Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti 1-1

111 posts in this topic

Duminica 17 septembrie 2006,în etapa a 7-a a Ligii 1,începând de la ora 20:30,Steaua va fi gazda Rapidului din Giulesti.

Meciul va avea loc pe stadionul "National" din Complexul Sportiv "Lia Manoliu" si va fi televizat de TVR 1.

In timp ce pentru noi,meciul cu Realul din Giulesti va fi un meci obisnuit,banuiesc ca pentru ei va fi unul de spalare a pacatelor si de recâstigare a încrederii în sine.

Motivul e simplu si îl regasim în frustrarea resimtita de oaspetii nostri de duminica,în clipele pierderii cu putin timp în urma,în fata campioanei României-FC Steaua Bucuresti-a calificarii în semifinala UEFA Cup,a campionatului si a Supercupei României.

Fara îndoiala,Steaua îi este superioara Rapidului si în acest sezon.Calificarea în grupele Champions League si parcursul bun de pana acum în noul campionat,spun foarte mult dar nu totul.

Pentru ca Steaua e favorizata în aceasta confruntare de orgoliu,de faptul ca va juca pe propriul gazon;pe acel gazon pe care în ultimul an a obtinut frumoase si importante succese,în fata propriilor suporteri,cei care formeaza cea mai buna,cea mai fidela si mai numeroasa galerie din tara.

Acest meci,vine pentru Steaua,la 4 zile dupa lupta de la Kiev pentru obtinerea primelor puncte în gupa E a celei mai puternice competitii continentale între cluburi.

Desi se presupune ca jucatorii nostri vor da pe Olimpiskiy Stadium din Kiev,tot ce au mai bun în ei si vor juca pâna la ultimul strop de energie,sunt sigur ca se vor prezenta si duminica în cele mai bune conditii,pentru a învinge echipa vizitatoare.

Alcatuita din jucatori cu nume sonore,Rapidul traieste în ultima vreme,mai ales prin reusitele lui Vio Moldovan.

Vom primi cu mare bucurie prezenta lui Zicu în atacul câstigatoarei Cupei României si-i uram pe aceasta cale sa reuseasca si in acest meci,ratarile spectaculose care l-au facut deja celebru.Cu aceeasi bucurie vom întâmpina si prezenta internationalului Maftei,cel care si-a adus o contributie determinanta la semiesecul echipei nationale în fata Bulgariei,la Constanta.

Il mentionez si pe Marius Constantin,nedezmintit colectionar de cartonase galbene si rosii.Regretam absenta lui Sapunaru,care dupa ce a fost eliminat în campionat,a mai fost eliminat pentru doua "galbene" luate prosteste si în meciul echipei de tineret a României,împotriva celei similare a Germaniei.

E de la sine înteles ca va fi un meci în care vor iesi scântei,declansate în principal de oaspeti,recunoscuti prin jocul la intimidare,loviri intentionate,batai pe teren,s.a.m.d.Important ar fi ca jucatorii nostri sa nu cada în plasa jocului obstructionist al oaspetilor si sa nu reactioneze.

Va fi nevoie de un arbitru adevarat care sa stie sa tina în mâna frâiele meciului si gandul ma duce la Tony.Da da,la cel Toni Helesteanu care ne-a eliminat noua 3 jucatori pe Ghencea,la meciul de pomina cu Gloria Bistrita când desi în 7 oameni în câmp,am reusit sa câstigam.

Cred în forta Stelei,în capacitatea ei de a face fata oricarei echipe si situatii si mizez pe Victoria ei.

Steaua

Virgil ,Marius Constantin in afara de cartonase galbene mai ia si "urechi".La meciul de tineret cu Germania,nemtii au reusit 2 goluri in urma a doua pase printre piciorusele lui M. Constantin.Ne intalnim la stadion.Si ar fi bine sa tina pe pomanagiul ala de Moldovan,"zic eu"(vorba lui Nea Imi).Si cand ma gandesc ca vin unii dintre cei mai antipatici jucatori din fotbal,ma apuca sila:maldarasanu,zicu,maftei,Moldovan si bineinteles karamian>

P.S.Am uitat pe vreunul??

P.S.Am uitat pe vreunul??

Da!am uitat trioul de baza:il Muce,Dinu vama and milogul Copos utc

Steaua - Rapid. Meci de 10 puncte! Sau mai bine spus: Ciao campionat pentru il Muce si ai lui milogi.

Ce bine era daca se juca in Ghencea, dar nici o problema, behaiturile de anul trecut trebuie facute uitate... Nu vreau decat sa ma gandesc ca vom lua cel putin 4 puncte din urmatoarele doua confruntari in campionat. Cred ca aici sta cheia castigarii campionatului mai devreme decat ultima etapa asa cum vrea patronul nostru...

... Cred ca aici sta cheia castigarii campionatului mai devreme decat ultima etapa,asa cum vrea patronul nostru...

Patronul nostru ? Al meu nu e,în orice caz.

De când esti salariatul lui Gigi,Sorine ? :lol:

Putina atentie la Moldovan, multa atentie la protejatul oaselor (si desi nu-mi doresc, la nevoie replicat la pumni) si ce-o mai fi. Asta e reteta celor 3 puncte pe care le vom castiga in acest meci :wink: De Zicu nu-mi fac griji, cred eu ca n-o sa aiba nici macar OCAZIA sa rateze.

Tot ce-mi doresc: la finalul meciului sa avem 3 puncte si lotul valid.

Tocmai vin de la Stanley si era un rapidist frustrat ca nu a dat Balaj 11m ieri la Pitesti. A zis ca o sa ne dea duminica Rapid 20 de goluri, pe urma s-a mai gandit si a zis 27! :lol:

:evil: >>S-a gandit si prima si a2-a oara prost,astia nu gandesc decat cu fundul!!Abia astept meciul sa ii zapacimA!!>>> :twisted:

@Virgil

nu poti sa sti cine imi este patron nu? Si unde?

Dar poti sa sti ca am auitat sa pun ghilimele... :lol: :lol:

De Zicu nu-mi fac griji, cred eu ca n-o sa aiba nici macar OCAZIA sa rateze.

Tot ce-mi doresc: la finalul meciului sa avem 3 puncte si lotul valid.

pai daca il pui pe zicu singur cu Carlos o sal dribleze pe portaru nostru da apoi rateaza cu poarte goala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cred ca e timpul sa mai castigam si noi un derby in campionat,ultima victorie fiind cea cu Dinamo de pe vremea lui Zenga.

O sa fie un meci cu scantei,sper din tot sufletul sa nu fie Tudor la centru pentru ca iar riscam ca acest meci sa se transforme intr-un fiasco.

In momentul de fata suntem peste ei la toate capitolele,a venit vremea sa le aplicam o corectie severa pentru toate atacurile care vin din partea lor !

Steaua-Rapid, Rapid-Steaua.... poate sa fie si in finala UCL ..... ca tot mai bine suna un Steaua-Dinamo 8)

Daca-i batem ne distantam la 10 puncte ceea ce ar fi foarte bine, insa nu de ei trebuie sa ne temem anul asta ci de patrupedele din groapa si de "metodele" lor...

sper ca Steaua sa isi revina pana la meciul cu rapid si sa le dea o mama de bataie ca sa ii tina minte...si sa nu mai comenteze altadata ca Steaua da bani arbitrilor ....

sper sa le inkidem din nou gura MILOGILOR si analfabetilor astora... abea ashtept sa le vad din nou mutrele lu Vama'.. UTCOpos ..."Tati ma bate Steaua" ...

nici nu ma gandesc sa fie alt rezultat nu va dati seama ce s'ar umfla in pene sapunarii astia ..

Asta o sa fie un meci important, dar si mai important va fi cel cu catzelusii, ca ei sunt peste rapid ( nu intamplator e scris cu litera mica :twisted: ) Dar, pana atunci... Trebuie sa-i batem pe toti!

Forza Steaua!

... Cred ca aici sta cheia castigarii campionatului mai devreme decat ultima etapa,asa cum vrea patronul nostru...  

Patronul nostru ? Al meu nu e,în orice caz.

De când esti salariatul lui Gigi,Sorine ?

Are dreptate Virgil ! tot respectul pt Becali ca nu a vandut jucatori si a bagat bani dar in rest [...]

Iar vizavi de meciul cu rapidistii alea de la rapid !!! ar cam fi cazul sa ii batem ca nu i am mai bautut de multa vreme in campionat !!! eu zic ca batem cu 2-1

Foloseste butonul edit. Pentru quote ai buton special la fiecare post. Moderatorii

Giuleștenii continuã sã suspecteze arbitrii cã o ajutã pe Steaua si cer ca derbyul de duminicã sã fie condus de un strãin.

Neoficial,la CCA,lista celor considerati fara afinitati cu vreo grupare este foarte scurta.Tudor,Constantin,Coltescu,Berbecaru si Bratu.Doar 5 din primii 20 de arbitri,a dezvaluit un oficial al FRF.

www.gsp.ro

_________

In concluzie putem sa ne asteptam sa ne arbitreze Tudor.Exact cel pe care nu l-am fi dorit.Pentru ca nu cred ca CCA va fi de acord cu aducerea unor arbitri straini.

Manevra tipica. Daca nu vine vreun strain probabil ca il vom primi din nou pe Tudor. Sa ne amintim de faultul lui Rada asupra lui Radoi nesanctionat cu rosu si de eliminarea usoara la Nicolita. Daca ii va ajuca pe ei arbitrul vor spune ca a fost un arbitraj echitabil sau, culmea nesimtirii, vor spune ca tot ei au fost cei furati.

Atributul mijlogi ii caracterizeaza din ce in ce mai mult pe rapidisti.

nu Tudor a arbitrat acum meciul milogilor cu vasluiul?

pai daca el a fost nu o sa`l mai trimita si la meciul nostru

daca se poate , asa vreau eu sa se petreaca urmatoarele meciuri:

egal la Kiev , victorie cu batmanii si cel putin egal cu latratorii...

asa sa ne ajute Dumnezeu...

isi face cineva probleme k nu ii batem.. vb despre Steaua .. :) singura problema ar putea veni de la moldobut. spre24

Sign in to follow this  
Followers 0