IPR

SS LAZIO Roma

477 posts in this topic

Pentru ca multi dintre noi iubesc LAZIO din foarte multe motive.

Edited by IPR

Fanii echipei sunt uimitori,am intrat si eu pe linkul postat de tine,si am ramas mut de uimire.

Pacat ca niste suporteri atat de patimasi,sustin totusi o echipa care in ultimii ani nu prea a iesit cu nimic in evidenta.

Astia sunt suporteri adevaratzi!!

sa luam exemplu de la ei...

Dupa roma si inter lazio e echipa mea pref din italia

Despre suporteri era un documentar "Comparatie intre Irriducibili de la Lazio si o grupare din Argentina, fani Boca Juniors" ceva de genul acesta oricum.

Lazio nu este un nume mare, am auzit multe despre suporterii lor, dar doar am auzit.Aratati-mi si mie de ce sunt in stare acesti fani.Sunt comvins ca Milan este mult mai tare la capitolul asta(deplasari,coregrafii,numar de suporteri(ceea mai tare audienta din italia) etc.

Cu toate ca o sa ma injurati roma are suporteri mai tari ca voi(am vazut niste filmulete) si in mod cert au un numar mai mare de fani.De echipe ce sa mai vb...

@AcMilan14

daca despre suporterii lu' Lazio ai auzit asa intamplator, inseamna ca te duci la meciurile milanului, faci deplasari cu ei, de stii ce fac ei...cum pot sa faci o comparatie intre echipe daca despre Lazio nu stii nimic si despre Milan cred ca ai vazut si tu 2,3 filmulete si gata esti mare cunoscator al fenomenului :twisted:

Dupa roma si inter lazio e echipa mea pref din italia

e ca si cum ai spune "dupa Steaua si rapid, Dinamo e echipa mea pref din Romania"

Lazio nu este un nume mare, am auzit multe despre suporterii lor, dar doar am auzit.Aratati-mi si mie de ce sunt in stare acesti fani.Sunt comvins ca Milan este mult mai tare la capitolul asta(deplasari,coregrafii,numar de suporteri(ceea mai tare audienta din italia) etc.  

Cu toate ca o sa ma injurati roma are suporteri mai tari ca voi(am vazut niste filmulete) si in mod cert au un numar mai mare de fani.De echipe ce sa mai vb...

U esti nostim, nu zic ca Milan nu are corgrafi frumoase dar cea mai frumoasa peluza din italia este Peluza Nord de pe Olimpico

Pe ce va bazati cand spuneti ca lazio are cea mai frumoasa galerie din seria A.

Intrati pe acest link http://www.Milan.3xforum.ro/post/4/1/poze/ si daca ati vazut ceva mai frumos pe stadionul olimpico va rog sa-mi aratati. Daca doriti sa auziti atmosfera de pe san siro creata de fossa dei leoni(mare pacat de ei ca numai sunt in prezent ca brigada) voi posta un link cu cantece de galerie. Nu am nimic cu lazio am vazut niste poze cu ei(vb din galerie) si nu mi s-au parut cu nimic asa deosebiti cum spuneti voi Tot ce stiu despre ei este ca sunt printre cei mai rai suporteri si ca cu toate ca sunt in numar mai mic ii bat pe aia de la roma. Singurul lucru care ma enerveaza la voi este alianta cu ratatii de la inter.

Singurul lucru care ma enerveaza la voi este alianta cu ratatii de la inter.

care voi ? :twisted:

U esti nostim, nu zic ca Milan nu are corgrafi frumoase dar cea mai frumoasa peluza din italia este Peluza Nord de pe Olimpico

Asta e parerea ta. Eu cred ca Lazio nu ar intra intr-un top 3 al peluzelor. Milan, Napoli sau Genoa imi plac mai mult. Si ca o comparatie Napoli a avut 55 000 media de suporteri in B. La Genoa stadionul e mereu plin (se duc mai multi decat la Sampdoria, chiar daca joaca in Serie A) si au niste coregrafi la care multi doar viseaza.

Gone, aici vorbim de calitatea peluzei nu de cati cetateni umplu un stadion. Sunt total de acord cu Sergiu. E adevarat nici Irriducibili nu mai sunt ce au fost dar ramane o peluza respectata in Italia si nu numai.

Foarte frumoase pozele si filmulete ca de-altfel multe altele. Insa, eu nu am inclus in categoria cetatenilor si peluzele, care din punct de vedere al culorilor si al coregrafiilor impozante cea a genovezilor e de departe una dintre cele mai spectaculoase. Eu ma refeream la cei 55 000 de spectatori, care scazand 5 000 - 10 000 din peluza, restul sunt cetateni sau sa nu mai folosesc termenul asta dur, sunt oameni care nu fac parte din brigazi. Ideea e ca, nu avea nici un rost sa faci afirmatia aia cu 55 000 de mii de spectatori in serie b sau mai stiu eu unde cand noi vorbeam de traditie si mentalitate. E de admirat, oricum, asistenta de care s-au bucurat ei in diviziile inferioare. Lazialii nu cred ca o sa perceapa bine o retrogradare la nivelul suporterilor. Adica nu-i vad sa aiba media macar de 30 000. Imi cer scuze daca tu crezi ca am vorbit rautacios. E o discutie nimic mai mult.

@Gone

in legatura cu top 3, daca e asa Torino ar trebui sa fie in fata lu' Milan :twisted: ...ca suporteri vorbesc :wink:

deci am vazut pe Lazio si pe irriducibili de 2 ori, odata acasa cu Livorno si odata in deplasare la Torino in meciul cu Juve, credeti-ma k mi s-a facut piele gaina. Sunt organizati si fanatici, sunt de departe cei mai buni si apropiati clubului lor decat oricare alti ultrasi italieni. Se stie in toata europa cat de patimasi sunt lazziari pt echipa lor, si asta nu o zic numai yo, puteti sa va informati. Cat despre tipul cu Milan, frate Milan e doar o echipa mare dar la faza cu suporterii nu e chiar asa, cine ar trebuie mentionati la suporteri din italia: Atalanta Bergamo si Napoli intr-adevar. Mai sunt multe alte peluze italiene adevarate, dar Curva Nord de pe Olimpico e unica. Credeti-ma k am vazut si stiu ce am vazut.

Mi se pare culmea ceea ce zici... Cum poti sa spui ca Milan nu are suporteri? inafara faptului ca avem cea mai mare audienta la meci si sectoarele lor in deplasari sunt mereu ocupate. Tu ai vazut lazio o fi atmosfera tare...suporterii vostri sunt renumiti doar pentru violenta si pentru rasism(sunt de acord cu ei aici). Rossonerii dau clasa celor de la lazio, aici ne referim la atmosfera,coregrafii numar de suporteri etc.Sa postat aici pe forum materiale despre fdl sau brn.

Uitati cateva materiale pe care le am gasit(uitati-va la postul meu mai sus sa vedeti coregrafiile pe departe cele mai reusite pe care le am vazut)

Milan-bacelona anul asta filmat de un suporter al barcelonei

la un meci...

fossa dei leoni

http://www.youtube.com/watch?v=HnDHvZMWA7c...=tifosi%20milan campionii

Milan-Lyon din UCL

cine are echipa din italia mai importanta decat Steaua de aici este un terminat , ce vorba e aia sa spunem "noi" , "voi" :))

Oricum eu ma laud de acum, ca voi merge la meciul OL- Steaua si la cateva zile distanta voi vedea si din Peluza Nord meciul Lazio- rioma

nu este 100% , dar sper sa-mi iasa mutarea asta 8)

Atmosfera la un meci Lazio-Roma este extraordinara.Am avut si eu placerea de a merge pe stadion la un astfel de meci.Suporterii de vis intradevar de partea ambelor formatii dar nu se compara atmosfera de la Lazio-Roma cu cea de la Galatasaray-Fenerbache din Turcia sau de la Olympiakos-Panathinaikos de la Athena.cine a fost la un asemenea meci stie despre ce vorbesc.simti ca plutesti in aer deasupra stadionului.

cine are echipa din italia mai importanta decat Steaua de aici este un terminat , ce vorba e aia sa spunem "noi" , "voi" :))

Oricum eu ma laud de acum, ca voi merge la meciul OL- Steaua si la cateva zile distanta voi vedea si din Peluza Nord meciul Lazio- rioma

nu este 100% , dar sper sa-mi iasa mutarea asta  8)

Normal. Steaua e pe primul loc, apoi vin alte echipe.

IPR, Milan e o echipa mare si are unii dintre cei mai fideli suporteri. Oameni care au ramas langa echipa dupa doua treceri prin Serie B. Si cand te gandesti ca FDL a fost primul grup ultras din Italia ... Iar cantece mai frumoasa ca in Peluza Sud de pe San Siro nu am auzit (poate la Panatinaikos sau River Plate dar e discutabil).

Despre suporteri era un documentar "Comparatie intre Irriducibili de la Lazio si o grupare din Argentina, fani Boca Juniors" ceva de genul acesta oricum.

Este vorba de documentarul Foreign fields. Il gasiti aicihttp://video.fanat1k.ru/BBC.Hooligans.3.of.3.-.Foreign.Fields.html

asa e! si este partea 3 dintr-un documentar numit HOOLIGANS, fiecare parte are o alta poveste si un alt titlu, in acest caz:FOREIGN FIELDS si este o paralela intre IRRiducibili LAZIO si o grupare a celor de la BOCA JUNIORS numita LA DOCE! este de vazut de cei care tin cu LAZIO!si de ce nu chir si de cei care tin cu Milan..... :)

dap

e super tare filmul ala cu IRR si La Doce

La un meci boca-river m-as duce , uff ce nebunie ar fi

Dar daca ma duc in decla meciul lazio-roma tot e super