jigniri impotriva lui!!! Pentru ei a jucat pina acum la Steaua, pentru si-a rupt degetele etc. de fapt ce sa mai spunem suntem in Romania as putea sa fac o paralela si sa pun acelasi caz cu al lui Mutu.

Sa apere tot, sa cistige tot, sa nu uitam ca suntem suporteri si trebuie sa fim linga echipa nu cu "jigniri"!!!

Putea sa fie foarte bine 3-3 scorul sau chiar 4-0 dar de ce sa nu ne uitam putin la goluri? Ce faceau Goian si Ghionea la primul gol??? Vazuse vreo blonda in tribuna? golul 3 luat tot din capul lui Goian Carlos era pe minge, golul 4 greseala dubla, ca cauta in fata lui Carlos daca el a iesit "pe minge".

Mai vedeti care sunt cei care au gresit!!!

Cel mai bun portar ramine Carlos pentru mine !!!!

Nu e vorba numai de greselile din meciul cu Real,ci de toate greselile puerile care s-au strans intr-un timp relativ scurt.Golul primit in meciul cu CFR-ul a fost picatura care a umplut paharul,iar golul nr 4 din meciul cu galacticii,picatura care a dat pe afara.

Probabil ca daca nu ar fi fost acel nefericit ultim gol,lucrurile ar fi stat un pic altfel.

Iata o parte dintre cei mai buni portari ai Stelei de la înfiintare si pâna în prezent :

Voinescu, Toma, Suciu, N.Coman, V.Iordache, N.Rãducanu, C.Haidu, Duckadam, S.Lung, Lovas, Gh.Liliac, Stângaciu, Gherasim, Ritlli, B.Stelea, M.Tudor, V.Hamutovski.

eu pe zoltan ritli nu am sa-l uit niciodata. pt mine, el a fost cel mai bun, din portarii de dupa revolutie. mi-aduc aminte de (probabil) primul meu meci cu Steaua pe care l-am vazut: Aston Villa - Steaua 2-0. aveam vreo 6 ani atunci. cu siguranta imi joaca memoria feste , dar eu tin minte (repet, aveam 6 ani) , ca ritli a aparat vreo 4-5 penaltiuri. :D

nici sa nu mai aud de Carlos, l'am sustinut pana acum da' mi'am dat seama de valoarea lui... e incredibil asa ceva ..park a jucat volei cu realu...

cu sigurantza cel mai bun portar dupa 2000 e Martin Tudor!!!

@Puyol

Doar in meciul ala a aparat atatea sau in mai multe partide?

A facut un meci foarte bun acolo,a facut minuni intr-adevar pana cand Savo Milosevic a inscris in min 70.

Martin Tudor ... cel mai bun portar al Stelei ! Sa nu uitam meciul de pe Giulesti CrRapid - Steaua 1-2 , cand Tudor a fost senzational ( prima nota de excelent ***** acordata de ProSport unui jucator, pe atunci din Divizia A ) !

money : doar in meciul ala. din cate tin eu minte. repet, cu siguranta nu a fost asa :lol:

Martin Tudor.. si Hamutovski au fost cei mai buni portari ai Stelei .. Carlos sa se duca draq` de unde a venit :|

Pentru miine cel mai buni portari sunt Martin Tudor si Carlos!!!!! Nu se poate critica Carlos pentru 3-4 gafe in toti meciuri jucat pana la ora!!! Unica gafa important a fost cu Lyon, cealalte nu a impedit de face scor la Steaua. Si cu Real nu a vazut gafe lui Carlos, goluri nu sunt eroari sa. Carlos a fost si cu echipa nationala din Portugalia..... Pentru miine cel mai buni portari sunt Tudor si Carlos, Hamutovski l-am vazut cum un vrau gafeur.....

@Zama

Dubla cu West Ham a fost in alt an,nu in acelasi cu dubla cu Aston Villa...

Da,parerea mea este identica,Ritli a fost cel mai bun portar dupa anii 90 care a aparat poarta Stelei,pacat insa ca Piturca l-a indepartat cand a preluat echipa in iarna lui 1999.

Cati ani avea cand a fost inlaturat de Piturca de la echipa ?

@cristian014

Ritli avea 31 de ani,in toamna acelui an avusese conflicte cu conducerea,dar Nea Imi l-a chemat inapoi la echipa pentru ca avea nevoie de el in meciurile din Cupa UEFA.

Hamu. Pana sa se loveasca la un meci al Belarusului nu facuse nici o gafa. Dupa aia au inceput si gafele. Saracu a lovit de vreo 3 ori in cap (odata de marele Grigorie).

Martin Tudod ....si Hamu ... cam la egalitate ..dar Hamu nu avea zile cum a avuto Martin Tudor pe aceea cu Rapid ...cand ne-au condus cu 1-0 ..si la 2-1 pt noi a inchis poarta ... cred ca a scos peste 10 mingii de gol in ziua aia ...FANTASTIC !