Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti 1-1

111 posts in this topic

Articol de astazi din Prosport:

RAPID Incepând cu partida de aseara, în afara imnului traditional al giulestenilor la statia de amplificare s-a auzit o noua melodie. Muro Shabo, cântata de formatia Ternibe din Serbia , este o piesa traditionala tiganeasca. Aceia care au ales melodia aceasta au fost jucatorii, la finalul partidei din campionat cu FC Vaslui. Primul care a ascultat-o a fost Maftei, care o avea pe telefonul mobil, lui Maldarasanu i-a placut, si astfel visiniii s-au hotarât sa o puna la statia de amplificare.

Un 3-0 pt Steaua si vor asculta numai melodii tiganesti!

zic si eu (sper sa nu ma insel) ca aportul publicului va fi important la meciul cu rapid si un nr. mare de fani ii va motiva suplimentar. Insa in privinta celuilalt meci cred ca poate fi decis de Oli si MM lejer indiferent de oboaseala acumulata--tactic, psihic, in stil de mare campioana cu Stancu, Petre si Oprita titulari ...

Presedintele tarii a declarat ca va sustine echipa din Ghencea in jocul de duminica seara, cind Steaua va intilni pe Rapid.

"In confruntarile dintre cele doua echipe tin cu Steaua.

sursa: fanatik

Ceva normal... :twisted: :twisted:

SALOMIR ARBITREAZA Steaua - RAPID

Salomir va fi ajutat la cele doua tuse de asistentii Cristian Nica si Aurel Onita, iar observatori vor fi Dumitru Mihalache si Patritiu Abrudan.

sursa: spt

"Vama", ai belit-o! :twisted:

Sa nu uitam ca e ultimu meci pe Lia ... sunt curios cati spectatori vor veni nu cred ca poate sa ne creeze probleme o echipa de desculti ...!

dica10 dica10 dica10 Dica SteLisSiMMMMMo!

Program caselor de bilete este urmatorul:

Vineri 15 septembrie

Stadionul Steaua

14.00 – 18.00

Stadionul National

14.00 – 18.00

Sambata 16 septembrie

Stadionul Steaua

11.00 – 17.00

Stadionul National

12.00 – 17.00

Duminica 17 septembrie

Stadionul Steaua

12.00 – 17.00

Stadionul National

12.00 – 20.30

Preturi bilete:

Tribuna O

50 RON

Tribuna I

20 RON

Tribuna II

15 RON

Peluze

5 RON

Pe milogii lui Caposu ii batem cu 4-1 iar pe maidanezii aia ii batem cu 3-0 .Doamne ce placere o sa am cand o sa ii batem pe maidanezii lui Borcea ...O sa intru pe forumu ala al lor de kkt si o sa ii atac pana vor face spume la BOT sa nu mai latre atata ca sunt niste nimikuri

Avem meci greu cu "intunecatii" :twisted:

Trebuie sa fim atenti,sper ca s-a terminat cu euforia dupa victoria contra lui Dinamo Kiev.

Forzza Steaua,cu totii pe stadion!

Presedintele tarii a declarat ca va sustine echipa din Ghencea in jocul de duminica seara, cind Steaua va intilni pe Rapid.

"In confruntarile dintre cele doua echipe tin cu Steaua.

sursa: fanatik

Ceva normal... :twisted: :twisted:

SALOMIR ARBITREAZA Steaua - Rapid

Salomir va fi ajutat la cele doua tuse de asistentii Cristian Nica si Aurel Onita, iar observatori vor fi Dumitru Mihalache si Patritiu Abrudan.

sursa: spt

"Vama", ai belit-o! :twisted:

legat de citatul al doilea dc scrie Steaua asa si RAPID asa sursa e spt care ar trebui sa fie impartial :?

nu trebuie subestimati, nici un meci nu seamana cu altu, ati vazut ce s-a intamplat cu ucrainienii daca ne-au subestimat

Haha! Echipa de milogi, melodie de milogi, voi la ce va asteptati!?Am ras cu lacrimi cand am auzit melodia! :lol:

:mrgreen: Speram sa devina adevaratul imn al Rapidului. Asta e cantecul la care vibreaza de fapt tribul de sub pod.

iauzitzi aici.... le dam la cei de sub pod un 6-1, 7-1 si le spunem adio... parca vad ca o sai umilim d o sa moara Ciopos....

PS:Care mel vb.... cred ca am ramas yo in urma...

????

Biletele rezervate fanilor rapidiști pentru partida de mâine searã Steaua - Rapid, au fost puse în vânzare la casele Stadionului Giulești începând cu ora 12.00.

Se pare cã suporterii Rapidului La ora 13.00 se vânduserã deja 1.200 de tichete din cele 4.000 care au fost trimise clubului alb-vișiniu pentru a fi puse în vânzare. Prețul unui bilet este de 5 RON.

gsp.ro

Se pare ca pana si rapidistii vor sa vada MAREA ECHIPA A Romaniei! Nu numai in provincie se va inghesui lumea! :lol:

Inca un meci, alte emotii...sau poate nu. Poate ca singurele emotii ar fi ca nu cumva Steaua sa se relaxeze dupa meciul extrordinar cu Dinamo Kiev. Sigur, e un derby, iar baietii intotdeauna sau mobilizat la astfel de meciuri, insa hai sa fim seriosi, meciul din Liga Campionilor a avut o incarcatura emotionala foarte mare, iar acum este normal ca baietii sa nu mai fie la fel de concentrati cum ar fi fost poate inainte, cand se juca un derby.

Pe de alta parte, echipa Steaua a demonstrat ca e este cu adevarat o campioana ce trateaza fiecare meci cu maxima seriozitate, pentru ca, nu-i asa, numai o campioana poate reusi sa aiba aceasta atitudine, indiferent de importanta mecului.

Imi doresc sa castige meciul de duminica in primul rand pentru moralul lor, in al doilea rand pentru ca joaca cu Crapid, iar in al treilea rand pentru ca nu trebuie sa le dea sansa dinamovistilor sa se distanteze de locul 2 (si poate cine stie, vor pierde duminica).

HAI Steaua!

steagsahmic steagsahmic steagsahmic

Dupa meciul cu Kiev-ul, m-am temut si eu de o stare de euforie din partea baietilor, care sa-i impiedice sa se concentreze cum trebuie la meciul cu aia de sub pod. Dar auzindu-i declaratiile lui Oli, m-am mai linistit. Unul din lucrurile pe care le apreciez cel mai mult la Oli e aceasta atitudine de-a sa, de-a fi mereu cu capul pe umeri, acest echilibru pe care sunt sigura ca il va insufla si baietilor, pentru ca intr-adevar meciul de maine e important si sub aspectul orgoliilor -sper ca ratatul ala de Maftei sa primeasca o lectie serioasa, sa vada el 'cine-i Steaua'-, dar in special prin prisma faptului ca aceste 3 puncte sunt foarte importante.

Singurele pericole pe care le vad ar fi obiceiurile de chirurgi ale rrapidistilor, de la care m-astept de la orice, ca deh, cam urla frustrarea in ei. Ar mai fi si Moldovan, dar sper ca de data asta baietii sa reuseasca sa-l tina bine.

Am incredere in echipa, pentru ca stiu ca este net superioara rapidului, si sper sa ia toate cele 3 puncte la finalul ultimului meci jucat pe Lia Manoliu!

Forza Steaua!! steag2

Nu mai putem vorbi la ora actuala despre jucatori ca dupa o victorie ei pot avea o stare euforica, am trecut de perioada mai "romantica" din fotbalul nostru, pur si simplu totul este perfect acum, lot foarte bun avem, antrenor bun avem, experienta avem, maturitate avem, conducere buna avem, liniste avem.

Ce griji sa ne facem cu o echipa de pe locul 10? 8)

Am aflat de unul din mesajele pe care le vor afisa crapidistii maine seara. Suna cam asa "Daca s-ar pune viza la intrarea in capitala, ati avea peluza goala"!!!???

Daca ar putea sa faca cineva un mesaj care sa-i contreze, pana la ora meciului ar fi excelent!!

Cand ma gandesc la oamenii de sub pod i-mi doresc sa-i zdrobim. Dupa ce ma calmez, i-mi dau seama ca orice victorie este buna.

Faptul ca le place o melodie tiganeasca nu este de mirare, ba dimpotriva. Daca si-ar alege vreo melodie de Enescu atunci ar fi de mirare.

Sunt curios cu ce o sa iasa in fata Mircea Lucescu(ca este clar ca puradelul nu face decat gargara). Ar fi bine sa nu ne accidenteze nimeni. Tare mie teama de ideeile parsive ale batranului aluia.

ar fi excelent sa ii batem pe oligofrenii aia de sub pod si ar fi si mai super daca nu ne-ar accidenta vrun jucator de baza .....

Pentru Steaua,meciul cu Rapid nu este un derby!Acest meci este un simplu joc cu o echipa de pe locul 10 daca nu ma insel, cu jucatori varza precum:Maftei(jucator care sta pe burta in meciurile nationalei),Constanin(jucator de karate care cica stie fotbal...+plus ca in meciul cu gemania cred ca dupa ce a luat de 2 ori 'crace' prindea Pro TV-ul),Spaunaru(un baiat bun numai de rosu),Moldovan(care chiar daca are noroc de se lovesc mingiile de jucatori si intra in poarta,nu are nici o sansa in fata celui mai bun cuplu de fundasi din Europa...Ghionea/Goian).Nu ma astept ca Steaua sa faca un specatcol mare pentru ca trebuie ca jucatorii nostri sa se apere de intrarile criminale pe care le au rapidisti...dar...si asa tot le aruncam 3 mingii in plasa!Vali Badea este din Alexandria,oras in care locuiesc si eu...am si jucat fotbal cu el si va pot spune ca de pe cand era mai mic stia multe cu mingea si a fost,este si va fii STELIST!Cand a picat proba la Steaua la 15-16 ani a avut un moment de cadere,de resemnare,dar bine ca l a vazut Dumnezeu pentru ca ajunse se la un momentdat sa joace in promotie la o echipa dintr un sat si asta acum 4-5 dak nu ma insel.Un jucator tehnic,de viteza...multe calitati pentru care exista o singura religie:Steaua

Vali Badea in maxim 2 ani va fii un jucator de baza in nationala unde si asa ducem lipsa de atacanti pur sange!Ma uitam la meciul cu Dinamo Kiev si ma minunam ce preluari facea,cat de bine se aseza in teren!Sa raman cu picioarele pe pamant si va ajunge ATACANUL NUMARUL UNU AL NATIOANLEI!Vali este exact ce ii lipsea Stelei un atacant de viteza...acum avem 2 :lol: !BAFTA DUMINICA

SI LA BINE,SI LA RAU,NOI VOM FII STELISTI MEREU!

Va fi o victorie a Stelei, nici nu ma indoiesc de asta. Steaua e intr-o continua ascensiune si joaca un fotbal cu mult superior Rapidului!

]Statistica / Cea mai severa corectie aplicata Rapidului: 8-2

Pe 3 mai 1989, Steaua a intalnit Rapid, in deplasare, si a administrat echipei antrenate de Ion Pop si Rica Raducanu un sever 8-2 (foto, Rotariu marcheaza pentru Steaua). Meciul s-a disputat pe stadonul "23 August", actualmente "National". Antrenorii Stelei la acea data erau Anghel Iordanescu si Dumitru Dumitriu. Dupa acea partida, Steaua a disputat a doua finala de Cupa Campionilor din istorie, impotriva lui AC Milan.

26403_012.jpg

Cred ca a sosit momentul sa repetam figura !

Sign in to follow this  
Followers 0