Sign in to follow this  
Followers 0
Norbinho

Stelistii contraataca: cerem URGENT retrogradarea rapidului!

122 posts in this topic

Insa daca intram in acest joc stupid "cine toarna pe cine", aratam ca nu suntem cu nimic mai breji decat ei. De aia subsemnatul voteaza de 100 de ori contra.

Ai mare dreptate, dar nu uita : traim in Romania si suntem romani.Prin acest protest al lor ne-au demonstrat ca sunt prosti netinand seama de faptul ca am putea face un memoriu mai consistent ca al lor si care ar putea sa aiba consecinte mai mari.In ultimele 7 zile au avut 2 tentative penibile de a ne fura locul 1 : blatul de la Dej sesizat de toata lumea si pe care au incercat sa-l ascunda declarand ca mai degraba in Regie a fost aranjament si acest memoriu depus la LPF.Sunt de-a dreptul disperati si au inceput sa loveasca in Steaua, in suporteri, in echipa.Nu suntem prosti, ba mai mult, le suntem superiori din toate punctele de vedere si in consecinta nu putem sa privim linstiti cand cineva ne loveste in imagine.Ar fi o prostie daca noi, stelistii am reactiona intr-un mod violent, urat, necivilizat fata de ei, dar atata timp cat depunem un memoriu la randul nostru nu vad de ce am 'folosi arma prostului', si anume razbunarea.

Eu ziceam sa strangem dovezi si poate ne vede cineva de la conducere si poate depune un memoriu foarte bun!Nu stiu cine vrea , nu am obligat pe nimeni!

Eu sunt contra acestei "initiative". Fiindca imi aduce aminte de proverbul ala care zice "Razbunarea e arma prostului". Oficialii Rapidului si suporterii care au venit cu aceasta stralucita "idee" s-au definit singuri drept ipocriti pana la nesimtire crasa, tinand cont de felul cum s-au comportat in toate cele 4 meciuri jucate intre Steaua si Rapid sezonul asta. Treaba lor, probabil obrazul gros nu simte ridicolul.

Insa daca intram in acest joc stupid "cine toarna pe cine", aratam ca nu suntem cu nimic mai breji decat ei. De aia subsemnatul voteaza de 100 de ori contra.

Uite cum vad eu treaba. Nicolita a aruncat celebrul flacon, nu am depus memorii pt behaituri, pt injuraturile repetate, pt toate gesturile obscene pe care le-au facut jucatorii rapidisti. Noi nu ne-am coborat la asemenea mizerii. Dar ... azi suntem in situatia in care avem terenul suspendat. Nu avem cum sa stam si sa le aratam in continuare obrazul si doar atat. Data viitoare ne asteapta depunctarea. Si crede-ma ca doar asta urmaresc acum cei de la rapid.

Am tacut o data, am tacut si a treia oara dar deja s-a mers prea departe. Si e momentul sa ne spunem si noi punctul de vedere.

Eu sunt contra acestei "initiative". Fiindca imi aduce aminte de proverbul ala care zice "Razbunarea e arma prostului". Oficialii Rapidului si suporterii care au venit cu aceasta stralucita "idee" s-au definit singuri drept ipocriti pana la nesimtire crasa, tinand cont de felul cum s-au comportat in toate cele 4 meciuri jucate intre Steaua si Rapid sezonul asta. Treaba lor, probabil obrazul gros nu simte ridicolul.

Mi s-a parut ca poti mai mult decat atat.Din pacate m-am inselat.

Daca taceai filozof ramaneai.

Vine un prost si-arunca un bolovan in apa si zece intelepti nu-l pot scoate.

Razbunarea o fi arma prostului dar PROST este cel care nu se razbuna plus ca nu este vorba de o razbunare ci se doreste a nu se lipi nedrept si nejustificat o eticheta rasista asupra clubului nostru si ca legea sa se aplice echitabil. Chiar nu mi se pare o solutie sa stam cu mainile in san impasibili.

Nu cred ca e razbunarea prostului , trebuie sa se faca ceva.Voi va dati seama ca la urmatoarea plangere a lor noi pierdem titlul!Nu putem sta cu mainile in san "marea iubire " a Stelei de catre UEFA s-a vazut de mult !Asta datorita unor oamenii fara constiintza ca Mircea Lucescu care a facut in asa fel incat rapidul sa fie privilegiat in fata Stelei si asta doar din cauza ca noi suntem cei mai rasisiti din Europa si suntem si cu precedente!Mi se face scarba de astfel de oameni care dau cu sutul in Steaua doar de ura pe care o poarta acestei echipe si mai ales de milogii astia care nu stiu cum sa ne ia titlul.

s-a vazut clar la meciul cu Steaua cand a castigat rapidu (huua) totzi jucatorii inclusiv domnul Dinu Gheorghe s-au dus la galeria rapidului si au inceput sa strige mu*e Steaua, aiurea este ca Dinu Gheorghe a dat tonu! toata echipa ar trebui amendata, retrogradata, si amendata!

:evil: >>>Se ataca acuma ca sunt mai ciocolatii si ca li se spun "ciori"?Daca s-a strigat impotriva lor se mai intampla.ei ca au cantat de atata oriu impotriva Stelei pe ei nu-i vede nimeni,sunt antologice fazele cu "i love you boro" sau chestia de joasa speta cu behaiturile,nu au ce face cred ca si ei ar trebui la randul lor sa lise atraga atentia,ei ne fac precum ca am fii rasisiti,sa o ia sus asa cum se cred ei,le-ar conveni sa ne zboare 3 puncte,pai podarilor "curve negre ",uitativa la vopi in ograda sa vedetio ce "exemplare rare" avetisi dupa aia faceti p... mare!!>>> :twisted:

Rapid va sesiza FIFA și UEFA în ultimã instanțã

FC Rapid a anunțat, vineri, cã în cazul în care nici Comisia de Apel a FRF nu va aplica prevederile circularei FIFA și ale deciziei Comitetului Executiv al FRF privind combaterea discriminãrii pe stadioane va sesiza FIFA și UEFA.

"Eludând legea, Comisia de Disciplinã și implicit forul care o patroneazã (n.r. - FRF) se supune unui risc enorm. Pentru cã în circulara FIFA se spune clar cã orice asociație naționalã care nu respectã acest articol va fi exclusã din competițiile internaționale pe o perioadã de doi ani. De aceea, în funcție de decizia Comisiei de Apel este foarte posibil ca FC Rapid sã apeleze la forurile internaționale", a declarat, vineri, în cadrul unei conferințe de presã, purtãtorul de cuvânt al FC Rapid, Cristian Costache.

Oficialul grupãrii giuleștene a motivat apelul prin faptul cã membrii Comisiei de Disciplinã au omis din regulament paragraful cel mai important, acela care se referã la depunctarea echipei vinovatã de discriminare.

"Fapta a fost recunoscutã chiar și de oficialii Stelei, dar încadrarea acesteia a fost trunchiatã de membrii comisiei. În decizia comisiei nu se menționeazã exact articolul la care face referirea aceastã sancțiune, contrar hotãrârilor de pânã acum ale aceleiași comisii. Este clar rea voințã pentru cã prevederea regulamentarã este mai mult decât explicitã", a spus reprezentantul FC Rapid.

Cristian Costache susține cã amenințãrile cu revoluția ale președintelui C.A. al FC Steaua, Gigi Becali, au influențat Comisia de Disciplinã a FRF.

"Este de înțeles cã nu se dorește influențarea luptei pentru titlu, dar aceastã competiție se desfãșoarã dupã niște reguli. Regulã a fost și aceea ca Steaua sã se califice în semifinalele Cupei UEFA dupã douã rezultate de egalitate cu Rapid, deși nu a demonstrat acest lucru. Nu se poate sã se respecte numai anumite reguli. Rapid a fost depunctatã în 2001 când a pãrãsit terenul de joc și nu s-a mai produs nici o revoluție", a menționat Costache.

Purtãtorul de cuvânt al grupãrii giuleștene a menționat cã decizia Comisiei de Disciplinã ridicã semne de întrebare cu atât mai mult cu cât la ședința de joi au fost prezenți doar 3 membri, Doru Viorel Ursu, Victor Ciucu și Mircea Dridea, lipsind cei doi reprezentanți ai LPF, Alexandru Boc și Gheorghe Nedelescu.

Cristian Costache susține cã se teme de faptul cã nici Comisia de Apel a FRF nu va respecta litera regulamentului: "ªi nu este vorba despre disperarea clubului Rapid de a câștiga prin orice mijloace titlul, pentru cã foarte bine se poate pierde meciul cu Sportul și câștigã tot Steaua. Memoriul nostru vine pentru a pune punct acestor manifestãri. Pentru cã s-a mai întâmplat și în vestiarul Stelei la Sofia (n.r. - dupã meciul ÞSKA Sofia - Steaua din turul I al Cupei UEFA, ediția 2004-2005), la fel patronul lor a cântat «Liga Campionilor interzisã ciorilor» și așa mai departe".

rapidistii arata semne obscene

N-are rost sa-l bagam in seama pe C.Costache, eu unul habar n-am cine e, pana azi nu am auzit de el!

Nu-mi vine sa cred ce josnici au putut sa fie.

E clar ca sunt in stare de orice sa castige campionatul asta, cred ca daca ar avea posibilitatea sa omoare pe cineva ar face-o fara probleme.

Cum naiba ar putea sa se bucure daca Steaua ar fi depunctata si ar castiga un campionat cu para si jalba-n protap? Nu se gandesc ce umilitor ar fi?

Se poarta ca aia micii de la gradinita cand o incaseaza de la alti copii: "D-na educatoareeeee,. Gigel ma bateeeee, uaaaaaaaa :cry: "

Stelistii au fost prea domni cu jegurile astea. Imi aduc aminte de Banel cand a aruncat sticla, de Olaroiu care i-a compatimit in vestiar si l-a imbratisat pe Moldovan dupa eliminarea din UEFA...

Nu merita sa te porti ca un gentleman cu zdrentzele astea infecte, paraciosii clasei, luzarii Pamantului.

Auzi ce le-a trecut prin capul ala sec, depunctare pentru scandari rasiste...

Fiti bey barbati si castigati campionatul luptand pe teren, nu cu turnatorii ieftine...

Marius Constantin : "Daca am castigat titlul? Nu conteaza cum. Important e sa-l castigam" (onlinesport.ro)

Din aceasta declaratie ne putem da clar seama de intentiile rapidiste si de mentalitatea "scopul scuza mijloacele" a lor. Regretabil, nu credeam ca o sa vad asa ceva in fotbalul romanesc nici macar la Rapid.

Regretabil, nu credeam ca o sa vad asa ceva in fotbalul romanesc nici macar la Rapid.

Mie chestia asta imi aduce aminte de felul in care au fost alesi vreme de secole domnitorii din Tarile Romane, sub dominatie otomana. Se duceau candidatii la domnie la Stambul, faceau temenele, pupau papucul sultanului, se prosternau in fata lui, il laudau ca pe Dumnezeu, dupa care incepeau sa-i parasca pe contracandidati: "X face si drege... eu sunt bun de domnitor, marite sultan". Dupa care promiteau ca daca vor ajunge pe tron vor pune biruri si mai mari, vor da si mai multi copii sa fie crescuti ca ieniceri, si mai multe fete tinere pt haremuri...

Si uite-asa am ramas noi cateva sute de ani sub papucul sultanului, e o minune ca nu ne-am turcit de tot.

Dar se vede treaba ca mentalitatea a ramas, tot cu para la Inalta Poarta si in sec XXI.

Din ciclul "Corsicanu' shtie sa dea declaratii mancatiash":

Corsicanu: "Continuam protestul"

"Vreau ca suporterii rapidisti sa continue acest protest la UEFA. Au facut foarte bine ca au trimis direct acolo acele materiale video, pentru ca in Romania era clar ca nu se va face dreptate. Am vazut cu totii ce reactii au avut conducatorii fotbalului romanesc si cum deputati, comisii, presedinti, pun umarul pentru a scoate Steaua basma curata. Vreau si ca oficialii clubului Rapid sa se alature protestului nostru si sa faca un memoriu la UEFA." a declarat pentru site-ul nostru liderul galeriei rapidiste, Gigi Corsicanu.

Mi s-a parut ca poti mai mult decat atat.Din pacate  m-am inselat.

Daca taceai filozof ramaneai.

Vine un prost si-arunca un bolovan in apa si zece intelepti nu-l pot scoate.

Asta ce inseamna Virgil ? Fiindca am o parere diferita de voi, ar trebui sa tac ?

Va rog sa intelegeti ceva ... noi ne consideram (pe buna dreptate) superiori fanilor echipei de sub podul Grant. Asta trebuie demonstrat insa, zi de zi, an de an. Prin fapte, nu prin vorbe. Ce au facut ei e o mizerie si o dovada de ipocrizie, dar chiar nu simtiti ca daca ne apucam si noi sa "param" pe altii facem exact ceea ce le reprosam lor ? Daca ei sunt nesimtiti si se comporta ca la usa cortului, trebuie sa facem si noi la fel ? Toate echipele injura si toate galeriile scandeaza injurii, fara exceptie. Unii ( Rapid, Dinamo ) mai mult decat altii.

Eventual, acest protest poate astepta pana dupa ultima etapa. Fiind campioni, le putem arata obrajorul fara a se spune ca vrem sa scapam de rivali.

@ armanovici

Un om de nimic care nu stie cu ce se manânca rasismul,dar care spera ca prin astfel de procedee,echipa lor murdara,va câstiga titlul.Mai la toamna,când s-or coace strugurii.

Oricum Comisia de Disciplina a FRF a inaintat dosarele in care ambele cluburi se reclamau,la Parchet.

@ Strezahuzum

Ti-ai spus parerea,nu te-a oprit nimeni,mi-am spus-o si eu pe a mea.

Eu nu sunt suparat si sper ca nici tu sa nu fii.

Eu simt totul de la doi pasi de locul evenimentului,unde arde,temperatura a urcat la mii de grade Celsius si lava e gata sa se imprastie.

Tu stai bine merci la Galati.

Asta e diferenta intre ceea ce simt eu si ceea ce simt anumite persoane,de exemplu din Galati.

Va rog sa intelegeti ceva ... noi ne consideram (pe buna dreptate) superiori fanilor echipei de sub podul Grant. Asta trebuie demonstrat insa, zi de zi, an de an. Prin fapte, nu prin vorbe. Ce au facut ei e o mizerie si o dovada de ipocrizie, dar chiar nu simtiti ca daca ne apucam si noi sa "param" pe altii facem exact ceea ce le reprosam lor ? Daca ei sunt nesimtiti si se comporta ca la usa cortului, trebuie sa facem si noi la fel ? Toate echipele injura si toate galeriile scandeaza injurii, fara exceptie. Unii ( Rapid, Dinamo ) mai mult decat altii.

Gresesti: noi nu-i "param" pe ei, noi am fost calomniati si demontam o calomnie.

Cand cineva iti spune "ucigasule!" si nu esti vinovat, este de datoria ta sa te aperi.

Ceea ce era de demonstrat.

Bravo Madeleine !

@Virgil

Eu nu sunt suparat, catusi de putin. Am inteles, majoritatea are alta parere decat mine. Foarte bine, este dreptul lor, este 100% corect.

By the way, te asigur insa ca imi pasa la fel de mult ca oricarui alt suporter al culorilor ros-albastre de situatia de fata. Chiar daca stau la Galati. Si sper sa nu inceapa vreo discutie gen "X e mai stelist decat Y" fiindca X se intampla sa stea in capitala iar Y in alt oras. OK ?

invidiosi, vor sa castige campionatul prin orice mijloace, si incep de fiecare data cu jicnirile si dak noi raspundem vine Razvan si zice ca nu santem fair-play...mi i-ash dori in B, de dragul istoriei

mah astia care suntetzi din Bucuresti daca vreti sa face-ti ceva vorbiti cu liderii de galerie, adunativa faceti un mars de protest in care sa mergeti cu sloganuri antirasiste, luati toate probele cu behaiturile rapidistilor si mergeti in fata la guvern si depuneti-le la consiliul impotriva discriminarii sa ia o masura, pentru ca seful ala de la consiliul nu s-a sesizat ca astia l-au discriminat pe Gigi ca-i cioban dar daca mergeti vreo 10-15 mii nu mai are ce face si trebuie sa se sesizeze, din pacate io nu pot sa fac asta fiind din Iasi :(

Ai mare dreptate, dar nu uita : traim in Romania si suntem romani.Prin acest protest al lor ne-au demonstrat ca sunt prosti netinand seama de faptul ca am putea face un memoriu mai consistent ca al lor si care ar putea sa aiba consecinte mai mari.In ultimele 7 zile au avut 2 tentative penibile de a ne fura locul 1 : blatul de la Dej sesizat de toata lumea si pe care au incercat sa-l ascunda declarand ca mai degraba in Regie a fost aranjament si acest memoriu depus la LPF.Sunt de-a dreptul disperati si au inceput sa loveasca in Steaua, in suporteri, in echipa.Nu suntem prosti, ba mai mult, le suntem superiori din toate punctele de vedere si in consecinta nu putem sa privim linstiti cand cineva ne loveste in imagine.Ar fi o prostie daca noi, stelistii am reactiona intr-un mod violent, urat, necivilizat fata de ei, dar atata timp cat depunem un memoriu la randul nostru nu vad de ce am 'folosi arma prostului', si anume razbunarea.

si in Romania invatatura "cand cineva iti da o palma,intoarce si celalalt obraz" nu functioneaza!

te ia lumea de fraier!

Propun ca la urmatoarele meciuri ale Stelei sa cantam "Am avut si vom avea mereu, boala pe MILOGI, Ne p.... pe ei la infinit, M... lu' rapid"

E bine ca s-a formulat un apel catre FARE , e un fel de drept la replica din punctul meu de vedere , un drept la care suporterii Stelei nu au voie sa renunte!

Nota reconfortanta azi pe terenul de fotbal al scolii de cartier :) 10 pusti jucau fotbal , isi faceau echipele , si unii au zis ca ei vor sa fie Steaua , ceilalti ba nu ca ei sunt Steaua si tot asa ... :) Un cetatean i-a intrebat daca nu vor ca unii sa fie Steaua si altii rapid ... stiti ce au raspuns pustii ? Ca ei NU sunt MILOGI!

Stiti ce o sa ramana din toata chestia asta peste ani ? Doar MIZERIA morala la care s-a dedat ufCRApid!

Atat!

EDIT: Bai tocmai mi-a picat FISA , cu centrala cu tot , voi ati mai auzit ceva de BLATUL de la DEJ ? Ehh ? NIMIC ? CRapizii si-au atins scopul!! au aruncat magaria in curtea noastra si au reusit sa acopere cu SUCCES CEA MAI MARE MAGARIE! Acum nimeni nu mai vorbeste de BLATUL lor ci doar de rasismul nostru ...

Sign in to follow this  
Followers 0