Bogdan4Steaua

Stelian Stancu

45 posts in this topic

106562.jpg

Data nasterii : 22.09.1981

Locul nasterii: Tecuci(Galati)

Nr. tricou : 27

Inaltime: 1.79 m

Greutate: 64 kg

Club anterior: Sportul Studentesc

A mai evoluat la: Astra Ploiesti, Metalul Plopeni

Meciuri/Goluri in Liga 1: 93/4

Debut in Liga 1: 04.11.2000(Astra-FC Arges)

Bv MM.inca un transfer, sa speram k va fi reusit.Pakat k nu s-a putut aduce si un portar dar asta este, sa speram k cu aktuala echipa vom face fata pe toata cele 3 fronturi(CL,Campionat,Cupa Romaniei) :D .FORZA Steaua.

In ultima zi a perioadei de transferari FC Steaua a ajuns la un acord cu Sportul Studentesc in privinta transferului lui Stelian Stancu in Ghencea. Fundasul dreapta v-a semna un contract pe 5 ani si va purta tricoul cu numarul 27.

- site oficial

Voila! :)

Daca este adevarat ce ne zice Bogdan P,inseamna ca ne-am ales cu un stelist pur sange!!

Sa speram ca ne va demostra ca este un jucator ce merita sa imbrace tricoul Stelei.

e cam slabanog baiatu asta de la sportu...

:lol: :lol: :lol:

Te cheama cumva Copos ?

Bafta "Steliene" si multe prezente . Ai un nume predestinat pentru noi .

Stelica 8).

E adevarat ca poate juca destul de bine si ca mijlocas dreapta sau defensiv in caz de urgenta?

1fq7.th.jpg

2ak9.th.jpg

Este un transfer bun, binevenit pentru Steaua, dar cred totusi ca este al treilea fundas dreapta dupa Saban si Balan.

Daca si cu 3 fundasi care se bat pentru locul de fundas dreapta, Olaroiu va juca tot cu Petre Marin chiar ca n-a facut nimic.

Am auzit ca l-au adus pe Stancu sa-i faca concurenta lui Nesu la categoria "Cel mai slab jucator din lot" :D

Lasand gluma la o parte, Stancu poate juca atat fundas dreapta cat si mijlocas dreapta si din acest punct de vedere este un real castig. Avem nevoie de jucatori polivalenti.

Se pare ca Oli l-a dorit in principal pentru postul de mijlocas dreapta,post pe care l-a utilizat cu Gloria in meciul de sambata.

Am auzit ca l-au adus pe Stancu sa-i faca concurenta lui Nesu la categoria "Cel mai slab jucator din lot"  :D

Nu e chiar asa. Siman a fost intelegator si nu l-a transferat la Rapid pentru ca Stelian Stancu voia la Steaua; nu stiu daca e adevarata sau nu faza ca are masa musculara mai mica cu 3kg decat cea normala

a jucat f bine cu argesu... cred ca poate sal inlocuiasca cu brio pe George Ogararu...

Excelenta prestatia lui Stancu din aceasta seara. A fost unul dintre jucatorii meciului. Bravo Steliane!

Bafta in continuare!

oooohhhhhoooo...meci bun facut de Stelian!

Bafta in continuare!

Exista viata si dupa Ogararu!Bravo Stancu!Tine-o tot asa! :wink:

DA un meci bun facut de Stancu la Madrid.

Mai are de lucru pana ajunge la forma lui Ogararu.

Spor la treaba Stancule.

Demonstreaza-ne ca esti un stelist adevarat.

Banel ar trebui sa fie exemplu pentru Stancu

Stancu a jucat extrem d bine la Madrid. La tinut foarte bine p Robinho. Bv Stancu! Tine-o tot asa!

Din pacate ieri cu Pandurii Stelian a facut un meci slab. Sa speram ca a fost doar un accident. In conditiile in care Nesu nu este apt de joc, eu as incepe cu el meciul cu Dinamo Kiev.