Sign in to follow this  
Followers 0
Norbinho

Stelistii contraataca: cerem URGENT retrogradarea rapidului!

122 posts in this topic

in urma modificarii articolului 55 al FIFA (de gasit aici: http://www.fifa.com/en/fairplay/index/0,12...ticleid=116246), paragraful 4 contine urmatoarele:

"daca un jucator sau oficial comite acte de discriminare (de orice fel, nu numai rasiala) sau acte dispretuitoare, jignitoare, ... se sanctioneaza cu 3p / 6p / retrogradare, etc."

la acest paragraf se pot incadra behiatul jucatorilor rapidisti, injuraturile adresate lui Radoi de catre jucatorii rapidisti afllati in autocar, injuraturile si jignirile aduse sefului de stat, domnul presedinte Traian Basescu, cat si acel "m--e Stelei" cu care jucatorii rapidisti isi saluta galeria cand sunt schimbati de pe teren si la finalul partidei, in timpul turului de onoare!

cerem in mod expres o intrunire extraordinara a comisiilor abilitate sa judece acest caz! jucatorii rapidisti si galeria rapidului striga "m--e Steaua" meci de meci! se afla la a nu stiu cata abatare, asa ca se impune fara indoiala RETROGRADAREA echipei rapid in divizia c! este trist ca organele de control inca nu s-au autosesizat si este nevoie de un protest scris din partea suporterilor stelisti si a oficialilor clubului Steaua!

mentionam ca acest demers nu are nici o legatura cu prostetul initiat de gruparea giulesteana! noi dorim doar ca legile sa fie aceleasi pentru toata lumea si nu acceptam diversiunile menite sa distraga atentia de la abaterile grave de la regulament care pot fi constatate la fiecare meci disputat pe stadionul Valentin Stanescu!

suporterii clubului Steaua

Prieteni are cineva imaginile cu Razvan Lucescu care injura Steaua impreuna cu galeria rrapidului dupa castigarea cupei de echipe "de sub podul grand"?

Asa am contra-ataca si mai eficient!!!

pe [...] gsp era mai inainte un filmuletz ca am intrat sa vad ce mai da nou despre decizia cu depunctarea,suspendarea terenului

Behăitul rapidiştilor

http://www.youtube.com/watch?v=dw27HWA2hqw...dinu%20gheorghe

torta rapidista din meciu Steaua - rapid din campionat http://www.youtube.com/watch?v=Il4KyYyrKdM...search=%20rapid

jucatorii rapidisti arata semne obscene Stelistilor

rapidistii il injura de morti pe Radoi NECENZURAT

Steaua va cere sancţionarea Rapidului pentru jigniri repetate

Finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat, azi, că nu consideră normal faptul ca FC Rapid să solicite depunctarea echipei "roş-albastre", însă a precizat că, în acest caz, şi gruparea din Bulevardul Ghencea va cere sancţionarea giuleştenilor, pentru jigniri repetate.

"Nu e normal. Până nu scăpăm de comunistul ăsta de Copos n-o să fie normalitate, dar cred că mai durează vreo 10-15 ani. N-au nici o şansă. Nu-i nimic, dacă fac ei apel, facem şi noi. Ne depunctează pe noi cu trei puncte, o să-i depuncteze şi pe ei", a spus Becali.

Finanţatorul stelist a subliniat încă o dată că FC Steaua va înainta memoriu după ce fanii şi jucătorii giuleşteni au scandat injurii la adresa sa şi a căpitanului Mirel Rădoi. "Fac ei apel, facem şi noi memoriu pentru scandările la adresa lui Mirel Rădoi şi a mea. E mai grav, că ei scandează nu numai la meciurile cu noi, ci la toate meciurile. Sunt jigniri. Chestia cu behăitul nu e discriminare? Nu-i nimic, jucăm noi cu Jiul fără spectatori, să joace şi ei cu Sportul fără spectatori", a comentat Gigi Becali.

maldarasanu3306rv.jpg

2_maftei_saluta_oaspetii_(spt)-144808835

suporteri Stelisti trimiteti acest probe la UEFA si Fifa binenteles insotite de un text...

[email protected]

[email protected]

Sper ca MM si cei din conducerea Stelei sa stranga cat mai multe probe care sa incrimineze UFC Aviarii.

Este incredibil cum in Romania legea este diferita de la caz la caz.Sunt atatea probe care ii incrimineaza [...] ca ar trebui sa joace prin Liga judeteana.Se pare ca lozinca 'singuri impotriva tuturor' nu mai are acoperire de cand George Copos este in fruntea tarii.

Ah..numai de traia [...] sa-i vada...! :lol:

Se pare ca a stiut Copos cand a spus ca "titlul nu este jucat".Cu atat mai mult regret aceasta sanctiune INJUSTA, cu cat este ultimul meci acasa din acest sezon, unul care pana acum nu se arata deloc periculos.

PS : ACESTA AR FI FOST DE ASEMENEA SI ULTIMUL MECI AL LUI Oga INAINTE SA PLECE LA Ajax, PE TEREN PROPRIU. :cry:

jucatorii rapidisti comportament nesportiv

bagati codul acela, dati start download si asteptati 40 secunde...

Editat de moderatori:nu functioneaza linkul!

Sunt de acord. Trebuie luate masuri drastice impotriva frustratilor din Giulesti. Obscenitatile acestora nu trebuie sa ramana nepedepsite in timp ce noua ni se supenda terenul. Iar ipocritul de Razvan Lucescu trebuie scos din fotbal. Cand au luat titlul in 98 a dedicat titlul respectiv tuturor anti-stelistilor. Prin astfel de declaratii se incita clar la viloenta si discriminare pe motiv de preferinte fotbalistice. Iar acum respectivul retardat vorbeste de respect si se mira de comportamentul altor conducatori. Sa nu uite ce golan este si cum era primul care arata **** publicului cand venea rapidul in Ghencea. El crede ca daca acum face pe domnul poate sterge adevaratul carcter infect pe care il are, de golan de 2 bani. Iar comportamentul violent al acestuia cred ca voia, pe vreme aceea, sa compenseze faptul ca a fost un 0 ca jucator. Daca nu-l lua tacsu la rapid era fix un anonim.

rapid e cea mai infecta echipa din cate au existat vreodata. s-au strans acolo toate dejectiile fotbalului. Dar nu vor putea niciodata sa transforme ["rahatul"] in prajitura. Tot ce stiu este sa cerseasca penalty-uri sa dea gol in minutul 94 si sa se bage in seama cu echipele mari desi nu se pot compara la nimic cu acestea. Probabil ca UMILINTA de a fi scosi din UEFA fix de Steaua, la singura lor participare in aceasta competitie in 83 de ani de incompetenta, ii face sa turbeze si nu mai stiu ce sa mai faca sa compenseze rusinea. [Huo] RAPID

Acum am venit din oras si am ramas perplex cand am aflat decizia comisiei. Pai pe site-urile de sport apar 2 stiri: cea cu suspendarea si cea conform careia decizia se va lua peste cateva zile. Deci, sa inteleg ca decizia deja s-a luat, banuiesc ca nu mai pot aparea si alte sanctiuni, desi la noi totul este posibil. Este incredibil ce s-a intamplat, imi amintesc f. bine ca rapidul trebuia judecat pentru anumite incidente si riscau chiar susupendarea terenului. Atunci a interevenit "marele" conducator al ligii, Mitica Dragomir si a spus ca ar afecta lupta pentru titlu, si astfel nu-mi amintesc o sanctiune aplicata echipei de sub podul grant. Pai bine mai domnule acum nu mai este afectata lupta pentru titlu? Apoi imi amintesc ca Dinamo a fost pasuita de o etapa de suspendare tocmai pentru ca juca cu Steaua si iarasi era afectata lupta pentru titlu. Deci, sa inteleg ca lupta pentru titlu este afectata numai atunci cand sunt implicate celelalte echipe, cand e vorba de Steaua dam numai exemple. Nu le e rusine tuturor nesimtitilor, incepand cu cei care au facut memoriul (eu pur si simplu il luam ca pe o gluma, acum a devenit o gluma proasta) si terminand cu cei care au decis sanctiunile. Vorba cuiva de aici acum echipa de sub podul grant mi-a devenit de 10 ori mai antipatica decat javrele. Aceasta echipa de sub pod pur si simplu pentru toate gesturile facute ar merita sanctiuni de 10 ori mai aspre decat Steaua. Pur si simplu rusinea si bunul simt la noi in Romania au disparut de mult timp dar pana acum ne mai amageam ca mai exista. Sper insa ca cei care conduc Steaua sa contracareze pe masura, pentru ca nu se mai poate. Deja sunt prea nervos.

@ flo2203

flo,nu cred ca ne avantajeaza asemenea reproduceri.Dimpotriva,se creeaza o stare de tensiune pe forum.Te invit sa te opresti.

Va rog sa postati poze, fisiere audio, cu scandarile rasiste ale rromilor catre noi, cat si faza cu behaitul din autocar... asa vom avea dovezi si vom trimite catre FARE pt a ne apara echipa

@ flo2203

flo,nu cred ca ne avantajeaza asemenea reproduceri.Dimpotriva,se creeaza o stare de tensiune pe forum.Te invit sa te opresti.

pe mir3l de ce nu il inviti sa se opreasca?

Nu cer retrogradarea Rapidului, cer doar ata: dreptate pentru toti... Sa joace si ei fara suporteri... Dupa petarda aruncata in tribuna 0 nu au fost pedepsiti desi erau si ei recidivisti, pentru a nu se influenta lupta pentru titlu'... si acum de ce se influenteaza?

Pentru a avea un final de campionat corect, cat se mai poate numi corect, cred ca ar trebui pedepsiti si ei...

PS: se intampla ceva cu acest topic... il vad intr-o rezolutie mult prea mare!!!! faceti ceva va rog !!!!

Va rog sa postati poze, fisiere audio, cu scandarile rasiste ale rromilor catre noi, cat si faza cu behaitul din autocar... asa vom avea dovezi si vom trimite catre FARE pt a ne apara echipa

a dat Virgil interzis!

pt ca eu am postat probe video sau foto...nu din auzite.... vedeti ca faza cu behaelile am pus-o mai sus langa poze iar mai tarziu o sa pun un filmulet in care Dolha impreuna cu jucatorii rapidului arata m**e galeriei Steaua si alte gesturi obscene(le arata fundul galeriei)...

si daca este sa te iei dupa poze nu poti spune ca "destinatarul" gesturilor este galeria Stelei :wink:

Echipa ForzaRapid: Iti plac manelele ?

Vasile Maftei: Yes!!

-la ce altceva ne puteam astepta....- :lol: un `Yes!!` categoric

Nu ii mai suport. Copos(ipocritul,mincinosul,hotul si perversul) vad ca trage tot ce se poate sa ajunga "sburatoarele" in CL(de parca ar trece de turul preliminar). Am dat si eu mail la fare. Sa vad mie ce imi raspunde.

si pana la urma conducerea Stelei o sa inainteze un memoriu?sau trebuie cineva sa ia legatura cu ei si sa le prezinte situatia?ar putea cineva de aici sa faca acest lucru?

a dat virgil interzis!

Nu am interzis asa ceva .

Nu eu ti-am sters cele doua posturi,ci doar te-am invitat sa nu mai transferi discutii de pe "forza rapid" sau alte site-uri rapidiste pe forumul nostru.

Poze,fisiere audio si altele de acest gen...se pot pune fara nicio problema.

si de unde ai putea sa le iei daca nu de pe site-ul lor( chiar si poze sau video)? se mandresc cu ele si le posteaza cu mandrie!

crezi ca gasesti asa ceva pe vreun site al gsp sau prosport sau mai stiu eu unde? de unde ai putea sa le iei pt a le arata celor neutrii( sau nu )care ar trebui sa le judece si condamne? oricum scuze daca tu crezi ca am gresit :?

@flo2203

Virgil se referea strict la copiatul discutiilor de pe forumurile rapidiste. Acestea nu folosesc la nimic.

Rapid face apel şi vrea depunctarea Stelei!

Clubul Rapid Bucureşti a anunţat astăzi că va face apel la decizia Comisiei de Disciplină care a hotărît ca Steaua să joace o etapă fără suporteri. Avocatul FC Rapid este nemulţumit de faptul că Steaua nu a fost depunctată.

Punctul de vedere al avocatului contrazie, în schimb, declaraţia făcută ieri de Dinu Gheorghe: "Pe noi nu ne-a interesat ce sancţiune se dă, dacă depunctează Steaua sau nu. Noi am vrut doar să atragem atenţia asupra acestui comportament incalificabil al celor de la Steaua, care persistă de mult timp".

În altă ordine de idei, Consiliul Naţional pentru Combaterea Discriminării a anunţat UEFA că sancţiunile date de Comisia de Disciplină a LPF sînt juste şi suficiente.

degeaba vine Zotta sa zica ca nu vrea depunctarea....si-au dat arama pe fatza..asta urmaresc ei...

Este un moment in care toti stelisti trebuie sa fie uniti!Acuma fac apel spre toate site-urile despre Steaua sa faca aceasta campanie!www.fcsteaua.ro , [site din caracatita Gazetei Sporturilor] si www.steauaonline.com deja au facut-o!Acuma admini de aici care au siteuri sa devina solidari cu toti stelisti!

Eu sunt contra acestei "initiative". Fiindca imi aduce aminte de proverbul ala care zice "Razbunarea e arma prostului". Oficialii Rapidului si suporterii care au venit cu aceasta stralucita "idee" s-au definit singuri drept ipocriti pana la nesimtire crasa, tinand cont de felul cum s-au comportat in toate cele 4 meciuri jucate intre Steaua si Rapid sezonul asta. Treaba lor, probabil obrazul gros nu simte ridicolul.

Insa daca intram in acest joc stupid "cine toarna pe cine", aratam ca nu suntem cu nimic mai breji decat ei. De aia subsemnatul voteaza de 100 de ori contra.

Sign in to follow this  
Followers 0